Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Lolland-Falster Mesterskaber 2014

Løb 100 5000m - alle kan deltage

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m2500m3000m3500m4000m4500m5000m
1 Vordingborg Roklub I
Emil Andreassen
1:39.1.0
(1:39.1.0-T29)
3:20.1.0
(1:41.0-T28)
5:01.9
(1:41.8-T29)
6:43.7
(1:41.8-T29)
8:27.6
(1:43.9-T30)
10:11.5
(1:43.9-T29)
11:56.1
(1:44.6-T30)
13:42.0
(1:45.9-T29)
15:26.2
(1:44.2-T29)
17:08.4
(1:42.2-T30)
2 Roklubben Viking I
Rene Hansen
1:43.9
(1:43.9-T29)
3:28.8
(1:44.9-T29)
5:14.0
(1:45.2-T28)
7:00.1
(1:46.1.0-T28)
8:46.9
(1:46.8-T29)
10:34.6
(1:47.7-T28)
12:24.5
(1:49.9-T29)
14:15.9
(1:51.4-T29)
16:07.4
(1:51.5-T29)
17:56.2
(1:48.8-T29)
3 Præstø Roklub I
Martin Poulsen
1:45.8
(1:45.8-T28)
3:34.4
(1:48.6-T28)
5:22.5
(1:48.1.0-T28)
7:11.2
(1:48.7-T28)
9:00.5
(1:49.3-T29)
10:50.6
(1:50.1.0-T29)
12:41.9
(1:51.3-T29)
14:34.4
(1:52.5-T29)
16:27.3
(1:52.9-T29)
18:15.6
(1:48.3-T32)
4 Saxkjøbing Roklub I
Lynge Bückleithner
1:44.2
(1:44.2-T31)
3:35.2
(1:51.0-T29)
5:27.9
(1:52.7-T29)
7:20.3
(1:52.4-T29)
9:16.7
(1:56.4-T30)
11:12.1.0
(1:55.4-T30)
13:05.7
(1:53.6-T31)
15:00.2
(1:54.5-T31)
16:53.4
(1:53.2-T31)
18:44.7
(1:51.3-T32)

Løb 101 Piger Junior U. 13 (11-12år) 500m

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Tissø Roklub I
Isabella Kobæk Larsen
0:31.4
(0:31.4-T38)
1:01.2
(0:29.8-T36)
1:32.0
(0:30.8-T39)
2:03.9
(0:31.9-T36)
2 Roklubben Stevns IV
Nikoline Kroll
0:33.5
(0:33.5-T36)
1:04.2
(0:30.7-T37)
1:36.0
(0:31.8-T38)
2:08.6
(0:32.6-T39)
3 Roklubben Stevns III
Katrine Højgaard
0:32.5
(0:32.5-T41)
1:05.5
(0:33.0-T40)
1:38.5
(0:33.0-T42)
2:13.7
(0:35.2-T39)
4 Maribo Roklub I
Amelia Maskell
0:33.4
(0:33.4-T45)
1:06.4
(0:33.0-T47)
1:40.9
(0:34.5-T47)
2:16.5
(0:35.6-T51)
5 Roklubben Stevns II
Julie Munch
0:37.1
(0:37.1-T37)
1:14.5
(0:37.4-T35)
1:56.4
(0:41.9-T32)
2:38.0
(0:41.6-T35)
6 Roklubben Stevns I
Frederikke Munch
0:42.7
(0:42.7-T44)
1:28.2
(0:45.5-T38)
2:13.8
(0:45.6-T37)
2:56.6
(0:42.8-T39)

