Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Danske Mesterskaber & FIT for Rowing 2012

Løb 101 Dame Vet. 30+ (30-39år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roforeningen KVIK I
Sarah Lauritzen
1:43.2
(1:43.2-T33)
3:28.1
(1:44.9-T31)
5:12.6
(1:44.5-T32)
6:54.3
(1:41.7-T36)
2 Danske Studenters Roklub II
Camilla Skjødt
1:47.4
(1:47.4-T32)
3:37.7
(1:50.3-T32)
5:28.9
(1:51.2-T31)
7:18.1
(1:49.2-T34)
3 Danske Studenters Roklub I
Jelena Citakovic Haas-Christensen
1:56.1
(1:56.1-T33)
3:53.9
(1:57.8-T33)
5:52.8
(1:58.9-T33)
7:52.0
(1:59.2-T35)

Løb 102 Dame Vet. 30+ Letvægt (30-39år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Danske Studenters Roklub I
Gunilla Sommer
1:49.1.0
(1:49.1.0-T35)
3:42.6
(1:53.5-T31)
5:37.5
(1:54.9-T33)
7:31.7
(1:54.2-T37)
2 Roklubben Ægir I
Line Hesselholt Lynggaard
1:53.9
(1:53.9-T34)
3:48.2
(1:54.3-T33)
5:43.5
(1:55.3-T33)
7:41.7
(1:58.2-T34)
3 Sorø Roklub I
1:59.3
(1:59.3-T32)
3:58.5
(1:59.2-T33)
5:58.0
(1:59.5-T34)
7:56.8
(1:58.8-T36)

Løb 103 Dame Vet. 40+ (40-49år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Sorø Roklub I
Ulla Hvid
1:48.0
(1:48.0-T34)
3:37.8
(1:49.8-T32)
5:27.2
(1:49.4-T33)
7:14.8
(1:47.6-T35)
2 Fredensborg Roklub II
Anette Andersen
1:46.7
(1:46.7-T35)
3:39.2
(1:52.5-T31)
5:34.6
(1:55.4-T31)
7:30.1
(1:55.5-T30)
3 Sorø Roklub II
Ruth Köster
1:55.7
(1:55.7-T30)
3:52.2
(1:56.5-T29)
5:49.0
(1:56.8-T29)
7:43.2
(1:54.2-T31)
4 Københavns Roklub I
Marie Krarup
1:53.2
(1:53.2-T36)
3:51.0
(1:57.8-T32)
5:48.6
(1:57.6-T33)
7:43.9
(1:55.3-T36)
5 Humlebæk Roklub I
Trine Jørgensen
1:54.1
(1:54.1-T36)
3:54.1
(2:00.0-T32)
5:53.4
(1:59.3-T32)
7:50.3
(1:56.9-T34)
6 Roklubben Furesø II
Jane Hagan
1:56.5
(1:56.5-T36)
3:56.1
(1:59.6-T33)
5:55.2
(1:59.1-T34)
7:50.9
(1:55.7-T37)
7 Københavns Roklub II
Betina Holck
1:49.8
(1:49.8-T36)
3:48.5
(1:58.7-T30)
5:50.4
(2:01.9-T30)
7:53.4
(2:03.0-T32)
8 Roklubben Furesø I
Mette Møller
1:56.4
(1:56.4-T34)
3:59.2
(2:02.8-T31)
6:02.9
(2:03.7-T31)
8:05.5
(2:02.6-T34)
9 Skovshoved Roklub I
Lene Svanebjerg
1:55.4
(1:55.4-T32)
3:59.3
(2:03.9-T28)
6:05.3
(2:06.0-T29)
8:08.9
(2:03.6-T33)
10 Skovshoved Roklub II
Bodil Holten
1:59.4
(1:59.4-T34)
4:03.0
(2:03.6-T31)
6:06.7
(2:03.7-T30)
8:09.3
(2:02.6-T29)

Løb 104 Dame Vet. 40+ Letvægt (40-49år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Lyngby Roklub I
Inger Koch
1:52.9
(1:52.9-T38)
3:47.7
(1:54.8-T35)
5:42.1
(1:54.4-T36)
7:34.8
(1:52.7-T36)

Løb 105 Dame Vet. 50+ (50-59år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Nordslesvigsk Roklub I
Britta Hirschauer
1:51.6
(1:51.6-T37)
3:46.9
(1:55.3-T33)
5:44.0
(1:57.1-T32)
7:40.8
(1:56.8-T34)
2 Roforeningen KVIK I
Marianne Becker
1:55.6
(1:55.6-T37)
3:54.9
(1:59.3-T32)
5:54.0
(1:59.1-T32)
7:49.2
(1:55.2-T34)
3 Bagsværd Roklub I
Benedikte Durbahn
2:03.2
(2:03.2-T31)
4:09.4
(2:06.2-T31)
6:15.5
(2:06.1-T32)
8:20.8
(2:05.3-T34)
4 Sorø Roklub I
Gitte Niven
2:07.9
(2:07.9-T29)
4:17.4
(2:09.5-T30)
6:27.5
(2:10.1.0-T30)
8:38.2
(2:10.7-T31)
5 Skovshoved Roklub I
Inge Hansen
2:09.8
(2:09.8-T34)
4:27.0
(2:17.2-T32)
6:50.1
(2:23.1.0-T33)
9:10.5
(2:20.4-T34)
6 Skovshoved Roklub II
Birgitte Binzer
2:14.5
(2:14.5-T32)
4:38.1
(2:23.6-T30)
7:03.4
(2:25.3-T31)
9:25.9
(2:22.5-T33)

Løb 106 Dame Vet. 50+ Letvægt (50-59år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Danske Studenters Roklub I
Birgitte Hanel
1:53.7
(1:53.7-T34)
3:49.2
(1:55.5-T32)
5:44.7
(1:55.5-T32)
7:38.2
(1:53.5-T36)
2 Bagsværd Roklub I
Annette Villumsen
2:03.3
(2:03.3-T34)
4:06.0
(2:02.7-T32)
6:09.6
(2:03.6-T32)
8:10.5
(2:00.9-T35)

Løb 107 Dame Vet. 60+ (60-69år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Fredensborg Roklub I
Merete Boldt
1:58.2
(1:58.2-T30)
3:57.2
(1:59.0-T28)
5:56.2
(1:59.0-T29)
7:50.7
(1:54.5-T32)
2 Bagsværd Roklub I
Mette Hass
2:09.4
(2:09.4-T34)
4:26.3
(2:16.9-T32)
6:44.0
(2:17.7-T36)
8:58.4
(2:14.4-T36)
3 Skovshoved Roklub I
Birgit Lind
2:12.1.0
(2:12.1.0-T34)
4:30.3
(2:18.2-T33)
6:52.2
(2:21.9-T33)
9:16.9
(2:24.7-T33)

Løb 108 Dame Vet. 60+ Letvægt (60-69år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Sorø Roklub II
1:56.8
(1:56.8-T31)
3:56.6
(1:59.8-T30)
5:56.6
(2:00.0-T31)
7:52.1
(1:55.5-T35)
2 Sorø Roklub I
Ingrid Petersen
2:00.5
(2:00.5-T30)
4:02.1
(2:01.6-T31)
6:04.8
(2:02.7-T31)
8:08.6
(2:03.8-T31)
3 Bagsværd Roklub I
Kirsten Boegh
2:13.4
(2:13.4-T29)
4:32.6
(2:19.2-T28)
6:55.4
(2:22.8-T29)
9:18.8
(2:23.4-T32)

Løb 109 Dame Vet. 70+ (70-79år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Tissø Roklub I
Lis Bay
2:07.2
(2:07.2-T31)
4:22.0
(2:14.8-T28)
6:37.1
(2:15.1.0-T29)
8:50.5
(2:13.4-T31)
2 Bagsværd Roklub III
Lene Balschmidt
2:09.0
(2:09.0-T33)
4:25.8
(2:16.8-T30)
6:41.5
(2:15.7-T30)
8:57.7
(2:16.2-T31)
3 Bagsværd Roklub IV
Sonja Erichsen
2:13.1.0
(2:13.1.0-T31)
4:36.9
(2:23.8-T32)
7:04.0
(2:27.1.0-T31)
9:28.7
(2:24.7-T33)
4 Bagsværd Roklub I
Birgit Buus Lassen
2:40.3
(2:40.3-T32)
5:33.4
(2:53.1-T32)
8:26.1.0
(2:52.7-T31)
11:13.7
(2:47.6-T33)
5 Bagsværd Roklub V
Birgitte Pontoppidan
2:53.2
(2:53.2-T29)
5:52.4
(2:59.2-T28)
8:50.7
(2:58.3-T29)
11:43.2
(2:52.5-T31)

Løb 113 Herre Vet. 30+ (30-39år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Danske Studenters Roklub II
Jacob Jespersen
1:30.5
(1:30.5-T36)
3:03.7
(1:33.2-T33)
4:37.7
(1:34.0-T33)
6:07.2
(1:29.5-T37)
2 DONG Energy I
Steen Wegner
1:35.3
(1:35.3-T31)
3:12.2
(1:36.9-T32)
4:48.7
(1:36.5-T33)
6:19.9
(1:31.2-T40)
3 KRF
Jógvan Sofus Vilhelmsen 4
1:35.9
(1:35.9-T33)
3:11.3
(1:35.4-T33)
4:47.2
(1:35.9-T32)
6:22.7
(1:35.5-T34)
4 Axel hansen I
Lars Poulsen
1:35.7
(1:35.7-T36)
3:12.1
(1:36.4-T35)
4:50.6
(1:38.5-T34)
6:33.3
(1:42.7-T34)
5 Danske Studenters Roklub III
Rune Berg
1:40.5
(1:40.5-T33)
3:23.6
(1:43.1.0-T33)
5:07.0
(1:43.4-T32)
6:47.6
(1:40.6-T33)

Løb 114 Herre Vet. 30+ Letvægt (30-39år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Sorø Roklub I
Christian Mølvig
1:37.1.0
(1:37.1.0-T34)
3:15.5
(1:38.4-T32)
4:54.6
(1:39.1.0-T33)
6:33.2
(1:38.6-T35)
2 Bagsværd Roklub I
Per Sørensen
1:39.1.0
(1:39.1.0-T34)
3:18.7
(1:39.6-T33)
4:58.6
(1:39.9-T32)
6:37.6
(1:39.0-T34)
3 Danske Studenters Roklub I
Nicolai Møller Andersen
1:41.3
(1:41.3-T34)
3:25.1.0
(1:43.8-T32)
5:09.4
(1:44.3-T33)
6:53.5
(1:44.1-T34)

Løb 115 Herre Vet. 40+ (40-49år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Danske Studenters Roklub III
Thor Buch Grønlykke
1:33.9
(1:33.9-T35)
3:10.5
(1:36.6-T34)
4:46.0
(1:35.5-T34)
6:18.1
(1:32.1-T37)
2 Hjemme fra Kælderen I
Thomas Jensen
1:31.8
(1:31.8-T27)
3:06.8
(1:35.0-T27)
4:42.8
(1:36.0-T28)
6:22.0
(1:39.2-T29)
3 Aarhus Roklub I
Erik Carsten Pedersen
1:34.8
(1:34.8-T34)
3:12.6
(1:37.8-T31)
4:51.5
(1:38.9-T32)
6:25.3
(1:33.8-T36)
4 Danske Studenters Roklub II
Peter Gammeltoft
1:34.6
(1:34.6-T36)
3:11.8
(1:37.2-T33)
4:49.8
(1:38.0-T32)
6:25.9
(1:36.1.0-T34)
5 Sorø Roklub I
1:35.6
(1:35.6-T33)
3:12.6
(1:37.0-T30)
4:48.9
(1:36.3-T32)
6:26.5
(1:37.6-T34)
6 Danske Studenters Roklub I
Stefanos Volianitis
1:36.1.0
(1:36.1.0-T33)
3:14.0
(1:37.9-T32)
4:52.4
(1:38.4-T32)
6:32.7
(1:40.3-T32)
7 Roklubben Viking I
Rene Hansen
1:36.5
(1:36.5-T30)
3:15.2
(1:38.7-T29)
4:54.8
(1:39.6-T31)
6:33.7
(1:38.9-T33)
8 Amager Ro- og Kajakklub I
Søren Frank Andersen
1:34.8
(1:34.8-T32)
3:15.0
(1:40.2-T28)
4:53.8
(1:38.8-T28)
6:34.3
(1:40.5-T28)
9 Humlebæk Roklub III
Jens Jørgen Tramm
1:37.1.0
(1:37.1.0-T34)
3:18.0
(1:40.9-T33)
4:58.9
(1:40.9-T33)
6:35.1
(1:36.2-T37)
10 Brandvæsnets Idrætsforening I
Thomas Vedsmand
1:38.5
(1:38.5-T33)
3:18.3
(1:39.8-T31)
4:57.0
(1:38.7-T33)
6:35.4
(1:38.4-T37)
11 Skanderborg Roklub I
Ole Vindfeldt
1:38.2
(1:38.2-T35)
3:17.4
(1:39.2-T35)
4:56.4
(1:39.0-T35)
6:36.0
(1:39.6-T36)
12 Bagsværd Roklub I
Per Andersen
1:37.9
(1:37.9-T33)
3:19.0
(1:41.1.0-T30)
5:00.3
(1:41.3-T29)
6:39.2
(1:38.9-T32)
13 Nyborg Roklub I
Brian Sørensen
1:36.0
(1:36.0-T39)
3:17.0
(1:41.0-T36)
5:00.2
(1:43.2-T35)
6:43.3
(1:43.1-T37)
14 Middelfart Roklub I
Hardy Olesen
1:38.9
(1:38.9-T30)
3:22.6
(1:43.7-T26)
5:06.3
(1:43.7-T27)
6:47.9
(1:41.6-T29)
15 Præstø Roklub I
Martin Poulsen
1:42.5
(1:42.5-T32)
3:27.4
(1:44.9-T33)
5:12.3
(1:44.9-T32)
6:55.6
(1:43.3-T34)
16 Humlebæk Roklub I
Ole Madsen
1:44.1.0
(1:44.1.0-T28)
3:30.1.0
(1:46.0-T28)
5:15.0
(1:44.9-T29)
6:56.6
(1:41.6-T31)
17 Humlebæk Roklub II
Mads Impgaard Madsen
1:44.1.0
(1:44.1.0-T29)
3:28.7
(1:44.6-T27)
5:14.3
(1:45.6-T28)
6:59.5
(1:45.2-T32)
18 Skovshoved Roklub I
Hans Fogh
1:46.3
(1:46.3-T29)
3:34.6
(1:48.3-T28)
5:21.9
(1:47.3-T30)
7:06.4
(1:44.5-T32)
19 Hvidovre Roklub I
Stephan Kristensen
1:44.1.0
(1:44.1.0-T28)
3:30.8
(1:46.7-T29)
5:18.9
(1:48.1.0-T30)
7:07.4
(1:48.5-T31)
20 Holte Roklub II
Peter Bisgaard
1:41.4
(1:41.4-T34)
3:30.1
(1:48.7-T30)
5:20.1
(1:50.0-T31)
7:11.5
(1:51.4-T32)

Løb 117 Herre Vet. 50+ (50-59år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd Roklub I
Jørgen Bloch
1:35.0
(1:35.0-T30)
3:13.4
(1:38.4-T29)
4:51.3
(1:37.9-T30)
6:24.4
(1:33.1.0-T34)
2 Holte Roklub II
Torben Pedersen
1:36.5
(1:36.5-T32)
3:15.7
(1:39.2-T28)
4:54.6
(1:38.9-T29)
6:28.1
(1:33.5-T33)
3 Nyborg Roklub I
Morten Nielsen
1:37.5
(1:37.5-T30)
3:17.3
(1:39.8-T27)
4:55.0
(1:37.7-T28)
6:30.1
(1:35.1-T31)
4 Odder Roklub I
Per Amby
1:42.1.0
(1:42.1.0-T37)
3:25.7
(1:43.6-T35)
5:08.9
(1:43.2-T34)
6:50.2
(1:41.3-T37)
5 Roforeningen KVIK I
Michael Durbahn
1:44.2
(1:44.2-T26)
3:32.3
(1:48.1.0-T27)
5:20.6
(1:48.3-T28)
7:07.2
(1:46.6-T29)
6 Holte Roklub I
Kim Holm
1:42.6
(1:42.6-T30)
3:28.3
(1:45.7-T28)
5:18.1
(1:49.8-T28)
7:08.5
(1:50.4-T29)
7 Humlebæk Roklub I
Kim Bo Wellendorph
1:44.4
(1:44.4-T30)
3:31.2
(1:46.8-T29)
5:20.3
(1:49.1.0-T29)
7:09.7
(1:49.4-T31)
8 Aarhus Roklub I
Niels Iversen
1:44.3
(1:44.3-T33)
3:32.6
(1:48.3-T32)
5:23.2
(1:50.6-T31)
7:10.3
(1:47.1-T33)
9 Skovshoved Roklub I
Jesper Skavin
1:43.7
(1:43.7-T31)
3:32.2
(1:48.5-T28)
5:21.7
(1:49.5-T28)
7:10.9
(1:49.2-T30)
10 Sorø Roklub I
1:46.2
(1:46.2-T31)
3:36.5
(1:50.3-T28)
5:25.8
(1:49.3-T28)
7:12.9
(1:47.1.0-T31)
11 Skovshoved Roklub II
Mikael Nørgaard
1:46.6
(1:46.6-T29)
3:36.1.0
(1:49.5-T29)
5:25.3
(1:49.2-T29)
7:13.3
(1:48.0-T31)
12 Næstved Roklub I
Peter Frederiksen
1:49.4
(1:49.4-T32)
3:40.1
(1:50.7-T30)
5:30.2
(1:50.1.0-T31)
7:16.8
(1:46.6-T34)
13 Roklubben Stevns I
Flemming
1:46.1.0
(1:46.1.0-T32)
3:35.2
(1:49.1.0-T30)
5:25.8
(1:50.6-T29)
7:17.3
(1:51.5-T30)
14 Humlebæk Roklub II
Keld Strudahl
1:51.4
(1:51.4-T33)
3:44.7
(1:53.3-T32)
5:37.7
(1:53.0-T33)
7:28.5
(1:50.8-T35)
15 Roklubben Furesø II
Rolf Reuther-Nielsen
1:50.5
(1:50.5-T30)
3:44.5
(1:54.0-T29)
5:39.0
(1:54.5-T30)
7:29.4
(1:50.4-T30)

