Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Danske Mesterskaber 2018

Løb 101 Jun C, TU-Cup, 500m

Plac.Navn (Klub)500m
1 Bagsværd Roklub I
Alexander Aldrich
1:51.0
(1:51.0-T0)
2 Bagsværd Roklub II
Elias Ellehammer
0:01.0
(0:01.0-T0)
3 Bagsværd Roklub III
Mads Rubin
1:53.0
(1:53.0-T0)
4 Bagsværd Roklub V
Thøger Bjerg
2:09.3
(2:09.3-T0)
5 Bagsværd Roklub VI
Theis Wolfram
2:37.2
(2:37.2-T0)
6 Bagsværd Roklub VII
Aske Saltbæk
2:32.8
(2:32.8-T0)
7 Hadsund Roklub I
August Herman Wisholm
1:52.3
(1:52.3-T0)
8 Hadsund Roklub III
Gustav Overgaard Hamann
1:56.4
(1:56.4-T0)
9 Holstebro Roklub II
Tobias Kramer
1:52.8
(1:52.8-T0)
10 Kolding Roklub I
Mads Kirstein
1:55.2
(1:55.2-T0)
11 Odder Roklub I
Noah Mikkelsen
1:55.3
(1:55.3-T0)
12 Odense Roklub I
Christian Thuesen
2:36.0
(2:36.0-T0)
13 Roklubben Ægir I
Mikkel Avlund Overgaard
1:57.8
(1:57.8-T0)
14 Roklubben Skjold I
Ask Høyer Splittorff
2:06.2
(2:06.2-T0)
15 Roklubben Stevns I
August Riis Poulsen
2:31.9
(2:31.9-T0)
16 Roklubben Stevns II
Jakob Iversen
2:02.5
(2:02.5-T0)
17 Roklubben Stevns III
Nikolaj Olsen
2:03.3
(2:03.3-T0)
18 Roklubben Stevns IV
Nikolaj Bakkeskov Andersen
2:08.4
(2:08.4-T0)

Løb 102 Jun C, TU-Cup, 500m

Plac.Navn (Klub)500m
1 Bagsværd Roklub I
Frida Ellebjerg Møller
Vigga Heiselberg Dybmose
2:17.0
(2:17.0-T0)
2 Bagsværd Roklub II
Astrid Kirstine Kofoed
Hannah Thrane
2:02.0
(2:02.0-T0)
3 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
Alma Biltoft Benediktson
Josefine Freltoft
1:57.0
(1:57.0-T0)
4 Danske Studenters Roklub I
Cornelia Dalsgaard
Helena Rygaard-Rasmussen
2:18.0
(2:18.0-T0)
5 Hadsund Roklub I
Amalie Hvid Rasmussen
Amalie Krogh Nielsen
2:00.0
(2:00.0-T0)
6 Hadsund Roklub II
Kira Sørensen
Andrea Guldbæk Christensen
2:16.0
(2:16.0-T0)
7 Rødvig Roklub/Sorø Roklub I
Smilla Post-Kallenbach
Frederikke Munch
1:55.0
(1:55.0-T0)

Løb 103 Jun B, TU-Cup, 1500m

Plac.Navn (Klub)1500m
1 Bagsværd Roklub I
Svante Witt
6:48.0
(6:48.0-T0)
2 Danske Studenters Roklub II
Casper Girke Christensen
5:50.0
(5:50.0-T0)
3 Næstved Roklub I
William Kjærgaard
5:56.0
(5:56.0-T0)
4 Odder Roklub I
Anton Østergaard-Clausen
6:01.0
(6:01.0-T0)
5 Odense Roklub I
Frederik Markvardsen
6:11.0
(6:11.0-T0)
6 Roforeningen KVIK I
Johan Søvndahl Kok
6:07.0
(6:07.0-T0)
7 Roklubben Ægir I
Benjamin Johnsen
6:08.0
(6:08.0-T0)
8 Roskilde Roklub I
Magnus Dollerup Madsen
6:19.0
(6:19.0-T0)
9 Rødvig Roklub I
Patrick Klestrup
6:02.0
(6:02.0-T0)
10 Sorø Roklub I
Peter Skou **
5:59.0
(5:59.0-T0)

