Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Åbne Jyske Mesterskaber 2013

Løb 97 Piger/drenge 13-18 år, NYE ROERE - 500m

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Roklubben Ægir II
Kristoffer Elkjær
0:26.8
(0:26.8-T40)
0:53.4
(0:26.6-T41)
1:20.7
(0:27.3-T42)
1:49.6
(0:28.9-T41)
2 Hadsund Roklub II
Amalie Nielsen
0:28.1
(0:28.1-T47)
0:57.0
(0:28.9-T44)
1:27.6
(0:30.6-T41)
2:00.2
(0:32.6-T44)
3 Hadsund Roklub IV
Julie Svendsen
0:30.7
(0:30.7-T45)
1:00.8
(0:30.1-T44)
1:31.5
(0:30.7-T47)
2:03.9
(0:32.4-T46)
4 Hadsund Roklub I
Andrea Busk
0:29.4
(0:29.4-T35)
0:59.8
(0:30.4-T32)
1:31.6
(0:31.8-T30)
2:04.2
(0:32.6-T29)
5 Hadsund Roklub III
Mikkel Bjørnbak Kjær
0:34.3
(0:34.3-T44)
1:07.7
(0:33.4-T41)
1:43.6
(0:35.9-T42)
2:17.7
(0:34.1.0-T44)
6 Roklubben Ægir I
Liv Stjerne Hansen
0:37.4
(0:37.4-T38)
1:12.8
(0:35.4-T41)
1:48.8
(0:36.0-T42)
2:25.8
(0:37.0-T42)

Løb 98 Piger Junior E 9-10 år

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Hadsund Roklub I
Mille Lund Nielsen
0:40.9
(0:40.9-T37)
1:23.5
(0:42.6-T35)
2:07.1
(0:43.6-T34)
2:46.8
(0:39.7-T36)

Løb 100 Piger Junior D 11-12 år

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Hadsund Roklub I
Ida Blomstrand
0:32.0
(0:32.0-T41)
1:03.3
(0:31.3-T40)
1:35.4
(0:32.1-T41)
2:08.3
(0:32.9-T42)

Løb 101 Drenge Junior D 11-12 år

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Hadsund Roklub I
Sander Bach
0:39.4
(0:39.4-T41)
1:21.0
(0:41.6-T40)
2:04.0
(0:43.0-T42)
2:43.5
(0:39.5-T44)

Løb 102 Piger Junior C 13-14 år

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Aarhus Roklub I
Mette Køchs Nielsen
0:55.6
(0:55.6-T41)
1:55.7
(1:00.1-T32)
2:56.2
(1:00.5-T34)
3:55.2
(0:59.0-T38)
2 Hadsund Roklub III
Liane Vestergaard
0:56.5
(0:56.5-T41)
1:56.5
(1:00.0-T36)
2:57.1
(1:00.6-T37)
3:58.4
(1:01.3-T38)
3 Hadsund Roklub V
Louise Møller Lorentsen
0:58.8
(0:58.8-T41)
2:01.8
(1:03.0-T34)
3:06.0
(1:04.2-T35)
4:08.9
(1:02.9-T36)
4 Hadsund Roklub I
Agnete Munk
1:02.5
(1:02.5-T36)
2:09.4
(1:06.9-T32)
3:17.7
(1:08.3-T33)
4:21.0
(1:03.3-T42)
5 Hadsund Roklub IV
Anne Cathrine Madsen
1:02.1
(1:02.1-T37)
2:06.3
(1:04.2-T27)
3:12.5
(1:06.2-T33)
4:21.7
(1:09.2-T34)
6 Hadsund Roklub II
Thea Bach Stegger
1:02.2
(1:02.2-T38)
2:08.5
(1:06.3-T31)
3:17.2
(1:08.7-T31)
4:26.4
(1:09.2-T32)
7 Roklubben Ægir I
Laura Futtrup
1:07.5
(1:07.5-T43)
2:29.1.0
(1:21.6-T40)
3:51.3
(1:22.2-T39)
5:10.2
(1:18.9-T40)

