Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Sjællandske Mesterskaber 2017

Løb 100 6000m JUNIOR

Plac.Navn (Klub)6000m500m1000m1500m2000m2500m3000m3500m4000m4500m5000m5500m
1 Roforeningen KVIK
Nicholas Andersen
1:40.1.0
(1:40.1.0-T32)
3:24.5
(1:44.4-T32)
5:09.8
(1:45.3-T31)
6:55.1
(1:45.3-T30)
8:41.1
(1:46.0-T29)
10:27.7
(1:46.6-T30)
12:14.0
(1:46.3-T30)
13:59.9
(1:45.9-T30)
15:45.8
(1:45.9-T29)
17:31.5
(1:45.7-T30)
19:17.8
(1:46.3-T30)
21:03.2
(1:45.4-T30)
2 Bagsværd Roklub
Aksel Bay
1:47.4
(1:47.4-T26)
3:27.5
(1:40.1.0-T28)
5:12.8
(1:45.3-T26)
6:58.2
(1:45.4-T27)
8:43.5
(1:45.3-T27)
10:30.8
(1:47.3-T26)
12:18.5
(1:47.7-T27)
14:06.2
(1:47.7-T27)
15:54.0
(1:47.8-T26)
17:42.1.0
(1:48.1.0-T27)
19:31.5
(1:49.4-T25)
21:20.2
(1:48.7-T25)
3 Bagsværd Roklub 2
Lasse Maigaard
1:44.8
(1:44.8-T33)
3:26.0
(1:41.2-T31)
5:12.4
(1:46.4-T26)
7:00.4
(1:48.0-T26)
8:49.8
(1:49.4-T25)
10:40.2
(1:50.4-T26)
12:31.2
(1:51.0-T25)
14:22.4
(1:51.2-T25)
16:12.9
(1:50.5-T26)
18:03.5
(1:50.6-T26)
19:53.6
(1:50.1.0-T28)
21:42.3
(1:48.7-T28)
4 Bagsværd Roklub 4
Magnus Quaade Oddershede
1:47.1.0
(1:47.1.0-T30)
3:31.6
(1:44.5-T32)
5:20.7
(1:49.1.0-T27)
7:10.6
(1:49.9-T27)
9:01.3
(1:50.7-T27)
10:52.9
(1:51.6-T26)
12:45.3
(1:52.4-T27)
14:37.9
(1:52.6-T27)
16:30.3
(1:52.4-T27)
18:23.3
(1:53.0-T27)
20:16.1
(1:52.8-T27)
22:07.3
(1:51.2-T27)

Løb 100 MÆND 6000 m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m2500m3000m3500m4000m4500m5000m5500m6000m
1 Roforeningen KVIK I
Mark van Herk
1:46.8
(1:46.8-T28)
3:40.0
(1:53.2-T26)
5:34.8
(1:54.8-T27)
7:30.2
(1:55.4-T27)
9:26.6
(1:56.4-T27)
11:24.1
(1:57.5-T28)
13:22.0
(1:57.9-T28)
15:21.4
(1:59.4-T28)
17:21.5
(2:00.1.0-T28)
19:22.2
(2:00.7-T30)
21:22.5
(2:00.3-T32)
23:23.2
(2:00.7-T34)

Løb 102 JUN ÅRGANG 09 eller yngre 2MIN mix

Plac.Navn (Klub)0:00.00:30.01:00.01:30.02:00.0
1 Tissø Roklub
Nicky Alex Olsen
120m
(120m-T0)
213m
(93m-T54)
309m
(96m-T50)
397m
(88m-T46)
363m
(-34m-T50)
2 Tissø Roklub 2
Valdemar Andersen
120m
(120m-T0)

Løb 103 Piger Jun E årgang 07+08 2min

Plac.Navn (Klub)0:00.00:30.01:00.01:30.02:00.0
1 Roklubben Stevns II
Anna Iversen
120m
(120m-T0)
244m
(124m-T48)
361m
(117m-T42)
471m
(110m-T40)
459m
(-12m-T42)
2 Roklubben Stevns I
Cecilia tornehøj Kroll
120m
(120m-T0)
236m
(116m-T46)
352m
(116m-T42)
463m
(111m-T36)
447m
(-16m-T37)
3 Bagsværd Roklub I
Frida Elleberg Møller
120m
(120m-T0)
223m
(103m-T44)
331m
(108m-T38)
433m
(102m-T36)
415m
(-18m-T38)
4 Køge Roklub II
Maya Sørensen
120m
(120m-T0)
224m
(104m-T46)
331m
(107m-T46)
429m
(98m-T42)
401m
(-28m-T42)
5 Sorø Roklub I
Emma Løren
120m
(120m-T0)
222m
(102m-T44)
322m
(100m-T40)
414m
(92m-T38)
390m
(-24m-T44)
6 Roklubben Stevns 2
Kristina B Nielsen
120m
(120m-T0)
217m
(97m-T46)
315m
(98m-T40)
411m
(96m-T32)
386m
(-25m-T32)