Løb 118 Herre Vet. 50+ Letvægt (50-59år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Danske Studenters Roklub I
Lars Nielsen
1:42.0
(1:42.0-T32)
3:26.8
(1:44.8-T29)
5:11.7
(1:44.9-T30)
6:55.2
(1:43.5-T34)
2 Humlebæk Roklub I
Christian Probst
1:44.2
(1:44.2-T31)
3:29.3
(1:45.1.0-T30)
5:13.6
(1:44.3-T31)
6:56.5
(1:42.9-T34)
3 Lyngby Roklub I
Lars Nymark
1:42.9
(1:42.9-T33)
3:29.8
(1:46.9-T31)
5:16.7
(1:46.9-T32)
7:02.4
(1:45.7-T33)
4 Danske Studenters Roklub II
Hans Tapper
1:44.6
(1:44.6-T34)
3:32.9
(1:48.3-T32)
5:21.3
(1:48.4-T31)
7:05.2
(1:43.9-T35)
5 Brandvæsnets Idrætsforening I
John Busk
1:47.7
(1:47.7-T32)
3:36.4
(1:48.7-T31)
5:24.9
(1:48.5-T32)
7:11.2
(1:46.3-T34)

Løb 119 Herre Vet. 60+ (60-69år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Rønne Roklub I
Geert Olsen
1:45.6
(1:45.6-T30)
3:32.0
(1:46.4-T29)
5:17.6
(1:45.6-T30)
6:58.9
(1:41.3-T32)
2 Roklubben Furesø I
Søren Boysen
1:46.1.0
(1:46.1.0-T33)
3:33.0
(1:46.9-T32)
5:20.6
(1:47.6-T33)
7:10.7
(1:50.1.0-T35)
3 Bagsværd Roklub II
John Petersen
1:54.3
(1:54.3-T27)
3:51.1.0
(1:56.8-T26)
5:49.7
(1:58.6-T27)
7:48.2
(1:58.5-T29)
4 Bagsværd Roklub I
Anders Weidick Andersen
1:55.1
(1:55.1-T30)
3:59.1
(2:04.0-T29)
6:02.2
(2:03.1-T29)
8:03.0
(2:00.8-T30)

Løb 120 Herre Vet. 60+ Letvægt (60-69år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Sorø Roklub I
Bjarne Hjorth
1:44.4
(1:44.4-T32)
3:33.6
(1:49.2-T29)
5:22.5
(1:48.9-T29)
7:10.2
(1:47.7-T32)
2 Kalundborg Roklub I
Leif Pedersen
1:48.5
(1:48.5-T35)
3:38.3
(1:49.8-T34)
5:29.0
(1:50.7-T34)
7:21.3
(1:52.3-T33)
3 Lyngby Roklub I
Hans Nøhr
1:51.9
(1:51.9-T32)
3:43.3
(1:51.4-T31)
5:35.7
(1:52.4-T30)
7:26.5
(1:50.8-T33)
4 Danske Studenters Roklub I
Stig Rasmussen
1:50.6
(1:50.6-T32)
3:44.1.0
(1:53.5-T31)
5:39.3
(1:55.2-T31)
7:32.1
(1:52.8-T33)
5 Helsingør Roklub I
Per Boalth Rasmussen
1:55.8
(1:55.8-T31)
3:53.5
(1:57.7-T29)
5:50.4
(1:56.9-T30)
7:46.5
(1:56.1-T32)
6 Holte Roklub 2
Finn Steffens
1:59.3
(1:59.3-T34)
4:06.4
(2:07.1-T33)
6:16.0
(2:09.6-T33)
8:22.1
(2:06.1-T35)

Løb 121 Herre Vet. 70+ (70-79år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Helsingør Roklub I
Henning Engelhardt
1:44.3
(1:44.3-T32)
3:34.8
(1:50.5-T29)
5:26.2
(1:51.4-T28)
7:14.7
(1:48.5-T30)
2 Nordslesvigsk Roklub I
Gerd Hamdorf
1:55.0
(1:55.0-T30)
3:49.5
(1:54.5-T30)
5:44.6
(1:55.1-T30)
7:38.6
(1:54.0-T31)
3 Nordslesvigsk Roklub II
Gerd Larsen
1:54.3
(1:54.3-T32)
3:53.2
(1:58.9-T29)
5:55.0
(2:01.8-T29)
7:58.8
(2:03.8-T28)
4 Bagsværd Roklub I
Anders Bøgelund
2:03.6
(2:03.6-T33)
4:08.9
(2:05.3-T32)
6:14.2
(2:05.3-T32)
8:18.3
(2:04.1-T34)
5 Bagsværd Roklub III
Claus Thomsen
2:01.4
(2:01.4-T26)
4:07.9
(2:06.5-T26)
6:16.9
(2:09.0-T26)
8:26.5
(2:09.6-T27)
6 Bagsværd Roklub II
Carsten Bech
1:56.7
(1:56.7-T32)
4:05.7
(2:09.0-T29)
6:16.2
(2:10.5-T30)
8:27.3
(2:11.1-T31)

Løb 122 Herre Vet. 70+ Letvægt (70-79år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Viborg Roklub I
Kurt Bøgevig
1:51.5
(1:51.5-T31)
3:47.6
(1:56.1-T30)
5:44.5
(1:56.9-T31)
7:38.3
(1:53.8-T32)
2 Roklubben Skjold I
Flemming Bay
1:57.5
(1:57.5-T32)
3:56.0
(1:58.5-T30)
5:56.3
(2:00.3-T30)
7:55.2
(1:58.9-T32)

Løb 201 Junior piger årgang 2002 eller yngre

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Hadsund Roklub II
Ida Blomstrand
0:37.3
(0:37.3-T39)
1:14.1.0
(0:36.8-T41)
1:53.9
(0:39.8-T36)
2:32.6
(0:38.7-T40)
2 Hadsund Roklub I
Line-Marie Wahl
0:45.4
(0:45.4-T45)
1:29.9
(0:44.5-T46)
2:17.0
(0:47.1-T40)
3:03.8
(0:46.8-T46)

Løb 202 Junior drenge årgang 2002 eller yngre

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Hadsund Roklub I
Johan Wisholm
0:33.9
(0:33.9-T48)
1:08.4
(0:34.5-T40)
1:44.6
(0:36.2-T36)
2:20.2
(0:35.6-T42)
2 Nordslesvigsk Roklub I
Tobias Prehn
0:38.3
(0:38.3-T52)
1:21.2
(0:42.9-T39)
2:06.4
(0:45.2-T40)
2:51.1.0
(0:44.7-T40)

Løb 203 Junior piger årgang 2001

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Dragør Roklub I
Cecilie Brünnich Sørensen
0:28.7
(0:28.7-T44)
0:57.5
(0:28.8-T40)
1:28.5
(0:31.0-T37)
2:00.4
(0:31.9-T38)

Løb 204 Junior drenge årgang 2001

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Bagsværd Roklub I
Oliver Skov Jerkovic
0:28.9
(0:28.9-T44)
0:58.7
(0:29.8-T42)
1:29.7
(0:31.0-T41)
2:01.9
(0:32.2-T39)
2 Lyngby Roklub I
Thomas Løssl Kjærgaard
0:30.5
(0:30.5-T43)
1:00.3
(0:29.8-T38)
1:31.5
(0:31.2-T35)
2:02.7
(0:31.2-T37)
3 Bagsværd Roklub II
Aksel Bay
0:34.0
(0:34.0-T53)
1:08.2
(0:34.2-T47)
1:44.1.0
(0:35.9-T43)
2:20.0
(0:35.9-T43)
4 Dragør Roklub I
Victor Brünnich Rasmussen
0:34.8
(0:34.8-T43)
1:08.8
(0:34.0-T46)
1:44.7
(0:35.9-T44)
2:22.6
(0:37.9-T44)
5 Lyngby Roklub II
Asbjørn Baastrup
0:34.0
(0:34.0-T46)
1:10.2
(0:36.2-T40)
1:47.6
(0:37.4-T37)
2:23.0
(0:35.4-T39)
6 Bagsværd Roklub III
Jacob Østergaard
0:35.5
(0:35.5-T46)
1:13.2
(0:37.7-T41)
1:52.0
(0:38.8-T40)
2:32.6
(0:40.6-T40)
7 Lyngby Roklub III
Lauritz Baastrup
0:38.3
(0:38.3-T53)
1:19.4
(0:41.1-T47)
2:00.0
(0:40.6-T53)
2:42.3
(0:42.3-T55)
8 Bagsværd Roklub IV
Niels Østergaard
0:38.1
(0:38.1-T57)
1:20.0
(0:41.9-T60)
2:04.3
(0:44.3-T60)
2:56.8
(0:52.5-T47)

Løb 205 Junior piger årgang 2000

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Hadsund Roklub III
Liane Vestergaard
0:29.5
(0:29.5-T45)
0:59.3
(0:29.8-T42)
1:29.6
(0:30.3-T42)
2:01.8
(0:32.2-T41)
2 Roklubben Viking
Anne Storm
0:30.4
(0:30.4-T47)
1:01.9
(0:31.5-T42)
1:35.8
(0:33.9-T39)
2:09.9
(0:34.1-T37)
3 Hadsund Roklub IV
Anna Abrahamsen
0:32.4
(0:32.4-T44)
1:04.8
(0:32.4-T46)
1:39.7
(0:34.9-T46)
2:17.0
(0:37.3-T47)
4 Hadsund Roklub VII
Anne Cathrine Madsen
0:33.6
(0:33.6-T48)
1:08.6
(0:35.0-T43)
1:43.4
(0:34.8-T41)
2:18.5
(0:35.1-T38)
5 Hadsund Roklub II
Agnete Munk
0:35.2
(0:35.2-T49)
1:10.4
(0:35.2-T46)
1:46.4
(0:36.0-T47)
2:22.1.0
(0:35.7-T50)
6 Hadsund Roklub VI
Thea Bach Stegger
0:36.1
(0:36.1-T43)
1:12.4
(0:36.3-T43)
1:50.0
(0:37.6-T41)
2:28.6
(0:38.6-T39)
7 Hadsund Roklub I
Alberte Jensen
0:38.1
(0:38.1-T47)
1:19.4
(0:41.3-T42)
2:00.8
(0:41.4-T39)
2:40.4
(0:39.6-T42)
8 Hadsund Roklub V
Line Bowman Jessen
0:38.2
(0:38.2-T46)
1:18.7
(0:40.5-T44)
2:01.7
(0:43.0-T43)
2:44.9
(0:43.2-T46)

Løb 206 Junior drenge årgang 2000

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Uden klub I
Thomas Blum Knudsen
0:29.8
(0:29.8-T48)
0:59.8
(0:30.0-T38)
1:30.9
(0:31.1-T39)
2:02.0
(0:31.1.0-T40)
2 Roklubben Viking I
louis Liemose
0:32.1
(0:32.1-T37)
1:04.3
(0:32.2-T39)
1:36.9
(0:32.6-T39)
2:10.3
(0:33.4-T38)
3 Hadsund Roklub II
Tobias Grøn
0:29.7
(0:29.7-T51)
1:01.7
(0:32.0-T41)
1:36.7
(0:35.0-T39)
2:12.9
(0:36.2-T40)
4 Hadsund Roklub I
Mikkel Grønhøj Gregersen
0:31.7
(0:31.7-T44)
1:04.9
(0:33.2-T34)
1:41.9
(0:37.0-T31)
2:18.1.0
(0:36.2-T33)
5 Hadsund Roklub III
Jeppe Bach Sørensen
0:34.2
(0:34.2-T39)
1:08.7
(0:34.5-T38)
1:44.8
(0:36.1-T37)
2:18.4
(0:33.6-T37)
6 Hadsund Roklub IV
Casper Lund Roth
0:34.2
(0:34.2-T58)
1:11.3
(0:37.1-T42)
1:50.9
(0:39.6-T39)
2:33.7
(0:42.8-T38)

Løb 207 Junior piger årgang 1999

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 STO I
Camilla Rask
0:52.7
(0:52.7-T35)
1:48.4
(0:55.7-T32)
2:46.1
(0:57.7-T32)
3:42.8
(0:56.7-T33)
2 Odense Roklub I
Josefine Drud
0:58.4
(0:58.4-T39)
1:58.1
(0:59.7-T35)
2:58.9
(1:00.8-T34)
4:01.2
(1:02.3-T35)
3 Næstved Roklub I
Anna Frimann
0:59.8
(0:59.8-T33)
2:01.5
(1:01.7-T30)
3:03.1
(1:01.6-T32)
4:04.7
(1:01.6-T36)
4 Tissø Roklub I
Mette Nissen
1:02.6
(1:02.6-T35)
2:06.3
(1:03.7-T34)
3:10.0
(1:03.7-T36)
4:14.6
(1:04.6-T35)
5 Næstved Roklub II
Caroline Olsen
1:02.8
(1:02.8-T35)
2:07.6
(1:04.8-T34)
3:14.8
(1:07.2-T32)
4:22.0
(1:07.2-T34)
6 Bagsværd Roklub I
Regitze Bay
1:08.5
(1:08.5-T38)
2:20.0
(1:11.5-T34)
3:33.6
(1:13.6-T33)
4:46.4
(1:12.8-T36)
7 Hadsund Roklub I
Carla Hougesen
1:01.6
(1:01.6-T48)
2:15.2
(1:13.6-T39)
3:34.4
(1:19.2-T37)
4:50.9
(1:16.5-T38)
8 Hadsund Roklub II
Johanne Jespersen
1:08.1
(1:08.1-T49)
2:26.9
(1:18.8-T44)
3:49.4
(1:22.5-T45)
5:08.7
(1:19.3-T44)

Løb 208 Junior drenge årgang 1999

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Roskilde Roklub I
Bastian Secher
0:52.1
(0:52.1-T40)
1:44.7
(0:52.6-T37)
2:37.6
(0:52.9-T37)
3:28.6
(0:51.0-T42)
2 Roforeningen KVIK I
Oliver Kviat Antonsen
0:50.7
(0:50.7-T46)
1:44.7
(0:54.0-T39)
2:40.8
(0:56.1-T37)
3:39.7
(0:58.9-T37)
3 Nordslesvigsk Roklub I
Max Possiel
0:53.0
(0:53.0-T43)
1:50.7
(0:57.7-T35)
2:50.1.0
(0:59.4-T36)
3:50.7
(1:00.6-T36)
4 Roklubben Viking I
Markus Christiansen
0:56.6
(0:56.6-T36)
1:54.1
(0:57.5-T34)
2:54.5
(1:00.4-T33)
3:55.6
(1:01.1-T33)
5 Holstebro Roklub I
Ej i brug - Magnus Zir Quist Rathenborg
0:57.0
(0:57.0-T44)
1:57.5
(1:00.5-T38)
2:59.7
(1:02.2-T37)
4:02.2
(1:02.5-T36)
6 Assens Roklub I
Matti Andersson
0:59.3
(0:59.3-T46)
2:03.2
(1:03.9-T39)
3:06.4
(1:03.2-T40)
4:11.2
(1:04.8-T38)
7 Roforeningen KVIK II
Thor Friis
1:00.1
(1:00.1-T40)
2:03.0
(1:02.9-T35)
3:08.8
(1:05.8-T34)
4:12.8
(1:04.0-T36)
8 Holstebro Roklub II
Jonas G. Lund
1:02.8
(1:02.8-T42)
2:06.9
(1:04.1-T37)
3:11.4
(1:04.5-T35)
4:15.3
(1:03.9-T38)
9 Holstebro Roklub III
Christian Carlsen
1:01.4
(1:01.4-T38)
2:05.8
(1:04.4-T34)
3:12.4
(1:06.6-T33)
4:15.4
(1:03.0-T37)
10 Nordslesvigsk Roklub II
Markus Behnfeldt
1:01.5
(1:01.5-T43)
2:05.7
(1:04.2-T41)
3:15.5
(1:09.8-T40)
4:23.7
(1:08.2-T42)
11 Hadsund Roklub III
Magnus Toft Conradsen
1:02.7
(1:02.7-T37)
2:08.7
(1:06.0-T35)
3:17.1.0
(1:08.4-T34)
4:24.0
(1:06.9-T36)
12 Hadsund Roklub I
Mikkel Jensen
1:01.4
(1:01.4-T38)
2:08.1
(1:06.7-T30)
3:17.4
(1:09.3-T29)
4:24.2
(1:06.8-T30)
13 Hadsund Roklub II
Nikolai Skaarup Christiansen
1:06.4
(1:06.4-T35)
2:20.4
(1:14.0-T30)
3:32.6
(1:12.2-T30)
4:41.3
(1:08.7-T33)
14 Odense Roklub I
Andreas Finne Skovbakke
1:07.5
(1:07.5-T41)
2:23.0
(1:15.5-T40)
3:41.0
(1:18.0-T38)
4:58.6
(1:17.6-T37)
15 Bagsværd Roklub I
Jonatan Dahl
1:14.1.0
(1:14.1.0-T40)
2:32.4
(1:18.3-T36)
3:49.1.0
(1:16.7-T37)
5:02.7
(1:13.6-T38)