Løb 103 Drenge Junior C 13-14 år

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Hadsund Roklub IV
Mikkel Knudsen
0:51.5
(0:51.5-T48)
1:47.0
(0:55.5-T42)
2:44.5
(0:57.5-T39)
3:40.4
(0:55.9-T40)
2 Hadsund Roklub III
Thomas Knudsen
0:56.3
(0:56.3-T34)
1:53.1
(0:56.8-T31)
2:49.6
(0:56.5-T32)
3:44.9
(0:55.3-T38)
3 Hadsund Roklub VI
Nichlas Pedersen
0:55.2
(0:55.2-T37)
1:48.7
(0:53.5-T38)
2:46.6
(0:57.9-T39)
3:48.6
(1:02.0-T36)
4 Hadsund Roklub XV
Simon Salling
0:53.9
(0:53.9-T43)
1:49.1.0
(0:55.2-T38)
2:49.4
(1:00.3-T33)
3:49.1.0
(0:59.7-T31)
5 Hadsund Roklub IX
Jesper Molin
0:57.2
(0:57.2-T36)
1:57.6
(1:00.4-T30)
2:58.7
(1:01.1-T30)
4:00.0
(1:01.3-T34)
6 Hadsund Roklub XI
Max Jensen
0:58.2
(0:58.2-T36)
1:59.5
(1:01.3-T32)
3:06.3
(1:06.8-T31)
4:09.7
(1:03.4-T33)
7 Aarhus Roklub I
Oliver Amtoft Rygaard
0:59.3
(0:59.3-T39)
2:03.5
(1:04.2-T33)
3:08.7
(1:05.2-T30)
4:10.7
(1:02.0-T36)
8 Hadsund Roklub V
Nicolai Skaarup Christiansen
1:00.3
(1:00.3-T34)
2:07.4
(1:07.1-T30)
3:09.4
(1:02.0-T32)
4:11.1.0
(1:01.7-T35)
9 Hadsund Roklub II
Tobias Grøn
0:56.3
(0:56.3-T36)
1:59.0
(1:02.7-T28)
3:04.8
(1:05.8-T28)
4:11.3
(1:06.5-T29)
10 Hadsund Roklub X
Jeppe Bach Sørensen
1:02.0
(1:02.0-T42)
2:08.4
(1:06.4-T36)
3:16.0
(1:07.6-T38)
4:21.9
(1:05.9-T42)
11 Hadsund Roklub XIV
Mikkel Jensen
1:02.2
(1:02.2-T37)
2:09.0
(1:06.8-T30)
3:15.5
(1:06.5-T32)
4:22.2
(1:06.7-T35)
12 Skanderborg Roklub I
Christian Kirkedal Jørgensen
1:04.9
(1:04.9-T36)
2:10.8
(1:05.9-T35)
3:17.9
(1:07.1-T35)
4:23.9
(1:06.0-T37)
13 Hadsund Roklub XIII
Mathias Laustsen
1:02.7
(1:02.7-T42)
2:11.0
(1:08.3-T33)
3:20.1.0
(1:09.1-T32)
4:29.7
(1:09.6-T33)
14 Hadsund Roklub VII
Magnus Toft Conradsen
1:06.1
(1:06.1-T34)
2:15.0
(1:08.9-T31)
3:23.8
(1:08.8-T32)
4:31.4
(1:07.6-T36)
15 Hadsund Roklub I
Mikkel Grønhøj Gregersen
1:02.0
(1:02.0-T42)
2:18.5
(1:16.5-T31)
3:36.2
(1:17.7-T29)
4:51.3
(1:15.1-T30)
16 Hadsund Roklub VIII
Frederik Busk
1:09.8
(1:09.8-T37)
2:26.3
(1:16.5-T35)
3:44.1
(1:17.8-T35)
4:59.9
(1:15.8-T40)

Løb 104 Piger Junior B 15-16 år

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Holstebro Roklub I
Ida Petersen
1:55.0
(1:55.0-T33)
3:54.8
(1:59.8-T29)
5:55.4
(2:00.6-T29)
7:52.6
(1:57.2-T31)
2 Hadsund Roklub V
Astrid Filtenborg
1:56.3
(1:56.3-T34)
3:56.8
(2:00.5-T30)
5:58.0
(2:01.2-T30)
7:57.6
(1:59.6-T30)
3 Hadsund Roklub II
Sofie Matiesen
1:57.1
(1:57.1-T34)
3:55.9
(1:58.8-T32)
5:58.5
(2:02.6-T32)
7:59.4
(2:00.9-T33)
4 Holstebro Roklub III
Ej i brug - Maria Dixen Nielsen
1:56.9
(1:56.9-T37)
3:58.7
(2:01.8-T34)
6:04.4
(2:05.7-T32)
8:06.2
(2:01.8-T36)
5 Aarhus Roklub II
Maja Kølsen Herskind
2:01.0
(2:01.0-T37)
4:09.8
(2:08.8-T34)
6:19.8
(2:10.0-T36)
8:30.8
(2:11.0-T38)
6 Hadsund Roklub III
Sophie Wahl
2:04.4
(2:04.4-T31)
4:13.7
(2:09.3-T30)
6:24.9
(2:11.2-T30)
8:35.1
(2:10.2-T31)
7 Aarhus Roklub III
Christine Risager
2:07.4
(2:07.4-T33)
4:19.6
(2:12.2-T28)
6:32.7
(2:13.1.0-T28)
8:43.3
(2:10.6-T32)
8 Hadsund Roklub I
Ninna Pedersen
2:07.9
(2:07.9-T37)
4:20.8
(2:12.9-T32)
6:37.6
(2:16.8-T31)
8:51.9
(2:14.3-T34)
9 Aarhus Roklub I
Sara Brüner Sørensen
2:10.2
(2:10.2-T33)
4:26.5
(2:16.3-T31)
6:45.3
(2:18.8-T32)
9:01.5
(2:16.2-T33)
10 Holstebro Roklub II
Anne-Kristine Haunsvig
2:11.4
(2:11.4-T32)
4:30.6
(2:19.2-T29)
6:51.3
(2:20.7-T29)
9:01.8
(2:10.5-T34)

