Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Jyske Mesterskaber 2014

Løb 50 W/M Ergo 6km

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m2500m3000m3500m4000m4500m5000m5500m6000m
1 Aarhus Roklub I
Jacob Lindegaard
1:45.9
(1:45.9-T30)
3:32.5
(1:46.6-T29)
5:19.3
(1:46.8-T29)
7:06.4
(1:47.1.0-T29)
8:53.7
(1:47.3-T30)
10:41.2
(1:47.5-T29)
12:29
(1:47.8-T29)
14:17
(1:48.0-T29)
16:05.4
(1:48.4-T29)
17:54.6
(1:49.2-T29)
19:42.4
(1:47.8-T30)
21:25.4
(1:43.0-T32)
2 Præstø Roklub I
Martin Poulsen
1:46.2
(1:46.2-T29)
3:34.8
(1:48.6-T29)
5:23.7
(1:48.9-T29)
7:12.3
(1:48.6-T29)
9:02.0
(1:49.7-T30)
10:52.8
(1:50.8-T29)
12:44.4
(1:51.6-T30)
14:36.8
(1:52.4-T30)
16:30.3
(1:53.5-T30)
18:25.5
(1:55.2-T30)
20:20.8
(1:55.3-T30)
22:08.0
(1:47.2-T34)

Løb 95 Piger/drenge 3-5 år 100m

Plac.Navn (Klub)100m
1 Odder Roklub I
Aksel Mikkelsen
0:45.0
(0:45.0-T37)

Løb 97 Piger/drenge 13-18 år, NYE ROERE - 500m

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Caspers Roklub I
Casper Ingerslev Nielsen
0:22.9
(0:22.9-T50)
0:45.3
(0:22.4-T40)
1:08.1
(0:22.8-T42)
1:32.2
(0:24.1-T40)
2 Kolding Roklub III
Daniel Jørgensen
0:27.5
(0:27.5-T39)
0:54.5
(0:27.0-T40)
1:21.5
(0:27.0-T40)
1:49.2
(0:27.7-T41)
3 Caspers Roklub II
Glen Meier
0:26.4
(0:26.4-T50)
0:52.1
(0:25.7-T42)
1:20.7
(0:28.6-T40)
1:50.1.0
(0:29.4-T39)
4 Skanderborg Roklub I
Patrick Christensen
0:27.1
(0:27.1-T47)
0:55.3
(0:28.2-T45)
1:25.7
(0:30.4-T41)
1:56.5
(0:30.8-T43)
5 Kolding Roklub I
Nicolai Busch
0:28.3
(0:28.3-T36)
0:56.5
(0:28.2-T36)
1:26.2
(0:29.7-T36)
1:56.9
(0:30.7-T35)
6 Roklubben Ægir II
Mie Mellerup
0:28.4
(0:28.4-T47)
0:58.7
(0:30.3-T38)
1:30.2
(0:31.5-T36)
1:59.2
(0:29.0-T45)
7 Roklubben Ægir I
Andreas Z. Andersen
0:28.9
(0:28.9-T44)
0:59.1
(0:30.2-T40)
1:32.7
(0:33.6-T39)
2:04.7
(0:32.0-T41)
8 Roklubben Ægir III
Anders Visby
0:31.4
(0:31.4-T42)
1:03.8
(0:32.4-T41)
1:38.2
(0:34.4-T38)
2:11.4
(0:33.2-T40)

Løb 99 Drenge Junior E 9-10 år

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Hadsund Roklub I
August Herman Wisholm
0:35.4
(0:35.4-T44)
1:11.3
(0:35.9-T42)
1:49.1.0
(0:37.8-T37)
2:27.7
(0:38.6-T39)

Løb 100 Piger Junior D 11-12 år

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Hadsund Roklub I
Ida Blomstrand
0:28.8
(0:28.8-T46)
0:58.1
(0:29.3-T39)
1:28.5
(0:30.4-T39)
1:59.8
(0:31.3-T34)
2 Odder Roklub I
Trine Leitzke
0:37.7
(0:37.7-T49)
1:16.1.0
(0:38.4-T44)
1:57.2
(0:41.1-T45)
2:38.6
(0:41.4-T46)

Løb 101 Drenge Junior D 11-12 år

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Hadsund Roklub III
Johan Wisholm
0:32.0
(0:32.0-T49)
1:04.9
(0:32.9-T44)
1:39.5
(0:34.6-T42)
2:14.5
(0:35.0-T45)
2 Hadsund Roklub I
Steven Otte
0:32.5
(0:32.5-T46)
1:06.3
(0:33.8-T37)
1:41.9
(0:35.6-T39)
2:17.2
(0:35.3-T39)
3 Hadsund Roklub II
Sander Bach
0:34.8
(0:34.8-T45)
1:10.1.0
(0:35.3-T41)
1:45.3
(0:35.2-T43)
2:20.8
(0:35.5-T44)