Løb 102 Drenge Junior U. 13 (11-12år) 500m

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Næstved Roklub I
Rasmus Bjerre
0:27.7
(0:27.7-T43)
0:55.5
(0:27.8-T37)
1:24.8
(0:29.3-T35)
1:55.6
(0:30.8-T33)
2 Roklubben Viking I
Aske Storm
0:29.0
(0:29.0-T43)
0:57.3
(0:28.3-T40)
1:27.6
(0:30.3-T38)
2:00.3
(0:32.7-T37)
3 Roklubben Stevns I
Rene Mulvad Pedersen
0:36.9
(0:36.9-T37)
1:13.5
(0:36.6-T38)
1:50.6
(0:37.1-T36)
2:24.0
(0:33.4-T38)
4 Tissø Roklub I
Marcus Kobæk Larsen
0:36.4
(0:36.4-T46)
1:13.8
(0:37.4-T43)
1:54.0
(0:40.2-T42)
2:33.3
(0:39.3-T43)

Løb 103 Piger Junior U. 15 (13-14år) 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Næstved Roklub I
Mathilde Olsson
1:02.9
(1:02.9-T37)
2:08.5
(1:05.6-T39)
3:15.2
(1:06.7-T38)
4:22.5
(1:07.3-T37)
2 Roklubben Stevns I
Mathilde Joensen
1:32.6
(1:32.6-T36)
3:14.1.0
(1:41.5-T37)
4:52.4
(1:38.3-T36)
6:29.4
(1:37.0-T38)

Løb 104 Drenge Junior U. 15 (13-14år) 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Tissø Roklub III
Magnus Jensen
0:53.3
(0:53.3-T44)
1:49.4
(0:56.1-T41)
2:47.1
(0:57.7-T40)
3:43.2
(0:56.1.0-T40)
2 Roklubben Viking III
mads panck
0:55.1
(0:55.1-T36)
1:51.2
(0:56.1-T34)
2:50.2
(0:59.0-T32)
3:49.3
(0:59.1-T33)
3 Tissø Roklub II
Ulrick Dyring
0:52.9
(0:52.9-T39)
1:49.6
(0:56.7-T33)
2:52.1
(1:02.5-T31)
3:52.9
(1:00.8-T32)
4 Tissø Roklub I
Mikkel Jørgensen
1:02.7
(1:02.7-T38)
2:04.4
(1:01.7-T35)
3:05.6
(1:01.2-T34)
4:06.6
(1:01-T34)
5 Roklubben Viking II
Jacob Clausen
1:03.8
(1:03.8-T34)
2:10.0
(1:06.2-T30)
3:16.5
(1:06.5-T30)
4:21.1
(1:04.6-T34)

Løb 105 Piger Junior U. 17 (15-16år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Tissø Roklub I
Mette Nissen
1:56.7
(1:56.7-T32)
3:53.1
(1:56.4-T29)
5:49.5
(1:56.4-T30)
7:45.5
(1:56.0-T34)
2 Næstved Roklub II
Sofie Hoppe Søe
2:06.4
(2:06.4-T31)
4:15.9
(2:09.5-T29)
6:26.9
(2:11.0-T29)
8:37.0
(2:10.1-T31)
3 Tissø Roklub II
Janni Nissen
2:14.0
(2:14.0-T35)
4:30.1
(2:16.1.0-T32)
6:46.1
(2:16.0-T32)
8:58.3
(2:12.2-T34)

Løb 106 Drenge Junior U. 17 (15-16år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Maribo Roklub I
Christian Thor Hagemann
1:41.4
(1:41.4-T34)
3:24.8
(1:43.4-T32)
5:08.7
(1:43.9-T32)
6:50.8
(1:42.1.0-T34)
2 Roklubben Viking I
Jeppe Storm
1:41.2
(1:41.2-T34)
3:27.5
(1:46.3-T30)
5:12.3
(1:44.8-T32)
6:51.1
(1:38.8-T35)
3 Roklubben Viking II
Felix Kruhøffer
1:41.7
(1:41.7-T33)
3:27.7
(1:46.0-T32)
5:14.9
(1:47.2-T32)
7:02.6
(1:47.7-T33)
4 Stubbekøbing Roklub II
Søren Mortensen
1:57.5
(1:57.5-T38)
4:08.3
(2:10.8-T34)
6:20.9
(2:12.6-T33)
8:27.9
(2:07.0-T36)
5 Stubbekøbing Roklub I
Silas Johannesen
1:57.8
(1:57.8-T39)
4:08.3
(2:10.5-T34)
6:21.4
(2:13.1.0-T33)
8:31.9
(2:10.5-T37)