Løb 209 Junior piger årgang 1998

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 STO III
Anna L. Henriksen
0:54.9
(0:54.9-T38)
1:51.8
(0:56.9-T35)
2:50.4
(0:58.6-T33)
3:48.2
(0:57.8-T35)
2 Kerteminde Roklub I
Marta Kempf
0:54.6
(0:54.6-T38)
1:52.4
(0:57.8-T30)
2:51.1
(0:58.7-T32)
3:48.4
(0:57.3-T38)
3 Holstebro Roklub IV
Ida Petersen
0:55.3
(0:55.3-T42)
1:54.1
(0:58.8-T35)
2:53.0
(0:58.9-T36)
3:50.5
(0:57.5-T40)
4 STO II
Katrine Ejby
0:55.8
(0:55.8-T39)
1:54.3
(0:58.5-T38)
2:53.4
(0:59.1-T38)
3:51.9
(0:58.5-T38)
5 Hadsund Roklub II
Sofie Matiesen
0:57.7
(0:57.7-T31)
1:56.9
(0:59.2-T30)
2:56.0
(0:59.1-T30)
3:54.6
(0:58.6-T32)
6 STO I
Sophie L. Møller
0:58.6
(0:58.6-T38)
1:57.0
(0:58.4-T38)
2:57.2
(1:00.2-T39)
3:58.1
(1:00.9-T39)
7 361 I
jan Mogensen
0:53.9
(0:53.9-T45)
1:54.7
(1:00.8-T37)
2:56.5
(1:01.8-T37)
3:58.7
(1:02.2-T40)
8 361 III
Linea Gry Ebbensen
0:57.7
(0:57.7-T45)
1:58.1
(1:00.4-T41)
2:59.6
(1:01.5-T40)
4:00.7
(1:01.1-T41)
9 Holstebro Roklub II
Maria Dixen Nielsen
0:57.8
(0:57.8-T41)
1:58.2
(1:00.4-T37)
3:00.6
(1:02.4-T36)
4:02.9
(1:02.3-T37)
10 361 II
Ida Hugod
1:00.1
(1:00.1-T37)
2:01.6
(1:01.5-T33)
3:03.4
(1:01.8-T31)
4:03.9
(1:00.5-T35)
11 Bagsværd Roklub I
X Marie Louise Petersen MÅ IKKE BRUGES
0:59.8
(0:59.8-T46)
2:03.3
(1:03.5-T41)
3:07.9
(1:04.6-T39)
4:12.9
(1:05.0-T39)
12 Fredensborg Roklub I
Ida Koch
0:59.0
(0:59.0-T38)
2:04.8
(1:05.8-T34)
3:11.0
(1:06.2-T34)
4:16.0
(1:05.0-T32)
13 Roklubben Stevns I
Anne-Kristine Haunsvig
1:02.4
(1:02.4-T33)
2:07.0
(1:04.6-T28)
3:14.1.0
(1:07.1-T27)
4:16.2
(1:02.1-T34)
14 Roklubben Ægir I
Mathilde Albæk Lauritsen
1:00.9
(1:00.9-T42)
2:07.2
(1:06.3-T37)
3:15.3
(1:08.1-T37)
4:20.7
(1:05.4-T38)
15 Odder Roklub
Sarah Moslund
1:03.3
(1:03.3-T38)
2:09.2
(1:05.9-T34)
3:15.2
(1:06.0-T34)
4:23.0
(1:07.8-T38)
16 Holstebro Roklub III
Gry Nikolajsen
1:03.1
(1:03.1-T44)
2:10.8
(1:07.7-T38)
3:20.9
(1:10.1.0-T34)
4:32.4
(1:11.5-T35)
17 Rungsted Roklub I
Nanna Allen
1:04.2
(1:04.2-T36)
2:12.7
(1:08.5-T31)
3:23.8
(1:11.1.0-T29)
4:33.6
(1:09.8-T31)
18 Odder Roklub 2
Kirstine Kristensen
1:08.3
(1:08.3-T33)
2:18.2
(1:09.9-T31)
3:28.5
(1:10.3-T32)
4:38.2
(1:09.7-T35)
19 Odder Roklub 3
Tilde Hessellund
1:12.1.0
(1:12.1.0-T30)
2:24.7
(1:12.6-T27)
3:37.7
(1:13.0-T28)
4:47.7
(1:10.0-T34)
20 Hadsund Roklub III
Amalie Nielsen
1:06.8
(1:06.8-T37)
2:19.4
(1:12.6-T30)
3:35.7
(1:16.3-T35)
4:48.5
(1:12.8-T37)

Løb 210 Junior drenge årgang 1998

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Roklubben Viking I
Jeppe Storm
0:50.7
(0:50.7-T37)
1:43.6
(0:52.9-T33)
2:34.8
(0:51.2-T33)
3:24.8
(0:50.0-T35)
2 Sorø Roklub I
Jakob Lillelund
0:51.8
(0:51.8-T37)
1:44.8
(0:53.0-T34)
2:37.6
(0:52.8-T36)
3:29.5
(0:51.9-T43)
3 Bagsværd Roklub II
Niels Frederiksen
0:52.6
(0:52.6-T37)
1:46.4
(0:53.8-T32)
2:39.7
(0:53.3-T34)
3:32.1.0
(0:52.4-T37)
4 STO III
Malthe Bøg
0:49.6
(0:49.6-T40)
1:42.1.0
(0:52.5-T37)
2:36.8
(0:54.7-T34)
3:32.3
(0:55.5-T35)
5 Nordslesvigsk Roklub I
Christian Iver Nissen
0:52.2
(0:52.2-T37)
1:46.6
(0:54.4-T33)
2:42.6
(0:56.0-T33)
3:37.5
(0:54.9-T34)
6 Odder Roklub 2
Marinus Fredslund
0:54.9
(0:54.9-T38)
1:51.6
(0:56.7-T32)
2:46.2
(0:54.6-T36)
3:40.0
(0:53.8-T41)
7 Bagsværd Roklub IV
Mathias Ven
0:52.8
(0:52.8-T43)
1:47.2
(0:54.4-T40)
2:43.0
(0:55.8-T41)
3:41.0
(0:58.0-T42)
8 Odense Roklub II
Søren Dahl Hansen
0:52.6
(0:52.6-T39)
1:46.1.0
(0:53.5-T36)
2:43.1.0
(0:57.0-T34)
3:42.3
(0:59.2-T33)
9 STO II
Kristian Ejby
0:54.1
(0:54.1-T40)
1:49.2
(0:55.1-T37)
2:46.1.0
(0:56.9-T37)
3:44.0
(0:57.9-T38)
10 Odense Roklub I
Malte Rusbjerg
0:51.1
(0:51.1-T42)
1:48.1.0
(0:57.0-T36)
2:47.8
(0:59.7-T33)
3:45.3
(0:57.5-T38)
11 Bagsværd Roklub V
Nicolai Jørgensen
0:52.7
(0:52.7-T39)
1:49.3
(0:56.6-T30)
2:47.6
(0:58.3-T29)
3:45.5
(0:57.9-T32)
12 Vejle Roklub I
Marcus Stauner
0:51.0
(0:51.0-T40)
1:48.3
(0:57.3-T37)
2:48.4
(1:00.1-T33)
3:49.1.0
(1:00.7-T37)
13 Holstebro Roklub I
Oliver Persson
0:53.0
(0:53.0-T41)
1:49.1.0
(0:56.1-T39)
2:48.4
(0:59.3-T37)
3:49.7
(1:01.3-T37)
14 STO I
Kartikey Nandgave
0:56.6
(0:56.6-T42)
1:54.8
(0:58.2-T40)
2:57.3
(1:02.5-T36)
4:00.9
(1:03.6-T37)
15 Odder Roklub
Johannes Dahm
1:00.6
(1:00.6-T33)
2:02.8
(1:02.2-T29)
3:04.6
(1:01.8-T30)
4:03.8
(0:59.2-T32)
16 Roklubben Ægir I
Frederik H. Z. Andersen
0:59.7
(0:59.7-T39)
2:04.3
(1:04.6-T35)
3:08.6
(1:04.3-T35)
4:13.8
(1:05.2-T35)
17 Bagsværd Roklub I
Mikkel Aaslet
0:58.4
(0:58.4-T51)
2:03.5
(1:05.1-T45)
3:14.8
(1:11.3-T41)
4:19.2
(1:04.4-T44)
18 Bagsværd Roklub III
Nicolai Leth Bernsen
1:00.4
(1:00.4-T37)
2:07.9
(1:07.5-T32)
3:15.2
(1:07.3-T33)
4:19.6
(1:04.4-T34)
19 Skovshoved Roklub I
Emil Ebbesen
1:08.1
(1:08.1-T36)
2:17.2
(1:09.1-T36)
3:25.8
(1:08.6-T37)
4:31.8
(1:06.0-T38)

Løb 211 Junior piger årgang 1997

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 ÍF KAPPRÓÐUR I
Bjørt á Tórgarði
1:54.0
(1:54.0-T31)
3:51.3
(1:57.3-T29)
5:48.5
(1:57.2-T29)
7:43.4
(1:54.9-T30)
2 STO I
Andrea Broe
1:54.2
(1:54.2-T34)
3:53.5
(1:59.3-T32)
5:53.6
(2:00.1.0-T33)
7:51.1
(1:57.5-T35)
3 Aarhus Roklub I
Rose Benedicte Lawaetz
1:57.6
(1:57.6-T37)
4:00.8
(2:03.2-T33)
6:03.2
(2:02.4-T32)
8:00.4
(1:57.2-T37)
4 Odense Roklub I
Line Katrine Olsen
1:56.8
(1:56.8-T38)
4:02.1
(2:05.3-T33)
6:07.7
(2:05.6-T33)
8:14.5
(2:06.8-T34)
5 Holte Roklub I
Bolette Nyvang
2:00.7
(2:00.7-T32)
4:09.5
(2:08.8-T31)
6:17.6
(2:08.1-T31)
8:27.6
(2:10.0-T31)
6 Roklubben Ægir I
Emma Sofie Andersen
1:58.8
(1:58.8-T35)
4:05.2
(2:06.4-T33)
6:17.6
(2:12.4-T32)
8:28.1
(2:10.5-T32)
7 Roklubben Stevns I
Fie Nissen
2:03.2
(2:03.2-T25)
4:13.1
(2:09.9-T23)
6:26.0
(2:12.9-T23)
8:34.7
(2:08.7-T26)
8 Ribe Roklub I
Lærke Bjerg Poulsen
2:13.7
(2:13.7-T33)
4:27.4
(2:13.7-T30)
6:40.4
(2:13.0-T30)
8:51.1
(2:10.7-T32)

Løb 212 Junior drenge årgang 1997

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Nordslesvigsk Roklub 2
Tobias Brink
1:42.2
(1:42.2-T36)
3:29.9
(1:47.7-T33)
5:18.3
(1:48.4-T35)
7:04.5
(1:46.2-T37)
2 STO I
Frederik J. sørensen
1:44.9
(1:44.9-T33)
3:32.6
(1:47.7-T32)
5:20.7
(1:48.1.0-T32)
7:06.0
(1:45.3-T36)
3 Holstebro Roklub I
Andreas Østergaard Quach
1:47.8
(1:47.8-T36)
3:38.0
(1:50.2-T33)
5:28.8
(1:50.8-T32)
7:16.3
(1:47.5-T35)
4 Odder Roklub I
Anders Leitzke Sørensen
1:48.8
(1:48.8-T36)
3:41.5
(1:52.7-T32)
5:33.9
(1:52.4-T31)
7:16.8
(1:42.9-T37)
5 Hadsund Roklub II
Wiliam Wisholm
1:49.5
(1:49.5-T34)
3:40.6
(1:51.1.0-T31)
5:31.1
(1:50.5-T32)
7:22.0
(1:50.9-T33)
6 Tissø Roklub I
Kasper Grøntved
1:42.8
(1:42.8-T39)
3:35.2
(1:52.4-T35)
5:30.0
(1:54.8-T34)
7:22.1
(1:52.1-T36)
7 Hadsund Roklub I
Mathias Danmark
1:46.4
(1:46.4-T37)
3:38.2
(1:51.8-T32)
5:30.9
(1:52.7-T32)
7:23.9
(1:53.0-T33)
8 Københavns Roklub IV
Mathias Nielsen
1:48.5
(1:48.5-T39)
3:41.4
(1:52.9-T34)
5:36.6
(1:55.2-T33)
7:29.4
(1:52.8-T36)
9 Roforeningen KVIK I
Magnus Aggernæs
1:44.7
(1:44.7-T36)
3:38.6
(1:53.9-T32)
5:34.3
(1:55.7-T31)
7:29.5
(1:55.2-T31)
10 Nordslesvigsk Roklub II
Lukas Menke
1:49.8
(1:49.8-T33)
3:43.5
(1:53.7-T29)
5:36.9
(1:53.4-T29)
7:32.4
(1:55.5-T30)
11 Odder Roklub VIII
Simon Kejser
1:52.2
(1:52.2-T35)
3:49.8
(1:57.6-T32)
5:46.2
(1:56.4-T33)
7:39.7
(1:53.5-T36)
12 Odense Roklub II
Noah Dimon
1:55.1
(1:55.1-T33)
3:53.3
(1:58.2-T30)
5:51.9
(1:58.6-T31)
7:50.4
(1:58.5-T33)
13 Odense Roklub I
Frederik Malling
1:52.5
(1:52.5-T37)
3:52.6
(2:00.1.0-T32)
5:53.2
(2:00.6-T32)
7:51.1
(1:57.9-T35)
14 Lyngby Roklub III
Victor Kyllesbech
1:56.7
(1:56.7-T32)
3:53.7
(1:57.0-T30)
5:55.3
(2:01.6-T30)
7:53.6
(1:58.3-T31)
15 Roklubben Viking II
Sean Duddy
1:49.1.0
(1:49.1.0-T40)
3:48.9
(1:59.8-T47)
5:52.3
(2:03.4-T42)
7:53.8
(2:01.5-T45)
16 Roklubben Ægir I
Jacob Zacho Søndergaard
1:55.4
(1:55.4-T30)
3:55.7
(2:00.3-T27)
5:57.1
(2:01.4-T28)
7:53.9
(1:56.8-T29)
17 Horsens Roklub I
Emil Thrue
1:59.9
(1:59.9-T31)
4:02.0
(2:02.1-T28)
6:01.8
(1:59.8-T29)
7:59.5
(1:57.7-T32)
18 Odder Roklub IV
Asgar Damsgaard
1:58.0
(1:58.0-T34)
4:00.0
(2:02.0-T32)
6:02.8
(2:02.8-T32)
7:59.9
(1:57.1.0-T35)
19 Roforeningen KVIK II
Emil Laursen
1:57.0
(1:57.0-T33)
3:56.3
(1:59.3-T32)
6:00.2
(2:03.9-T32)
8:00.6
(2:00.4-T34)
20 Roklubben Viking I
jesper clausen
1:53.6
(1:53.6-T36)
3:55.6
(2:02.0-T32)
6:02.5
(2:06.9-T34)
8:04.4
(2:01.9-T34)
21 Rungsted Roklub I
Joachim Pors Andreasen
2:00.0
(2:00.0-T34)
4:04.3
(2:04.3-T31)
6:10.6
(2:06.3-T32)
8:16.0
(2:05.4-T34)
22 Nordslesvigsk Roklub I
Markus Skøtt
2:00.8
(2:00.8-T33)
4:07.4
(2:06.6-T30)
6:13.1.0
(2:05.7-T32)
8:17.1
(2:04.0-T33)
23 Lyngby Roklub I
Jacob Anker
1:59.9
(1:59.9-T33)
4:05.6
(2:05.7-T31)
6:13.9
(2:08.3-T30)
8:18.1
(2:04.2-T32)
24 Københavns Roklub II
Hans Martin Sandager
2:05.3
(2:05.3-T35)
4:16.0
(2:10.7-T34)
6:24.9
(2:08.9-T34)
8:34.5
(2:09.6-T35)
25 Roklubben Ægir II
Christian Andersen
2:02.8
(2:02.8-T39)
4:14.5
(2:11.7-T34)
6:27.3
(2:12.8-T34)
8:37.8
(2:10.5-T34)
26 Nordslesvigsk Roklub III
Thomas Nissen
2:09.1
(2:09.1-T32)
4:21.1
(2:12.0-T30)
6:33.9
(2:12.8-T32)
8:44.7
(2:10.8-T31)
27 Lyngby Roklub II
Søren Baastrup
2:13.1.0
(2:13.1.0-T37)
4:30.4
(2:17.3-T34)
6:47.5
(2:17.1.0-T35)
9:04.6
(2:17.1-T38)
28 Københavns Roklub I
Aksel Dybdahl Poulsen
2:09.3
(2:09.3-T39)
4:30.4
(2:21.1.0-T37)
6:53.4
(2:23.0-T38)
9:22.7
(2:29.3-T39)