Løb 105 Piger Junior A 17-18 år

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Fredericia Roklub I
Emilie Serina Pil Rasmussen
1:56.6
(1:56.6-T37)
3:57.8
(2:01.2-T36)
6:02.8
(2:05.0-T33)
8:05.4
(2:02.6-T37)
2 Kolding Dame Roklub I
Johanne Jul
2:01.7
(2:01.7-T32)
4:05.4
(2:03.7-T32)
6:14.9
(2:09.5-T32)
8:25.3
(2:10.4-T33)

Løb 106 Drenge Junior B 15-16 år

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Hadsund Roklub I
Wiliam Wisholm
1:43.4
(1:43.4-T36)
3:29.4
(1:46.0-T33)
5:15.3
(1:45.9-T33)
6:59.9
(1:44.6-T34)
2 Odder Roklub III
Marinus Fredslund
1:50.5
(1:50.5-T33)
3:44.1.0
(1:53.6-T31)
5:36.8
(1:52.7-T31)
7:24.9
(1:48.1.0-T34)
3 Roklubben Ægir I
Rasmus Hoffmann Jørgensen
1:52.8
(1:52.8-T32)
3:52.0
(1:59.2-T28)
5:53.0
(2:01.0-T27)
7:53.5
(2:00.5-T26)
4 Odder Roklub II
Stefan Lara
1:57.8
(1:57.8-T33)
4:02.8
(2:05.0-T30)
6:07.3
(2:04.5-T31)
8:01.4
(1:54.1.0-T37)
5 Skanderborg Roklub I
Mathias Bruus Håkonsson
1:58.5
(1:58.5-T29)
4:04.5
(2:06.0-T29)
6:10.9
(2:06.4-T28)
8:10.9
(2:00.0-T30)
6 Aarhus Roklub I
Magnus Vester Jøker
1:57.0
(1:57.0-T36)
4:05.9
(2:08.9-T33)
6:17.0
(2:11.1.0-T33)
8:25.3
(2:08.3-T35)
7 Roklubben Ægir II
Frederik H. Z. Andersen
1:57.8
(1:57.8-T37)
4:06.9
(2:09.1-T33)
6:18.5
(2:11.6-T33)
8:27.6
(2:09.1-T34)

Løb 107 Drenge Junior A 17-18 år

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Holstebro Roklub I
Aske Petersen
1:32.5
(1:32.5-T34)
3:10.5
(1:38.0-T32)
4:48.8
(1:38.3-T32)
6:25.4
(1:36.6-T32)
2 Hadsund Roklub I
Peter Rytter Munk
1:35.5
(1:35.5-T36)
3:13.3
(1:37.8-T34)
4:51.7
(1:38.4-T34)
6:27.8
(1:36.1.0-T34)
3 Ribe Roklub IV
Sebastian Adelhardt
1:36.5
(1:36.5-T37)
3:19.2
(1:42.7-T33)
5:01.6
(1:42.4-T33)
6:37.4
(1:35.8-T36)
4 Kolding Roklub I
Thor Rasmussen
1:42.7
(1:42.7-T30)
3:26.6
(1:43.9-T27)
5:11.6
(1:45.0-T26)
6:54.1
(1:42.5-T30)
5 Skanderborg Roklub I
Anders Bottke
1:42.5
(1:42.5-T35)
3:30.9
(1:48.4-T32)
5:21.3
(1:50.4-T32)
7:05.9
(1:44.6-T34)
6 Ribe Roklub II
Jakob Zoëga
1:44.3
(1:44.3-T35)
3:31.5
(1:47.2-T32)
5:20.6
(1:49.1.0-T33)
7:06.5
(1:45.9-T36)
7 Ribe Roklub III
Viktor Bartoszewicz
1:45.8
(1:45.8-T37)
3:35.3
(1:49.5-T35)
5:25.9
(1:50.6-T34)
7:12.5
(1:46.6-T37)
8 Aarhus Roklub II
Morten Wesley Malm
1:43.7
(1:43.7-T36)
3:34.6
(1:50.9-T32)
5:27.8
(1:53.2-T32)
7:17.3
(1:49.5-T36)
8 Ribe Roklub I
Asbjørn Rauschenberg
1:47.9
(1:47.9-T34)
3:37.2
(1:49.3-T32)
5:27.9
(1:50.7-T33)
7:17.3
(1:49.4-T32)