Løb 104 Drenge Jun E årgang 07+08 2min

Plac.Navn (Klub)0:30.01:00.01:30.02:00.0
1 Rødvig Roklub I
Michael Kjøng Jørgensen
94m
(94m-T50)
189m
(95m-T50)
278m
(89m-T48)
368m
(90m-T48)

Løb 105 Piger Jun D årgang 05+06 2min

Plac.Navn (Klub)0:30.01:00.01:30.02:00.0
1 Bagsværd Roklub I
Alma Biltoft Benediktson
133m
(133m-T44)
267m
(134m-T40)
395m
(128m-T40)
519m
(124m-T38)
2 Roklubben Stevns II
Ida Malmgaard
122m
(122m-T42)
242m
(120m-T38)
352m
(110m-T34)
462m
(110m-T34)
3 Roklubben Stevns III
Isabella Bache
121m
(121m-T40)
241m
(120m-T38)
353m
(112m-T36)
460m
(107m-T34)
4 Roklubben Stevns I
Sofie Kristiansen
118m
(118m-T48)
229m
(111m-T40)
331m
(102m-T36)
431m
(100m-T38)
4 Sorø Roklub I
Babette Post-Kallenbach
120m
(120m-T58)
230m
(110m-T48)
328m
(98m-T42)
431m
(103m-T48)
6 Rødvig Roklub I
Amalie Kjøng Jørgensen
104m
(104m-T46)
210m
(106m-T44)
311m
(101m-T42)
413m
(102m-T42)

Løb 106 Drenge Jun D årgang 05+06 2min

Plac.Navn (Klub)0:30.01:00.01:30.02:00.0
1 Rødvig Roklub I
Kevin Joensen,
144m
(144m-T42)
281m
(137m-T40)
408m
(127m-T38)
530m
(122m-T38)
2 Roklubben Stevns II
Jakob Iversen
140m
(140m-T38)
275m
(135m-T34)
401m
(126m-T32)
520m
(119m-T34)
3 Roklubben Stevns I
August Riis Poulsen
128m
(128m-T40)
255m
(127m-T38)
378m
(123m-T34)
492m
(114m-T32)
4 Roklubben Stevns III
Nikolaj Bakkeskov Andesen
127m
(127m-T40)
255m
(128m-T36)
376m
(121m-T36)
491m
(115m-T34)
5 Køge Roklub I
Anker Lerdorf
119m
(119m-T36)
239m
(120m-T36)
356m
(117m-T36)
471m
(115m-T36)
6 Roklubben Stevns IV
Nikolaj Hallsman Olsen
125m
(125m-T44)
253m
(128m-T44)
366m
(113m-T40)
468m
(102m-T38)
7 Dragør Roklub I
Frederik Juel Hansen
123m
(123m-T39)
241m
(118m-T38)
354m
(113m-T38)
458m
(104m-T35)
8 Helsingør Roklub I
Bertram Penter
107m
(107m-T42)
218m
(111m-T40)
323m
(105m-T40)
423m
(100m-T38)
9 Rødvig Roklub II
Magnus Rex Mainz
105m
(105m-T42)
211m
(106m-T38)
305m
(94m-T36)
398m
(93m-T38)

Løb 107 Piger Jun C årgang 03 4min

Plac.Navn (Klub)1:00.02:00.03:00.04:00.0
1 Silkeborg Roklub I
Sofie Valentin Hæk
279m
(279m-T33)
552m
(273m-T31)
825m
(273m-T31)
1102m
(277m-T30)
2 Roklubben Furesø I
Clara Hornnæss
267m
(267m-T36)
520m
(253m-T31)
776m
(256m-T32)
1033m
(257m-T40)
3 Bagsværd Roklub I
Cathrine Duedahl-Olesen
263m
(263m-T35)
511m
(248m-T30)
759m
(248m-T32)
1006m
(247m-T36)
4 Silkeborg Roklub II
Maja Klitgaard
254m
(254m-T38)
494m
(240m-T30)
731m
(237m-T30)
972m
(241m-T35)
5 Sorø Roklub II
Kamma Westerbjerg Hune
260m
(260m-T40)
495m
(235m-T32)
726m
(231m-T30)
954m
(228m-T36)
6 Sorø Roklub I
Elisabeth Østergaard
235m
(235m-T37)
460m
(225m-T32)
677m
(217m-T30)
897m
(220m-T35)