Løb 104 jun B, TU-Cup, 1500m

Plac.Navn (Klub)1500m
1 Bagsværd Roklub I
Cathrine Duedahl-Olesen
Astrid Højgaard
6:29.1.0
(6:29.1.0-T0)
2 Holstebro Roklub I
Nikoba í Gong
Stine Højager Nielsen
6:22.2
(6:22.2-T0)
3 Odder Roklub I
Trine Leitzke
Pi Goslar
6:47
(6:47-T0)
4 Roklubben Ægir I
Marie Martens Christensen
Julie Beate Bertelsen
7:06.5
(7:06.5-T0)
5 Sorø Roklub I
Elisabeth Østergaard
Nicoline Bluhme
6:34.1.0
(6:34.1.0-T0)

Løb 105 FM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Aarhus Roklub I
Emma Lehm Røddik
Kirstine Stampe
8:56
(8:56-T0)
2 Bagsværd Roklub I
Ida Gørtz Jacobsen
Frida Sanggaard
7:35.6
(7:35.6-T0)
3 Roskilde Roklub I
Simone Sørensen
Silja Konoy Davidsen
7:54.9
(7:54.9-T0)

Løb 106 JM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Bagsværd Roklub II
Johan Poulsen
8:06.0
(8:06.0-T0)
2 Danske Studenters Roklub I
Malthe Christiansen
8:09.5
(8:09.5-T0)
3 Hadsund Roklub I
Haris Alagic
8:21.0
(8:21.0-T0)
4 Hvidovre Roklub I
Marcus Villiam Lyngesen
7:54.0
(7:54.0-T0)
5 Roforeningen KVIK I
Nicholas Andersen
7:52.6
(7:52.6-T0)
6 Roforeningen KVIK II
Torbjørn Frankel
8:27.2
(8:27.2-T0)
7 Roklubben Ægir I
Christian Nedergaard
8:27.0
(8:27.0-T0)
8 Roklubben Viking I
Aske Storm
7:51.0
(7:51.0-T0)
9 Roskilde Roklub I
Martin Kofoed Jensen
8:18.3
(8:18.3-T0)
10 Saxkjøbing Roklub I
David Wandrup
8:08.7
(8:08.7-T0)
11 Sorø Roklub I
Rasmus Lind
7:55.3
(7:55.3-T0)
12 Sorø Roklub II
Jannick Wly Andersen
8:25.6
(8:25.6-T0)
13 Viborg Ro- og Kajakklub I
Mikkel Kallesøe
8:12.0
(8:12.0-T0)

Løb 107 DM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Aarhus Roklub I
Mette Køchs Nielsen
Nina Hollensen
7:38.6
(7:38.6-T0)
2 Bagsværd Roklub I
Lisbet Falch Jakobsen
Mathilde Persson
7:42.4
(7:42.4-T0)
3 Holstebro Roklub I
Nanna Bo Christensen
Pernille Nielsen
8:02.1
(8:02.1-T0)
4 Odder Roklub I
Juliane Elander
Christina Pultz
7:31.8
(7:31.8-T0)
5 Odense Roklub I
Line Katrine Olsen
Julie Gaumitz Storm
7:47.8
(7:47.8-T0)
6 Odense Roklub II
Sara Nissen
Elisabeth Kaalund Keller
8:13.8
(8:13.8-T0)

Løb 108 JM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Danske Studenters Roklub I
Amalie Riff Brems
8:29.2
(8:29.2-T0)
2 Fredericia Roklub I
Karen Katrine Mortensen
8:51.8
(8:51.8-T0)
3 Københavns Roklub I
Cecilie Brunnich Sørensen
8:33.9
(8:33.9-T0)
4 Roskilde Roklub II
Malli Segoli
9:05.1
(9:05.1-T0)