Løb 108 Dame Senior B 19-22 år

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Aarhus Roklub I
Nina Hollensen
1:49.5
(1:49.5-T35)
3:42.3
(1:52.8-T32)
5:33.1
(1:50.8-T34)
7:18.4
(1:45.3-T37)
2 Hadsund Roklub I
Trine Toft Andersen
1:51.0
(1:51.0-T37)
3:44.5
(1:53.5-T33)
5:38.8
(1:54.3-T33)
7:30.7
(1:51.9-T35)
3 Kolding Dame Roklub I
Sofie Schou Mølgaard
2:10.6
(2:10.6-T28)
4:20.7
(2:10.1.0-T28)
6:30.8
(2:10.1.0-T30)
8:32.5
(2:01.7-T32)

Løb 109 Herre Senior B 19-22 år

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roklubben Ægir I
Mathias Kristensen
1:36.1.0
(1:36.1.0-T34)
3:15.2
(1:39.1.0-T32)
4:54.9
(1:39.7-T32)
6:30.1
(1:35.2-T37)
2 Fredericia Roklub I
Christian Kiær
1:36.6
(1:36.6-T35)
3:16.5
(1:39.9-T33)
4:57.0
(1:40.5-T32)
6:33.7
(1:36.7-T35)
3 Hadsund Roklub II
Anders Olsen
1:40.7
(1:40.7-T35)
3:22.7
(1:42.0-T33)
5:05.9
(1:43.2-T32)
6:48.0
(1:42.1-T33)

Løb 111 Herre Senior B letvægt 19-22 år

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Odder Roklub I
Alex Berg
1:37.6
(1:37.6-T38)
3:17.9
(1:40.3-T34)
4:58.1.0
(1:40.2-T34)
6:35.4
(1:37.3-T39)
2 Roklubben Ægir I
Morten Steen Jensen
1:39.3
(1:39.3-T33)
3:21.4
(1:42.1.0-T31)
5:04.1
(1:42.7-T31)
6:46.5
(1:42.4-T31)
3 Fredericia Roklub I
Laurids Cordtz Larsen
1:41.5
(1:41.5-T34)
3:25.7
(1:44.2-T32)
5:10.0
(1:44.3-T33)
6:52.0
(1:42.0-T37)
4 Hadsund Roklub I
Christian Danmark
1:47.9
(1:47.9-T34)
3:38.3
(1:50.4-T33)
5:29.6
(1:51.3-T32)
7:19.2
(1:49.6-T33)

Løb 113 Herre Senior A åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Kolding Roklub I
Jesper Kristjansen
1:44.9
(1:44.9-T31)
3:31.6
(1:46.7-T31)
5:22.8
(1:51.2-T31)
7:15.7
(1:52.9-T30)

Løb 114 Dame Senior A letvægt åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Kolding Dame Roklub I
Stine Trans
2:00.7
(2:00.7-T32)
4:07.1
(2:06.4-T32)
6:13.4
(2:06.3-T31)
8:19.5
(2:06.1-T33)

Løb 115 Herre Senior A letvægt åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Odder Roklub I
Steffen Bonde
1:30.3
(1:30.3-T40)
3:01.8
(1:31.5-T37)
4:33.7
(1:31.9-T37)
6:04.3
(1:30.6-T41)
2 Aarhus Roklub I
Andrej Lawaetz Bendtsen
1:33.3
(1:33.3-T38)
3:08.7
(1:35.4-T36)
4:44.2
(1:35.5-T36)
6:15.4
(1:31.2-T41)

Løb 116 Dame 30-39 år åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Middelfart Roklub 2
Christina Wilhelmsen
2:01.2
(2:01.2-T32)
4:13.4
(2:12.2-T29)
6:24.6
(2:11.2-T31)
8:36.5
(2:11.9-T30)