Løb 213 Junior piger årgang 1996

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Sorø Roklub I
Astrid Steensberg
1:52.3
(1:52.3-T33)
3:48.1.0
(1:55.8-T32)
5:44.3
(1:56.2-T31)
7:39.9
(1:55.6-T31)
2 Næstved Roklub I
Marie Frimann
1:56.8
(1:56.8-T29)
3:56.7
(1:59.9-T30)
5:56.2
(1:59.5-T31)
7:48.7
(1:52.5-T35)
3 Roskilde Roklub II
Silja Konoy Davidsen
1:51.4
(1:51.4-T37)
3:50.8
(1:59.4-T33)
5:51.4
(2:00.6-T33)
7:50.6
(1:59.2-T35)
4 Roskilde Roklub I
Emilie Gry Almstrup
1:57.6
(1:57.6-T34)
4:00.4
(2:02.8-T31)
6:04.5
(2:04.1-T32)
8:05.1
(2:00.6-T33)
5 Odder Roklub
Julie Poulsen
1:59.4
(1:59.4-T35)
4:04.3
(2:04.9-T31)
6:08.4
(2:04.1-T34)
8:09.8
(2:01.4-T37)
6 Roklubben Viking I
Lisa Storm
2:02.7
(2:02.7-T36)
4:11.7
(2:09.0-T35)
6:25.1
(2:13.4-T35)
8:35.8
(2:10.7-T36)
7 Ribe Roklub I
Karen Lyngsøe
2:12.9
(2:12.9-T35)
4:25.7
(2:12.8-T34)
6:39.6
(2:13.9-T35)
8:47.1
(2:07.5-T39)
8 Hadsund Roklub I
Michelle Nielsen
2:06.0
(2:06.0-T32)
4:22.7
(2:16.7-T29)
6:38.8
(2:16.1.0-T30)
8:50.2
(2:11.4-T32)
9 Fredensborg Roklub II
2:00.9
(2:00.9-T35)
4:15.4
(2:14.5-T33)
6:37.6
(2:22.2-T31)
8:58.3
(2:20.7-T34)

Løb 214 Junior drenge årgang 1996

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 VÍF I
Torstein Brattaberg
1:36.9
(1:36.9-T35)
3:16.2
(1:39.3-T30)
4:55.7
(1:39.5-T31)
6:34.0
(1:38.3-T32)
2 Holstebro Roklub II
Aske Petersen
1:34.4
(1:34.4-T39)
3:15.5
(1:41.1.0-T34)
4:58.6
(1:43.1.0-T34)
6:42.2
(1:43.6-T35)
3 Ribe Roklub I
Sebastian Adelhardt
1:40.0
(1:40.0-T35)
3:23.7
(1:43.7-T32)
5:07.5
(1:43.8-T32)
6:45.2
(1:37.7-T34)
4 Københavns Roklub I
Tobias Mortensen
1:41.6
(1:41.6-T35)
3:26.4
(1:44.8-T32)
5:11.0
(1:44.6-T32)
6:53.7
(1:42.7-T37)
5 Holstebro Roklub I
Frederik Taulbjerg
1:40.7
(1:40.7-T36)
3:24.6
(1:43.9-T31)
5:09.6
(1:45.0-T32)
6:54.3
(1:44.7-T36)
6 Bagsværd Roklub I
Malthe Sebastian Puro
1:43.3
(1:43.3-T34)
3:28.8
(1:45.5-T32)
5:14.2
(1:45.4-T32)
6:57.6
(1:43.4-T34)
7 Roklubben Furesø III
Emil Søndergård Hansen
1:42.5
(1:42.5-T36)
3:28.2
(1:45.7-T32)
5:14.6
(1:46.4-T33)
6:58.4
(1:43.8-T35)
8 Odder Roklub
Mads Hougaard
1:44.0
(1:44.0-T35)
3:31.0
(1:47.0-T32)
5:17.4
(1:46.4-T32)
6:59.3
(1:41.9-T35)
9 Sorø Roklub I
Anders Lindblom
1:42.3
(1:42.3-T33)
3:29.2
(1:46.9-T30)
5:18.9
(1:49.7-T30)
7:08.8
(1:49.9-T29)
10 Næstved Roklub I
Magnus Kamp Stagil
1:46.5
(1:46.5-T37)
3:36.5
(1:50.0-T34)
5:26.4
(1:49.9-T33)
7:12.5
(1:46.1-T36)
11 Roforeningen KVIK II
Gustav Vangsgaard
1:44.4
(1:44.4-T33)
3:32.5
(1:48.1.0-T31)
5:23.7
(1:51.2-T30)
7:12.7
(1:49.0-T32)
12 Hadsund Roklub I
Frederik Mathiesen
1:44.8
(1:44.8-T37)
3:35.6
(1:50.8-T30)
5:28.0
(1:52.4-T31)
7:16.3
(1:48.3-T32)
13 Odder Roklub 2
Christian Krogh
1:49.5
(1:49.5-T38)
3:42.9
(1:53.4-T36)
5:37.2
(1:54.3-T36)
7:27.0
(1:49.8-T39)
14 Roforeningen KVIK I
Nicolai Lassen
1:45.1.0
(1:45.1.0-T37)
3:40.2
(1:55.1-T32)
5:38.2
(1:58.0-T33)
7:34.6
(1:56.4-T36)
15 Roklubben Furesø I
Henrik Georg Eriksen
1:54.1
(1:54.1-T35)
3:50.5
(1:56.4-T32)
5:46.9
(1:56.4-T33)
7:41.1
(1:54.2-T35)
16 Holstebro Roklub III
Jonathan Nielsen
1:56.3
(1:56.3-T35)
3:55.9
(1:59.6-T32)
5:55.0
(1:59.1-T32)
7:48.6
(1:53.6-T34)
17 Holstebro Roklub IV
Kasper Kalsgård
1:51.7
(1:51.7-T34)
3:51.4
(1:59.7-T31)
5:54.6
(2:03.2-T31)
7:54.2
(1:59.6-T32)
18 Holstebro Roklub V
Christoffer Eilskov Jensen
1:57.9
(1:57.9-T38)
3:59.7
(2:01.8-T34)
6:02.8
(2:03.1-T35)
8:01.8
(1:59.0-T36)
19 Horsens Roklub II
Rasmus Kruse
1:57.3
(1:57.3-T31)
3:58.9
(2:01.6-T27)
6:03.2
(2:04.3-T27)
8:03.9
(2:00.7-T32)
20 Bagsværd Roklub II
Jacob Grove Klahsen
2:03.1
(2:03.1-T34)
4:10.2
(2:07.1-T31)
6:16.2
(2:06.0-T32)
8:14.0
(1:57.8-T37)
21 Horsens Roklub I
Christian Norup Taylor
1:59.6
(1:59.6-T36)
4:16.1
(2:16.5-T30)
6:34.1
(2:18.0-T28)
8:43.2
(2:09.1-T31)
22 Roklubben Ægir I
Asmus Grøn Bendixen
2:07.4
(2:07.4-T34)
4:27.9
(2:20.5-T32)
6:54.8
(2:26.9-T34)
9:15.7
(2:20.9-T35)

Løb 215 Junior piger årgang 1995

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roklubben Ægir II
Helene Olesen
1:46.7
(1:46.7-T35)
3:38.3
(1:51.6-T32)
5:29.4
(1:51.1.0-T32)
7:17.8
(1:48.4-T34)
2 Bagsværd Roklub III
Ida Gørtz Jacobsen
1:49.6
(1:49.6-T34)
3:42.4
(1:52.8-T31)
5:35.1.0
(1:52.7-T32)
7:23.3
(1:48.2-T36)
3 Roklubben Ægir I
Ida Dsane Andersen
1:51.9
(1:51.9-T35)
3:49.0
(1:57.1-T32)
5:46.4
(1:57.4-T32)
7:41.3
(1:54.9-T33)
4 Kalundborg Roklub I
Marianne Vinsand
1:53.5
(1:53.5-T33)
3:51.1.0
(1:57.6-T32)
5:52.3
(2:01.2-T32)
7:53.4
(2:01.1-T33)
5 Skovshoved Roklub I
Louise Wissing Madsen
1:54.4
(1:54.4-T34)
3:53.9
(1:59.5-T31)
5:55.8
(2:01.9-T32)
7:56.6
(2:00.8-T33)
6 Odder Roklub
Mette Leitzke Sørensen
1:58.8
(1:58.8-T35)
4:00.1.0
(2:01.3-T33)
6:01.1
(2:01.0-T34)
7:57.6
(1:56.5-T36)
7 Bagsværd Roklub V
Karen Neergaard
1:58.3
(1:58.3-T34)
4:01.9
(2:03.6-T29)
6:07.8
(2:05.9-T30)
8:16.7
(2:08.9-T31)
8 Nordslesvigsk Roklub I
Frederike Menke
2:04.9
(2:04.9-T36)
4:12.9
(2:08.0-T32)
6:22.2
(2:09.3-T33)
8:32.7
(2:10.5-T40)
9 Maribo Roklub I
Sarah Nielsen
2:04.6
(2:04.6-T32)
4:14.7
(2:10.1.0-T29)
6:29.2
(2:14.5-T29)
8:37.6
(2:08.4-T31)

Løb 216 Junior drenge årgang 1995

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Odense Roklub I
Nick H. Larsen
1:28.7
(1:28.7-T39)
3:04.0
(1:35.3-T31)
4:40.1
(1:36.1.0-T31)
6:16.6
(1:36.5-T32)
2 Roskilde Roklub II
Andreas Dyrby
1:33.8
(1:33.8-T37)
3:09.8
(1:36.0-T34)
4:47.0
(1:37.2-T33)
6:22.7
(1:35.7-T36)
3 Hadsund Roklub I
Peter Rytter Munk
1:36.2
(1:36.2-T38)
3:15.5
(1:39.3-T35)
4:55.8
(1:40.3-T34)
6:34.4
(1:38.6-T34)
4 Aarhus Roklub II
Sebastian A.F. Thomassen
1:37.7
(1:37.7-T35)
3:19.9
(1:42.2-T32)
5:02.0
(1:42.1.0-T32)
6:41.3
(1:39.3-T35)
5 Lyngby Roklub V
Peter Christian Holmquist
1:39.3
(1:39.3-T39)
3:21.2
(1:41.9-T35)
5:03.3
(1:42.1.0-T35)
6:41.4
(1:38.1-T37)
6 Roskilde Roklub III
Joachim Sutton
1:40.0
(1:40.0-T35)
3:20.7
(1:40.7-T35)
5:01.9
(1:41.2-T36)
6:42.4
(1:40.5-T36)
7 Lyngby Roklub I
Alexander Modest
1:40.0
(1:40.0-T39)
3:23.4
(1:43.4-T35)
5:06.9
(1:43.5-T35)
6:49.3
(1:42.4-T38)
8 Hadsund Roklub III
Lennart Vestergaard
1:38.2
(1:38.2-T37)
3:23.6
(1:45.4-T32)
5:09.3
(1:45.7-T31)
6:52.7
(1:43.4-T34)
9 Fredensborg Roklub I
Andreas Mentz
1:37.3
(1:37.3-T38)
3:25.8
(1:48.5-T33)
5:13.2
(1:47.4-T33)
6:57.8
(1:44.6-T31)
10 Roklubben Furesø I
Marcus Pii Lunau Blanke
1:39.5
(1:39.5-T39)
3:23.7
(1:44.2-T35)
5:11.6
(1:47.9-T33)
6:59.2
(1:47.6-T31)
11 Roskilde Roklub I
Alexander Kische
1:44.0
(1:44.0-T35)
3:33.7
(1:49.7-T32)
5:24.2
(1:50.5-T31)
7:11.3
(1:47.1-T35)
12 Ribe Roklub II
Jakob Zoëga
1:46.9
(1:46.9-T31)
3:36.5
(1:49.6-T28)
5:25.9
(1:49.4-T29)
7:14.5
(1:48.6-T31)
13 Sorø Roklub I
Andreas Sloth
1:45.5
(1:45.5-T33)
3:33.7
(1:48.2-T32)
5:27.0
(1:53.3-T32)
7:17.2
(1:50.2-T34)
14 Bagsværd Roklub I
Mads Petersen
1:48.2
(1:48.2-T36)
3:38.7
(1:50.5-T34)
5:29.6
(1:50.9-T33)
7:18.8
(1:49.2-T35)
15 Ribe Roklub IV
Viktor Bartoszewicz
1:48.5
(1:48.5-T34)
3:41.4
(1:52.9-T31)
5:33.3
(1:51.9-T33)
7:21.3
(1:48.0-T37)
16 Lyngby Roklub III
Magnus Baastrup
1:40.7
(1:40.7-T37)
3:32.3
(1:51.6-T33)
5:28.0
(1:55.7-T33)
7:21.8
(1:53.8-T36)
17 Holstebro Roklub I
Jonas Kvist Nielsen
1:47.6
(1:47.6-T36)
3:39.8
(1:52.2-T32)
5:32.3
(1:52.5-T32)
7:22.5
(1:50.2-T34)
18 Roklubben Furesø II
Sebastian Terp
1:48.9
(1:48.9-T34)
3:40.5
(1:51.6-T31)
5:32.7
(1:52.2-T32)
7:23.0
(1:50.3-T34)
19 Nyborg Roklub
Mads Voetmann
1:42.0
(1:42.0-T36)
3:36.9
(1:54.9-T30)
5:34.0
(1:57.1-T30)
7:27.4
(1:53.4-T32)
20 Tissø Roklub I
Benjamin Lyderik
1:48.3
(1:48.3-T32)
3:41.8
(1:53.5-T29)
5:36.6
(1:54.8-T29)
7:28.8
(1:52.2-T29)
21 Lyngby Roklub II
Emil Meland Knudsen
1:49.4
(1:49.4-T35)
3:41.8
(1:52.4-T32)
5:35.7
(1:53.9-T31)
7:30.2
(1:54.5-T32)
22 Ribe Roklub I
Asbjørn Rauschenberg
1:52.1
(1:52.1-T39)
3:47.5
(1:55.4-T35)
5:42.0
(1:54.5-T34)
7:32.1
(1:50.1-T37)
23 Aarhus Roklub I
Morten Wesley Malm
1:50.4
(1:50.4-T36)
3:46.3
(1:55.9-T33)
5:40.7
(1:54.4-T32)
7:33.5
(1:52.8-T34)
24 Hadsund Roklub II
Christian Danmark
1:53.7
(1:53.7-T34)
3:48.4
(1:54.7-T32)
5:43.1
(1:54.7-T32)
7:36.3
(1:53.2-T33)
25 Ribe Roklub III
Kasper Lyngsøe
1:58.9
(1:58.9-T33)
3:59.8
(2:00.9-T31)
5:59.9
(2:00.1.0-T31)
7:52.9
(1:53.0-T33)

Løb 217 Junior piger årgang 1994

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Odense Roklub I
Emma Kiehn
1:50.6
(1:50.6-T34)
3:44.2
(1:53.6-T30)
5:38.3
(1:54.1-T31)
7:29.2
(1:50.9-T34)
2 Bagsværd Roklub I
Iben Østergaard
1:50.9
(1:50.9-T33)
3:46.4
(1:55.5-T30)
5:41.1
(1:54.7-T29)
7:30.7
(1:49.6-T32)
3 Hadsund Roklub II
Trine Toft Andersen
1:52.4
(1:52.4-T36)
3:47.3
(1:54.9-T33)
5:41.7
(1:54.4-T33)
7:32.5
(1:50.8-T37)
4 Hadsund Roklub I
Mette Noll Nielsen
1:54.9
(1:54.9-T34)
3:52.3
(1:57.4-T32)
5:49.8
(1:57.5-T33)
7:42.9
(1:53.1.0-T34)
5 Bagsværd Roklub II
X Line Møller MÅ IKKE BRUGES
1:52.7
(1:52.7-T35)
3:49.1
(1:56.4-T32)
5:46.1
(1:57.0-T32)
7:43.3
(1:57.2-T33)

Løb 218 Junior drenge årgang 1994

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Danske Studenters Roklub 2
Sebastian Bayer
1:34.3
(1:34.3-T37)
3:11.5
(1:37.2-T33)
4:50.4
(1:38.9-T33)
6:28.2
(1:37.8-T36)
2 Nordslesvigsk Roklub I
Christian Kragh
1:34.6
(1:34.6-T38)
3:12.7
(1:38.1.0-T34)
4:51.8
(1:39.1.0-T33)
6:29.0
(1:37.2-T35)
3 Odense Roklub I
Esben Rusbjerg
1:34.2
(1:34.2-T39)
3:14.6
(1:40.4-T34)
4:57.1
(1:42.5-T33)
6:35.5
(1:38.4-T35)
4 Haderslev Roklub I
Kristian Hunderup
1:31.5
(1:31.5-T35)
3:11.9
(1:40.4-T30)
4:57.3
(1:45.4-T28)
6:39.7
(1:42.4-T28)
5 Roklubben Ægir I
Christian Due Nielsen
1:33.7
(1:33.7-T37)
3:16.5
(1:42.8-T31)
5:01.4
(1:44.9-T32)
6:42.5
(1:41.1-T34)
6 Lyngby Roklub I
Tim Antonie-Hansen
1:38.6
(1:38.6-T34)
3:20.9
(1:42.3-T31)
5:03.7
(1:42.8-T32)
6:43.1
(1:39.4-T35)
7 Roskilde Roklub II
Mads Kjøller
1:38.8
(1:38.8-T38)
3:22.9
(1:44.1.0-T35)
5:08.0
(1:45.1.0-T34)
6:50.0
(1:42.0-T36)
8 Roskilde Roklub I
Mads Brogård
1:41.7
(1:41.7-T36)
3:26.9
(1:45.2-T32)
5:12.3
(1:45.4-T33)
6:55.0
(1:42.7-T36)
9 ÍF KAPPRÓÐUR I
Tórfríður Berjastein
1:44.6
(1:44.6-T30)
3:30.8
(1:46.2-T29)
5:16.9
(1:46.1.0-T30)
6:58.7
(1:41.8-T34)
10 Roforeningen KVIK II
Christoffer Clausen
1:43.4
(1:43.4-T39)
3:31.2
(1:47.8-T33)
5:22.5
(1:51.3-T33)
7:11.4
(1:48.9-T36)
11 ÍF KAPPRÓÐUR II
Eyðun Sleire
1:47.2
(1:47.2-T36)
3:38.1
(1:50.9-T32)
5:29.2
(1:51.1.0-T32)
7:17.5
(1:48.3-T34)
12 Ribe Roklub I
Louis Madsen
1:47.8
(1:47.8-T34)
3:40.7
(1:52.9-T32)
5:33.4
(1:52.7-T32)
7:23.3
(1:49.9-T34)
13 Roforeningen KVIK I
Philip Tobin
1:45.1.0
(1:45.1.0-T38)
3:37.0
(1:51.9-T31)
5:32.1
(1:55.1-T31)
7:27.3
(1:55.2-T33)
14 Danske Studenters Roklub 3
Peter Falk
1:45.3
(1:45.3-T39)
3:39.9
(1:54.6-T32)
5:36.5
(1:56.6-T32)
7:34.4
(1:57.9-T33)