Løb 109 FM, 2000m- letvægt

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Bagsværd Roklub I
Marie Louise Ladegaard Petersen
8:56.2
(8:56.2-T0)
2 Danske Studenters Roklub I
Anne Katrine Kiilgaard
9:07.8
(9:07.8-T0)

Løb 110 MW4x/+/-, FM , 1000m

Plac.Navn (Klub)1000m
1 Danske Studenters Roklub I
Regitze Siggaard
Asta Øjvind
Birgitte Hanel
Karen Leth Jensen
3:55.8
(3:55.8-T0)
2 Fredensborg Roklub I - UFK
Ulla Poulsen
Anne Mette Jørgensen
Karin Bodelund
Jacob Midtgaard
4:07.2
(4:07.2-T0)
3 Roklubben Furesø I
Marianne Henney
Helle Torp Eklund
Jane Hagan
Mette Møller
4:05.4
(4:05.4-T0)
4 Sorø Roklub I
Jane Steensberg
Linda Milling
Kirsten From
Birgit Juel-Hansen
4:00.5
(4:00.5-T0)

Løb 112 DM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Aalborg Roklub I
Mikkel Paetau
Esben Ravn
7:01.0
(7:01.0-T0)
2 Aalborg Roklub II
Asger Laursen
Simon Staal Nielsen
7:16.7
(7:16.7-T0)
3 Danske Studenters Roklub I
Sverri S. Nielsen
Emil Espensen
6:44.5
(6:44.5-T0)
4 Hadsund Roklub I
Peter Rytter Munk
Wiliam Wisholm
7:02.2
(7:02.2-T0)
5 Lyngby Roklub I
Alexander Modest
Christian Thor Hagemann
6:52.5
(6:52.5-T0)
6 Lyngby Roklub II
Emil Lenzing
Jacob Lenzing
6:56.5
(6:56.5-T0)
7 Roforeningen KVIK I
Nicholas Andersen
Loui Lam
6:59.9
(6:59.9-T0)
8 Roskilde Roklub I
Oliver Tolstrup Christensen
Bastian Secher
6:38.5
(6:38.5-T0)

Løb 113 DM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Københavns Roklub I
Fredrik Leicht
7:32.9
(7:32.9-T0)
2 Roklubben Furesø I
Jonas Lund
7:51.0
(7:51.0-T0)

Løb 115 Jun A, JM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Hadsund Roklub I
Malthe Dybdahl Malling
Rasmus Søndergaard Konnerup
7:52.3
(7:52.3-T0)
2 Holstebro Roklub I
Nichlas Ulnits
Casper Lindballe Lehmann Pedersen
7:47.3
(7:47.3-T0)
3 Roskilde Roklub I
Mathias Biltoft Ankerstjerne
Julius Philipson
7:57.7
(7:57.7-T0)

Løb 116 motion, FM.1000m

Plac.Navn (Klub)1000m
1 Danske Studenters Roklub I
Frederik Fabricius Clausen
Rune Glerup
Nicolai Møller Andersen
4:36.9
(4:36.9-T0)
2 Danske Studenters Roklub III
Peter Stenby
Christoffer Hansen
Morten Oluf Nielsen
4:57.6
(4:57.6-T0)
3 Danske Studenters Roklub IV
Johan Berg
Tais Bjerregaard
Jonas Iversen
4:58.6
(4:58.6-T0)
4 Roforeningen KVIK I
Simon Bjærre
Christian Schack Pedersen
Jørgen Lannov
4:34.7
(4:34.7-T0)
5 Roklubben Viking I
Jørgen Zangenberg
Rene Hansen
Uffe Dyhr
4:51
(4:51-T0)