Løb 107 Piger Junior U. 19 (17-18år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Vordingborg Roklub I
Naninna hansen
1:59.7
(1:59.7-T33)
4:04.3
(2:04.6-T29)
6:09.5
(2:05.2-T30)
8:12.0
(2:02.5-T31)
2 Næstved Roklub I
Anne Ørsted
2:03.7
(2:03.7-T39)
4:16.3
(2:12.6-T35)
6:32.7
(2:16.4-T36)
8:43.7
(2:11.0-T38)

Løb 112 Herre åben 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Næstved Roklub 2
Magnus Kamp Stagil
1:38.5
(1:38.5-T35)
3:20.4
(1:41.9-T32)
5:03.0
(1:42.6-T32)
6:40.7
(1:37.7-T39)
2 Næstved Roklub I
Frederik Wendel Madsen
1:39.9
(1:39.9-T35)
3:25.0
(1:45.1.0-T33)
5:11.2
(1:46.2-T32)
6:57.3
(1:46.1-T33)
3 Tissø Roklub I
Thomas Dyring
1:39.1.0
(1:39.1.0-T34)
3:24.0
(1:44.9-T31)
5:09.9
(1:45.9-T32)
6:58.7
(1:48.8-T32)

Løb 114 Motionsløb drenge/herrer under 30år 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Tissø Roklub II
Mike Cervidae
0:46.2
(0:46.2-T40)
1:34.6
(0:48.4-T36)
2:23.7
(0:49.1-T37)
3:14.8
(0:51.1-T34)
2 Roklubben Viking I
Erik Arnoldi
0:48.8
(0:48.8-T39)
1:42.0
(0:53.2-T35)
2:37.1.0
(0:55.1-T34)
3:30.6
(0:53.5-T37)
3 Tissø Roklub I
Mads Olsen
0:51.0
(0:51.0-T35)
1:44.2
(0:53.2-T32)
2:38.7
(0:54.5-T34)
3:34.1.0
(0:55.4-T36)

Løb 116 Motionsløb mænd 30år eller over 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Vordingborg Roklub I
Christian Damgaard
0:48.2
(0:48.2-T37)
1:35.8
(0:47.6-T32)
2:24.1
(0:48.3-T31)
3:11.3
(0:47.2-T37)
2 Roklubben Viking I
Rene Hansen
0:48.2
(0:48.2-T34)
1:37.3
(0:49.1-T31)
2:27.5
(0:50.2-T31)
3:17.9
(0:50.4-T30)
3 Tissø Roklub
Thomas Dyring
0:48.1
(0:48.1-T35)
1:39.7
(0:51.6-T34)
2:33.1.0
(0:53.4-T33)
3:27.4
(0:54.3-T33)
4 Roklubben Stevns I
Flemming
0:50.5
(0:50.5-T34)
1:43.4
(0:52.9-T32)
2:38.0
(0:54.6-T32)
3:32.6
(0:54.6-T35)
5 Saxkjøbing Roklub I
Lynge Bückleithner
0:50.3
(0:50.3-T36)
1:42.8
(0:52.5-T33)
2:37.0
(0:54.2-T33)
3:33.2
(0:56.2-T33)
6 Nakskov Roklub I
Leif Thygesen
0:55.3
(0:55.3-T33)
1:50.6
(0:55.3-T30)
2:46.3
(0:55.7-T33)
3:40.8
(0:54.5-T33)