Løb 301 Løb for funktionsnedsatte

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Holte Roklub III
Kenneth Kronborg
0:51.3
(0:51.3-T34)
1:43.9
(0:52.6-T32)
2:37.4
(0:53.5-T31)
3:30.1.0
(0:52.7-T34)
2 Blindes Skiunion I
Arne Christensen
0:50.4
(0:50.4-T44)
1:45.8
(0:55.4-T39)
2:44.8
(0:59.0-T37)
3:41.7
(0:56.9-T38)
3 Holte Roklub IV
Brian Sibbern
0:52.3
(0:52.3-T38)
1:47.2
(0:54.9-T31)
2:45.9
(0:58.7-T31)
3:42.8
(0:56.9-T34)
4 Holte Roklub II
Matthias Pedersen
0:53.2
(0:53.2-T39)
1:49.6
(0:56.4-T37)
2:47.8
(0:58.2-T36)
3:47.9
(1:00.1.0-T38)
5 Holte Roklub I
Bo Bojsen
0:58.2
(0:58.2-T42)
1:57.9
(0:59.7-T34)
2:58.2
(1:00.3-T34)
3:58.0
(0:59.8-T38)
6 Lyngby Roklub I
Camilla Aunsholm Madsen
1:31.6
(1:31.6-T48)
3:04.7
(1:33.1.0-T46)
4:38.9
(1:34.2-T44)
6:18.5
(1:39.6-T51)

Løb 401 Dame Sen. B Letvægt (19-22år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roklubben Ægir 2
Marie Gram Pietraszek
1:48.0
(1:48.0-T37)
3:39.9
(1:51.9-T32)
5:33.1
(1:53.2-T31)
7:24.2
(1:51.1.0-T32)
2 Roklubben Ægir
Sara Nissen
1:51.3
(1:51.3-T35)
3:46.4
(1:55.1-T31)
5:42.2
(1:55.8-T31)
7:35.2
(1:53.0-T35)
3 Bagsværd Roklub I
Anna Tandrup Nyengaard
1:53.2
(1:53.2-T36)
3:49.5
(1:56.3-T33)
5:46.3
(1:56.8-T33)
7:40.0
(1:53.7-T36)
4 Roskilde Roklub I
Signe Bech
1:56.9
(1:56.9-T34)
4:02.8
(2:05.9-T30)
6:10.9
(2:08.1-T29)
8:13.2
(2:02.3-T30)

Løb 402 Dame Sen. B (19-22år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roklubben Ægir
Anne Dsane Andersen
1:41.5
(1:41.5-T33)
3:27.7
(1:46.2-T31)
5:14.7
(1:47.0-T30)
6:56.9
(1:42.2-T33)
2 Danske Studenters Roklub II
Hedwig Lærke Berg Rasmussen
1:45.5
(1:45.5-T37)
3:31.9
(1:46.4-T34)
5:18.8
(1:46.9-T33)
7:05.9
(1:47.1.0-T35)
3 Odense Roklub II
Christina Juhl Johansen
1:46.9
(1:46.9-T33)
3:36.4
(1:49.5-T32)
5:25.2
(1:48.8-T31)
7:14.0
(1:48.8-T31)
4 Danske Studenters Roklub I
Annetta Cecilia Eidesgaard
1:47.3
(1:47.3-T34)
3:37.0
(1:49.7-T32)
5:28.0
(1:51.0-T32)
7:18.2
(1:50.2-T34)
5 Danske Studenters Roklub III
Emilie Ipsen
1:47.2
(1:47.2-T39)
3:37.3
(1:50.1.0-T34)
5:29.5
(1:52.2-T33)
7:22.7
(1:53.2-T36)
6 Haderslev Roklub II
Anne-Sofie Rasmussen
1:50.8
(1:50.8-T34)
3:47.3
(1:56.5-T32)
5:46.9
(1:59.6-T33)
7:43.9
(1:57.0-T33)
7 Silkeborg Roklub
Astrid Bertelsen
1:51.6
(1:51.6-T37)
3:51.4
(1:59.8-T33)
5:51.6
(2:00.2-T33)
7:47.3
(1:55.7-T35)

Løb 403 Herre Sen. B Letvægt (19-22år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd Roklub VI
Christian Michaelsen
1:29.9
(1:29.9-T37)
3:04.8
(1:34.9-T34)
4:39.9
(1:35.1.0-T33)
6:14.0
(1:34.1-T36)
2 Silkeborg Roklub IV
Thorbjørn Patscheider
1:33.8
(1:33.8-T40)
3:10.7
(1:36.9-T35)
4:46.2
(1:35.5-T36)
6:18.1
(1:31.9-T39)
3 Hadsund Roklub II
Jens Noll Nielsen
1:32.3
(1:32.3-T39)
3:07.8
(1:35.5-T36)
4:43.7
(1:35.9-T37)
6:18.4
(1:34.7-T40)
4 Aarhus Roklub I
Andrej Lawaetz Bendtsen
1:33.9
(1:33.9-T40)
3:10.0
(1:36.1.0-T37)
4:46.2
(1:36.2-T38)
6:20.0
(1:33.8-T43)
5 Odder Roklub I
Mathias Larsen
1:34.5
(1:34.5-T36)
3:11.2
(1:36.7-T34)
4:47.7
(1:36.5-T34)
6:21.8
(1:34.1-T39)
6 Silkeborg Roklub II
Emil Espensen
1:33.9
(1:33.9-T40)
3:11.6
(1:37.7-T36)
4:48.5
(1:36.9-T36)
6:24.4
(1:35.9-T38)
7 Odense Roklub I
Jesper Fredsted
1:34.2
(1:34.2-T41)
3:12.9
(1:38.7-T35)
4:52.7
(1:39.8-T35)
6:30.0
(1:37.3-T40)
8 Bagsværd Roklub IV
Andreas Rasmussen
1:35.7
(1:35.7-T39)
3:15.5
(1:39.8-T34)
4:55.1
(1:39.6-T34)
6:30.3
(1:35.2-T38)
9 BR (Uden for konk.)
Roberto Usai
1:36.5
(1:36.5-T37)
3:14.5
(1:38.0-T35)
4:52.7
(1:38.2-T35)
6:31.0
(1:38.3-T38)
10 Bagsværd Roklub I
Frederic Maigaard
1:34.9
(1:34.9-T40)
3:13.9
(1:39.0-T35)
4:54.1
(1:40.2-T35)
6:32.3
(1:38.2-T37)
11 Roskilde Roklub III
Viktor August Stokholm Lous
1:36.5
(1:36.5-T37)
3:15.1.0
(1:38.6-T34)
4:54.9
(1:39.8-T34)
6:32.5
(1:37.6-T36)
12 Roklubben Ægir I
Mathias Kristensen
1:35.8
(1:35.8-T36)
3:14.6
(1:38.8-T34)
4:55.0
(1:40.4-T33)
6:35.0
(1:40.0-T34)
13 Odder Roklub II
Alex Berg
1:40.6
(1:40.6-T37)
3:22.9
(1:42.3-T33)
5:02.8
(1:39.9-T35)
6:38.2
(1:35.4-T40)
14 Bagsværd Roklub II
Alexander S. Sørensen
1:37.6
(1:37.6-T39)
3:18.5
(1:40.9-T36)
4:59.1
(1:40.6-T36)
6:38.3
(1:39.2-T37)
15 Hadsund Roklub III
Simon Sørensen
1:36.8
(1:36.8-T40)
3:17.1.0
(1:40.3-T37)
5:02.2
(1:45.1.0-T37)
6:45.2
(1:43.0-T39)
16 Bagsværd Roklub III
Frederik Secher
1:38.4
(1:38.4-T39)
3:20.7
(1:42.3-T35)
5:05.5
(1:44.8-T33)
6:48.3
(1:42.8-T37)
17 Roskilde Roklub II
Martin Brenøe
1:42.5
(1:42.5-T36)
3:25.2
(1:42.7-T34)
5:08.3
(1:43.1.0-T33)
6:48.4
(1:40.1-T35)
18 Rungsted Roklub I
Andreas Allen
1:37.4
(1:37.4-T35)
3:22.0
(1:44.6-T31)
5:07.7
(1:45.7-T31)
6:50.6
(1:42.9-T34)
19 Hadsund Roklub IV
Anders Olsen
1:41.9
(1:41.9-T36)
3:25.6
(1:43.7-T32)
5:10.0
(1:44.4-T34)
6:52.2
(1:42.2-T35)
20 Silkeborg Roklub III
Jacob Søby Pedersen
1:40.3
(1:40.3-T40)
3:27.1.0
(1:46.8-T35)
5:14.9
(1:47.8-T35)
6:58.6
(1:43.7-T39)
21 Fredericia Roklub I
Laurids Cordtz Larsen
1:43.8
(1:43.8-T39)
3:32.2
(1:48.4-T33)
5:21.7
(1:49.5-T35)
7:06.9
(1:45.2-T42)
22 Silkeborg Roklub I
Dan Holden Rasmussen
1:40.7
(1:40.7-T34)
3:25.4
(1:44.7-T31)
5:16.2
(1:50.8-T29)
7:13.9
(1:57.7-T29)
23 Roskilde Roklub I
Ejlif Kristoffersen
1:45.1.0
(1:45.1.0-T33)
3:38.0
(1:52.9-T28)
5:34.1
(1:56.1-T28)
7:27.2
(1:53.1.0-T29)

Løb 404 Herre Sen. B (19-22år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Danske Studenters Roklub III
Sverri S. Nielsen
1:28.5
(1:28.5-T39)
3:00.9
(1:32.4-T36)
4:33.5
(1:32.6-T36)
6:03.5
(1:30.0-T39)
2 Danske Studenters Roklub V
Tøger Berg Rasmussen
1:30.5
(1:30.5-T39)
3:02.8
(1:32.3-T36)
4:35.3
(1:32.5-T36)
6:04.9
(1:29.6-T41)
3 Bagsværd Roklub I
Ole Søgaard
1:30.6
(1:30.6-T37)
3:03.9
(1:33.3-T34)
4:37.4
(1:33.5-T34)
6:10.4
(1:33.0-T39)
4 Danske Studenters Roklub IV
Jesper Oldenborg
1:30.3
(1:30.3-T39)
3:06.1
(1:35.8-T34)
4:42.5
(1:36.4-T34)
6:14.6
(1:32.1-T37)
5 Danske Studenters Roklub VI
Mark Hartsteen
1:29.8
(1:29.8-T39)
3:05.0
(1:35.2-T36)
4:42.0
(1:37.0-T35)
6:15.8
(1:33.8-T36)
6 Danske Studenters Roklub VII
Jonas Kjellmann
1:33.0
(1:33.0-T35)
3:08.8
(1:35.8-T33)
4:44.8
(1:36.0-T33)
6:16.8
(1:32.0-T35)
7 Kerteminde Roklub I
Tobias Kempf
1:32.4
(1:32.4-T38)
3:09.5
(1:37.1.0-T33)
4:45.3
(1:35.8-T33)
6:18.5
(1:33.2-T36)
8 Roforeningen KVIK I
Loui Lam
1:32.2
(1:32.2-T40)
3:09.5
(1:37.3-T36)
4:47.9
(1:38.4-T36)
6:25.9
(1:38.0-T38)
9 Nyborg Roklub I
Steffend Nielsen
1:35.7
(1:35.7-T37)
3:14.4
(1:38.7-T34)
4:53.6
(1:39.2-T33)
6:31.5
(1:37.9-T35)
10 Skovshoved Roklub I
Mads Kerrn
1:37.1.0
(1:37.1.0-T35)
3:19.2
(1:42.1.0-T29)
5:00.4
(1:41.2-T30)
6:36.0
(1:35.6-T35)
11 Haderslev Roklub I
Sebastian Strauss
1:37.4
(1:37.4-T36)
3:17.6
(1:40.2-T31)
4:59.8
(1:42.2-T29)
6:38.4
(1:38.6-T31)
12 Hadsund Roklub I
Rasmus Holst
1:37.4
(1:37.4-T34)
3:18.6
(1:41.2-T33)
5:01.1
(1:42.5-T33)
6:40.6
(1:39.5-T35)
13 Fredericia Roklub I
Christian Kiær
1:39.3
(1:39.3-T33)
3:22.9
(1:43.6-T28)
5:06.4
(1:43.5-T28)
6:43.7
(1:37.3-T33)
14 Danske Studenters Roklub I
Jon Anker Bryndorf
1:37.8
(1:37.8-T36)
3:19.0
(1:41.2-T34)
5:01.5
(1:42.5-T32)
6:44.8
(1:43.3-T33)
15 Danske Studenters Roklub II
Nicolai Bloch Linde
1:38.7
(1:38.7-T35)
3:20.6
(1:41.9-T32)
5:04.5
(1:43.9-T31)
6:49.6
(1:45.1-T30)
16 Aarhus Roklub I
Mads Sønderup Varming
1:43.3
(1:43.3-T34)
3:30.8
(1:47.5-T33)
5:17.3
(1:46.5-T33)
6:57.1
(1:39.8-T37)

Løb 405 Dame åben Letvægt

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Odder Roklub
Juliane E.
1:45.5
(1:45.5-T40)
3:33.8
(1:48.3-T35)
5:21.5
(1:47.7-T37)
7:07.3
(1:45.8-T42)
2 Danske Studenters Roklub III
Anne Lolk Thomsen
1:45.9
(1:45.9-T37)
3:34.9
(1:49.0-T33)
5:23.9
(1:49.0-T34)
7:10.0
(1:46.1-T38)
3 Lyngby Dameroklub I
Helene Nygaard Olsen
1:47.2
(1:47.2-T39)
3:39.1
(1:51.9-T35)
5:30.6
(1:51.5-T34)
7:20.0
(1:49.4-T37)
4 Danske Studenters Roklub V
Gitte Willumsen
1:50.5
(1:50.5-T35)
3:42.4
(1:51.9-T33)
5:34.3
(1:51.9-T33)
7:24.6
(1:50.3-T36)
5 Danske Studenters Roklub IV
Marie Westhausen Gottlieb
1:50.3
(1:50.3-T39)
3:43.2
(1:52.9-T35)
5:37.3
(1:54.1-T35)
7:29.5
(1:52.2-T37)
6 Danske Studenters Roklub I
Anne Katrine Bisgaard
1:51.6
(1:51.6-T38)
3:46.1.0
(1:54.5-T35)
5:39.7
(1:53.6-T35)
7:31.4
(1:51.7-T37)
7 Roforeningen KVIK I
Sarah Christensen
1:47.4
(1:47.4-T40)
3:42.2
(1:54.8-T35)
5:41.1
(1:58.9-T34)
7:34.2
(1:53.1.0-T40)
8 Odder Roklub 2
Christina Pultz
1:51.0
(1:51.0-T39)
3:44.4
(1:53.4-T36)
5:42.7
(1:58.3-T34)
7:37.8
(1:55.1-T38)
9 Lyngby Roklub I
Ida Nymann Petersen
1:58.9
(1:58.9-T36)
3:58.8
(1:59.9-T35)
6:01.4
(2:02.6-T35)
8:07.8
(2:06.4-T35)