Løb 117 Herre 30-39 år åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Aarhus Roklub I
Steen Wegner
1:37.5
(1:37.5-T30)
3:15.6
(1:38.1.0-T31)
4:53.6
(1:38.0-T31)
6:24.4
(1:30.8-T39)
2 Roklubben Ægir I
Søren Henrichsen
1:38.6
(1:38.6-T32)
3:20.1.0
(1:41.5-T31)
5:01.0
(1:40.9-T31)
6:42.3
(1:41.3-T34)
3 Aarhus Roklub II
Jesper H. Mortensen
1:38.5
(1:38.5-T31)
3:18.7
(1:40.2-T29)
5:00.5
(1:41.8-T30)
6:45.0
(1:44.5-T33)
4 Vejle Roklub I
Anders Agger Hansen
1:49.8
(1:49.8-T31)
3:41.0
(1:51.2-T32)
5:32.5
(1:51.5-T33)
7:23.5
(1:51.0-T34)

Løb 120 Dame 40-49 år åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Aarhus Roklub I
Annelene Westh
1:52.7
(1:52.7-T32)
3:48.0
(1:55.3-T32)
5:46.9
(1:58.9-T32)
7:43.6
(1:56.7-T33)
2 Vejle Roklub I
Birgit Bech Jensen
1:53.6
(1:53.6-T32)
3:53.0
(1:59.4-T30)
5:56.0
(2:03.0-T30)
7:57.2
(2:01.2-T31)

Løb 121 Herre 40-49 år åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Hjemme fra Kælderen I
Thomas Jensen
1:32.6
(1:32.6-T29)
3:07.4
(1:34.8-T28)
4:41.8
(1:34.4-T29)
6:14.7
(1:32.9-T30)
2 Aarhus Roklub I
Erik Carsten Pedersen
1:36.6
(1:36.6-T34)
3:16.1.0
(1:39.5-T33)
4:55.3
(1:39.2-T33)
6:31.8
(1:36.5-T36)
3 Hadsund Roklub II
Michael Blomstrand
1:37.0
(1:37.0-T34)
3:16.5
(1:39.5-T32)
4:56.8
(1:40.3-T32)
6:34.3
(1:37.5-T34)
4 Hadsund Roklub I
Ronny Wisholm
1:37.5
(1:37.5-T36)
3:19.1.0
(1:41.6-T34)
5:01.4
(1:42.3-T33)
6:40.6
(1:39.2-T35)
5 Nyborg Roklub I
Brian Sørensen
1:37.9
(1:37.9-T36)
3:18.0
(1:40.1.0-T34)
5:00.2
(1:42.2-T34)
6:41.3
(1:41.1-T36)
6 Skanderborg Roklub I
Ole Vindfeldt
1:40.1.0
(1:40.1.0-T35)
3:21.3
(1:41.2-T34)
5:02.6
(1:41.3-T36)
6:44.0
(1:41.4-T36)
7 Kolding Roklub I
Lars Madsen
1:43.8
(1:43.8-T31)
3:28.1.0
(1:44.3-T32)
5:12.7
(1:44.6-T32)
6:55.5
(1:42.8-T33)
8 Middelfart Roklub I
Hardy Olesen
1:42.8
(1:42.8-T27)
3:28.5
(1:45.7-T24)
5:14.5
(1:46.0-T25)
6:57.1
(1:42.6-T27)

Løb 125 Herre 50-59 år åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Aarhus Roklub I
Jacob Lindegaard
1:40.5
(1:40.5-T32)
3:22.4
(1:41.9-T32)
5:04.2
(1:41.8-T32)
6:45.0
(1:40.8-T33)

Løb 127 Herre 50-59 år letvægt

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Middelfart Roklub I
Ole Bendtsen
1:44.3
(1:44.3-T36)
3:31.8
(1:47.5-T33)
5:20.0
(1:48.2-T33)
7:07.8
(1:47.8-T33)

Løb 129 Herre 60-69 år åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Lemvig Roklub I
Jørgen Jensen
1:44.1.0
(1:44.1.0-T31)
3:28.4
(1:44.3-T32)
5:12.6
(1:44.2-T32)
6:55.4
(1:42.8-T33)
2 Vejle Roklub I
Torben Clausen-Hansen
1:50.9
(1:50.9-T32)
3:43.1
(1:52.2-T32)
5:38.2
(1:55.1-T32)
7:34.5
(1:56.3-T34)

Løb 131 Herre 60-69 år letvægt

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Middelfart Roklub
Erik Mosebo
1:59.4
(1:59.4-T27)
3:59.3
(1:59.9-T27)
5:58.9
(1:59.6-T26)
7:54.2
(1:55.3-T28)

Løb 133 Herre 70 - år åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Vejle Roklub I
Niels Sevelsted
2:00.3
(2:00.3-T30)
4:00.3
(2:00.0-T31)
6:01.9
(2:01.6-T32)
8:03.4
(2:01.5-T33)