Løb 108 Piger Jun C årgang 04 3min

Plac.Navn (Klub)0:45.01:30.02:15.03:00.0
1 Sorø Roklub I
Smilla Post-Kallenbach
197m
(197m-T33)
390m
(193m-T29)
575m
(185m-T27)
762m
(187m-T29)
2 Rødvig Roklub I
Frederikke Munch
194m
(194m-T32)
381m
(187m-T28)
565m
(184m-T29)
744m
(179m-T32)
3 Bagsværd Roklub I
Astrid Kirstine Kofoed
196m
(196m-T44)
377m
(181m-T32)
549m
(172m-T29)
723m
(174m-T35)
4 Sorø Roklub II
Silja Pind
189m
(189m-T33)
363m
(174m-T28)
530m
(167m-T28)
717m
(187m-T33)

Løb 109 Drenge Jun C årgang 03 4min

Plac.Navn (Klub)1:00.02:00.03:00.04:00.0
1 Roklubben Viking I
Aske Storm
312m
(312m-T39)
600m
(288m-T33)
880m
(280m-T33)
1177m
(297m-T35)
2 Køge Roklub I
Kasper Krejberg
304m
(304m-T38)
590m
(286m-T29)
878m
(288m-T30)
1170m
(292m-T36)
3 Næstved Roklub I
William Kjærgaard
312m
(312m-T40)
599m
(287m-T34)
877m
(278m-T34)
1152m
(275m-T39)
4 Bagsværd Roklub 2
Casper Girke Christensen
296m
(296m-T35)
581m
(285m-T33)
862m
(281m-T32)
1150m
(288m-T37)
5 Bagsværd Roklub I
Villads Jørgensen
305m
(305m-T41)
576m
(271m-T34)
837m
(261m-T34)
1096m
(259m-T34)
6 Tissø Roklub I
Nathaniel Christensen
250m
(250m-T46)
491m
(241m-T41)
730m
(239m-T40)
972m
(242m-T43)
7 Sorø Roklub II
Gustav Tornvig
256m
(256m-T45)
485m
(229m-T39)
697m
(212m-T38)
914m
(217m-T37)
8 Bagsværd Roklub 3
Asbjørn Bay
298m
(298m-T36)
583m
(285m-T32)
857m
(274m-T31)
866m
(9m-T0)

Løb 110 Drenge Jun C årgang 04 3min

Plac.Navn (Klub)0:45.01:30.02:15.03:00.0
1 Bagsværd Roklub I
Alexander Aldrich
236m
(236m-T47)
449m
(213m-T35)
650m
(201m-T32)
849m
(199m-T32)
2 Lyngby Roklub/KKL I
Christian Blomberg
217m
(217m-T44)
426m
(209m-T39)
629m
(203m-T37)
833m
(204m-T39)
3 Bagsværd Roklub IV
Mads Rubin
230m
(230m-T48)
431m
(201m-T40)
624m
(193m-T40)
821m
(197m-T41)
4 Bagsværd Roklub II
Elias Ellehammer
214m
(214m-T41)
418m
(204m-T35)
620m
(202m-T36)
820m
(200m-T36)
5 Roklubben Furesø
Christian Rømer
217m
(217m-T45)
421m
(204m-T36)
620m
(199m-T41)
818m
(198m-T44)
6 Tissø Roklub I
Marcus Kobæk Larsen
201m
(201m-T39)
392m
(191m-T35)
580m
(188m-T36)
761m
(181m-T37)
7 Helsingør Roklub I
Emil B Penter
206m
(206m-T41)
398m
(192m-T41)
580m
(182m-T40)
758m
(178m-T40)
8 Tissø Roklub II
Magnus Jepsen
182m
(182m-T35)
362m
(180m-T31)
542m
(180m-T33)
721m
(179m-T39)
9 Tissø Roklub III
Mikas Dyck Munksø
179m
(179m-T39)
350m
(171m-T35)
521m
(171m-T36)
698m
(177m-T37)
10 Bagsværd Roklub V
Thøger Bjerg
184m
(184m-T45)
362m
(178m-T41)
523m
(161m-T39)
684m
(161m-T39)
11 Bagsværd Roklub III
Henning Friedrichsen
169m
(169m-T36)
336m
(167m-T33)
497m
(161m-T32)
658m
(161m-T33)
12 Roklubben Stevns I
Jonas Grøntved
165m
(165m-T40)
320m
(155m-T37)
471m
(151m-T40)
624m
(153m-T43)

Løb 111 Piger Jun B Årgang 01 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd Roklub II
Marie Ramm
1:51.6
(1:51.6-T33)
3:45.8
(1:54.2-T32)
5:40.4
(1:54.6-T34)
7:34.1
(1:53.7-T35)
2 Bagsværd Roklub III
Matilde Hjorth
1:54.1
(1:54.1-T35)
3:56.0
(2:01.9-T30)
5:58.1
(2:02.1-T29)
7:54.7
(1:56.6-T35)
3 Lyngby Dameroklub/KKL I
Astrid Bruun Fejfer
1:59.9
(1:59.9-T32)
4:04.9
(2:05.0-T29)
6:12.5
(2:07.6-T28)
8:15.3
(2:02.8-T30)