Løb 406 Dame åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roforeningen KVIK I
Fie Udby Erichsen
1:37.1.0
(1:37.1.0-T38)
3:17.5
(1:40.4-T34)
4:58.5
(1:41.0-T34)
6:38.6
(1:40.1-T39)
2 Danske Studenters Roklub V
Margit Haahr Hansen
1:44.2
(1:44.2-T35)
3:29.7
(1:45.5-T33)
5:16.0
(1:46.3-T32)
6:57.7
(1:41.7-T37)
3 Danske Studenters Roklub II
Mette Dyrlund Petersen
1:42.2
(1:42.2-T40)
3:27.4
(1:45.2-T33)
5:13.3
(1:45.9-T32)
7:00.1
(1:46.8-T33)
4 Bagsværd Roklub I
Veronika Karlsson
1:45.4
(1:45.4-T37)
3:32.2
(1:46.8-T34)
5:19.5
(1:47.3-T35)
7:06.5
(1:47.0-T36)
5 Bagsværd Roklub III
Lisbet Falch Jakobsen
1:46.3
(1:46.3-T37)
3:34.5
(1:48.2-T35)
5:23.2
(1:48.7-T35)
7:08.7
(1:45.5-T39)
6 Bagsværd Roklub II
Tanja Ehlers
1:47.6
(1:47.6-T35)
3:37.0
(1:49.4-T32)
5:26.2
(1:49.2-T32)
7:12.6
(1:46.4-T34)
7 Danske Studenters Roklub III
Janne Flensborg Otzen
1:49.5
(1:49.5-T35)
3:39.7
(1:50.2-T33)
5:29.9
(1:50.2-T33)
7:19.4
(1:49.5-T35)
8 Lyngby Roklub I
Louise Wissing
1:51.9
(1:51.9-T34)
3:44.3
(1:52.4-T33)
5:36.3
(1:52.0-T33)
7:27.7
(1:51.4-T34)
9 Lyngby Roklub II
Mârit Tamm
1:49.4
(1:49.4-T35)
3:42.0
(1:52.6-T33)
5:35.4
(1:53.4-T33)
7:30.7
(1:55.3-T34)
10 Danske Studenters Roklub VII
Malene Nielsen
1:50.8
(1:50.8-T36)
3:46.6
(1:55.8-T33)
5:44.8
(1:58.2-T33)
7:42.7
(1:57.9-T33)
11 Skovshoved Roklub I
Àstridur Birna Àrnadóttir
1:56.4
(1:56.4-T33)
3:57.0
(2:00.6-T32)
5:58.0
(2:01.0-T33)
7:54.8
(1:56.8-T34)
12 Skovshoved Roklub II
Henriette Skavin
1:55.9
(1:55.9-T35)
3:56.4
(2:00.5-T31)
5:59.1
(2:02.7-T30)
8:03.6
(2:04.5-T30)
13 Danske Studenters Roklub VI
Johanna Dienelt
1:59.7
(1:59.7-T33)
4:07.4
(2:07.7-T30)
6:15.5
(2:08.1-T31)
8:23.7
(2:08.2-T33)

Løb 407 Herre åben Letvægt

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roklubben Furesø I
Henrik Stephansen
1:29.0
(1:29.0-T43)
2:58.8
(1:29.8-T36)
4:28.1
(1:29.3-T37)
5:57.4
(1:29.3-T41)
2 Odder Roklub I
Steffen Bonde
1:29.8
(1:29.8-T43)
3:01.8
(1:32.0-T38)
4:33.8
(1:32.0-T38)
6:03.1
(1:29.3-T45)
3 Danske Studenters Roklub I
Mads Rasmussen
1:31.8
(1:31.8-T40)
3:05.7
(1:33.9-T36)
4:39.6
(1:33.9-T35)
6:09.9
(1:30.3-T41)
4 Næstved Roklub I
Morten Jørgensen
1:31.3
(1:31.3-T42)
3:05.7
(1:34.4-T38)
4:39.6
(1:33.9-T38)
6:11.2
(1:31.6-T43)
5 Danske Studenters Roklub III
Eskild Ebbesen
1:31.1.0
(1:31.1.0-T42)
3:05.7
(1:34.6-T38)
4:40.3
(1:34.6-T38)
6:11.8
(1:31.5-T43)
6 Roskilde Roklub II
Jacob Barsøe
1:31.9
(1:31.9-T39)
3:06.1
(1:34.2-T35)
4:40.6
(1:34.5-T35)
6:14.6
(1:34.0-T36)
7 Roskilde Roklub IV
Kasper Jørgensen
1:33.2
(1:33.2-T41)
3:08.7
(1:35.5-T37)
4:44.3
(1:35.6-T37)
6:16.7
(1:32.4-T41)
8 Hadsund Roklub I
Christian Noll Nielsen
1:32.3
(1:32.3-T35)
3:07.6
(1:35.3-T34)
4:43.7
(1:36.1.0-T33)
6:18.4
(1:34.7-T34)
9 Roskilde Roklub V
Martin Batenburg
1:34.6
(1:34.6-T39)
3:10.4
(1:35.8-T36)
4:46.6
(1:36.2-T36)
6:20.5
(1:33.9-T36)
10 Roskilde Roklub III
Jens Vilhelmsen
1:33.1.0
(1:33.1.0-T41)
3:09.1
(1:36.0-T36)
4:46.9
(1:37.8-T36)
6:22.2
(1:35.3-T40)
11 Roskilde Roklub I
Christian Place Pedersen
1:32.5
(1:32.5-T38)
3:08.8
(1:36.3-T36)
4:48.6
(1:39.8-T34)
6:24.9
(1:36.3-T36)
12 Bagsværd Roklub I
Lasse Dittmann
1:37.3
(1:37.3-T39)
3:16.6
(1:39.3-T35)
4:56.3
(1:39.7-T36)
6:33.9
(1:37.6-T39)
13 Odense Roklub I
Hans Christian Sørensen
1:37.2
(1:37.2-T36)
3:16.6
(1:39.4-T33)
4:57.1
(1:40.5-T33)
6:34.5
(1:37.4-T39)
14 Lyngby Roklub I
Anders Bau Hansen
1:37.6
(1:37.6-T34)
3:16.8
(1:39.2-T34)
4:59.4
(1:42.6-T34)
6:42.7
(1:43.3-T39)
15 Hadsund Roklub II
Nicolai Skjølstrup
1:36.9
(1:36.9-T38)
3:18.9
(1:42.0-T34)
5:05.9
(1:47.0-T32)
6:48.1
(1:42.2-T34)

Løb 408 Herre åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd Roklub III
Jens Olav Dahlgaard
1:28.3
(1:28.3-T36)
2:58.6
(1:30.3-T34)
4:29.1
(1:30.5-T34)
5:59.2
(1:30.1.0-T38)
2 Roskilde Roklub I
Sophus Johannesen
1:29.1.0
(1:29.1.0-T40)
3:00.5
(1:31.4-T35)
4:32.1
(1:31.6-T36)
6:00.8
(1:28.7-T42)
3 Danske Studenters Roklub II
Jens Broberg
1:30.0
(1:30.0-T38)
3:02.0
(1:32.0-T35)
4:33.7
(1:31.7-T37)
6:02.5
(1:28.8-T41)
4 Danske Studenters Roklub I
Frank Steffensen
1:30.6
(1:30.6-T37)
3:02.6
(1:32.0-T34)
4:32.6
(1:30.0-T35)
6:04.6
(1:32.0-T36)
4 Danske Studenters Roklub IV
Michael Ludwigsen
1:29.4
(1:29.4-T36)
3:00.5
(1:31.1.0-T36)
4:31.6
(1:31.1.0-T36)
6:04.6
(1:33.0-T39)
6 Bagsværd Roklub II
Jes Struck
1:31.9
(1:31.9-T39)
3:05.8
(1:33.9-T35)
4:39.4
(1:33.6-T37)
6:11.8
(1:32.4-T40)
7 Roforeningen KVIK I
Nikolaj Thure Krarup
1:30.1.0
(1:30.1.0-T37)
3:05.6
(1:35.5-T33)
4:40.7
(1:35.1.0-T33)
6:14.5
(1:33.8-T36)
8 Sorø Roklub I
Marius Vaitiekus
1:32.1.0
(1:32.1.0-T31)
3:06.7
(1:34.6-T30)
4:44.2
(1:37.5-T30)
6:21.1
(1:36.9-T33)
9 Amager Ro- og Kajakklub I
Asbjørn Adsersen
1:32.6
(1:32.6-T31)
3:07.0
(1:34.4-T29)
4:48.6
(1:41.6-T29)
6:22.1
(1:33.5-T33)
10 Danske Studenters Roklub III
Mikkel Jacobsen
1:32.4
(1:32.4-T38)
3:08.2
(1:35.8-T36)
4:47.1
(1:38.9-T33)
6:29.7
(1:42.6-T32)

Løb 501 Firmastafet 4x500m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Brandvæsnets Idrætsforening I
Jesper Thimgaard
John Busk
Thomas Vedsmand
Torben Kristiansen
1:57.2
(1:57.2-T33)
3:24.6
(1:27.4-T45)
4:58.6
(1:34.0-T45)
6:26.6
(1:28.0-T38)
2 EKJ Rådgivende Ingeniører as II
Uffe Bruun
Freddy Koch
Susanne Bebe
Thomas Warrer
1:34.4
(1:34.4-T39)
3:03.5
(1:29.1.0-T46)
5:04.3
(2:00.8-T43)
6:31.1
(1:26.8-T43)
3 Arm-Tec
Brian Sørensen
Steffen Nielsen
Morten Nielsen
Erik Petersen
2:15.4
(2:15.4-T22)
3:45.5
(1:30.1.0-T49)
5:12.0
(1:26.5-T45)
6:38.7
(1:26.7-T48)
4 Politiets idrætsklub I
Dyre Sønnicksen
Ole Bastian Hansen
Torben Christiansen
Jørgen Bloch
2:09.5
(2:09.5-T28)
3:42.2
(1:32.7-T40)
5:15.7
(1:33.5-T45)
6:40.9
(1:25.2-T39)
5 Slagelse Sygehus I
Heinrich Larsen
Thomas Thougaard
Thomas Dyhr
Thomas Bech Jørgensen
2:14.1.0
(2:14.1.0-T28)
3:47.1.0
(1:33.0-T37)
5:15.6
(1:28.5-T42)
6:45.5
(1:29.9-T43)
6 Olympisk Klub Danmark
Henning Lynge Jakobsen
Michael Durbahn
Jørgen-Emil Hansen
Gerd Larsen
1:48.5
(1:48.5-T39)
3:25.8
(1:37.3-T42)
5:17.6
(1:51.8-T48)
6:51.5
(1:33.9-T38)
7 Pihls dreamteam
Sonny Bro Larsen
Jakob Hersøe Sørensen
Jacob Rasmussen
Bo Vestergaard
2:12.9
(2:12.9-T31)
3:53.0
(1:40.1.0-T39)
5:31.8
(1:38.8-T47)
7:03.6
(1:31.8-T41)
8 EKJ Rådgivende Ingeniører as III
Jon Thisted Simonsen
Irene Bardrum
Thomas Thorsen
Ufuk Sahin
1:49.5
(1:49.5-T35)
3:53.0
(2:03.5-T41)
5:31.7
(1:38.7-T38)
7:04.6
(1:32.9-T45)
9 Slagelse Sygehus II
Niels Erikstrup Clausen
Ole Michael Schiødt
Karina Andersen
Mark Lutz Niegsch
2:01.7
(2:01.7-T31)
3:37.7
(1:36.0-T36)
5:31.9
(1:54.2-T38)
7:07.7
(1:35.8-T38)
10 The Great Dongs
Jacob Bjærg
Lars Hvedstrup Jensen
Maj Sivertsen
Torben Biltoft Hansen
1:53.2
(1:53.2-T43)
3:26.0
(1:32.8-T41)
5:34.3
(2:08.3-T40)
7:11.5
(1:37.2-T41)
11 EKJ Rådgivende Ingeniører as I
Pernille Alstrup
Tomas Klinke Pedersen
Yilmaz Sahin
Sven Bo Madsen
1:45.6
(1:45.6-T37)
3:37.2
(1:51.6-T33)
5:34.1
(1:56.9-T42)
7:12.9
(1:38.8-T37)
12 AMgroup
Emma Malling Steensen
Lars Krog-Jensen
Anders Helmer Nielsen
Thorbjørn Steensen
1:44.9
(1:44.9-T32)
3:30.2
(1:45.3-T40)
5:19.5
(1:49.3-T47)
7:15.7
(1:56.2-T44)
13 Pihl Danmark
Mette Munch Madsen
Anders Bau Hansen
Frederik Kornerup
Jens Damgaard
2:19.7
(2:19.7-T34)
4:03.3
(1:43.6-T38)
5:38.1.0
(1:34.8-T38)
7:16.8
(1:38.7-T43)
14 Psykiatrisk Center Sct. Hans Afd. R
Geert Olsen
Kærleif Danielsen
Jacob Hvidhjelm
Niels Iversen
2:23.7
(2:23.7-T34)
4:03.0
(1:39.3-T36)
5:40.1
(1:37.1.0-T35)
7:17.8
(1:37.7-T36)

Løb 502 Skole- og gymnasiumstafet

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Holstebro Roklub I
Mie Andersen
Maria Dixen Nielsen
Kasper Kalsgård
Jonathan Nielsen
1:58.7
(1:58.7-T38)
3:45.7
(1:47.0-T37)
5:32.8
(1:47.1.0-T39)
7:31.6
(1:58.8-T39)
2 Holstebro Roklub II
Magnus Zier Quist Rathenborg
Jonas G. Lund
Andreas Quark Østergaard
Christoffer Eilskov Jensen
1:54.6
(1:54.6-T40)
4:00.7
(2:06.1-T37)
5:45.7
(1:45.0-T35)
7:37.0
(1:51.3-T41)

Løb 602 Junior E/D SPRINT drenge årgang 2000 eller yngre

Plac.Navn (Klub)100m
1 Bagsværd Roklub I
Oliver Skov Jerkovic
0:21.8
(0:21.8-T52)
2 Uden klub I
Thomas Blum Knudsen
0:23.1
(0:23.1-T54)
3 Bagsværd Roklub IV
Aksel Bay
0:26.0
(0:26.0-T55)
4 Bagsværd Roklub III
Jacob Østergaard
0:27.6
(0:27.6-T48)
5 Nordslesvigsk Roklub I
Tobias Prehn
0:30.1
(0:30.1-T48)
6 Bagsværd Roklub II
Niels Østergaard
0:31.6
(0:31.6-T59)

Løb 603 Junior C SPRINT piger årgang 1998 og 1999

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 361 III
Linea Gry Ebbensen
0:11.0
(0:11.0-T43)
0:20.6
(0:09.6-T50)
0:30.4
(0:09.8-T49)
0:40.4
(0:10.0-T48)
1 STO I
Camilla Rask
0:11.4
(0:11.4-T37)
0:21.1
(0:09.7-T44)
0:30.7
(0:09.6-T44)
0:40.4
(0:09.7-T43)
3 STO III
Katrine Ejby
0:11.3
(0:11.3-T48)
0:20.9
(0:09.6-T44)
0:30.8
(0:09.9-T49)
0:40.6
(0:09.8-T49)
4 Holstebro Roklub II
Ida Petersen
0:11.5
(0:11.5-T52)
0:21.3
(0:09.8-T49)
0:31.2
(0:09.9-T54)
0:41.2
(0:10.0-T54)
5 361 I
jan Mogensen
0:11.1
(0:11.1-T60)
0:20.8
(0:09.7-T75)
0:30.8
(0:10.0-T66)
0:41.3
(0:10.5-T68)
6 Holstebro Roklub IV
Maria Dixen Nielsen
0:12.0
(0:12.0-T45)
0:22.3
(0:10.3-T47)
0:32.6
(0:10.3-T47)
0:43.0
(0:10.4-T40)
6 Roklubben Stevns I
Anne-Kristine Haunsvig
0:12.1
(0:12.1-T44)
0:22.3
(0:10.2-T47)
0:32.5
(0:10.2-T53)
0:43.0
(0:10.5-T52)
8 STO IV
Anna L. Henriksen
0:12.0
(0:12.0-T40)
0:22.4
(0:10.4-T46)
0:32.8
(0:10.4-T52)
0:43.5
(0:10.7-T45)
9 STO II
Sophie L. Møller
0:12.4
(0:12.4-T39)
0:23.2
(0:10.8-T44)
0:34.3
(0:11.1-T43)
0:45.5
(0:11.2-T43)
10 361 II
Ida Hugod
0:12.5
(0:12.5-T38)
0:23.5
(0:11.0-T38)
0:34.5
(0:11.0-T43)
0:45.7
(0:11.2-T43)
11 Holstebro Roklub I
Mie Andersen
0:13.0
(0:13.0-T46)
0:23.8
(0:10.8-T44)
0:34.7
(0:10.9-T44)
0:46.2
(0:11.5-T42)
12 Rungsted Roklub I
Nanna Allen
0:12.8
(0:12.8-T47)
0:23.8
(0:11.0-T49)
0:35.0
(0:11.2-T43)
0:46.3
(0:11.3-T48)
13 Bagsværd Roklub I
X Marie Louise Petersen MÅ IKKE BRUGES
0:13.1
(0:13.1-T55)
0:24.1
(0:11.0-T55)
0:35.5
(0:11.4-T53)
0:47.1
(0:11.6-T52)
14 Holstebro Roklub III
Gry Nikolajsen
0:13.7
(0:13.7-T48)
0:25.1
(0:11.4-T53)
0:36.8
(0:11.7-T46)
0:48.9
(0:12.1-T50)
15 Bagsværd Roklub II
Regitze Bay
0:13.9
(0:13.9-T52)
0:25.8
(0:11.9-T45)
0:38.0
(0:12.2-T49)
0:50.7
(0:12.7-T52)