Løb 117 DM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Bagsværd Roklub I
Jens Graudal
Ole Søgaard
Christian Michaelsen
Mathias Larsen
6:30.5
(6:30.5-T0)
2 Danske Studenters Roklub I
Tobias Kempf
Mark Hartsteen
Mathias Ærendahl Heldbo
Frank Steffensen
6:15.1.0
(6:15.1.0-T0)
3 Lyngby Roklub I
Emil Lenzing
Jacob Lenzing
Christian Thor Hagemann
Peter Christian Holmquist
6:34.2
(6:34.2-T0)
4 Odense Roklub I
Oscar Mazza
Sebastian Terp
Nick H. Larsen
Malte Rusbjerg
6:17.1
(6:17.1-T0)

Løb 118 Jun A, JM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Aarhus Roklub I
Rikke Køchs
Laura Boldsen
8:17.8
(8:17.8-T0)
2 Hadsund Roklub I
Ida Blomstrand
Liane Vestergaard
7:54.9
(7:54.9-T0)
3 Lyngby Roklub I
Anna Hammer Jespersen
Ida Marie Reimer
8:46.8
(8:46.8-T0)
4 Roklubben Furesø I
Clara Hornnæss
Kristine Søndergård Hansen
8:12.5
(8:12.5-T0)

Løb 120 Jun A, JM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Bagsværd Roklub I
Magnus Quaade Oddershede
Oliver Skov Jerkovic
7:13.5
(7:13.5-T0)
2 Holstebro Roklub I
Casper Lindballe Lehmann Pedersen
Tobias Bork Kristensen
7:19.9
(7:19.9-T0)
3 Roskilde Roklub I
Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg
Victor Hellmann Lauritsen
7:23.5
(7:23.5-T0)
4 Silkeborg Roklub I
Magnus Kleist
Max Elleskov Røgild
7:41.2
(7:41.2-T0)
5 Sorø Roklub I
Jannick Wly Andersen
Rasmus Lind
7:23.2
(7:23.2-T0)

Løb 121 DM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Danske Studenters Roklub I
Sverri S. Nielsen
7:26.2
(7:26.2-T0)
2 Hadsund Roklub I
Wiliam Wisholm
7:57.9
(7:57.9-T0)
3 Roforeningen KVIK I
Kelvin Yeung
8:13.8
(8:13.8-T0)
4 Roklubben Ægir I
Victor Gro Jensen
8:27.2
(8:27.2-T0)
5 Roskilde Roklub I
Bastian Secher
7:32.9
(7:32.9-T0)

Løb 122 motion, FM, 1000m

Plac.Navn (Klub)1000m
1 Danske Studenters Roklub I
Helle Kristensen
Samantha Don Robbins
Malene Bergenstoff Jensen
5:09.8
(5:09.8-T0)
2 Danske Studenters Roklub II
Emma Rue Moos
Isabelle Timshel
Christoffer Hansen
5:26.0
(5:26.0-T0)
3 Danske Studenters Roklub III
Dorthe Jørgensen
Sara Engberg
Jonas Iversen
5:25.3
(5:25.3-T0)
4 Danske Studenters Roklub IV
Lee Koefoed Harborg
Zoë Thorsland
Morten Oluf Nielsen
5:20.0
(5:20.0-T0)

Løb 123 DM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Aarhus Roklub I
Mai Nielsen
9:15.5
(9:15.5-T0)
2 Bagsværd Roklub I
Emilie Jersild
8:44.9
(8:44.9-T0)
3 Danske Studenters Roklub I
Mette Dyrlund Petersen
8:15.4
(8:15.4-T0)
4 Hadsund Roklub I
Trine Toft Andersen
8:25.5
(8:25.5-T0)
5 Holstebro Roklub I
Trine Dahl Pedersen
8:27.2
(8:27.2-T0)
6 Odder Roklub I
Mette Leitzke Sørensen
8:47.0
(8:47.0-T0)
7 Roforeningen KVIK I
Fie Udby Erichsen
8:00.8
(8:00.8-T0)
8 Roskilde Roklub I
Simone Sørensen
8:28.0
(8:28.0-T0)