Løb 112 Jun B Piger Årgang 02 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd Roklub II
Emma Braad Olesen
1:55.0
(1:55.0-T35)
3:54.2
(1:59.2-T34)
5:53.0
(1:58.8-T35)
7:47.0
(1:54.0-T36)
2 Roskilde Roklub I
Caroline Munch
1:55.5
(1:55.5-T31)
3:55.6
(2:00.1.0-T26)
5:54.6
(1:59.0-T27)
7:49.6
(1:55.0-T30)
3 Roklubben Furesø I
Kristine Søndergård Hansen
1:54.6
(1:54.6-T36)
3:54.0
(1:59.4-T30)
5:53.8
(1:59.8-T30)
7:51.1
(1:57.3-T33)
4 Sorø Roklub I
Nicoline Bluhme
1:51.6
(1:51.6-T36)
3:52.0
(2:00.4-T31)
5:57.8
(2:05.8-T31)
8:09.3
(2:11.5-T30)
5 Bagsværd Roklub III
Emma Vestergaard Lybech
2:05.6
(2:05.6-T31)
4:18.4
(2:12.8-T28)
6:30.1.0
(2:11.7-T29)
8:38.1
(2:08.0-T32)
6 Tissø Roklub I
Katrine Jepsen
2:07.3
(2:07.3-T33)
4:18.9
(2:11.6-T31)
6:31.5
(2:12.6-T33)
8:46.2
(2:14.7-T34)
7 Bagsværd Roklub I
Astrid Højgaard
1:59.8
(1:59.8-T33)
4:14.3
(2:14.5-T28)
6:33.7
(2:19.4-T30)
8:50.8
(2:17.1.0-T32)
8 Lyngby Dameroklub/KKL I
Ida Marie Reimer
2:11.8
(2:11.8-T28)
4:29.6
(2:17.8-T24)
6:46.5
(2:16.9-T25)
9:02.4
(2:15.9-T26)

Løb 113 Drenge Jun B Årgang 01 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Sorø Roklub II
Rasmus Lind
1:37.6
(1:37.6-T34)
3:20.3
(1:42.7-T30)
5:03.4
(1:43.1.0-T31)
6:44.1
(1:40.7-T35)
2 Roskilde Roklub III
Victor Hellmann Lauritsen
1:39.6
(1:39.6-T34)
3:23.9
(1:44.3-T29)
5:08.8
(1:44.9-T29)
6:53.7
(1:44.9-T29)
3 Dragør Roklub I
Victor Brünnich Rasmussen
1:40.5
(1:40.5-T35)
3:24.9
(1:44.4-T32)
5:12.4
(1:47.5-T32)
6:59.7
(1:47.3-T35)
4 Bagsværd Roklub
Niels Østergaard
1:44.9
(1:44.9-T36)
3:37.9
(1:53.0-T35)
5:36.6
(1:58.7-T33)
7:34.4
(1:57.8-T35)

Løb 114 Jun B Drenge Årgang 02 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roklubben Stevns I
Malthe T. Christiansen
1:38.7
(1:38.7-T33)
3:25.0
(1:46.3-T29)
5:13.2
(1:48.2-T29)
6:59.1
(1:45.9-T31)
2 Roskilde Roklub III
Simon Bruun Hubrechts
1:39.3
(1:39.3-T37)
3:28.2
(1:48.9-T32)
5:19.4
(1:51.2-T32)
7:07.3
(1:47.9-T33)
3 Roskilde Roklub II
Oskar Dinesen Usmani
1:43.3
(1:43.3-T34)
3:31.8
(1:48.5-T31)
5:21.5
(1:49.7-T30)
7:07.7
(1:46.2-T33)
4 Bagsværd Roklub II
Jeroen Grimmelikhuijzen
1:45.3
(1:45.3-T35)
3:34.9
(1:49.6-T31)
5:24.9
(1:50.0-T32)
7:09.4
(1:44.5-T35)
5 Roforeningen KVIK I
Johan Søvndahl Kok
1:46.4
(1:46.4-T36)
3:37.3
(1:50.9-T31)
5:28.7
(1:51.4-T31)
7:15.5
(1:46.8-T33)
6 Rødvig Roklub I
Patrick Klestrup
1:42.7
(1:42.7-T33)
3:31.3
(1:48.6-T33)
5:27.3
(1:56.0-T32)
7:23.8
(1:56.5-T32)
7 Roskilde Roklub I
Emil Lindegaard Nielsen
1:48.4
(1:48.4-T32)
3:40.9
(1:52.5-T28)
5:35.0
(1:54.1-T26)
7:25.5
(1:50.5-T30)
8 Sorø Roklub I
Peter Skou **
1:49.3
(1:49.3-T33)
3:48.8
(1:59.5-T28)
5:50.1
(2:01.3-T28)
7:48.2
(1:58.1.0-T30)

