Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Åbne Lolland-Falster Mesterskaber 2012

Løb 100 5000m - alle kan deltage

Plac.Navn (Klub)1250m2500m3750m5000m
1 Axel hansen I
Lars Poulsen
4:11.7
(4:11.7-T34)
8:32.7
(4:21.0-T33)
13:00.6
(4:27.9-T33)
17:25.0
(4:24.4-T33)
2 Roklubben Viking I
Rene Hansen
4:22.0
(4:22.0-T27)
8:43.7
(4:21.7-T28)
13:07.2
(4:23.5-T29)
17:27.6
(4:20.4-T30)
3 Brandvæsnets Idrætsforening I
Thomas Vedsmand
4:25.5
(4:25.5-T26)
8:51.7
(4:26.2-T26)
13:15.6
(4:23.9-T27)
17:29.9
(4:14.3-T31)
4 Tissø Roklub I
Signe Frederiksen
5:20.4
(5:20.4-T26)
10:41.3
(5:20.9-T27)
16:11.2
(5:29.9-T26)
21:40.1.0
(5:28.9-T26)

Løb 101 Piger Junior U. 13 (11-12år) 500m

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Roklubben Viking I
Anne Storm
0:33.9
(0:33.9-T39)
1:07.3
(0:33.4-T40)
1:42.1.0
(0:34.8-T40)
2:15.6
(0:33.5-T45)

Løb 102 Drenge Junior U. 13 (11-12år) 500m

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Roklubben Viking I
louis Liemose
0:31.9
(0:31.9-T40)
1:03.8
(0:31.9-T36)
1:36.0
(0:32.2-T37)
2:08.6
(0:32.6-T39)
2 Roklubben Viking II
Aske Storm
0:34.1
(0:34.1-T40)
1:10.4
(0:36.3-T38)
1:48.0
(0:37.6-T35)
2:22.3
(0:34.3-T39)

Løb 103 Piger Junior U. 15 (13-14år) 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Næstved Roklub I
Anna Frimann
0:58.9
(0:58.9-T35)
1:59.1
(1:00.2-T30)
3:00.9
(1:01.8-T33)
4:03.4
(1:02.5-T36)
2 Næstved Roklub II
Caroline Olsen
1:00.7
(1:00.7-T37)
2:04.0
(1:03.3-T33)
3:10.6
(1:06.6-T32)
4:16.1
(1:05.5-T33)
3 Tissø Roklub I
Janni Nissen
1:12.8
(1:12.8-T24)
2:24.2
(1:11.4-T24)
3:36.2
(1:12.0-T24)
4:46.1
(1:09.9-T28)

Løb 106 Drenge Junior U. 17 (15-16år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Næstved Roklub I
Magnus Kamp Stagil
1:44.3
(1:44.3-T36)
3:33.3
(1:49.0-T34)
5:21.3
(1:48.0-T33)
7:06.4
(1:45.1.0-T35)
2 Tissø Roklub I
Kasper Grøntved
1:46.8
(1:46.8-T35)
3:39.3
(1:52.5-T33)
5:32.8
(1:53.5-T34)
7:27.1
(1:54.3-T35)
3 Tissø Roklub II
Josias Thers Holmetoft Hansen
1:56.8
(1:56.8-T32)
3:59.5
(2:02.7-T31)
6:00.1
(2:00.6-T32)
7:58.6
(1:58.5-T34)
4 Roklubben Viking I
jesper clausen
1:54.6
(1:54.6-T36)
3:54.6
(2:00.0-T32)
5:59.5
(2:04.9-T34)
8:01.3
(2:01.8-T34)
5 Roklubben Viking V
philip petersen
1:59.1
(1:59.1-T36)
4:10.3
(2:11.2-T34)
6:24.4
(2:14.1.0-T34)
8:33.4
(2:09.0-T35)
6 Roklubben Viking III
christer vad
2:06.6
(2:06.6-T31)
4:15.2
(2:08.6-T31)
6:27.9
(2:12.7-T32)
8:45.0
(2:17.1-T37)

Løb 108 Drenge Junior U. 19 (17-18år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Tissø Roklub I
Benjamin Lyderik
1:45.0
(1:45.0-T30)
3:36.2
(1:51.2-T28)
5:33.7
(1:57.5-T28)
7:29.7
(1:56.0-T27)

Løb 110 Herre Gruppe (19-22år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roklubben Viking II
Erik Arnoldi
1:44.3
(1:44.3-T35)
3:32.9
(1:48.6-T32)
5:23.4
(1:50.5-T33)
7:14.7
(1:51.3-T32)

