Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Jyske Mesterskaber 2014 » 154 4x500 meter Klub Sprint Regatta

Løb 154 4x500 meter Klub Sprint Regatta

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Odder Roklub/Odense Roklub I
Niklas Vindinge Sørensen
Michael Brandt
Per Amby
Tage Staal
3:17.9
(3:17.9-T20)
4:53.7
(1:35.8-T44)
6:34.4
(1:40.7-T38)
8:03.1
(1:28.7-T49)
2 Odder Roklub I
Anna Frandsen
Mette Leitzke Sørensen
Olivia Cardel
Sarah Moslund
2:30.9
(2:30.9-T29)
4:24.0
(1:53.1-T39)
6:18.6
(1:54.6-T43)
8:04.1
(1:45.5-T45)
3 Aarhus Roklub III
Sebastian A.F. Thomassen
Nina Hollensen
Morten Wesley Malm
Mette Køchs Nielsen
3:18.4
(3:18.4-T21)
4:46.8
(1:28.4-T41)
6:31.1
(1:44.3-T45)
8:04.8
(1:33.7-T49)
4 Aalborg Roklub/Roklubben Ægir II
laurits mathiessen
Ida Dsane Andersen
Mathias Kristensen
Kristian Sloth
3:44.2
(3:44.2-T20)
5:13.5
(1:29.3-T40)
6:41.1
(1:27.6-T40)
8:09.8
(1:28.7-T41)
5 Aalborg Roklub II
Anders Boutrup Petersen
Dan Dodensig Kristensen
Christian Hauge
Jonas Svane
3:48.0
(3:48.0-T17)
5:18.5
(1:30.5-T40)
6:49.3
(1:30.8-T42)
8:16.5
(1:27.2-T44)
6 Aarhus Roklub I
Steffen Niebuhr Holgersen
Annelene Westh
Lissie Fuhlendorff
Jacob Lindegaard
3:05.9
(3:05.9-T19)
4:53.2
(1:47.3-T41)
6:47.7
(1:54.5-T44)
8:22.4
(1:34.7-T39)
7 Randers Roklub I
Vibeke Christensen
Ida Helene Hovøre
Gitte Brøndum
Jan Poulsen
2:26.6
(2:26.6-T23)
4:20.8
(1:54.2-T35)
6:21.3
(2:00.5-T38)
8:23.4
(2:02.1-T41)
8 Odder Roklub II
Christine Meinert Cardel
Marie Poulsen
Sofie Miller
Sofie Mosegaard
2:02.7
(2:02.7-T41)
4:20.2
(2:17.5-T38)
6:28.9
(2:08.7-T45)
8:24.0
(1:55.1-T44)
9 Randers Roklub II
Poul Chr. Andersen
Finn Sørensen
Michael Møller
Tommy Eschelund
3:36.9
(3:36.9-T17)
5:15.4
(1:38.5-T43)
6:49.2
(1:33.8-T36)
8:27.8
(1:38.6-T35)
10 Kolding Dame Roklub III
Britt Møller
Githa Gregersen
Susanne Laporte
Tove Stockmar
2:38.0
(2:38.0-T24)
4:34.9
(1:56.9-T34)
6:30.4
(1:55.5-T36)
8:28.9
(1:58.5-T43)
11 Kolding Dame Roklub/Kolding Roklub I
Celina Ingerslev Sørensen
Daniel Jørgensen
Johanne Jul
Nicolai Busch
3:06.2
(3:06.2-T28)
5:07.8
(2:01.6-T37)
7:01.4
(1:53.6-T42)
8:53.0
(1:51.6-T43)
12 Odder Roklub V
Jonathan Martin Lara
Emil Grønlund
Julie Knopp Hansen
Dennis Thomsen
2:45.7
(2:45.7-T24)
4:58.1
(2:12.4-T38)
7:27.2
(2:29.1.0-T47)
8:58.5
(1:31.3-T45)
13 Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen
Anders Visby
Andreas Z. Andersen
Frederik H. Z. Andersen
3:17.7
(3:17.7-T28)
5:01.7
(1:44.0-T40)
7:09.2
(2:07.5-T44)
9:00.7
(1:51.5-T36)
14 Aarhus Roklub II
Oliver Amtoft Rygaard
Andreas Jón Kristensen
Johan Bror Hee
Karl Twilhøj
3:23.7
(3:23.7-T24)
5:17.9
(1:54.2-T45)
7:17.3
(1:59.4-T56)
9:01.1
(1:43.8-T41)