Løb 115 Piger Jun A 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Tissø Roklub II
Mette Nissen
1:54.9
(1:54.9-T34)
3:51.0
(1:56.1-T32)
5:50.0
(1:59.0-T32)
7:46.9
(1:56.9-T33)
2 Bagsværd Roklub I
Agnete Jersild
1:53.9
(1:53.9-T34)
3:53.9
(2:00.0-T32)
5:58.0
(2:04.1-T31)
8:01.7
(2:03.7-T33)
3 Roskilde Roklub I
Malli Segoli
2:01.8
(2:01.8-T34)
4:04.0
(2:02.2-T31)
6:06.8
(2:02.8-T32)
8:08.5
(2:01.7-T34)
4 Tissø Roklub I
Janni Nissen
2:08.7
(2:08.7-T35)
4:19.8
(2:11.1.0-T30)
6:30.6
(2:10.8-T29)
8:37.1
(2:06.5-T32)

Løb 116 Drenge Jun A 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roforeningen KVIK I
Torbjørn Frankel
1:37.6
(1:37.6-T34)
3:17.7
(1:40.1.0-T31)
4:57.6
(1:39.9-T32)
6:36.1
(1:38.5-T34)
2 N.S. Roklub I
Jonas Kristensen
1:38.6
(1:38.6-T31)
3:19.6
(1:41.0-T28)
5:00.1
(1:40.5-T29)
6:39.5
(1:39.4-T31)
3 Korsør Roklub I
Marcell Nyvang
1:38.6
(1:38.6-T38)
3:27.7
(1:49.1.0-T30)
5:19.8
(1:52.1-T31)
7:09.1
(1:49.3-T30)

Løb 117 Kvinder Sen B Let 2000m

Plac.Navn (Klub)2000m500m1000m1500m
1 Næstved Roklub
Anne Ørsted
1:56.2
(1:56.2-T33)
3:55.5
(1:59.3-T31)
5:56.8
(2:01.3-T30)
7:59.3
(2:02.5-T31)

Løb 120 Kvinder Sen A 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Danske Studenters Roklub II
Kate Petersen
1:47.4
(1:47.4-T30)
3:37.1
(1:49.7-T29)
5:27.9
(1:50.8-T30)
7:19.0
(1:51.1.0-T31)
2 Roforeningen KVIK
Astrid Haastrup Jespersen
1:48.5
(1:48.5-T33)
3:40.8
(1:52.3-T30)
5:35.0
(1:54.2-T29)
7:30.7
(1:55.7-T29)

Løb 121 Kvinder, Masters 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Danske Studenters Roklub III
Julie Schou
1:51.9
(1:51.9-T33)
3:45.2
(1:53.3-T31)
5:37.7
(1:52.5-T31)
7:28.1
(1:50.4-T33)
2 Danske Studenters Roklub II
Cecilie Lützen Søltoft
1:55.5
(1:55.5-T33)
3:52.3
(1:56.8-T31)
5:48.1
(1:55.8-T32)
7:40.4
(1:52.3-T33)
3 Danske Studenters Roklub I
Ragna Karen Sigurðardóttir
1:59.3
(1:59.3-T32)
4:01.5
(2:02.2-T31)
6:04.6
(2:03.1-T32)
8:01.6
(1:57.0-T32)

Løb 125 Mænd Sen A Let 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roforeningen KVIK I
Kelvin Yeung
1:38.9
(1:38.9-T36)
3:19.4
(1:40.5-T33)
5:01.8
(1:42.4-T33)
6:51.5
(1:49.7-T30)
2 Danske Studenters Roklub
Christoffer Hansen
1:41.8
(1:41.8-T35)
3:25.7
(1:43.9-T31)
5:09.5
(1:43.8-T32)
6:53.5
(1:44.0-T36)

Løb 126 Mænd Sen A 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Dragør Roklub I
Mark Raun
1:33.6
(1:33.6-T33)
3:15.2
(1:41.6-T28)
4:58.1
(1:42.9-T29)
6:36.2
(1:38.1.0-T32)
2 Næstved Roklub II
Frederik Wendel Madsen
1:38.5
(1:38.5-T33)
3:18.6
(1:40.1.0-T29)
4:59.0
(1:40.4-T28)
6:38.1
(1:39.1-T30)
3 Danske Studenters Roklub I
Martin Schjerning
1:36.7
(1:36.7-T31)
3:20.5
(1:43.8-T27)
5:04.8
(1:44.3-T27)
6:42.4
(1:37.6-T28)
4 Næstved Roklub I
Andreas Nielsen
1:42.1.0
(1:42.1.0-T32)
3:26.3
(1:44.2-T31)
5:11.0
(1:44.7-T32)
6:53.6
(1:42.6-T33)