Løb 112 Herre åben 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roskilde Roklub I
Sophus Johannesen
1:29.0
(1:29.0-T39)
3:00.3
(1:31.3-T35)
4:31.4
(1:31.1.0-T36)
5:59.1
(1:27.7-T42)
2 Danske Studenters Roklub I
Mads Rasmussen
1:31.8
(1:31.8-T39)
3:05.7
(1:33.9-T35)
4:40.1
(1:34.4-T35)
6:11.1
(1:31.0-T40)
3 Axel hansen I
Lars Poulsen
1:33.9
(1:33.9-T36)
3:10.1
(1:36.2-T34)
4:48.1
(1:38.0-T34)
6:29.0
(1:40.9-T33)
4 Næstved Roklub I
Andreas Nielsen
1:40.1.0
(1:40.1.0-T40)
3:25.5
(1:45.4-T37)
5:11.6
(1:46.1.0-T37)
6:59.2
(1:47.6-T36)

Løb 113 Motionsløb piger/damer under 30år 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Tissø Roklub I
Signe Frederiksen
0:56.4
(0:56.4-T35)
1:55.0
(0:58.6-T31)
2:55.6
(1:00.6-T31)
3:57.2
(1:01.6-T30)
2 Tissø Roklub II
Patricia Monsrud
1:01.4
(1:01.4-T32)
2:04.0
(1:02.6-T30)
3:09.0
(1:05.0-T29)
4:13.4
(1:04.4-T30)

Løb 116 Motionsløb mænd 30år eller over 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Roklubben Viking I
Rene Hansen
0:46.9
(0:46.9-T37)
1:34.7
(0:47.8-T31)
2:23.7
(0:49.0-T32)
3:12.8
(0:49.1-T33)
2 Næstved Roklub I
Morten Frimann
0:49.4
(0:49.4-T32)
1:38.9
(0:49.5-T31)
2:28.4
(0:49.5-T32)
3:16.8
(0:48.4-T33)
3 Tissø Roklub I
Morten Helbo Larsen
0:49.2
(0:49.2-T34)
1:40.0
(0:50.8-T31)
2:31.4
(0:51.4-T30)
3:21.9
(0:50.5-T32)
4 Næstved Roklub II
Morten Thorving
0:51.7
(0:51.7-T34)
1:44.0
(0:52.3-T29)
2:35.7
(0:51.7-T30)
3:24.6
(0:48.9-T32)
5 Roklubben Stevns I
Flemming
0:52.1
(0:52.1-T36)
1:44.1.0
(0:52.0-T32)
2:36.8
(0:52.7-T33)
3:29.8
(0:53.0-T36)
6 Næstved Roklub III
Emil Nielsen
0:50.7
(0:50.7-T37)
1:43.1.0
(0:52.4-T39)
2:40.0
(0:56.9-T38)
3:40.9
(1:00.9-T36)

Løb 117 Åben holdstafet - Handicap efter alder og køn 4x500m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Tissø Roklub I
Kasper Grøntved
Benjamin Lyderik
Janni Nissen
Lis Bay
1:42.2
(1:42.2-T33)
3:51.3
(2:09.1-T30)
5:32.2
(1:40.9-T41)
7:28.3
(1:56.1.0-T38)
2 Roklubben Viking I
Jeppe Storm
jesper clausen
Lisa Storm
Markus Christiansen
2:25.6
(2:25.6-T30)
4:20.5
(1:54.9-T34)
6:12.7
(1:52.2-T45)
7:48.5
(1:35.8-T43)
3 Næstved Roklub II
Morten Thorving
Magnus Kamp Stagil
Marie Frimann
Caroline Olsen
2:53.9
(2:53.9-T27)
4:28.9
(1:35.0-T33)
6:16.9
(1:48.0-T34)
7:50.5
(1:33.6-T51)
4 Næstved Roklub I
Andreas Nielsen
Caroline Larsen
Anna Frimann
Morten Frimann
2:26.2
(2:26.2-T30)
4:27.2
(2:01.0-T37)
6:24.4
(1:57.2-T38)
7:59.3
(1:34.9-T35)
5 Roklubben Viking II
joachim saltoft
christer vad
philip petersen
2:33.3
(2:33.3-T36)
4:36.6
(2:03.3-T39)
6:34.7
(1:58.1-T38)
8:26.1
(1:51.4-T39)
6 Maribo Roklub I
Flemming T Jensen
Storm Stensgaard
Lene Schjelde Borg
Morten Borg Jensen
3:59.8
(3:59.8-T18)
5:51.3
(1:51.5-T31)
7:25.6
(1:34.3-T42)
8:58.8
(1:33.2-T37)