Løb 135 Herre 70 - år letvægt

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Odder Roklub I
Tage Staal
1:50.0
(1:50.0-T32)
3:43.4
(1:53.4-T30)
5:37.3
(1:53.9-T29)
7:28.0
(1:50.7-T31)
2 Viborg Roklub I
Kurt Bøgevig
1:49.7
(1:49.7-T33)
3:44.7
(1:55.0-T32)
5:40.9
(1:56.2-T33)
7:35.8
(1:54.9-T33)
3 Fredericia Roklub I
Ole Haaning Thomsen
1:57.7
(1:57.7-T31)
3:59.5
(2:01.8-T29)
6:03.3
(2:03.8-T30)
8:06.1
(2:02.8-T30)

Løb 137 4x500 meter Firma Sprint Regatta

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Langkær Gymnasium & HF I
Maria Pertl
Jakob Blichfeldt Præstgaard
Henrik Schmidt Jahns
Kristina Katballe
1:47.5
(1:47.5-T41)
3:26.0
(1:38.5-T38)
5:18.6
(1:52.6-T33)
6:53.9
(1:35.3-T45)
2 Unifeeder 2
Annemette Jepsen
Josef Sørensen
Peter G. Jahn
Frederik Sand Jahn
2:05.7
(2:05.7-T39)
3:53.3
(1:47.6-T36)
5:35.4
(1:42.1.0-T36)
7:06.9
(1:31.5-T34)

Løb 139 Piger Junior C 13-14 år, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Aarhus Roklub I
Mette Køchs Nielsen
0:11.5
(0:11.5-T52)
0:21.4
(0:09.9-T55)
0:31.4
(0:10.0-T48)
0:41.6
(0:10.2-T46)
2 Roklubben Ægir I
Laura Futtrup
0:13.1
(0:13.1-T50)
0:25.5
(0:12.4-T48)
0:38.4
(0:12.9-T42)
0:51.5
(0:13.1-T46)
3 Skanderborg Roklub I
Anne Vindfeldt–Bottke
0:14.1
(0:14.1-T38)
0:26.6
(0:12.5-T43)
0:39.2
(0:12.6-T38)
0:52.1
(0:12.9-T42)

Løb 141 Drenge Junior C 13-14 år, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Aarhus Roklub I
Oliver Amtoft Rygaard
0:12.1
(0:12.1-T44)
0:22.6
(0:10.5-T51)
0:33.5
(0:10.9-T44)
0:44.5
(0:11.0-T49)
2 Skanderborg Roklub I
Christian Kirkedal Jørgensen
0:13.5
(0:13.5-T40)
0:25.2
(0:11.7-T41)
0:36.7
(0:11.5-T42)
0:48.3
(0:11.6-T41)
3 Skanderborg Roklub II
Thomas Janik Christiansen
0:14.4
(0:14.4-T33)
0:26.5
(0:12.1-T40)
0:38.4
(0:11.9-T40)
0:50.2
(0:11.8-T41)

Løb 142 Piger Junior B 15-16 år, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Holstebro Roklub III
Ej i brug - Maria Dixen Nielsen
0:10.2
(0:10.2-T59)
0:19.1
(0:08.9-T54)
0:28.3
(0:09.2-T59)
0:37.8
(0:09.5-T51)
2 Holstebro Roklub II
Ida Petersen
0:11.2
(0:11.2-T53)
0:20.7
(0:09.5-T57)
0:30.4
(0:09.7-T56)
0:40.3
(0:09.9-T55)
3 Holstebro Roklub I
Anne-Kristine Haunsvig
0:11.7
(0:11.7-T51)
0:21.9
(0:10.2-T47)
0:32.3
(0:10.4-T40)
0:42.9
(0:10.6-T45)
4 Skanderborg Roklub I
Emilie bottke
0:11.9
(0:11.9-T40)
0:22.0
(0:10.1-T42)
0:32.3
(0:10.3-T47)
0:43.0
(0:10.7-T39)
5 Aarhus Roklub I
Maja Kølsen Herskind
0:11.7
(0:11.7-T46)
0:21.9
(0:10.2-T47)
0:32.5
(0:10.6-T51)
0:43.5
(0:11.0-T44)
6 Aarhus Roklub II
Sara Brüner Sørensen
0:11.8
(0:11.8-T46)
0:22.4
(0:10.6-T51)
0:33.2
(0:10.8-T50)
0:44.4
(0:11.2-T53)