Løb 127 Mænd 30-39 år 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Sorø Roklub I
Christian Mølvig
1:37.1.0
(1:37.1.0-T34)
3:15.3
(1:38.2-T33)
4:54.6
(1:39.3-T32)
6:31.8
(1:37.2-T35)
2 Rødvig Roklub I
Jan Olsen
1:35.7
(1:35.7-T30)
3:15.2
(1:39.5-T31)
4:57.6
(1:42.4-T32)
6:33.8
(1:36.2-T32)
3 Klubløs I
Lasse Breitensein
1:39.8
(1:39.8-T31)
3:21.4
(1:41.6-T28)
5:02.3
(1:40.9-T30)
6:40.1
(1:37.8-T34)

Løb 129 Stafet for JUNIOR, Jun E-B 4x500m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd Roklub IV
Sofie Valentin Hæk
Casper Girke Christensen
Jeroen Grimmelikhuijzen
Villads Jørgensen
3:34.2
(3:34.2-T18)
5:18.3
(1:44.1.0-T45)
6:57.9
(1:39.6-T38)
8:31.4
(1:33.5-T47)
2 Næstved Roklub I
William Kjærgaard
Rasmus Bjerre
Mathilde Olsson
Simon Jensen
3:39.4
(3:39.4-T26)
5:13.7
(1:34.3-T41)
6:55.1
(1:41.4-T42)
8:32.7
(1:37.6-T45)
3 Sorø Roklub
Jannick Wly Andersen
Rasmus Lind
Peter Skou **
Gustav Tornvig
3:41.0
(3:41.0-T17)
5:34.8
(1:53.8-T37)
7:06.1
(1:31.3-T40)
8:37.8
(1:31.7-T44)
4 Bagsværd Roklub I
Frida Elleberg Møller
Astrid Kirstine Kofoed
Emma Braad Olesen
Mads Rubin
2:25.9
(2:25.9-T30)
4:27.8
(2:01.9-T38)
6:52.3
(2:24.5-T40)
8:41.0
(1:48.7-T45)
5 Bagsværd Roklub II
Alma Biltoft Benediktson
Elias Ellehammer
Emma Vestergaard Lybech
Thøger Bjerg
2:54.0
(2:54.0-T25)
4:52.5
(1:58.5-T37)
7:01.1
(2:08.6-T37)
8:47.8
(1:46.7-T39)
6 Sorø Roklub 2
Elisabeth Østergaard
Nicoline Bluhme
Smilla Post-Kallenbach
Kamma Westerbjerg Hune
2:57.2
(2:57.2-T21)
4:56.6
(1:59.4-T37)
6:49.1
(1:52.5-T42)
8:53.9
(2:04.8-T38)
7 Bagsværd Roklub III
Alexander Aldrich
Cathrine Duedahl-Olesen
Henning Friedrichsen
Astrid Højgaard
2:47.3
(2:47.3-T22)
4:43.5
(1:56.2-T36)
6:57.1
(2:13.6-T40)
8:55.6
(1:58.5-T40)
8 Tissø Roklub I
Magnus Jepsen
Marcus Kobæk Larsen
Mikas Dyck Munksø
Nathaniel Christensen
3:11.7
(3:11.7-T24)
5:16.2
(2:04.5-T42)
7:16.9
(2:00.7-T47)
9:09.4
(1:52.5-T39)
9 Roklubben Stevns I
August Riis Poulsen
Jonas Grøntved
Nikolaj Bakkeskov Andesen
Nikolaj Hallsman Olsen
2:47.8
(2:47.8-T27)
4:56.6
(2:08.8-T36)
7:16.1
(2:19.5-T41)
9:19.8
(2:03.7-T37)
10 Roklubben Stevns II
Ida Malmgaard
Anna Iversen
Sofie Kristiansen
Cecilia tornehøj Kroll
2:19.8
(2:19.8-T42)
4:41.0
(2:21.2-T38)
7:05.1
(2:24.1.0-T38)
9:19.9
(2:14.8-T33)

Løb 130 Kvinder, veteran 40-49 år, 2000 meter

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Næstved Roklub I
Lisa Petersen
1:49.4
(1:49.4-T33)
3:43.6
(1:54.2-T33)
5:39.3
(1:55.7-T34)
7:34.5
(1:55.2-T35)
2 Danske Studenters Roklub I
Tanja Igland
1:53.3
(1:53.3-T30)
3:51.2
(1:57.9-T27)
5:48.1
(1:56.9-T27)
7:41.3
(1:53.2-T30)
3 Ringsted Roklub I
Mette Mandrup Kjær
1:59.4
(1:59.4-T30)
3:58.2
(1:58.8-T30)
5:57.5
(1:59.3-T31)
7:56.8
(1:59.3-T33)
4 Sorø Roklub I
Jeanette Emde Jensen **
1:56.6
(1:56.6-T33)
4:03.3
(2:06.7-T31)
6:14.5
(2:11.2-T30)
8:24.9
(2:10.4-T31)