Løb 117 Åben holdstafet - Handicap efter alder og køn 4x500m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Tissø Roklub I
Lis Bay
Isabella Kobæk Larsen
Magnus Jensen
Mette Nissen
1:59.5
(1:59.5-T34)
3:47.0
(1:47.5-T37)
5:49.9
(2:02.9-T35)
7:42.7
(1:52.8-T38)
2 Næstved Roklub I
Anna Frimann
Rasmus Bjerre
Mathilde Olsson
Sofie Hoppe Søe
2:08.8
(2:08.8-T36)
4:13.9
(2:05.1-T39)
6:11.6
(1:57.7-T35)
8:03.9
(1:52.3-T38)
3 Roklubben Viking I
Aske Storm
Erik Arnoldi
Felix Kruhøffer
Rene Hansen
2:57.4
(2:57.4-T20)
5:04.2
(2:06.8-T41)
6:44.0
(1:39.8-T41)
8:17.6
(1:33.6-T40)
4 Næstved Roklub II
Magnus Kamp Stagil
Caroline Olsen
Anne Ørsted
Frederik Wendel Madsen
3:19.0
(3:19.0-T22)
4:54.9
(1:35.9-T37)
6:26.8
(1:31.9-T46)
8:19.8
(1:53.0-T48)
5 Præstø Roklub/Vordingborg Roklub I
Emil Andreassen
Christian Damgaard
Naninna hansen
Martin Poulsen
3:16.4
(3:16.4-T19)
4:51.7
(1:35.3-T40)
6:44.3
(1:52.6-T43)
8:20.1
(1:35.8-T40)
6 Tissø Roklub II
Mads Olsen
Janni Nissen
Mike Cervidae
Mikkel Jørgensen
3:27.1.0
(3:27.1.0-T23)
5:04.9
(1:37.8-T38)
7:08.0
(2:03.1-T36)
8:51.2
(1:43.2-T40)

Løb 118 Åben Sprint m. Handicap efter alder og køn 250m

Plac.Navn (Klub)63m125m188m250m
1 Tissø Roklub I
Lis Bay
0:15.2
(0:15.2-T39)
0:29.2
(0:14.0-T39)
0:42.5
(0:13.3-T45)
0:55.9
(0:13.4-T46)
2 Roklubben Viking I
Rene Hansen
0:33.7
(0:33.7-T16)
0:44.1
(0:10.4-T40)
0:54.8
(0:10.7-T45)
1:06.1
(0:11.3-T39)
3 Næstved Roklub I
Magnus Kamp Stagil
0:35.4
(0:35.4-T19)
0:45.6
(0:10.2-T53)
0:56
(0:10.4-T58)
1:07.1
(0:11.1-T55)
4 Maribo Roklub I
Morten Borg Jensen
0:38.4
(0:38.4-T14)
0:47.8
(0:09.4-T51)
0:57.6
(0:09.8-T49)
1:08.2
(0:10.6-T47)
4 Roklubben Stevns II
Flemming
0:34.6
(0:34.6-T17)
0:45.4
(0:10.8-T50)
0:56.5
(0:11.1-T49)
1:08.2
(0:11.7-T47)
6 Præstø Roklub I
Martin Poulsen
0:37.9
(0:37.9-T17)
0:48.3
(0:10.4-T46)
0:58.9
(0:10.6-T51)
1:09.9
(0:11.0-T45)
7 Roklubben Viking II
Erik Arnoldi
0:36.7
(0:36.7-T16)
0:47.7
(0:11.0-T44)
0:58.9
(0:11.2-T43)
1:10.8
(0:11.9-T42)
8 Næstved Roklub II
Frederik Wendel Madsen
0:38.3
(0:38.3-T14)
0:48.9
(0:10.6-T45)
0:59.7
(0:10.8-T44)
1:11.2
(0:11.5-T44)
8 Roklubben Stevns I
Benjamin Joensen
0:35.3
(0:35.3-T19)
0:45.7
(0:10.4-T58)
0:58.3
(0:12.6-T33)
1:11.2
(0:12.9-T43)
10 Saxkjøbing Roklub II
per munk pedersen
0:34.8
(0:34.8-T14)
0:46.6
(0:11.8-T41)
0:58.7
(0:12.1-T40)
1:11.4
(0:12.7-T39)
11 Nakskov Roklub I
Leif Thygesen
0:35.8
(0:35.8-T15)
0:47.6
(0:11.8-T46)
0:59.7
(0:12.1-T40)
1:12.7
(0:13.0-T39)
12 Tissø Roklub II
Mads Olsen
0:38.6
(0:38.6-T16)
0:50.2
(0:11.6-T47)
1:02.0
(0:11.8-T51)
1:14.5
(0:12.5-T45)
13 Saxkjøbing Roklub I
Lynge Bückleithner
0:40.9
(0:40.9-T13)
0:52.9
(0:12.0-T40)
1:05.3
(0:12.4-T39)
1:18.6
(0:13.3-T37)