Løb 102 Piger Junior C 13-14 år

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Hadsund Roklub II
Liane Vestergaard
0:54.6
(0:54.6-T37)
1:51.5
(0:56.9-T35)
2:48.8
(0:57.3-T34)
3:45.7
(0:56.9-T35)
2 Hadsund Roklub I
Agnete Munk
0:59.2
(0:59.2-T41)
2:02.1
(1:02.9-T33)
3:04.6
(1:02.5-T34)
4:04.8
(1:00.2-T38)
3 Odder Roklub III
Marie Poulsen
0:57.8
(0:57.8-T41)
2:00.4
(1:02.6-T35)
3:02.7
(1:02.3-T34)
4:05.2
(1:02.5-T41)
4 Odder Roklub I
Christine Meinert Cardel
0:58.6
(0:58.6-T40)
2:02.4
(1:03.8-T33)
3:07.8
(1:05.4-T34)
4:13.6
(1:05.8-T34)
5 Hadsund Roklub IV
Zenia Hvid
1:03.1
(1:03.1-T35)
2:07.7
(1:04.6-T34)
3:13.1.0
(1:05.4-T35)
4:17.6
(1:04.5-T36)
6 Hadsund Roklub III
Thea Bach Stegger
1:01.0
(1:01.0-T36)
2:07.0
(1:06.0-T32)
3:15.4
(1:08.4-T30)
4:22.2
(1:06.8-T31)
7 Odder Roklub V
Sofie Miller
1:05.4
(1:05.4-T41)
2:14.2
(1:08.8-T35)
3:25.5
(1:11.3-T34)
4:35.4
(1:09.9-T40)
8 Odder Roklub VI
Sofie Mosegaard
1:07.5
(1:07.5-T36)
2:20.6
(1:13.1.0-T34)
3:41.1.0
(1:20.5-T31)
4:57.3
(1:16.2-T33)
9 Odder Roklub II
Julie Knopp Hansen
1:12.0
(1:12.0-T47)
2:32.5
(1:20.5-T41)
3:52.8
(1:20.3-T38)
5:14.1
(1:21.3-T39)

Løb 103 Drenge Junior C 13-14 år

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen
0:49.2
(0:49.2-T44)
1:42.6
(0:53.4-T35)
2:37.3
(0:54.7-T34)
3:31.0
(0:53.7-T38)
2 Hadsund Roklub VI
Thomas Knudsen
0:52.8
(0:52.8-T36)
1:45.8
(0:53.0-T34)
2:39.2
(0:53.4-T35)
3:31.2
(0:52.0-T40)
3 Hadsund Roklub I
Nichlas Pedersen
0:52.2
(0:52.2-T38)
1:44.2
(0:52.0-T37)
2:37.9
(0:53.7-T36)
3:33.3
(0:55.4-T39)
4 Hadsund Roklub III
Tobias Grøn
0:55.9
(0:55.9-T36)
1:53.1
(0:57.2-T35)
2:50.5
(0:57.4-T33)
3:46.4
(0:55.9-T36)
5 Hadsund Roklub XI
Mathias Laustsen
0:53.6
(0:53.6-T40)
1:50.3
(0:56.7-T34)
2:49.1
(0:58.8-T35)
3:47.1.0
(0:58-T36)
6 Hadsund Roklub IX
Jeppe Bach Sørensen
0:55.6
(0:55.6-T39)
1:54.7
(0:59.1-T33)
2:54.4
(0:59.7-T32)
3:52.0
(0:57.6-T38)
7 Skanderborg Roklub I
Christian Kirkedal Jørgensen
0:56.3
(0:56.3-T35)
1:53.7
(0:57.4-T35)
2:52.5
(0:58.8-T35)
3:52.5
(1:00.0-T37)
8 Hadsund Roklub VIII
Rolf Bisgaard
0:57.5
(0:57.5-T42)
1:57.8
(1:00.3-T40)
2:59.6
(1:01.8-T39)
3:59.8
(1:00.2-T39)
9 Hadsund Roklub II
Frederik Busk
0:58.3
(0:58.3-T35)
1:58.7
(1:00.4-T30)
3:00.2
(1:01.5-T29)
4:02.2
(1:02.0-T30)
10 Hadsund Roklub VII
Mikkel Bjørnbak Kjær
1:00.2
(1:00.2-T39)
2:03.8
(1:03.6-T37)
3:09.4
(1:05.6-T35)
4:11.4
(1:02.0-T37)
11 Hadsund Roklub IV
Hans Bangsø
1:00.1
(1:00.1-T42)
2:06.0
(1:05.9-T39)
3:14.1.0
(1:08.1-T41)
4:20.8
(1:06.7-T48)
12 Hadsund Roklub X
Mikkel Grønhøj Gregersen
1:03.1
(1:03.1-T39)
2:13.8
(1:10.7-T30)
3:25.9
(1:12.1.0-T29)
4:37.4
(1:11.5-T29)
13 Hadsund Roklub V
Mads Dyrmose
1:06.0
(1:06.0-T35)
2:16.7
(1:10.7-T34)
3:29.3
(1:12.6-T35)
4:39.7
(1:10.4-T41)
14 Odder Roklub II
Jonathan Martin Lara
1:06.6
(1:06.6-T35)
2:16.2
(1:09.6-T32)
3:28.0
(1:11.8-T30)
4:40.1
(1:12.1-T32)
15 Hadsund Roklub XIII
Lucas Højlund Pedersen
1:12.2
(1:12.2-T38)
2:29.4
(1:17.2-T35)
3:48.3
(1:18.9-T32)
5:03.1
(1:14.8-T33)