Løb 125 DM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Danske Studenters Roklub I
Christoffer Kruse
Emil Espensen
Nicolai Bernsen
Tøger Berg Rasmussen
6:25.3
(6:25.3-T0)
2 Holstebro Roklub I
Kaare Mortensen
Christian Taulbjerg
Magnus Valbirk
Magnus Zier Quist Rathenborg
6:29.3
(6:29.3-T0)

Løb 126 FM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Aalborg Roklub I
Eva Povlsgaard Nebeling
Mette Louise Karer
8:23.2
(8:23.2-T0)
2 Bagsværd Roklub I
Ida Langkjær
Marie Louise Ladegaard Petersen
8:05.4
(8:05.4-T0)

Løb 127 DM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Bagsværd Roklub I
Mads Petersen
Malthe Sebastian Puro
7:23.1
(7:23.1-T0)
2 Danske Studenters Roklub I
Lars Fjord Garvey
Tobias Kempf
7:10.8
(7:10.8-T0)
3 Københavns Roklub I
Mathias Lyster
Emil Kjerri
7:51.9
(7:51.9-T0)
4 Lyngby Roklub I
Alexander Modest
Peter Christian Holmquist
7:14.1
(7:14.1-T0)
5 Roforeningen KVIK I
Mikkel Schelde
Mads Brogaard
7:56.2
(7:56.2-T0)
6 Roskilde Roklub I
Oliver Tolstrup Christensen
Andreas Dyrby
7:28.3
(7:28.3-T0)

Løb 128 Jun A, JM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Bagsværd Roklub I
Matilde Hjorth
Marie Ramm
Emma Braad Olesen
Astrid Bardram Starup
7:22.4
(7:22.4-T0)
2 Danske Studenters Roklub I
Mathilde Kiilgaard
Amalie Riff Brems
Louise Hyldager
Cecilie Girke
7:20.2
(7:20.2-T0)
3 Hadsund Roklub I
Agnete Munk
Laetitia Panero-Bommer
Ida Blomstrand
Liane Vestergaard
7:34.4
(7:34.4-T0)
4 Roklubben Ægir I
Mie Mellerup
Rebekkah Nordskjold
Stefanie Brun Pedersen
Sara Kolls Bertelsen
8:06.6
(8:06.6-T0)

Løb 130 FM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Aarhus Roklub I
James Dodd
Laurids Larsen
7:31.9
(7:31.9-T0)
2 Bagsværd Roklub I
Jamie Magee
Emil Heinrichsen
7:42.7
(7:42.7-T0)
3 Holstebro Roklub I
Oliver Schiltknecht
Frederik Taulbjerg
7:18.3
(7:18.3-T0)

Løb 131 W4-, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Bagsværd Roklub I
Emilie Jersild
Lisbet Falch Jakobsen
Frida Sanggaard
Ida Gørtz Jacobsen
7:25.8
(7:25.8-T0)
2 Danske Studenters Roklub I
Astrid Steensberg
Nikoline Laidlaw
Hedwig Lærke Berg Rasmussen
Samantha Don Robbins
7:16.7
(7:16.7-T0)

Løb 133 Jun C, TU-Cup, 500m

Plac.Navn (Klub)500m
1 Bagsværd Roklub I
Alexander Aldrich
Elias Ellehammer
1:43.0
(1:43.0-T0)
2 Bagsværd Roklub II
Aske Saltbæk
Theis Wolfram
2:39.9
(2:39.9-T0)
3 Bagsværd Roklub III
Mads Rubin
Thøger Bjerg
2:04.6
(2:04.6-T0)
4 Hadsund Roklub I
Frederik Bertelsen
Gustav Overgaard Hamann
1:45.0
(1:45.0-T0)
5 Holstebro Roklub I
Christian Søndergaard
Tobias Kramer
1:50.6
(1:50.6-T0)
6 Holstebro Roklub II
Simon Mikkelsen
Nikolaj Dalbøl
1:51.1.0
(1:51.1.0-T0)
7 Roklubben Stevns I
Jakob Iversen
Nikolaj Olsen
1:57.0
(1:57.0-T0)
8 Roklubben Stevns II
Nikolaj Bakkeskov Andersen
August Riis Poulsen
2:07.0
(2:07.0-T0)