Løb 119 Junior Sprint m. Handicap efter alder og køn 250m

Plac.Navn (Klub)63m125m188m250m
1 Maribo Roklub II
Christian Thor Hagemann
0:26.4
(0:26.4-T23)
0:37.0
(0:10.6-T51)
0:47.8
(0:10.8-T50)
0:59.1
(0:11.3-T49)
2 Næstved Roklub VI
Rasmus Bjerre
0:21.1
(0:21.1-T28)
0:33.9
(0:12.8-T42)
0:47.0
(0:13.1-T37)
1:01.0
(0:14-T40)
3 Tissø Roklub IV
Isabella Kobæk Larsen
0:17.8
(0:17.8-T37)
0:31.9
(0:14.1-T43)
0:46.2
(0:14.3-T42)
1:01.4
(0:15.2-T41)
4 Tissø Roklub I
Mette Nissen
0:24.6
(0:24.6-T29)
0:36.5
(0:11.9-T56)
0:48.7
(0:12.2-T49)
1:01.6
(0:12.9-T53)
5 Roklubben Viking VI
mads panck
0:24.4
(0:24.4-T25)
0:36.7
(0:12.3-T39)
0:49.1
(0:12.4-T44)
1:02.1
(0:13.0-T43)
6 Næstved Roklub I
Anna Frimann
0:23.4
(0:23.4-T28)
0:36.3
(0:12.9-T42)
0:49.1.0
(0:12.8-T47)
1:02.4
(0:13.3-T47)
6 Roklubben Viking V
Felix Kruhøffer
0:29.8
(0:29.8-T18)
0:40.3
(0:10.5-T46)
0:51.0
(0:10.7-T45)
1:02.4
(0:11.4-T44)
8 Tissø Roklub VI
Ulrick Dyring
0:25.9
(0:25.9-T25)
0:37.4
(0:11.5-T57)
0:49.7
(0:12.3-T54)
1:02.9
(0:13.2-T47)
9 Roklubben Stevns VI
Nikoline Kroll
0:18.4
(0:18.4-T39)
0:33.4
(0:15.0-T48)
0:48.4
(0:15.0-T44)
1:04.0
(0:15.6-T43)
10 Næstved Roklub V
Sofie Hoppe Søe
0:22.6
(0:22.6-T29)
0:36.1
(0:13.5-T44)
0:49.9
(0:13.8-T43)
1:04.5
(0:14.6-T42)
11 Tissø Roklub V
Janni Nissen
0:23.4
(0:23.4-T31)
0:37.1.0
(0:13.7-T44)
0:50.7
(0:13.6-T49)
1:04.8
(0:14.1-T53)
12 Tissø Roklub VII
Magnus Jensen
0:28.6
(0:28.6-T23)
0:40.0
(0:11.4-T53)
0:52.1
(0:12.1-T45)
1:04.9
(0:12.8-T48)
13 Næstved Roklub II
Anne Ørsted
0:24.2
(0:24.2-T37)
0:37.2
(0:13.0-T64)
0:50.7
(0:13.5-T62)
1:05.1
(0:14.4-T56)
14 Roklubben Viking I
Aske Storm
0:22.3
(0:22.3-T30)
0:36.2
(0:13.9-T47)
0:50.5
(0:14.3-T42)
1:05.7
(0:15.2-T41)
15 Stubbekøbing Roklub II
Søren Mortensen