Løb 104 Piger Junior B 15-16 år

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Aarhus Roklub I
Mette Køchs Nielsen
1:52.0
(1:52.0-T35)
3:46.3
(1:54.3-T34)
5:41.9
(1:55.6-T33)
7:35.8
(1:53.9-T35)
2 Hadsund Roklub III
Sofie Matiesen
1:56.5
(1:56.5-T33)
3:55.2
(1:58.7-T30)
5:56.0
(2:00.8-T30)
7:57.0
(2:01.0-T31)
3 Hadsund Roklub I
Astrid Filtenborg
2:01.3
(2:01.3-T35)
4:08.2
(2:06.9-T31)
6:16.8
(2:08.6-T30)
8:19.3
(2:02.5-T35)
4 Ribe Roklub I
Line Viuf
2:02.2
(2:02.2-T34)
4:08.8
(2:06.6-T30)
6:16.3
(2:07.5-T31)
8:23.9
(2:07.6-T31)
5 Hadsund Roklub II
Ninna Pedersen
2:05.7
(2:05.7-T36)
4:16.6
(2:10.9-T32)
6:28.7
(2:12.1.0-T32)
8:38.4
(2:09.7-T34)

Løb 105 Piger Junior A 17-18 år

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Silkeborg Roklub I
Cecilia Overgaard Andersen
1:51.2
(1:51.2-T33)
3:48.8
(1:57.6-T29)
5:47.7
(1:58.9-T30)
7:44.3
(1:56.6-T33)
2 Ribe Roklub I
Kirstine Bruun Viuff
1:59.0
(1:59.0-T31)
4:00.0
(2:01.0-T28)
6:02.2
(2:02.2-T28)
7:58.0
(1:55.8-T33)
3 Odder Roklub III
Olivia Cardel
1:57.3
(1:57.3-T35)
3:58.6
(2:01.3-T33)
6:00.0
(2:01.4-T32)
7:59.2
(1:59.2-T36)
4 Aarhus Roklub I
Kristina Katballe
1:59.9
(1:59.9-T32)
4:07.3
(2:07.4-T29)
6:16.1
(2:08.8-T30)
8:20.6
(2:04.5-T30)
5 Odder Roklub I
Anna Frandsen
2:06.5
(2:06.5-T34)
4:20.4
(2:13.9-T29)
6:34.2
(2:13.8-T30)
8:41.7
(2:07.5-T32)

Løb 106 Drenge Junior B 15-16 år

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Hadsund Roklub II
Mikkel Knudsen
1:40.7
(1:40.7-T38)
3:27.2
(1:46.5-T34)
5:15.8
(1:48.6-T34)
7:01.0
(1:45.2-T37)
2 Ribe Roklub I
Christian Dose Grimstrup
1:49.0
(1:49.0-T39)
3:42.2
(1:53.2-T34)
5:37.7
(1:55.5-T32)
7:28.8
(1:51.1-T34)
3 Hadsund Roklub III
Jesper Molin
1:54.5
(1:54.5-T34)
3:52.4
(1:57.9-T32)
5:51.5
(1:59.1-T33)
7:50.9
(1:59.4-T33)
4 Aarhus Roklub I
Oliver Amtoft Rygaard
1:52.3
(1:52.3-T36)
3:52.0
(1:59.7-T33)
5:56.1
(2:04.1-T32)
7:59.3
(2:03.2-T33)
5 Odder Roklub I
Emil Grønlund
1:59.2
(1:59.2-T34)
4:04.4
(2:05.2-T31)
6:07.0
(2:02.6-T32)
8:07.1
(2:00.1-T32)
6 Roklubben Ægir I
Frederik H. Z. Andersen
1:55.6
(1:55.6-T33)
4:01.1
(2:05.5-T31)
6:09.4
(2:08.3-T31)
8:12.7
(2:03.3-T33)
7 Caspers Roklub I
Glen Meier
1:58.7
(1:58.7-T39)
4:02.2
(2:03.5-T33)
6:08.9
(2:06.7-T33)
8:13.2
(2:04.3-T34)
8 Hadsund Roklub I
Mikkel Jensen
2:05.2
(2:05.2-T38)
4:24.2
(2:19.0-T33)
6:45.9
(2:21.7-T33)
8:59.5
(2:13.6-T34)