Løb 134 Jun C, TU-Cup, 500m

Plac.Navn (Klub)500m
1 Bagsværd Roklub I
Alma Biltoft Benediktson
2:08.8
(2:08.8-T0)
2 Bagsværd Roklub II
Astrid Kirstine Kofoed
2:07.0
(2:07.0-T0)
3 Bagsværd Roklub III
Frida Elleberg Møller
2:27.3
(2:27.3-T0)
4 Bagsværd Roklub IV
Hannah Thrane
2:16.0
(2:16.0-T0)
5 Bagsværd Roklub V
Vigga Heiselberg Dybmose
2:43.0
(2:43.0-T0)
6 Hadsund Roklub I
Lea Lûbeck
2:12.9
(2:12.9-T0)
7 Hadsund Roklub II
Amalie Hvid Rasmussen
2:19.9
(2:19.9-T0)
8 Hadsund Roklub III
Amalie Krogh Nielsen
2:15.0
(2:15.0-T0)
9 Hadsund Roklub IV
Kira Sørensen
2:29.0
(2:29.0-T0)
10 Hadsund Roklub V
Andrea Guldbæk Christensen
2:31.0
(2:31.0-T0)
11 Holstebro Roklub I
Laura Møller
2:11.0
(2:11.0-T0)
12 Københavns Roklub I
Josefine Freltoft
2:06.7
(2:06.7-T0)
13 Odder Roklub I
Caroline Sejersen
2:24.0
(2:24.0-T0)
14 Odder Roklub II
Pi Goslar
2:04.0
(2:04.0-T0)
15 Ringsted Roklub I
Maria J. Johansen
2:25.9
(2:25.9-T0)
16 Rødvig Roklub I
Frederikke Munch
2:06.0
(2:06.0-T0)
17 Sorø Roklub I
Smilla Post-Kallenbach
2:13.4
(2:13.4-T0)

Løb 135 Jun B, TU-Cup, 1500m

Plac.Navn (Klub)1500m
1 Bagsværd Roklub I
Villads Jørgensen
Asbjørn Bay
6:30.6
(6:30.6-T0)
2 Bagsværd Roklub/Næstved Roklub I
William Kjærgaard
Svante Witt
5:45.0
(5:45.0-T0)
3 Danske Studenters Roklub I
Peter Vestereng Larsen
Magnus Erik Timm
6:33.1
(6:33.1-T0)
4 Danske Studenters Roklub II
Casper Girke Christensen
Malthe Christiansen
5:30.0
(5:30.0-T0)
5 Hadsund Roklub I
August Herman Wisholm
Haris Alagic
6:17.5
(6:17.5-T0)
6 Kolding Roklub/Odense Roklub I
Mads Kirstein
Frederik Markvardsen
5:50.0
(5:50.0-T0)
7 Roskilde Roklub I
Leander Kaliszan
Emil Lindegaard Nielsen
6:11.3
(6:11.3-T0)
8 Rødvig Roklub/Sorø Roklub I
Patrick Klestrup
Peter Skou **
5:32.0
(5:32.0-T0)

Løb 137 FM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Bagsværd Roklub I
Emil Heinrichsen
Jens Graudal
8:11.8
(8:11.8-T0)
2 Holstebro Roklub I
Andreas Møller Hunskjær
Frederik Taulbjerg
8:23.6
(8:23.6-T0)