Løb 604 Junior C SPRINT drenge årgang 1998 og 1999

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Roskilde Roklub I
Bastian Secher
0:10.0
(0:10.0-T54)
0:18.5
(0:08.5-T64)
0:27.2
(0:08.7-T55)
0:36.1
(0:08.9-T61)
2 Sorø Roklub I
Jakob Lillelund
0:09.9
(0:09.9-T54)
0:18.5
(0:08.6-T63)
0:27.4
(0:08.9-T61)
0:36.7
(0:09.3-T52)
3 Bagsværd Roklub IV
Niels Frederiksen
0:10.5
(0:10.5-T51)
0:19.5
(0:09.0-T53)
0:28.6
(0:09.1-T52)
0:38.0
(0:09.4-T52)
4 Bagsværd Roklub I
Mathias Ven
0:10.2
(0:10.2-T59)
0:19.3
(0:09.1-T66)
0:28.8
(0:09.5-T63)
0:38.5
(0:09.7-T61)
5 STO III
Malthe Bøg
0:10.5
(0:10.5-T51)
0:19.6
(0:09.1-T53)
0:29.1
(0:09.5-T44)
0:38.9
(0:09.8-T49)
6 Nordslesvigsk Roklub II
Max Possiel
0:10.3
(0:10.3-T76)
0:19.3
(0:09.0-T53)
0:28.8
(0:09.5-T51)
0:39.1
(0:10.3-T47)
7 Nordslesvigsk Roklub I
Christian Iver Nissen
0:10.9
(0:10.9-T44)
0:20.2
(0:09.3-T39)
0:29.6
(0:09.4-T38)
0:39.2
(0:09.6-T44)
7 Roforeningen KVIK I
Oliver Kviat Antonsen
0:10.6
(0:10.6-T56)
0:19.8
(0:09.2-T52)
0:29.3
(0:09.5-T50)
0:39.2
(0:09.9-T43)
9 Bagsværd Roklub I
Nicolai Jørgensen
0:11.0
(0:11.0-T49)
0:20.4
(0:09.4-T45)
0:30.1
(0:09.7-T43)
0:40.0
(0:09.9-T43)
10 Vejle Roklub I
Marcus Stauner
0:10.8
(0:10.8-T39)
0:20.3
(0:09.5-T44)
0:30.2
(0:09.9-T36)
0:40.3
(0:10.1.0-T41)
11 STO I
Kartikey Nandgave
0:11.3
(0:11.3-T48)
0:20.7
(0:09.4-T57)
0:30.6
(0:09.9-T55)
0:40.8
(0:10.2-T59)
12 STO II
Kristian Ejby
0:11.5
(0:11.5-T47)
0:21.3
(0:09.8-T55)
0:31.3
(0:10.0-T54)
0:41.4
(0:10.1.0-T53)
13 Holstebro Roklub II
Ej i brug - Magnus Zir Quist Rathenborg
0:12.2
(0:12.2-T49)
0:22.6
(0:10.4-T52)
0:33.3
(0:10.7-T45)
0:44.4
(0:11.1-T49)
14 Bagsværd Roklub III
Nicolai Leth Bernsen
0:12.2
(0:12.2-T49)
0:22.9
(0:10.7-T39)
0:33.9
(0:11.0-T44)
0:44.8
(0:10.9-T39)
15 Bagsværd Roklub II
Mikkel Aaslet
0:11.9
(0:11.9-T61)
0:22.5
(0:10.6-T63)
0:33.5
(0:11.0-T60)
0:44.9
(0:11.4-T63)
16 Holstebro Roklub III
Ej i brug - Christian Carlsen
0:12.4
(0:12.4-T53)
0:23.1
(0:10.7-T56)
0:33.9
(0:10.8-T50)
0:45.1
(0:11.2-T54)
17 Roforeningen KVIK II
Thor Friis
0:12.3
(0:12.3-T64)
0:23.1
(0:10.8-T44)
0:34.1
(0:11.0-T44)
0:45.4
(0:11.3-T48)
18 Holstebro Roklub I
Jonas G. Lund
0:12.8
(0:12.8-T51)
0:23.8
(0:11.0-T49)
0:35.1
(0:11.3-T48)
0:46.8
(0:11.7-T46)
19 Nordslesvigsk Roklub III
Markus Behnfeldt
0:13.6
(0:13.6-T53)
0:25.0
(0:11.4-T53)
0:36.7
(0:11.7-T51)
0:48.7
(0:12.0-T45)
20 Skovshoved Roklub I
Emil Ebbesen
0:14.1
(0:14.1-T51)
0:25.9
(0:11.8-T51)
0:37.9
(0:12.0-T50)
0:50.0
(0:12.1-T44)

Løb 605 Junior B SPRINT piger årgang 1996 og 1997

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 STO I
Andrea Broe
0:10.6
(0:10.6-T45)
0:20.0
(0:09.4-T38)
0:29.2
(0:09.2-T46)
0:38.4
(0:09.2-T39)
2 ÍF KAPPRÓÐUR I
Bjørt á Tórgarði
0:10.7
(0:10.7-T51)
0:19.9
(0:09.2-T52)
0:29.2
(0:09.3-T51)
0:38.7
(0:09.5-T50)
3 Roklubben Stevns II
Ulrikke Nissen
0:10.5
(0:10.5-T51)
0:19.8
(0:09.3-T52)
0:29.3
(0:09.5-T57)
0:39.1
(0:09.8-T55)
4 Nordslesvigsk Roklub I
Lea Hirschauer
0:10.8
(0:10.8-T56)
0:19.9
(0:09.1-T52)
0:29.3
(0:09.4-T57)
0:39.2
(0:09.9-T55)
5 Roskilde Roklub II
Silja Konoy Davidsen
0:11.3
(0:11.3-T53)
0:21.0
(0:09.7-T50)
0:30.7
(0:09.7-T56)
0:40.4
(0:09.7-T49)
6 Roklubben Stevns III
Maja Jørgensen
0:10.7
(0:10.7-T56)
0:20.2
(0:09.5-T63)
0:30.1
(0:09.9-T54)
0:40.5
(0:10.4-T53)
7 Roskilde Roklub I
Emilie Gry Almstrup
0:11.3
(0:11.3-T53)
0:20.9
(0:09.6-T50)
0:30.8
(0:09.9-T49)
0:40.8
(0:10.0-T54)
8 Rungsted Roklub I
Emilie Bertelsen
0:11.6
(0:11.6-T46)
0:21.5
(0:09.9-T43)
0:31.4
(0:09.9-T49)
0:41.3
(0:09.9-T42)
9 Roklubben Stevns I
Fie Nissen
0:11.6
(0:11.6-T52)
0:21.4
(0:09.8-T49)
0:31.4
(0:10.0-T48)
0:41.7
(0:10.3-T47)
10 Roklubben Stevns IV
0:11.4
(0:11.4-T58)
0:21.5
(0:10.1-T53)
0:31.8
(0:10.3-T52)
0:42.5
(0:10.7-T51)

Løb 606 Junior B SPRINT drenge årgang 1996 og 1997

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 VÍF I
Torstein Brattaberg
0:09.2
(0:09.2-T72)
0:17.0
(0:07.8-T61)
0:25.0
(0:08.0-T60)
0:33.2
(0:08.2-T59)
2 Holstebro Roklub I
Niklaes Lisby
0:09.5
(0:09.5-T70)
0:17.3
(0:07.8-T54)
0:25.3
(0:08.0-T53)
0:33.6
(0:08.3-T51)
3 Holstebro Roklub III
Frederik Taulbjerg
0:09.3
(0:09.3-T71)
0:17.2
(0:07.9-T68)
0:25.3
(0:08.1-T67)
0:33.7
(0:08.4-T65)
4 Holstebro Roklub II
Aske Petersen
0:09.5
(0:09.5-T51)
0:17.6
(0:08.1-T52)
0:25.7
(0:08.1-T59)
0:34.0
(0:08.3-T51)
5 Sorø Roklub I
Anders Lindblom
0:09.6
(0:09.6-T69)
0:17.9
(0:08.3-T50)
0:26.3
(0:08.4-T57)
0:35.1
(0:08.8-T61)
6 Roklubben Furesø III
Emil Søndergård Hansen
0:09.6
(0:09.6-T50)
0:18.0
(0:08.4-T50)
0:26.5
(0:08.5-T49)
0:35.2
(0:08.7-T55)
7 Skovshoved Roklub III
Jacob Elnegaard Kjærulf
0:10.1
(0:10.1-T48)
0:18.4
(0:08.3-T43)
0:26.8
(0:08.4-T57)
0:35.5
(0:08.7-T48)
8 Nordslesvigsk Roklub 3
Tobias Brink
0:09.9
(0:09.9-T42)
0:18.4
(0:08.5-T49)
0:27.0
(0:08.6-T49)
0:35.6
(0:08.6-T48)
9 Roforeningen KVIK IV
Gustav Vangsgaard
0:09.8
(0:09.8-T61)
0:18.2
(0:08.4-T50)
0:26.8
(0:08.6-T49)
0:35.7
(0:08.9-T48)
10 Roforeningen KVIK I
Nicolai Lassen
0:09.8
(0:09.8-T61)
0:18.2
(0:08.4-T57)
0:26.9
(0:08.7-T55)
0:35.8
(0:08.9-T53)
11 Skovshoved Roklub IV
Sebastian Nor Randorf Nielsen
0:10.0
(0:10.0-T48)
0:18.5
(0:08.5-T56)
0:27.3
(0:08.8-T55)
0:36.6
(0:09.3-T52)
12 STO I
Frederik J. sørensen
0:09.8
(0:09.8-T55)
0:18.4
(0:08.6-T63)
0:27.3
(0:08.9-T67)
0:36.8
(0:09.5-T57)
13 Nordslesvigsk Roklub I
Lukas Menke
0:10.4
(0:10.4-T58)
0:19.1
(0:08.7-T49)
0:28.0
(0:08.9-T54)
0:37.0
(0:09.0-T46)
14 Roforeningen KVIK II
Magnus Aggernæs
0:10.7
(0:10.7-T62)
0:19.5
(0:08.8-T55)
0:28.5
(0:09.0-T47)
0:37.6
(0:09.1-T52)
15 Roklubben Furesø I
Julius Benjamin Osmundsen
0:11.0
(0:11.0-T54)
0:20.4
(0:09.4-T57)
0:30.0
(0:09.6-T50)
0:39.9
(0:09.9-T49)
16 Roforeningen KVIK III
Emil Laursen
0:10.9
(0:10.9-T55)
0:20.4
(0:09.5-T57)
0:30.1
(0:09.7-T56)
0:40.1
(0:10.0-T54)
17 Roklubben Furesø IV
Frederik Theil Jensen
0:11.0
(0:11.0-T54)
0:20.6
(0:09.6-T50)
0:30.5
(0:09.9-T48)
0:40.8
(0:10.3-T53)
18 Skovshoved Roklub I
Tobias Helbo Wagner
0:11.2
(0:11.2-T59)
0:20.8
(0:09.6-T50)
0:30.7
(0:09.9-T54)
0:41.2
(0:10.5-T46)
18 Skovshoved Roklub II
Victor Helbo Wagner
0:11.1
(0:11.1-T54)
0:20.8
(0:09.7-T56)
0:30.8
(0:10.0-T54)
0:41.2
(0:10.4-T58)
20 Nordslesvigsk Roklub 2
Markus Skøtt
0:12.0
(0:12.0-T50)
0:21.9
(0:09.9-T48)
0:31.9
(0:10.0-T48)
0:42.1
(0:10.2-T41)
21 Rungsted Roklub I
Joachim Pors Andreasen
0:11.8
(0:11.8-T46)
0:21.9
(0:10.1-T53)
0:32.2
(0:10.3-T47)
0:42.7
(0:10.5-T52)
22 Roklubben Furesø II
Peter Torp Eklund
0:11.7
(0:11.7-T51)
0:22.0
(0:10.3-T53)
0:32.5
(0:10.5-T46)
0:43.2
(0:10.7-T45)
23 Nordslesvigsk Roklub II
Thomas Nissen
0:12.0
(0:12.0-T50)
0:22.3
(0:10.3-T46)
0:33.0
(0:10.7-T45)
0:44.2
(0:11.2-T37)

Løb 607 Junior A SPRINT piger årgang 1994 og 1995

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Roklubben Ægir I
Helene Olesen
0:09.8
(0:09.8-T43)
0:18.5
(0:08.7-T41)
0:27.2
(0:08.7-T48)
0:36.1
(0:08.9-T47)
2 Roklubben Ægir II
Ida Dsane Andersen
0:10.4
(0:10.4-T52)
0:19.4
(0:09.0-T53)
0:28.5
(0:09.1-T53)
0:37.8
(0:09.3-T52)
3 Bagsværd Roklub I
Iben Østergaard
0:10.5
(0:10.5-T57)
0:19.4
(0:08.9-T47)
0:28.5
(0:09.1-T52)
0:38.0
(0:09.5-T45)
4 Bagsværd Roklub III
Ida Gørtz Jacobsen
0:10.7
(0:10.7-T56)
0:19.8
(0:09.1-T46)
0:29
(0:09.2-T52)
0:38.3
(0:09.3-T51)
5 Kalundborg Roklub I
Marianne Vinsand
0:11.1
(0:11.1-T49)
0:20.6
(0:09.5-T51)
0:30.3
(0:09.7-T49)
0:40.2
(0:09.9-T42)
6 Bagsværd Roklub II
Karen Neergaard
0:11.6
(0:11.6-T57)
0:21.6
(0:10.0-T48)
0:31.9
(0:10.3-T52)
0:42.5
(0:10.6-T45)
7 Nordslesvigsk Roklub I
Frederike Menke
0:12.7
(0:12.7-T52)
0:23.6
(0:10.9-T61)
0:34.7
(0:11.1-T54)
0:46.2
(0:11.5-T52)

Løb 608 Junior A SPRINT drenge årgang 1994 og 1995

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Nordslesvigsk Roklub I
Christian Kragh
0:08.5
(0:08.5-T63)
0:16.0
(0:07.5-T56)
0:23.6
(0:07.6-T55)
0:31.6
(0:08.0-T53)
2 Lyngby Roklub II
Tim Antonie-Hansen
0:09.1
(0:09.1-T53)
0:17.0
(0:07.9-T53)
0:25.0
(0:08.0-T60)
0:33.1
(0:08.1-T52)
3 Fredericia Roklub I
Christian Hvidbjerg Djurhuus
0:09.1
(0:09.1-T60)
0:17.0
(0:07.9-T60)
0:25.0
(0:08.0-T60)
0:33.2
(0:08.2-T66)
4 ÍF KAPPRÓÐUR II
Tórfríður Berjastein
0:09.3
(0:09.3-T52)
0:17.3
(0:08.0-T60)
0:25.5
(0:08.2-T58)
0:34.1
(0:08.6-T56)
5 Roforeningen KVIK II
Christoffer Clausen
0:09.4
(0:09.4-T64)
0:17.5
(0:08.1-T59)
0:25.9
(0:08.4-T64)
0:34.6
(0:08.7-T69)
6 Sorø Roklub I
Andreas Sloth
0:09.6
(0:09.6-T56)
0:17.9
(0:08.3-T51)
0:26.4
(0:08.5-T57)
0:35.0
(0:08.6-T55)
7 Roforeningen KVIK I
Philip Tobin
0:09.7
(0:09.7-T62)
0:18.1
(0:08.4-T65)
0:26.7
(0:08.6-T56)
0:35.6
(0:08.9-T61)
8 Holstebro Roklub I
Jonas Kvist Nielsen
0:10.3
(0:10.3-T47)
0:19.1
(0:08.8-T48)
0:28.1
(0:09.0-T47)
0:37.2
(0:09.1-T53)
9 ÍF KAPPRÓÐUR I
Eyðun Sleire
0:10.1
(0:10.1-T71)
0:20.1
(0:10.0-T48)
0:29.2
(0:09.1-T53)
0:38.4
(0:09.2-T45)

Løb 609 Senior åben SPRINT dame

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Roklubben Ægir I
Anne Dsane Andersen
0:09.3
(0:09.3-T52)
0:17.3
(0:08.0-T45)
0:25.5
(0:08.2-T51)
0:33.9
(0:08.4-T43)
2 Danske Studenters Roklub II
Annetta Cecilia Eidesgaard
0:09.7
(0:09.7-T49)
0:18.1
(0:08.4-T50)
0:26.7
(0:08.6-T42)
0:35.5
(0:08.8-T48)
3 Danske Studenters Roklub VIII
Mette Dyrlund Petersen
0:09.7
(0:09.7-T68)
0:18.2
(0:08.5-T71)
0:27.0
(0:08.8-T62)
0:36.0
(0:09.0-T60)
3 Danske Studenters Roklub X
Margit Haahr Hansen
0:10.0
(0:10.0-T60)
0:18.6
(0:08.6-T49)
0:27.2
(0:08.6-T56)
0:36.0
(0:08.8-T48)
5 Danske Studenters Roklub VI
Janne Flensborg Otzen
0:10.5
(0:10.5-T57)
0:19.3
(0:08.8-T48)
0:28.2
(0:08.9-T54)
0:37.3
(0:09.1-T53)
6 Lyngby Roklub I
Louise Wissing
0:10.2
(0:10.2-T65)
0:19.4
(0:09.2-T52)
0:28.5
(0:09.1-T46)
0:37.5
(0:09.0-T52)
7 Danske Studenters Roklub III
Emilie Ipsen
0:10.6
(0:10.6-T68)
0:19.7
(0:09.1-T59)
0:29.0
(0:09.3-T58)
0:38.5
(0:09.5-T57)
8 Skovshoved Roklub I
Henriette Skavin
0:11.0
(0:11.0-T49)
0:20.4
(0:09.4-T51)
0:30.0
(0:09.6-T50)
0:39.9
(0:09.9-T42)
9 Hvidovre Roklub I
Janni Dam-Nielsen
0:11.0
(0:11.0-T55)
0:20.5
(0:09.5-T51)
0:30.2
(0:09.7-T50)
0:40.1
(0:09.9-T48)
9 Roforeningen KVIK I
Mejse Andersen
0:10.8
(0:10.8-T61)
0:20.3
(0:09.5-T50)
0:30.2
(0:09.9-T42)
0:40.1
(0:09.9-T48)
11 Danske Studenters Roklub IV
Hedwig Lærke Berg Rasmussen
0:11.3
(0:11.3-T53)
0:20.9
(0:09.6-T50)
0:30.6
(0:09.7-T43)
0:40.2
(0:09.6-T43)
12 Skovshoved Roklub II
Àstridur Birna Àrnadóttir
0:11.5
(0:11.5-T42)
0:21.1
(0:09.6-T44)
0:30.8
(0:09.7-T43)
0:40.6
(0:09.8-T43)
13 Skovshoved Roklub V
Bodil Holten
0:12.2
(0:12.2-T39)
0:22.3
(0:10.1-T42)
0:32.6
(0:10.3-T41)
0:43.1
(0:10.5-T34)
14 Skovshoved Roklub IV
Lene Svanebjerg
0:11.8
(0:11.8-T61)
0:22.2
(0:10.4-T46)
0:32.7
(0:10.5-T52)
0:43.3
(0:10.6-T45)
15 Skovshoved Roklub III
Pernille Overbye
0:12.6
(0:12.6-T43)
0:23.3
(0:10.7-T45)
0:34.3
(0:11.0-T44)
0:45.4
(0:11.1-T43)
16 Skovshoved Roklub VI
Birgitte Binzer
0:13.0
(0:13.0-T55)
0:24.4
(0:11.4-T48)
0:36.0
(0:11.6-T41)
0:48.0
(0:12.0-T50)
17 Skovshoved Roklub VII
Birgit Lind
0:13.7
(0:13.7-T48)
0:25.3
(0:11.6-T46)
0:37.3
(0:12.0-T45)
0:49.7
(0:12.4-T44)