Løb 107 Drenge Junior A 17-18 år

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Ribe Roklub I
Sebastian Adelhardt
1:34.4
(1:34.4-T39)
3:14.5
(1:40.1.0-T34)
4:54.8
(1:40.3-T34)
6:30.3
(1:35.5-T38)
2 Hadsund Roklub I
Wiliam Wisholm
1:39.0
(1:39.0-T36)
3:19.7
(1:40.7-T33)
5:00.9
(1:41.2-T34)
6:41.4
(1:40.5-T35)
3 Caspers Roklub I
Casper Ingerslev Nielsen
1:39.5
(1:39.5-T36)
3:20.9
(1:41.4-T33)
5:04.7
(1:43.8-T34)
6:50.6
(1:45.9-T39)
4 Hadsund Roklub II
Mathias Danmark
1:41.0
(1:41.0-T36)
3:24.2
(1:43.2-T33)
5:06.6
(1:42.4-T35)
6:56.2
(1:49.6-T34)

Løb 108 Dame Senior B 19-22 år

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Aarhus Roklub II
Nina Hollensen
1:44.2
(1:44.2-T36)
3:32.1
(1:47.9-T33)
5:18.8
(1:46.7-T34)
7:00.5
(1:41.7-T38)
2 Roklubben Ægir I
Ida Dsane Andersen
1:51.5
(1:51.5-T33)
3:48.8
(1:57.3-T30)
5:47.0
(1:58.2-T29)
7:43.6
(1:56.6-T30)

Løb 109 Herre Senior B 19-22 år

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roklubben Ægir I
Mathias Kristensen
1:33.9
(1:33.9-T33)
3:11.3
(1:37.4-T31)
4:49.6
(1:38.3-T31)
6:26.5
(1:36.9-T32)
2 Aarhus Roklub I
Sebastian A.F. Thomassen
1:37.4
(1:37.4-T33)
3:15.9
(1:38.5-T32)
4:54.2
(1:38.3-T31)
6:30.5
(1:36.3-T34)
3 Hadsund Roklub I
Lennart Vestergaard
1:38.6
(1:38.6-T33)
3:18.6
(1:40.0-T33)
4:59.9
(1:41.3-T33)
6:41.1
(1:41.2-T33)
4 Fredericia Roklub I
Christian Kiær
1:35.8
(1:35.8-T33)
3:18.4
(1:42.6-T29)
5:02.3
(1:43.9-T28)
6:45.8
(1:43.5-T28)
5 Silkeborg Roklub I
christian Pages
1:41.7
(1:41.7-T30)
3:24.0
(1:42.3-T30)
5:06.8
(1:42.8-T29)
6:48.6
(1:41.8-T31)

Løb 110 Dame Senior B letvægt 19-22 år

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Hadsund Roklub I
Mette Noll Nielsen
1:50.7
(1:50.7-T39)
3:48.1
(1:57.4-T34)
5:47.0
(1:58.9-T32)
7:42.2
(1:55.2-T33)

Løb 111 Herre Senior B letvægt 19-22 år

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Aarhus Roklub I
Morten Wesley Malm
1:45.2
(1:45.2-T34)
3:33.1
(1:47.9-T33)
5:22.4
(1:49.3-T33)
7:09.6
(1:47.2-T35)