Løb 138 Jun A, JM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Holstebro Roklub I
Tobias Bork Kristensen
Filip Blaaberg-Greve
Casper Lindballe Lehmann Pedersen
Frederik Geertsen Lund
7:11.3
(7:11.3-T0)
2 Holstebro Roklub II
Gustav Bjerg Madsen
Oscar Burvil
Søren Madsen
Emil Ulnits
7:20.7
(7:20.7-T0)
3 Holstebro Roklub III
Christian Søndergaard
Nikolaj Dalbøl
Tobias Kramer
Simon Mikkelsen
8:30.8
(8:30.8-T0)
4 Københavns Roklub I
Charlie McDonald**
Johannes Stensborg Jakobsen
Villads Svane Hansen
Viktor Friis Gefeldt
8:06.7
(8:06.7-T0)

Løb 139 MW1X 1000m

Plac.Navn (Klub)1000m
1 Roklubben Furesø I
Mette Møller
4:46.2
(4:46.2-T0)
2 Roskilde Roklub I
Dorthe Friis Thanning
4:33.8
(4:33.8-T0)

Løb 140 MW2x/2-, 1000m

Plac.Navn (Klub)1000m
1 Bagsværd Roklub I
Astrid Krüger
Majbritt Hjort
4:47.0
(4:47.0-T0)
2 Fredensborg Roklub I
Bettina Cervin
Sanne Poulin
5:02.8
(5:02.8-T0)
3 Fredensborg Roklub III
Susanne Hansen
Anette Andersen
4:47.4
(4:47.4-T0)
4 Køge Roklub I
Anette Lindberg Friedrichsen
Anna Karina Gravad
5:03.3
(5:03.3-T0)
5 Nyborg Roklub I
Charlotte Buchwaldt
Lena Stolzenbach
4:24.0
(4:24.0-T0)
6 Roforeningen KVIK I
Astrid Haastrup
Marianne Becker
4:57.1
(4:57.1-T0)
7 Roklubben Furesø I
Marianne Henney
Jane Hagan
4:16.0
(4:16.0-T0)
8 Sorø Roklub I
Jeanette Emde Jensen **
Ulla Hvid
4:51.2
(4:51.2-T0)
9 Sorø Roklub II
Cathrine Mølvig
Ingrid Petersen
5:22.1
(5:22.1-T0)
10 Sorø Roklub III
Gitte Niven
Laila Hjorth
4:41.0
(4:41.0-T0)

Løb 141 MM1x FM , 1000m

Plac.Navn (Klub)1000m
1 Bagsværd Roklub I
Hellmuth Christian Stuven
4:45.0
(4:45.0-T0)
2 Danske Studenters Roklub I
Lars Nielsen
5:03.7
(5:03.7-T0)
3 Dragør Roklub I
Morten Juel Hansen
5:10.5
(5:10.5-T0)
4 Kolding Roklub I
mogens pedersen
4:48.7
(4:48.7-T0)
5 Lemvig Roklub I
Henrik Thomsen
4:46.0
(4:46.0-T0)
6 Lemvig Roklub II
Jørgen Jensen
4:42.8
(4:42.8-T0)
7 Roklubben Furesø I
Ole Kongsbak
5:04.2
(5:04.2-T0)
8 Roklubben Furesø II
Bo Hartz
5:22.4
(5:22.4-T0)
9 Roklubben Furesø III
Mikael Møller Hansen
5:06.6
(5:06.6-T0)
10 Roklubben Viking I
Jørgen Boots
4:47.0
(4:47.0-T0)
11 Sorø Roklub I
Peter Carstens
4:48.3
(4:48.3-T0)