Løb 118 Åben Sprint m. Handicap efter alder og køn 250m

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m250m
1 Roskilde Roklub I
Sophus Johannesen
0:08.6
(0:08.6-T63)
0:16.2
(0:07.6-T55)
0:23.9
(0:07.7-T55)
0:31.7
(0:07.8-T54)
0:39.6
(0:07.9-T53)
2 Axel hansen I
Lars Poulsen
0:09.5
(0:09.5-T51)
0:17.2
(0:07.7-T54)
0:25.0
(0:07.8-T54)
0:33.0
(0:08.0-T45)
0:41.2
(0:08.2-T52)
3 Maribo Roklub I
Morten Borg Jensen
0:09.1
(0:09.1-T46)
0:17.1
(0:08.0-T53)
0:25.3
(0:08.2-T44)
0:33.7
(0:08.4-T50)
0:42.7
(0:09.0-T40)
4 Næstved Roklub II
Andreas Nielsen
0:09.8
(0:09.8-T55)
0:18.0
(0:08.2-T51)
0:26.3
(0:08.3-T50)
0:34.7
(0:08.4-T57)
0:43.5
(0:08.8-T48)
5 Næstved Roklub III
Morten Frimann
0:09.9
(0:09.9-T55)
0:18.5
(0:08.6-T49)
0:27.3
(0:08.8-T48)
0:35.9
(0:08.6-T49)
0:44.7
(0:08.8-T48)
6 Roklubben Viking II
Erik Arnoldi
0:09.5
(0:09.5-T63)
0:18.0
(0:08.5-T42)
0:26.7
(0:08.7-T48)
0:35.6
(0:08.9-T40)
0:44.8
(0:09.2-T46)
7 Næstved Roklub IV
Morten Thorving
0:10.2
(0:10.2-T47)
0:18.8
(0:08.6-T42)
0:27.7
(0:08.9-T34)
0:36.6
(0:08.9-T40)
0:45.6
(0:09.0-T40)
8 Roklubben Stevns I
Flemming
0:10.2
(0:10.2-T47)
0:19.0
(0:08.8-T54)
0:27.9
(0:08.9-T54)
0:36.9
(0:09.0-T60)
0:46.2
(0:09.3-T52)
8 Tissø Roklub I
Benjamin Lyderik
0:10.0
(0:10.0-T48)
0:18.7
(0:08.7-T48)
0:27.6
(0:08.9-T40)
0:36.7
(0:09.1-T40)
0:46.2
(0:09.5-T38)
10 Næstved Roklub I
Emil Nielsen
0:10.2
(0:10.2-T47)
0:19.1
(0:08.9-T47)
0:28.0
(0:08.9-T54)
0:37.1
(0:09.1-T53)
0:46.5
(0:09.4-T51)
11 Tissø Roklub II
Kasper Grøntved
0:10.2
(0:10.2-T59)
0:19.4
(0:09.2-T46)
0:28.7
(0:09.3-T52)
0:38.1
(0:09.4-T51)
0:47.3
(0:09.2-T52)
12 Tissø Roklub III
Signe Frederiksen
0:11.4
(0:11.4-T53)
0:21.7
(0:10.3-T41)
0:32.1
(0:10.4-T40)
0:42.5
(0:10.4-T40)
0:53.2
(0:10.7-T40)
13 Tissø Roklub IV
Lis Bay
0:12.2
(0:12.2-T49)
0:23.1
(0:10.9-T44)
0:34.1
(0:11.0-T43)
0:45.1
(0:11.0-T49)
0:56.3
(0:11.2-T43)