Løb 113 Herre Senior A åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Aalborg Roklub V
Anders Boutrup Petersen
1:32.5
(1:32.5-T33)
3:07.8
(1:35.3-T33)
4:43.5
(1:35.7-T33)
6:18.3
(1:34.8-T36)
2 Aalborg Roklub 2
Kristian Sloth
1:34.5
(1:34.5-T34)
3:12.8
(1:38.3-T32)
4:52.3
(1:39.5-T33)
6:32.0
(1:39.7-T34)
3 Aalborg Roklub II
Christian Hauge
1:38.6
(1:38.6-T33)
3:18.1.0
(1:39.5-T33)
4:57.2
(1:39.1.0-T34)
6:37.9
(1:40.7-T36)
4 Aalborg Roklub III
Dan Dodensig Kristensen
1:37.2
(1:37.2-T34)
3:17.8
(1:40.6-T30)
5:00.0
(1:42.2-T31)
6:41.0
(1:41.0-T35)
5 Aalborg Roklub I
Jonas Svane
1:39.0
(1:39.0-T34)
3:21.3
(1:42.3-T33)
5:05.0
(1:43.7-T33)
6:50.9
(1:45.9-T33)

Løb 117 Herre 30-39 år åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Aarhus Studenter Roklub I
Steffen Vinther Sørensen
1:35.4
(1:35.4-T28)
3:12.3
(1:36.9-T27)
4:50.3
(1:38.0-T28)
6:27.3
(1:37.0-T31)
2 Aarhus Roklub I
Peter Barkholt
1:36.3
(1:36.3-T33)
3:13.3
(1:37.0-T32)
4:50.6
(1:37.3-T32)
6:27.4
(1:36.8-T34)

Løb 119 Herre 30-39 år letvægt

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Odder Roklub I
Michael Brandt
1:34.4
(1:34.4-T39)
3:14.3
(1:39.9-T35)
4:55.1
(1:40.8-T35)
6:36.4
(1:41.3-T37)

Løb 120 Dame 40-49 år åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Aarhus Roklub III
Annelene Westh
1:55.9
(1:55.9-T30)
3:52.6
(1:56.7-T31)
5:49.9
(1:57.3-T31)
7:46.2
(1:56.3-T33)
2 Aarhus Roklub II
Lissie Fuhlendorff
1:57.5
(1:57.5-T34)
4:00.0
(2:02.5-T32)
6:02.8
(2:02.8-T32)
8:05.7
(2:02.9-T33)

Løb 121 Herre 40-49 år åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Hjemme fra Kælderen I
Thomas Jensen
1:30.8
(1:30.8-T28)
3:03.9
(1:33.1.0-T27)
4:37.3
(1:33.4-T28)
6:11.5
(1:34.2-T31)
2 Uden klub I
Erik Pedersen
1:37.3
(1:37.3-T35)
3:16.0
(1:38.7-T33)
4:54.6
(1:38.6-T32)
6:30.4
(1:35.8-T36)
3 Hadsund Roklub I
Michael Blomstrand
1:37.0
(1:37.0-T33)
3:16.6
(1:39.6-T31)
4:55.6
(1:39.0-T31)
6:32.9
(1:37.3-T32)
4 Nyborg Roklub I
Brian Sørensen
1:37.8
(1:37.8-T39)
3:17.7
(1:39.9-T37)
4:59.1
(1:41.4-T37)
6:40.8
(1:41.7-T38)
5 Aarhus Roklub I
Anders Thor
1:52.6
(1:52.6-T34)
3:55.4
(2:02.8-T31)
6:03.4
(2:08.0-T31)
8:10.7
(2:07.3-T33)

Løb 129 Herre 60-69 år åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Lemvig Roklub I
Jørgen Jensen
1:42.9
(1:42.9-T36)
3:27.3
(1:44.4-T34)
5:12.0
(1:44.7-T34)
6:59.8
(1:47.8-T34)
2 Odder Roklub I
Per Amby
1:43.2
(1:43.2-T36)
3:28.1
(1:44.9-T34)
5:22.1
(1:54.0-T33)
7:13.7
(1:51.6-T33)

Løb 133 Herre 70-79 år åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Fredericia Roklub I
Ole Haaning Thomsen
1:49.4
(1:49.4-T33)
3:44.4
(1:55.0-T31)
5:40.7
(1:56.3-T30)
7:37.6
(1:56.9-T31)
2 Viborg Roklub I
Kurt Bøgevig
1:54.2
(1:54.2-T31)
3:51.7
(1:57.5-T31)
5:50.1
(1:58.4-T31)
7:45.8
(1:55.7-T32)
3 Nyborg Roklub I
Jens Bendtsen
1:57.1
(1:57.1-T32)
3:57.2
(2:00.1.0-T30)
5:55.0
(1:57.8-T29)
7:51.1
(1:56.1-T30)

Løb 135 Herre 70-79 år letvægt

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Fredericia Roklub I
Aage Pedersen
1:51.5
(1:51.5-T34)
3:43.0
(1:51.5-T32)
5:34.4
(1:51.4-T32)
7:23.7
(1:49.3-T35)
2 Odder Roklub I
Tage Staal
1:50.0
(1:50.0-T31)
3:43.2
(1:53.2-T28)
5:37.4
(1:54.2-T29)
7:26.4
(1:49.0-T33)