Løb 132 Kvinder, veteran 50-59 år, 2000 meter

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roforeningen KVIK I
Marianne Becker
1:59.3
(1:59.3-T35)
3:59.7
(2:00.4-T33)
6:00.2
(2:00.5-T33)
7:58.7
(1:58.5-T35)

Løb 137 Kvinder, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Sorø Roklub I
Ingrid Petersen
2:07.7
(2:07.7-T28)
4:15.6
(2:07.9-T28)
6:23.3
(2:07.7-T29)
8:29.4
(2:06.1-T30)

Løb 138 Mænd, veteran 40-49 år, 2000 meter

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Næstved Roklub I
Morten Thorving
1:41.6
(1:41.6-T32)
3:24.1.0
(1:42.5-T30)
5:07.3
(1:43.2-T31)
6:47.6
(1:40.3-T33)

Løb 140 Mænd, veteran 50-59 år,letvægt 2000 m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roklubben Viking I
Uffe Dyhr
1:45.8
(1:45.8-T33)
3:36.8
(1:51.0-T32)
5:30.1
(1:53.3-T32)
7:19.9
(1:49.8-T33)

Løb 141 Mænd, veteran 50-59 år, 2000 meter

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Hjemme fra Kælderen I
Thomas Jensen
1:29.8
(1:29.8-T29)
3:04.6
(1:34.8-T28)
4:40.6
(1:36.0-T28)
6:18.0
(1:37.4-T28)
2 Roklubben Viking I
Rene Hansen
1:40.5
(1:40.5-T32)
3:24.2
(1:43.7-T30)
5:07.9
(1:43.7-T30)
6:49.7
(1:41.8-T32)
3 Roklubben Furesø I
Lars Wallin
1:47.5
(1:47.5-T32)
3:40.2
(1:52.7-T30)
5:34.3
(1:54.1-T29)
7:28.0
(1:53.7-T31)

Løb 142 Mænd, veteran 60-69 år, 2000 meter

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Sorø Roklub I
Bjarne Hjorth
1:44.3
(1:44.3-T31)
3:32.9
(1:48.6-T29)
5:24.1.0
(1:51.2-T29)
7:16.7
(1:52.6-T29)
2 Maribo Roklub I
John Winther
1:50.0
(1:50.0-T31)
3:41.9
(1:51.9-T31)
5:35.9
(1:54.0-T32)
7:30.9
(1:55.0-T33)
3 Roskilde Roklub I
Mogens Kleis
1:48.6
(1:48.6-T30)
3:44.5
(1:55.9-T28)
5:48.2
(2:03.7-T29)
7:52.3
(2:04.1-T30)

Løb 144 Mænd, veteran 70- år, 2000 meter

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Middelfart Roklub II
Bent Bøgh Pedersen
1:46.2
(1:46.2-T32)
3:36.7
(1:50.5-T30)
5:26.8
(1:50.1.0-T31)
7:14.9
(1:48.1-T33)

Løb 145 Mænd, veteran 70- år, letvægt, 2000 meter

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Lyngby Roklub/KKL I
Hans Nøhr
1:53.4
(1:53.4-T31)
3:47.6
(1:54.2-T30)
5:43.6
(1:56.0-T30)
7:37.7
(1:54.1.0-T32)