Løb 143 Piger Junior A 17-18 år, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Fredericia Roklub I
Emilie Serina Pil Rasmussen
0:11.6
(0:11.6-T62)
0:21.7
(0:10.1-T59)
0:32.1
(0:10.4-T69)
0:42.9
(0:10.8-T61)
2 Roklubben Ægir I
Liv Stjerne Hansen
0:14.1
(0:14.1-T55)
0:27.1
(0:13.0-T55)
0:40.2
(0:13.1-T64)
0:53.7
(0:13.5-T53)

Løb 144 Drenge Junior B 15-16 år, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Skanderborg Roklub I
Mathias Bruus Håkonsson
0:10.5
(0:10.5-T46)
0:19.9
(0:09.4-T44)
0:29.3
(0:09.4-T51)
0:39.1
(0:09.8-T50)
2 Roklubben Ægir III
Kristoffer Elkjær
0:10.9
(0:10.9-T44)
0:20.4
(0:09.5-T51)
0:30.1
(0:09.7-T43)
0:40.0
(0:09.9-T48)
3 Roklubben Ægir II
Rasmus Hoffmann Jørgensen
0:11.2
(0:11.2-T48)
0:20.7
(0:09.5-T44)
0:30.2
(0:09.5-T44)
0:40.1
(0:09.9-T43)
4 Roklubben Ægir I
Frederik H. Z. Andersen
0:11.4
(0:11.4-T47)
0:21.2
(0:09.8-T43)
0:31.2
(0:10.0-T48)
0:41.2
(0:10.0-T42)

Løb 145 Drenge Junior A 17-18 år, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Ribe Roklub IV
Sebastian Adelhardt
0:08.7
(0:08.7-T55)
0:16.2
(0:07.5-T48)
0:23.9
(0:07.7-T55)
0:31.7
(0:07.8-T54)
2 Holstebro Roklub I
Aske Petersen
0:08.9
(0:08.9-T54)
0:16.5
(0:07.6-T47)
0:24.2
(0:07.7-T54)
0:32.0
(0:07.8-T46)
3 Ribe Roklub III
Viktor Bartoszewicz
0:09.6
(0:09.6-T56)
0:17.9
(0:08.3-T58)
0:26.3
(0:08.4-T50)
0:34.7
(0:08.4-T56)
4 Ribe Roklub II
Jakob Zoëga
0:09.5
(0:09.5-T57)
0:18.1
(0:08.6-T56)
0:26.8
(0:08.7-T55)
0:35.7
(0:08.9-T47)
5 Ribe Roklub I
Asbjørn Rauschenberg
0:09.8
(0:09.8-T55)
0:18.4
(0:08.6-T56)
0:27.1
(0:08.7-T49)
0:35.9
(0:08.8-T48)

Løb 151 Herre Senior A åben, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Hjemme fra Kælderen I
Thomas Jensen
0:08.0
(0:08.0-T45)
0:15.0
(0:07.0-T52)
0:22.1
(0:07.1-T51)
0:29.4
(0:07.3-T49)
2 Aarhus Studenter Roklub I
Steffen Vinther Sørensen
0:08.5
(0:08.5-T50)
0:15.6
(0:07.1-T68)
0:23.0
(0:07.4-T48)
0:30.4
(0:07.4-T57)
3 Fredericia Roklub
Christian Kiær
0:08.5
(0:08.5-T57)
0:15.7
(0:07.2-T58)
0:23.1
(0:07.4-T57)
0:30.6
(0:07.5-T55)
4 Aarhus Roklub II
Jesper H. Mortensen
0:08.3
(0:08.3-T58)
0:15.7
(0:07.4-T57)
0:23.3
(0:07.6-T56)
0:31.1
(0:07.8-T61)
5 Odder Roklub I
Steffen Bonde
0:08.6
(0:08.6-T56)
0:16.2
(0:07.6-T63)
0:23.9
(0:07.7-T54)
0:31.7
(0:07.8-T61)
6 Aarhus Roklub I
Erik Carsten Pedersen
0:08.6
(0:08.6-T63)
0:16.1
(0:07.5-T56)
0:23.8
(0:07.7-T62)
0:31.8
(0:08.0-T60)
7 Fredericia Roklub 2
Laurids Cordtz Larsen
0:09.4
(0:09.4-T51)
0:17.5
(0:08.1-T59)
0:25.8
(0:08.3-T51)
0:34.3
(0:08.5-T49)
8 Skanderborg Roklub I
Ole Vindfeldt
0:09.5
(0:09.5-T57)
0:17.8
(0:08.3-T58)
0:26.4
(0:08.6-T63)
0:35.7
(0:09.3-T64)