Løb 136 4x500 meter Skole Sprint Regatta

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Ribe Katedralskole I
Kirstine Bruun Viuff
Emma Madsen
Asbjørn Rauschenberg
Viktor Bartoszewicz
1:48.6
(1:48.6-T38)
3:27.6
(1:39.0-T39)
5:21.5
(1:53.9-T42)
6:54.9
(1:33.4-T37)
2 Langkær Gymnasium & HF I
Nanna Holmstrup
Ran Meng
Naiyun Wu
Jonathan David Jensen
2:20.2
(2:20.2-T35)
4:29.6
(2:09.4-T40)
6:16.2
(1:46.6-T35)
8:09.6
(1:53.4-T43)

Løb 137 4x500 meter Firma Sprint Regatta

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Unifeeder I
Morten Andersen
Nana Hingelberg
Josef Sørensen
Peter G. Jahn
1:48.8
(1:48.8-T26)
3:41.2
(1:52.4-T35)
5:24.8
(1:43.6-T39)
6:54.9
(1:30.1-T34)
2 Rosenvangskolen Viby J II
Bjørn Rolfsen
Annelene Westh
Jeanette Christensen
Martin Hem
1:45.7
(1:45.7-T38)
3:24.6
(1:38.9-T46)
5:05.7
(1:41.1.0-T37)
7:08.3
(2:02.6-T41)
3 Unifeeder II
Jens Frederik Stenild Zinck
Mark Albers
Niels Christiansen
Omer Ceran
2:20.0
(2:20.0-T30)
4:04.4
(1:44.4-T35)
5:47.6
(1:43.2-T37)
7:23.8
(1:36.2-T41)
4 Aarhus Roklub I
Peter Greve Jensen
Søren Bomholt Rasmussen
Henrik Vammen
Kasper Heiselberg
2:26.4
(2:26.4-T27)
4:06.0
(1:39.6-T38)
5:43.0
(1:37.0-T37)
7:27.3
(1:44.3-T48)

Løb 139 Piger Junior C 13-14 år, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Roklubben Ægir I
Mie Mellerup
0:12.0
(0:12.0-T55)
0:22.4
(0:10.4-T58)
0:33.0
(0:10.6-T56)
0:43.8
(0:10.8-T56)
2 Skanderborg Roklub I
Maria Buur
0:12.0
(0:12.0-T50)
0:22.5
(0:10.5-T46)
0:33.3
(0:10.8-T50)
0:44.4
(0:11.1-T49)
3 Skanderborg Roklub II
Anne Vindfeldt–Bottke
0:12.7
(0:12.7-T38)
0:23.9
(0:11.2-T43)
0:35.4
(0:11.5-T37)
0:47.2
(0:11.8-T35)

Løb 141 Drenge Junior C 13-14 år, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen
0:10.2
(0:10.2-T53)
0:19.1
(0:08.9-T54)
0:28.0
(0:08.9-T47)
0:37.1
(0:09.1-T53)
2 Skanderborg Roklub I
Christian Kirkedal Jørgensen
0:11.7
(0:11.7-T41)
0:21.6
(0:09.9-T48)
0:31.7
(0:10.1-T42)
0:41.9
(0:10.2-T47)
3 Roklubben Ægir III
Andreas Z. Andersen
0:12.0
(0:12.0-T45)
0:22.6
(0:10.6-T51)
0:33.6
(0:11.0-T49)
0:44.6
(0:11.0-T49)
4 Skanderborg Roklub II
Thomas Janik Christiansen
0:12.4
(0:12.4-T39)
0:23.4
(0:11.0-T38)
0:34.4
(0:11.0-T38)
0:45.4
(0:11.0-T38)
5 Roklubben Ægir II
Anders Visby
0:12.9
(0:12.9-T46)
0:24.5
(0:11.6-T46)
0:36.4
(0:11.9-T45)
0:49.0
(0:12.6-T48)

Løb 142 Piger Junior B 15-16 år, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Aarhus Roklub I
Mette Køchs Nielsen
0:10.9
(0:10.9-T50)
0:20.3
(0:09.4-T45)
0:29.7
(0:09.4-T45)
0:39.2
(0:09.5-T50)
2 Ribe Roklub I
Line Viuf
0:11.7
(0:11.7-T46)
0:22.1
(0:10.4-T41)
0:32.5
(0:10.4-T52)
0:43.0
(0:10.5-T45)