0:26.7
(0:26.7-T29)
0:39.0
(0:12.3-T53)
0:51.7
(0:12.7-T57)
1:05.8
(0:14.1.0-T53)
16 Næstved Roklub IV
Mathilde Olsson
0:22.4
(0:22.4-T32)
0:36.6
(0:14.2-T47)
0:50.9
(0:14.3-T42)
1:06.0
(0:15.1-T45)
17 Tissø Roklub II
Mike Cervidae
0:34.1
(0:34.1-T19)
0:44.5
(0:10.4-T52)
0:55.3
(0:10.8-T44)
1:06.7
(0:11.4-T44)
18 Næstved Roklub III
Caroline Olsen
0:24.8
(0:24.8-T29)
0:38.8
(0:14.0-T47)
0:53.0
(0:14.2-T42)
1:07.7
(0:14.7-T42)
19 Roklubben Viking III
Jacob Clausen
0:23.8
(0:23.8-T30)
0:38.1
(0:14.3-T42)
0:52.7
(0:14.6-T41)
1:07.9
(0:15.2-T45)
20 Maribo Roklub I
Amelia Maskell
0:19.6
(0:19.6-T43)
0:35.0
(0:15.4-T58)
0:51.7
(0:16.7-T54)
1:09.2
(0:17.5-T57)
21 Stubbekøbing Roklub I
Silas Johannesen
0:28.0
(0:28.0-T21)
0:41.1
(0:13.1-T50)
0:54.9
(0:13.8-T48)
1:09.4
(0:14.5-T42)
22 Tissø Roklub VIII
Mikkel Jørgensen
0:28.0
(0:28.0-T21)
0:41.9
(0:13.9-T39)
0:55.8
(0:13.9-T39)
1:10.2
(0:14.4-T38)
23 Roklubben Stevns III
Katrine Højgaard
0:20.4
(0:20.4-T35)
0:36.0
(0:15.6-T35)
0:53.9
(0:17.9-T44)
1:10.8
(0:16.9-T44)
24 Roklubben Stevns VII
Rene Mulvad Pedersen
0:22.8
(0:22.8-T32)
0:38.7
(0:15.9-T38)
0:55.5
(0:16.8-T39)
1:12.7
(0:17.2-T40)
25 Tissø Roklub III
Marcus Kobæk Larsen
0:21.5
(0:21.5-T42)
0:39.0
(0:17.5-T45)
0:57.9
(0:18.9-T45)
1:17.3
(0:19.4-T41)
26 Roklubben Stevns II
Julie Munch
0:22.7
(0:22.7-T29)
0:40.4
(0:17.7-T37)
0:59.2
(0:18.8-T35)
1:19.4
(0:20.2-T34)
27 Roklubben Stevns I
Frederikke Munch
0:20.8
(0:20.8-T46)
0:41.5
(0:20.7-T38)
1:04.5
(0:23.0-T37)
1:29.1.0
(0:24.6-T40)
28 Roklubben Stevns IV
Kevin Joensen
0:23.6
(0:23.6-T41)
0:44.1
(0:20.5-T50)
1:06.4
(0:22.3-T43)
1:31.1.0
(0:24.7-T45)
29 Roklubben Stevns V
Mathilde Joensen
0:28.0
(0:28.0-T32)
0:50.3
(0:22.3-T40)
1:13.4
(0:23.1-T39)
1:38.8
(0:25.4-T41)