Løb 154 4x500 meter Klub Sprint Regatta

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Odder Roklub I
Michael B.
Alex Berg
Tage Staal
Steffen Bonde
2:52.2
(2:52.2-T25)
4:19.2
(1:27.0-T46)
5:57.6
(1:38.4-T42)
7:21.3
(1:23.7-T55)
2 Aarhus Roklub III
Andrej Lawaetz Bendtsen
Jesper H. Mortensen
Steen Wegner
Nina Hollensen
2:57.1
(2:57.1-T20)
4:33.2
(1:36.1.0-T49)
5:59.9
(1:26.7-T50)
7:25.3
(1:25.4-T48)
3 Holstebro Roklub I
Aske Petersen
Anne-Kristine Haunsvig
Ej i brug - Maria Dixen Nielsen
Ida Petersen
2:21.4
(2:21.4-T31)
4:08.1
(1:46.7-T41)
6:07.5
(1:59.4-T36)
7:32.3
(1:24.8-T41)
4 Aarhus Roklub/Skanderborg Roklub I
Anders Peter Fischer Bonnerup
Morten Wesley Malm
Sebastian A.F. Thomassen
Anders Bottke
3:05.9
(3:05.9-T23)
4:37.6
(1:31.7-T44)
6:06.9
(1:29.3-T42)
7:33.5
(1:26.6-T48)
5 Odder Roklub II
Rasmus Blæsberg
Stefan Lara
Marinus Fredslund
Aske Rasborg Best
2:28.0
(2:28.0-T30)
4:07.5
(1:39.5-T32)
6:02.0
(1:54.5-T38)
7:41.4
(1:39.4-T40)
6 Middelfart Roklub II
Ole Bendtsen
Søren Lykke Jensen
Klaus Scheffel
Jesper Olesen
2:55.7
(2:55.7-T24)
4:37.1
(1:41.4-T36)
6:16.6
(1:39.5-T38)
7:42.2
(1:25.6-T47)
7 Aarhus Roklub VIII
Erik Carsten Pedersen
Annelene Westh
Lissie Fuhlendorff
Jacob Lindegaard
2:33.8
(2:33.8-T23)
4:29.8
(1:56.0-T41)
6:15.3
(1:45.5-T39)
7:43.6
(1:28.3-T50)
8 Middelfart Roklub I
Erik Mosebo
John Kromand
Hardy Olesen
Christina Wilhelmsen
2:54.2
(2:54.2-T21)
4:29.1
(1:34.9-T34)
6:21.4
(1:52.3-T36)
7:54.3
(1:32.9-T41)
9 Randers Roklub I
Michael Møller
Poul Chr. Andersen
Finn Sørensen
Tommy Eschelund
3:02.6
(3:02.6-T21)
4:37.4
(1:34.8-T37)
6:15.1.0
(1:37.7-T42)
7:56.0
(1:40.9-T31)
10 Randers Roklub II
Gry Randrup
Gitte Brøndum
Vibeke Christensen
Marianne Munch
2:02.4
(2:02.4-T36)
3:58.7
(1:56.3-T31)
6:01.7
(2:03.0-T40)
7:59.8
(1:58.1-T39)
11 Aarhus Roklub II
Josefine Qvist Christensen
Maja Kølsen Herskind
Mette Køchs Nielsen
Sara Brüner Sørensen
2:10.1.0
(2:10.1.0-T42)
4:10.0
(1:59.9-T45)
6:14.3
(2:04.3-T39)
8:06.2
(1:51.9-T41)
12 Vejle Roklub I
Anders Agger Hansen
Birgit Bech Jensen
Niels Sevelsted
Torben Clausen-Hansen
2:23.4
(2:23.4-T28)
4:13.5
(1:50.1.0-T35)
5:55.5
(1:42.0-T35)
8:15.9
(2:20.4-T37)
13 Aarhus Roklub IV
Alberte Primdahl Høst
Christine Risager
Magnus Vester Jøker
Magnus Raffnsøe-Møller
2:29.6
(2:29.6-T40)
4:31.9
(2:02.3-T50)
6:24.5
(1:52.6-T45)
8:18.0
(1:53.5-T39)
14 Aarhus Roklub VI
Mikkel Raffnsøe-Møller
Rune Ejg Lyngbak
Oliver Amtoft Rygaard
Jakob Blichfeldt Præstegaard
2:27.3
(2:27.3-T32)
4:24.5
(1:57.2-T38)
6:44.0
(2:19.5-T44)
8:20.6
(1:36.6-T35)
15 Skanderborg Roklub II
Mathias Bruus Håkonsson
Christian Kirkedal Jørgensen
Thomas Janik Christiansen
Anne Vindfeldt–Bottke
2:25.1.0
(2:25.1.0-T36)
4:34.1
(2:09.0-T39)
6:50.5
(2:16.4-T41)
8:40.8
(1:50.3-T40)