Løb 143 Piger Junior A 17-18 år, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Silkeborg Roklub I
Cecilia Overgaard Andersen
0:10.5
(0:10.5-T46)
0:19.8
(0:09.3-T45)
0:29.2
(0:09.4-T51)
0:38.9
(0:09.7-T50)
2 Ribe Roklub I
Kirstine Bruun Viuff
0:11.1
(0:11.1-T49)
0:20.7
(0:09.6-T44)
0:30.3
(0:09.6-T50)
0:40.0
(0:09.7-T49)

Løb 144 Drenge Junior B 15-16 år, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Ribe Roklub I
Christian Dose Grimstrup
0:09.5
(0:09.5-T69)
0:17.8
(0:08.3-T72)
0:28.5
(0:10.7-T45)
0:39.9
(0:11.4-T42)
2 Roklubben Ægir I
Frederik H. Z. Andersen
0:11.1
(0:11.1-T43)
0:20.7
(0:09.6-T44)
0:30.5
(0:09.8-T43)
0:40.2
(0:09.7-T43)
3 Skanderborg Roklub I
Patrick Christensen
0:11.1
(0:11.1-T59)
0:20.9
(0:09.8-T61)
0:31.3
(0:10.4-T63)
0:42.1
(0:10.8-T61)

Løb 145 Drenge Junior A 17-18 år, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Ribe Roklub I
Sebastian Adelhardt
0:08.7
(0:08.7-T62)
0:16.3
(0:07.6-T55)
0:24.1.0
(0:07.8-T54)
0:32.0
(0:07.9-T60)
2 Nyborg Roklub I
Mikkel Pedersen
0:09.0
(0:09.0-T66)
0:16.7
(0:07.7-T78)
0:24.7
(0:08.0-T60)
0:33.2
(0:08.5-T64)
3 Skanderborg Roklub I
Rasmus Janik Christiansen
0:09.0
(0:09.0-T53)
0:16.9
(0:07.9-T53)
0:25.1.0
(0:08.2-T51)
0:33.5
(0:08.4-T50)

Løb 146 Dame Senior B 19-22 år, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Aarhus Roklub I
Nina Hollensen
0:09.9
(0:09.9-T55)
0:18.4
(0:08.5-T64)
0:27.0
(0:08.6-T56)
0:35.6
(0:08.6-T62)
2 Kolding Dame Roklub I
Johanne Jul
0:11.4
(0:11.4-T58)
0:21.6
(0:10.2-T53)
0:31.8
(0:10.2-T59)
0:42.4
(0:10.6-T51)

Løb 147 Herre Senior B 19-22 år, Sprint

Plac.Navn (Klub)m
1 Fredericia Roklub I
Christian Kiær
0:30.6
(0:30.6-T)
2 Hadsund Roklub I
Lennart Vestergaard
0:31.0
(0:31.0-T58)
0:38.4
(0:07.4-T65)
0:45.9
(0:07.5-T64)
0:53.7
(0:07.8-T61)
3 Aarhus Roklub I
Sebastian A.F. Thomassen
0:31.6
(0:31.6-T56)
0:39.1
(0:07.5-T56)
0:46.8
(0:07.7-T47)
0:54.7
(0:07.9-T53)
4 Silkeborg Roklub I
christian Pages
0:31.9
(0:31.9-T47)
0:39.5
(0:07.6-T47)
0:47.1
(0:07.6-T47)
0:54.9
(0:07.8-T46)
5 Nyborg Roklub I
Mads Voetmann
0:33.8
(0:33.8-T68)
0:41.7
(0:07.9-T68)
0:49.9
(0:08.2-T66)
0:58.7
(0:08.8-T61)

Løb 149 Herre Senior B letvægt 19-22 år, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Aarhus Roklub I
Morten Wesley Malm
0:10.1
(0:10.1-T54)
0:18.9
(0:08.8-T48)
0:27.8
(0:08.9-T47)
0:36.8
(0:09.0-T46)

Løb 150 Dame Senior A åben, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Silkeborg Roklub I
Anne Binderup
0:11.0
(0:11.0-T49)
0:20.7
(0:09.7-T43)
0:30.6
(0:09.9-T48)
0:40.7
(0:10.1-T48)

Løb 151 Herre Senior A åben, Sprint

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Hjemme fra Kælderen I
Thomas Jensen
0:08.1
(0:08.1-T52)
0:15.1
(0:07.0-T51)
0:22.4
(0:07.3-T50)
0:29.9
(0:07.5-T48)
2 Uden klub I
Erik Pedersen
0:08.8
(0:08.8-T61)
0:16.5
(0:07.7-T54)
0:24.3
(0:07.8-T62)
0:32.4
(0:08.1-T59)