Løb 119 Junior Sprint m. Handicap efter alder og køn 250m

Plac.Navn (Klub)63m125m188m250m
1 Næstved Roklub IV
Magnus Kamp Stagil
0:11.9
(0:11.9-T56)
0:22.6
(0:10.7-T56)
0:33.9
(0:11.3-T53)
0:45.7
(0:11.8-T53)
1 Roklubben Viking V
Jeppe Storm
0:12.0
(0:12.0-T55)
0:22.8
(0:10.8-T44)
0:34.0
(0:11.2-T43)
0:45.7
(0:11.7-T43)
3 Tissø Roklub III
Kasper Grøntved
0:12.2
(0:12.2-T54)
0:23.4
(0:11.2-T48)
0:34.7
(0:11.3-T53)
0:46.4
(0:11.7-T58)
4 Tissø Roklub IV
Benjamin Lyderik
0:12.3
(0:12.3-T44)
0:23.8
(0:11.5-T31)
0:35.5
(0:11.7-T36)
0:48.5
(0:13.0-T34)
5 Næstved Roklub V
Marie Frimann
0:13.3
(0:13.3-T41)
0:25.7
(0:12.4-T44)
0:38.1
(0:12.4-T39)
0:50.9
(0:12.8-T44)
6 Roklubben Viking IX
jesper clausen
0:13.2
(0:13.2-T55)
0:25.3
(0:12.1-T45)
0:37.8
(0:12.5-T43)
0:51.1
(0:13.3-T46)
7 Roklubben Viking VIII
Lisa Storm
0:13.4
(0:13.4-T49)
0:25.8
(0:12.4-T49)
0:38.5
(0:12.7-T47)
0:51.7
(0:13.2-T47)
8 Tissø Roklub VI
Josias Thers Holmetoft Hansen
0:13.2
(0:13.2-T41)
0:25.7
(0:12.5-T38)
0:38.3
(0:12.6-T43)
0:52.1
(0:13.8-T36)
9 Roklubben Stevns I
Fie Nissen
0:13.8
(0:13.8-T48)
0:26.2
(0:12.4-T44)
0:39.0
(0:12.8-T42)
0:52.3
(0:13.3-T42)
10 Roklubben Stevns II
0:13.7
(0:13.7-T53)
0:26.1
(0:12.4-T53)
0:39.1
(0:13.0-T51)
0:53.2
(0:14.1-T48)
10 Roklubben Viking XIII
philip petersen
0:13.9
(0:13.9-T39)
0:26.3
(0:12.4-T43)
0:39.3
(0:13.0-T42)
0:53.2
(0:13.9-T40)
12 Roklubben Viking IV
Markus Christiansen
0:14.4
(0:14.4-T42)
0:27.4
(0:13.0-T41)
0:40.6
(0:13.2-T36)
0:54.4
(0:13.8-T40)
13 Næstved Roklub I
Anna Frimann
0:14.5
(0:14.5-T45)
0:28.3
(0:13.8-T35)
0:42.3
(0:14.0-T39)
0:56.4
(0:14.1-T53)
13 Roklubben Viking XI
christer vad
0:14.6
(0:14.6-T45)
0:28.0
(0:13.4-T45)
0:41.6
(0:13.6-T44)
0:56.4
(0:14.8-T46)
15 Tissø Roklub V
Patricia Monsrud
0:14.9
(0:14.9-T44)
0:28.6
(0:13.7-T39)
0:42.4
(0:13.8-T43)
0:57.0
(0:14.6-T43)
16 Roklubben Viking VI
joachim saltoft
0:14.9
(0:14.9-T44)
0:28.6
(0:13.7-T44)
0:42.6
(0:14.0-T39)
0:57.1
(0:14.5-T43)
17 Næstved Roklub III
Caroline Olsen
0:15.2
(0:15.2-T44)
0:29.5
(0:14.3-T34)
0:43.6
(0:14.1-T43)
0:57.3
(0:13.7-T45)
18 Næstved Roklub II
Caroline Larsen
0:15.5
(0:15.5-T47)
0:30.0
(0:14.5-T41)
0:44.4
(0:14.4-T46)
0:59.4
(0:15.0-T41)
19 Roklubben Viking II
louis Liemose
0:15.4
(0:15.4-T47)
0:29.8
(0:14.4-T42)
0:44.7
(0:14.9-T44)
1:00.7
(0:16.0-T39)
20 Roklubben Viking I
Anne Storm
0:16.7
(0:16.7-T43)
0:32.2
(0:15.5-T50)
0:47.9
(0:15.7-T42)
1:04.4
(0:16.5-T45)
21 Tissø Roklub I
Janni Nissen
0:17.4
(0:17.4-T34)
0:33.2
(0:15.8-T34)
0:49.1
(0:15.9-T34)
1:05.5
(0:16.4-T34)
22 Roklubben Viking III
Aske Storm
0:17.4
(0:17.4-T45)
0:33.6
(0:16.2-T41)
0:50.7
(0:17.1-T42)
1:08.5
(0:17.8-T38)