Løb 610 Senior åben SPRINT herrer

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Danske Studenters Roklub I
Jesper Oldenborg
0:08.2
(0:08.2-T52)
0:15.1
(0:06.9-T60)
0:22.2
(0:07.1-T51)
0:29.5
(0:07.3-T58)
2 Hjemme fra Kælderen I
Thomas Jensen
0:08.2
(0:08.2-T44)
0:15.3
(0:07.1-T42)
0:22.5
(0:07.2-T42)
0:29.9
(0:07.4-T49)
3 Nordslesvigsk Roklub I
Jesper Tronier Hansen
0:08.3
(0:08.3-T58)
0:15.5
(0:07.2-T67)
0:22.9
(0:07.4-T57)
0:30.5
(0:07.6-T55)
4 Aarhus Roklub I
Erik Carsten Pedersen
0:08.4
(0:08.4-T64)
0:15.7
(0:07.3-T58)
0:23.0
(0:07.3-T57)
0:30.8
(0:07.8-T63)
5 Dragør Fitness II
Nikolaj Jørgensen
0:08.8
(0:08.8-T41)
0:16.0
(0:07.2-T50)
0:23.4
(0:07.4-T49)
0:31.0
(0:07.6-T40)
6 Brandvæsnets Idrætsforening I
Torben Kristiansen
0:08.7
(0:08.7-T62)
0:16.2
(0:07.5-T48)
0:23.7
(0:07.5-T56)
0:31.5
(0:07.8-T46)
7 Dragør Fitness I
Jesper Jørgensen
0:08.3
(0:08.3-T44)
0:15.9
(0:07.6-T55)
0:23.8
(0:07.9-T46)
0:31.9
(0:08.1-T44)
7 Fredericia Roklub I
Christian Kiær
0:08.8
(0:08.8-T61)
0:16.3
(0:07.5-T56)
0:24.0
(0:07.7-T63)
0:31.9
(0:07.9-T53)
9 Aarhus Roklub II
Mads Sønderup Varming
0:08.8
(0:08.8-T54)
0:16.3
(0:07.5-T64)
0:24.0
(0:07.7-T62)
0:32.1
(0:08.1-T60)
10 Amager Ro- og Kajakklub I
Asbjørn Adsersen
0:08.9
(0:08.9-T68)
0:16.4
(0:07.5-T72)
0:24.4
(0:08.0-T68)
0:32.5
(0:08.1-T59)
11 Lyngby Roklub II
Nils Henrik Stene
0:08.8
(0:08.8-T61)
0:16.6
(0:07.8-T54)
0:24.6
(0:08.0-T60)
0:32.7
(0:08.1-T52)
12 Lyngby Roklub I
Andreas Wiig Rambøl
0:09.1
(0:09.1-T66)
0:17.0
(0:07.9-T61)
0:25.0
(0:08.0-T60)
0:33.0
(0:08.0-T59)
13 Roklubben Furesø I
Asbjørn Stubkjær Rugh
0:09.0
(0:09.0-T67)
0:16.8
(0:07.8-T62)
0:24.8
(0:08.0-T60)
0:33.3
(0:08.5-T64)
14 Nyborg Roklub I
Brian Sørensen
0:09.1
(0:09.1-T66)
0:17.2
(0:08.1-T67)
0:25.3
(0:08.1-T67)
0:33.6
(0:08.3-T58)
15 Rungsted Roklub I
Andreas Allen
0:09.5
(0:09.5-T51)
0:17.6
(0:08.1-T44)
0:25.8
(0:08.2-T51)
0:34.1
(0:08.3-T43)
16 Roklubben Stevns I
Jesper
0:09.3
(0:09.3-T58)
0:17.3
(0:08.0-T68)
0:25.6
(0:08.3-T65)
0:34.4
(0:08.8-T62)
17 Fredericia Roklub II
Laurits Cordtz Larsen
0:09.7
(0:09.7-T62)
0:18.0
(0:08.3-T65)
0:26.5
(0:08.5-T63)
0:35.5
(0:09.0-T54)
18 Skovshoved Roklub I
Hans Fogh
0:10.1
(0:10.1-T47)
0:18.8
(0:08.7-T41)
0:27.7
(0:08.9-T41)
0:36.5
(0:08.8-T48)

Løb 701 Klubholdstafet, junior 10-16 år 4x500m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Sorø Roklub V
Jakob Lillelund
Jens Albert Graudal
Anders Lindblom
2:52.1
(2:52.1-T26)
4:34.3
(1:42.2-T43)
6:10.8
(1:36.5-T39)
7:49.3
(1:38.5-T46)
2 Holstebro Roklub I
Ej i brug - Aske Petersen
Niklaes Lisby
Frederik Taulbjerg
Andreas Østergaard Quach
3:02.5
(3:02.5-T22)
4:40.3
(1:37.8-T37)
6:19.9
(1:39.6-T40)
7:50.8
(1:30.9-T47)
3 Odder Roklub II
Christian Krogh
Anders Leitzke Sørensen
Mads Hougaard
Simon Kejser
3:08.9
(3:08.9-T24)
4:48.8
(1:39.9-T44)
6:29.0
(1:40.2-T39)
8:01.5
(1:32.5-T47)
4 Roforeningen KVIK I
Nicolai Lassen
Magnus Aggernæs
Gustav Vangsgaard
Oliver Kviat Antonsen
2:58.9
(2:58.9-T21)
4:44.6
(1:45.7-T43)
6:23.1
(1:38.5-T45)
8:01.9
(1:38.8-T52)
5 Sorø Roklub III
Ida Langkjær


2:26.1.0
(2:26.1.0-T29)
4:20.2
(1:54.1-T46)
6:10.1
(1:49.9-T38)
8:03.1
(1:53.0-T38)
6 Sorø Roklub II
Astrid Steensberg

Ida Brehmer
3:13.7
(3:13.7-T20)
5:13.0
(1:59.3-T42)
7:05.0
(1:52.0-T34)
8:03.9
(0:58.9-T36)
7 Roklubben Furesø I
Emil Søndergård Hansen
Peter Torp Eklund
Julius Benjamin Osmundsen
Markus Kojo Hagan
3:06.3
(3:06.3-T24)
4:45.5
(1:39.2-T37)
6:34.4
(1:48.9-T41)
8:16.4
(1:42.0-T46)
8 Bagsværd Roklub I
Niels Frederiksen
Nicolai Leth Bernsen
Nicolai Jørgensen
Emil Eigenbrod
2:31.9
(2:31.9-T28)
4:36.0
(2:04.1-T37)
6:35.7
(1:59.7-T43)
8:18.2
(1:42.5-T38)
9 Roklubben Stevns I

Maja Jørgensen
Fie Nissen
Anne-Kristine Haunsvig
2:28.7
(2:28.7-T27)
4:26.0
(1:57.3-T32)
6:26.7
(2:00.7-T33)
8:22.0
(1:55.3-T36)
10 Holstebro Roklub II
Ida Petersen
Ej i brug - Maria Dixen Nielsen
Magnus Zier Quist Rathenborg
Ej i brug - Christian Carlsen
2:38.0
(2:38.0-T32)
4:34.2
(1:56.2-T40)
6:33.5
(1:59.3-T37)
8:23.2
(1:49.7-T43)
11 Nordslesvigsk Roklub I
Christian Iver Nissen
Lea Hirschauer
Lukas Menke
Max Possiel
2:58.7
(2:58.7-T20)
4:47.6
(1:48.9-T40)
6:38.5
(1:50.9-T39)
8:25.4
(1:46.9-T36)
12 Skovshoved Roklub I
Victor Helbo Wagner
Tobias Helbo Wagner
Caroline Schock Petersen
Sebastian Nor Randorf Nielsen
2:39.8
(2:39.8-T29)
4:29.8
(1:50.0-T46)
6:21.8
(1:52.0-T50)
8:26.2
(2:04.4-T41)
13 Odder Roklub I
Sarah Moslund
Thilde Hessellund
Julie Poulsen
Kirstine Kristensen
1:52.1
(1:52.1-T42)
4:08.6
(2:16.5-T33)
6:15.1
(2:06.5-T38)
8:26.7
(2:11.6-T34)
14 Odder Roklub III
Asgar Damsgaard
Johannes Dahm
Marinus Fredslund
Bjarke Damsgaard
2:54.0
(2:54.0-T22)
4:50.5
(1:56.5-T37)
6:41.3
(1:50.8-T39)
8:27.4
(1:46.1.0-T40)
15 Holstebro Roklub III
Jonathan Nielsen
Christoffer Eilskov Jensen
Mads Hummelshøj-Agerholm
Gry Nikolajsen
2:53.2
(2:53.2-T24)
5:01.6
(2:08.4-T41)
6:50.4
(1:48.8-T40)
8:39.4
(1:49-T45)
16 Sorø Roklub IV
Camilla Bluhme

Sara Hundstrup
2:47.7
(2:47.7-T28)
4:47.5
(1:59.8-T33)
6:46.9
(1:59.4-T32)
8:45.8
(1:58.9-T39)
17 Bagsværd Roklub III
Jonatan Dahl
Mathias Ven
Aksel Bay
Jacob Østergaard
2:48.6
(2:48.6-T37)
4:37.4
(1:48.8-T47)
7:02.4
(2:25.0-T37)
9:36.8
(2:34.4-T44)
18 Bagsværd Roklub II
Mikkel Aaslet
Oliver Skov Jerkovic
Niels Østergaard
X Marie Louise Petersen MÅ IKKE BRUGES
2:20.3
(2:20.3-T50)
4:29.3
(2:09.0-T40)
7:47.5
(3:18.2-T62)
9:53.5
(2:06.0-T49)

Løb 702 Klubholdstafet, junior 17-18 år,senior, master 4x1000m

Plac.Navn (Klub)1000m2000m3000m4000m
1 Danske Studenters Roklub II
Mads Rasmussen
Anne Lolk Thomsen
Birgitte Hanel
Marianne Juhler
3:30.6
(3:30.6-T40)
7:26.6
(3:56.0-T35)
10:30.8
(3:04.2-T37)
14:13.9
(3:43.1-T36)
2 Odder Roklub I
Alex Berg
Mathias Larsen
Steffen Bonde
Juliane E.
4:59.8
(4:59.8-T24)
8:29.9
(3:30.1.0-T41)
11:27.8
(2:57.9-T45)
14:36.6
(3:08.8-T41)
3 Roklubben Ægir I
Anne Dsane Andersen
Helene Olesen
Marie Gram Pietraszek
Sara Nissen
4:05.8
(4:05.8-T33)
7:40.0
(3:34.2-T36)
11:22.0
(3:42.0-T38)
14:44.8
(3:22.8-T35)
4 Bagsværd Roklub IV
Ida Gørtz Jacobsen
Veronika Karlsson
Karen Neergaard
Iben Østergaard
4:10.3
(4:10.3-T31)
7:50.4
(3:40.1.0-T35)
11:29.1.0
(3:38.7-T33)
15:00.6
(3:31.5-T36)
5 Fredensborg Roklub I
Anette Andersen
Ulrik Jensen
Susanne Hansen
Poul Erik Echardt
4:31.7
(4:31.7-T29)
8:06.0
(3:34.3-T29)
11:25.4
(3:19.4-T35)
15:02.0
(3:36.6-T34)
6 Bagsværd Roklub III
Roberto Usai
Andreas Rasmussen
Christian Michaelsen
Mike Christensen
5:39.8
(5:39.8-T22)
8:52.2
(3:12.4-T36)
11:56.6
(3:04.4-T41)
15:02.5
(3:05.9-T35)
7 Nordslesvigsk Roklub I
Christian Kragh
Gerd Hamdorf
Jesper Tronier Hansen
Britta Hirschauer
4:58.7
(4:58.7-T29)
8:14.3
(3:15.6-T36)
11:56.7
(3:42.4-T32)
15:05.3
(3:08.6-T39)
8 Lyngby Roklub III
Alexander Modest
Tim Antonie-Hansen
Peter Christian Holmquist
Emil Meland Knudsen
5:09.2
(5:09.2-T25)
8:40.9
(3:31.7-T36)
11:55.3
(3:14.4-T37)
15:06.7
(3:11.4-T41)
9 Roklubben Furesø I
Bo Hartz
Jane Hagan
Henrik Stephansen
Marcus Pii Lunau Blanke
5:08.6
(5:08.6-T24)
8:09.8
(3:01.2-T41)
11:49.9
(3:40.1.0-T40)
15:09.1
(3:19.2-T37)
10 Odder Roklub II
Mette Leitzke Sørensen
Marie Linde Lauridsen
Christina Pultz
Michael B.
4:24.8
(4:24.8-T33)
8:12.0
(3:47.2-T34)
12:04.8
(3:52.8-T35)
15:17.9
(3:13.1-T36)
11 Danske Studenters Roklub I
Anne Dorte Grauballe
Peter Gammeltoft
Christian Vinkler
Charlotte Lebahn
5:21.1
(5:21.1-T27)
8:26.3
(3:05.2-T37)
12:03.4
(3:37.1.0-T41)
15:19.2
(3:15.8-T36)
12 Aarhus Roklub I
Sebastian A.F. Thomassen
Morten Wesley Malm
Andrej Lawaetz Bendtsen
Rose Benedicte Lawaetz
5:07.7
(5:07.7-T25)
9:05.6
(3:57.9-T39)
12:21.5
(3:15.9-T34)
15:30.4
(3:08.9-T40)
13 Ribe Roklub I
Viktor Bartoszewicz
Lærke Bjerg Poulsen
Louis Madsen
Sebastian Adelhardt
4:41.0
(4:41.0-T27)
8:55.0
(4:14.0-T34)
12:30.1
(3:35.1.0-T35)
15:44.2
(3:14.1-T34)
14 Bagsværd Roklub VI
Christian Mathiesen
zzNN zzNN
Per Sørensen
Steen Christensen
5:52.3
(5:52.3-T21)
9:17.7
(3:25.4-T38)
12:29.9
(3:12.2-T35)
16:02.4
(3:32.5-T36)
15 Skovshoved Roklub II
Pernille Overbye
Àstridur Birna Àrnadóttir
Lene Svanebjerg
Bodil Holten
4:18.8
(4:18.8-T28)
8:09.7
(3:50.9-T33)
12:09.2
(3:59.5-T31)
16:06.3
(3:57.1.0-T32)
16 Lyngby Dameroklub I
Marianne Mejlstrup
Pia Holte
Marie Møller
Helene Nygaard Olsen
4:06.5
(4:06.5-T32)
8:25.7
(4:19.2-T34)
12:28.2
(4:02.5-T30)
16:06.4
(3:38.2-T40)
17 Lyngby Dameroklub II
Helle Vinkler
Christel Egedal
Mie Marving
Tine Christensen
4:14.1.0
(4:14.1.0-T33)
8:18.0
(4:03.9-T34)
12:13.4
(3:55.4-T32)
16:07.7
(3:54.3-T38)
18 Ribe Roklub II
Kasper Lyngsøe
Karen Lyngsøe
Asbjørn Rauschenberg
Jakob Zoëga
4:51.5
(4:51.5-T26)
9:04.0
(4:12.5-T38)
12:39.7
(3:35.7-T38)
16:10.8
(3:31.1.0-T32)
19 Skovshoved Roklub I
Jesper Skavin
Sten Skogø Hansen
Mikael Nørgaard
Hans Fogh
5:40.9
(5:40.9-T18)
9:26.4
(3:45.5-T30)
12:59.1.0
(3:32.7-T30)
16:24.1
(3:25.0-T31)
20 Bagsværd Roklub VII
Christian Aldrich
Tom Hede Markussen
Lars juul-Olsen
Hans Sylvest
6:07.0
(6:07.0-T19)
9:51.9
(3:44.9-T32)
13:45.0
(3:53.1-T33)
17:20.2
(3:35.2-T32)