Løb 142 MM2x/2- FM , 1000m

Plac.Navn (Klub)1000m
1 Aarhus Roklub I
Jacob Christian Lindegaard
Morten Flarup Sørensen
3:45.0
(3:45.0-T0)
2 Bagsværd Roklub I
Ian Baden
Mikael Espersen
0:03.0
(0:03.0-T0)
3 Bagsværd Roklub II
Morten Riis
Claus Kjærulff-Jørgensen
4:09.0
(4:09.0-T0)
4 Bagsværd Roklub III
Arne Højlund
Søren Vang
3:59.0
(3:59.0-T0)
5 Danske Studenters Roklub I
Lars Jørgensen
Peter Kristensen
4:15.1.0
(4:15.1.0-T0)
6 Danske Studenters Roklub II
Esben Jacobsen
Ib Frausing
4:21.0
(4:21.0-T0)
7 Nyborg Roklub I
Brian Sørensen
Peter Rasmussen
4:17.8
(4:17.8-T0)
8 Odense Roklub I
Jens Ole Christensen
Mikkel Skou Pedersen
3:55.0
(3:55.0-T0)
9 Ringsted Roklub I
Claus Solmer-Jørgensen
Steffen Feddersen
4:10.7
(4:10.7-T0)
10 Roklubben Furesø I
Bo Jystrup
Lars Wallin
4:23.0
(4:23.0-T0)
11 Sorø Roklub I
Bjarne Hjorth
Christian Mølvig
3:35.0
(3:35.0-T0)
12 Sorø Roklub II
Mads Kruse-Andersen
Karsten Nielsen
3:44.0
(3:44.0-T0)

Løb 144 DM, 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Aalborg Roklub I
Christian Hauge
Jonas Svane
Troels Dalgaard Danielsen
Jesper Quist Jensen
Mikkel Paetau
Esben Ravn
Asger Laursen
Simon Staal Nielsen
Søren Bagger Christensen
6:36.7
(6:36.7-T0)
2 Bagsværd Roklub I
Jens Graudal
Malthe Sebastian Puro
Mathias Larsen
Mads Petersen
Christian Michaelsen
Oscar Petersen
Oliver Skov Jerkovic
Ole Søgaard
Matilde Ea Madsen
6:34.6
(6:34.6-T0)
3 Danske Studenters Roklub I
Sverri S. Nielsen
Mark Hartsteen
Tobias Kempf
Tøger Berg Rasmussen
Christoffer Kruse
Emil Espensen
Nicolai Bernsen
Lars Fjord Garvey
Anne Katrine Kiilgaard
6:11.6
(6:11.6-T0)
4 Danske Studenters Roklub II
Alex Berg
Rasmus Quist
Mathias Ærendahl Heldbo
Timothy Antonie Hansen
Mads Fischer
Oliver Rying Thomsen
Martin O. Christensen
Frank Steffensen
Mathilde Kiilgaard
6:42.4
(6:42.4-T0)
5 Danske Studenters Roklub III
Christoffer Hansen
Frederik Fabricius Clausen
Johan Berg
Kenneth Darre
Morten Oluf Nielsen
Peter Stenby
Rune Glerup
Tais Bjerregaard
Sara Engberg
8:32.0
(8:32.0-T0)
6 Holstebro Roklub I
Frederik Taulbjerg
Jonathan Nielsen
Daniel Stentoft Mogensen
Nichlas Ulnits
Christian Taulbjerg
Kaare Mortensen
Magnus Valbirk
Magnus Zier Quist Rathenborg
Andreas Møller Hunskjær
6:20.0
(6:20.0-T0)
7 Københavns Roklub I
Aksel Dybdahl Poulsen
Sebastian Bache
Fred Vystavel
Michael Ludwigsen
Christian Asmussen
Steffen Bonde Jensen
Jens Vilhelmsen
Jacob Barsøe
Ulrich Høgstedt
6:21
(6:21-T0)
8 Roforeningen KVIK I
Mikkel Schelde
Torbjørn Frankel
Kelvin Yeung
Mads Brogaard
Johan Søvndahl Kok
Nicholas Andersen
Loui Lam
Martin Kjeldsen
Anna Adelholm
6:35.0
(6:35.0-T0)