Løb 154 4x500 meter Klub Sprint Regatta

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Odder Roklub/Odense Roklub I
Niklas Vindinge Sørensen
Michael Brandt
Per Amby
Tage Staal
3:17.9
(3:17.9-T20)
4:53.7
(1:35.8-T44)
6:34.4
(1:40.7-T38)
8:03.1
(1:28.7-T49)
2 Odder Roklub I
Anna Frandsen
Mette Leitzke Sørensen
Olivia Cardel
Sarah Moslund
2:30.9
(2:30.9-T29)
4:24.0
(1:53.1-T39)
6:18.6
(1:54.6-T43)
8:04.1
(1:45.5-T45)
3 Aarhus Roklub III
Sebastian A.F. Thomassen
Nina Hollensen
Morten Wesley Malm
Mette Køchs Nielsen
3:18.4
(3:18.4-T21)
4:46.8
(1:28.4-T41)
6:31.1
(1:44.3-T45)
8:04.8
(1:33.7-T49)
4 Aalborg Roklub/Roklubben Ægir II
laurits mathiessen
Ida Dsane Andersen
Mathias Kristensen
Kristian Sloth
3:44.2
(3:44.2-T20)
5:13.5
(1:29.3-T40)
6:41.1
(1:27.6-T40)
8:09.8
(1:28.7-T41)
5 Aalborg Roklub II
Anders Boutrup Petersen
Dan Dodensig Kristensen
Christian Hauge
Jonas Svane
3:48.0
(3:48.0-T17)
5:18.5
(1:30.5-T40)
6:49.3
(1:30.8-T42)
8:16.5
(1:27.2-T44)
6 Aarhus Roklub I
Steffen Niebuhr Holgersen
Annelene Westh
Lissie Fuhlendorff
Jacob Lindegaard
3:05.9
(3:05.9-T19)
4:53.2
(1:47.3-T41)
6:47.7
(1:54.5-T44)
8:22.4
(1:34.7-T39)
7 Randers Roklub I
Vibeke Christensen
Ida Helene Hovøre
Gitte Brøndum
Jan Poulsen
2:26.6
(2:26.6-T23)
4:20.8
(1:54.2-T35)
6:21.3
(2:00.5-T38)
8:23.4
(2:02.1-T41)
8 Odder Roklub II
Christine Meinert Cardel
Marie Poulsen
Sofie Miller
Sofie Mosegaard
2:02.7
(2:02.7-T41)
4:20.2
(2:17.5-T38)
6:28.9
(2:08.7-T45)
8:24.0
(1:55.1-T44)
9 Randers Roklub II
Poul Chr. Andersen
Finn Sørensen
Michael Møller
Tommy Eschelund
3:36.9
(3:36.9-T17)
5:15.4
(1:38.5-T43)
6:49.2
(1:33.8-T36)
8:27.8
(1:38.6-T35)
10 Kolding Dame Roklub III
Britt Møller
Githa Gregersen
Susanne Laporte
Tove Stockmar
2:38.0
(2:38.0-T24)
4:34.9
(1:56.9-T34)
6:30.4
(1:55.5-T36)
8:28.9
(1:58.5-T43)
11 Kolding Dame Roklub/Kolding Roklub I
Celina Ingerslev Sørensen
Daniel Jørgensen
Johanne Jul
Nicolai Busch
3:06.2
(3:06.2-T28)
5:07.8
(2:01.6-T37)
7:01.4
(1:53.6-T42)
8:53.0
(1:51.6-T43)
12 Odder Roklub V
Jonathan Martin Lara
Emil Grønlund
Julie Knopp Hansen
Dennis Thomsen
2:45.7
(2:45.7-T24)
4:58.1
(2:12.4-T38)
7:27.2
(2:29.1.0-T47)
8:58.5
(1:31.3-T45)
13 Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen
Anders Visby
Andreas Z. Andersen
Frederik H. Z. Andersen
3:17.7
(3:17.7-T28)
5:01.7
(1:44.0-T40)
7:09.2
(2:07.5-T44)
9:00.7
(1:51.5-T36)
14 Aarhus Roklub II
Oliver Amtoft Rygaard
Andreas Jón Kristensen
Johan Bror Hee
Karl Twilhøj
3:23.7
(3:23.7-T24)
5:17.9
(1:54.2-T45)
7:17.3
(1:59.4-T56)
9:01.1
(1:43.8-T41)

Løb 160 Herre 80-89 år åben

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Strib Ro- og Kajakklub I
Jørgen Rasmussen
2:28.3
(2:28.3-T26)
4:57.1
(2:28.8-T27)
7:25.6
(2:28.5-T26)
9:45.2
(2:19.6-T30)