Løb 146 Drenge Fitness Sprint 12-14 år 200 meter

Plac.Navn (Klub)200m50m100m150m
1 Bagsværd Roklub VIII
Casper Girke Christensen
0:09.3
(0:09.3-T45)
0:19.4
(0:10.1-T47)
0:28.3
(0:08.9-T47)
0:37.4
(0:09.1-T46)
2 Bagsværd Roklub IV
Mads Rubin
0:09.3
(0:09.3-T45)
0:19.7
(0:10.4-T52)
0:28.6
(0:08.9-T47)
0:37.6
(0:09.0-T46)
3 Bagsværd Roklub I
Alexander Aldrich
0:09.3
(0:09.3-T58)
0:19.7
(0:10.4-T58)
0:28.8
(0:09.1-T59)
0:38.1
(0:09.3-T52)
4 Bagsværd Roklub VI
Villads Jørgensen
0:09.5
(0:09.5-T50)
0:19.8
(0:10.3-T58)
0:28.9
(0:09.1-T46)
0:38.3
(0:09.4-T45)
5 Roklubben Furesø I
Christian Rømer
0:09.9
(0:09.9-T61)
0:20.5
(0:10.6-T62)
0:30.1
(0:09.6-T56)
0:39.7
(0:09.6-T62)
6 Bagsværd Roklub II
Elias Ellehammer
0:09.7
(0:09.7-T49)
0:21.3
(0:11.6-T47)
0:31
(0:09.7-T43)
0:40.9
(0:09.9-T43)
7 Lyngby Roklub/KKL I
Christian Blomberg
0:10.1
(0:10.1-T54)
0:21.2
(0:11.1-T54)
0:31.2
(0:10.0-T60)
0:41.0
(0:09.8-T55)
8 Helsingør Roklub I
Emil B Penter
0:10.7
(0:10.7-T51)
0:21.7
(0:11.0-T49)
0:31.5
(0:09.8-T55)
0:41.7
(0:10.2-T53)
9 Roklubben Stevns I
Jakob Iversen
0:10.4
(0:10.4-T40)
0:21.8
(0:11.4-T47)
0:32.0
(0:10.2-T35)
0:42.4
(0:10.4-T35)
10 Rødvig Roklub II
Kevin Joensen,
0:10.5
(0:10.5-T46)
0:22.2
(0:11.7-T46)
0:32.1
(0:09.9-T36)
0:42.5
(0:10.4-T41)
11 Bagsværd Roklub V
Thøger Bjerg
0:12.3
(0:12.3-T44)
0:25.9
(0:13.6-T48)
0:37.7
(0:11.8-T46)
0:49.5
(0:11.8-T46)
12 Helsingør Roklub II
Bertram Penter
0:13.0
(0:13.0-T46)
0:27.5
(0:14.5-T46)
0:40.2
(0:12.7-T47)
0:53.3
(0:13.1.0-T51)
13 Bagsværd Roklub III
Henning Friedrichsen
0:12.9
(0:12.9-T42)
0:27.8
(0:14.9-T44)
0:40.5
(0:12.7-T38)
0:53.6
(0:13.1-T41)
14 Rødvig Roklub I
Magnus Rex Mainz
0:14.2
(0:14.2-T38)
0:28.6
(0:14.4-T42)
0:41.6
(0:13.0-T41)
0:55.6
(0:14.0-T39)

Løb 147 Piger Fitness Sprint 12-14 år 200 meter

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Silkeborg Roklub II
Sofie Valentin Hæk
0:10.4
(0:10.4-T46)
0:19.2
(0:08.8-T41)
0:28.0
(0:08.8-T47)
0:37.1
(0:09.1-T40)
2 Roklubben Furesø I
Clara Hornnæss
0:11.2
(0:11.2-T59)
0:20.7
(0:09.5-T57)
0:30.4
(0:09.7-T56)
0:40.5
(0:10.1-T54)
3 Rødvig Roklub II
Frederikke Munch
0:11.4
(0:11.4-T53)
0:21.2
(0:09.8-T43)
0:31.2
(0:10.0-T48)
0:41.9
(0:10.7-T45)
4 Rødvig Roklub I
Julie Munch
0:11.5
(0:11.5-T52)
0:21.3
(0:09.8-T55)
0:31.8
(0:10.5-T52)
0:42.7
(0:10.9-T49)
5 Sorø Roklub I
Smilla Post-Kallenbach
0:11.7
(0:11.7-T41)
0:22.1
(0:10.4-T35)
0:32.6
(0:10.5-T34)
0:43.5
(0:10.9-T39)
6 Bagsværd Roklub IV
Cathrine Duedahl-Olesen
0:11.9
(0:11.9-T55)
0:22.2
(0:10.3-T53)
0:32.8
(0:10.6-T51)
0:43.8
(0:11-T55)
7 Silkeborg Roklub I
Maja Klitgaard
0:12.1
(0:12.1-T60)
0:22.4
(0:10.3-T58)
0:33.2
(0:10.8-T56)
0:44.2
(0:11.0-T60)
8 Bagsværd Roklub I
Alma Biltoft Benediktson
0:12.1
(0:12.1-T55)
0:22.7
(0:10.6-T45)
0:33.5
(0:10.8-T44)
0:44.4
(0:10.9-T49)
9 Bagsværd Roklub III
Astrid Kirstine Kofoed
0:12.8
(0:12.8-T56)
0:24.0
(0:11.2-T37)
0:35.3
(0:11.3-T48)
0:46.7
(0:11.4-T47)
10 Roklubben Stevns I
Isabella Bache
0:13.4
(0:13.4-T40)
0:25.3
(0:11.9-T45)
0:37.4
(0:12.1-T40)
0:49.9
(0:12.5-T38)
11 Bagsværd Roklub II
Frida Elleberg Møller
0:17.9
(0:17.9-T47)
0:31.6
(0:13.7-T44)
0:45.7
(0:14.1-T43)
0:59.8
(0:14.1-T43)

Løb 148 Drenge Fitness Sprint 14-16 år 200 meter

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Roklubben Stevns I
Malthe T. Christiansen
0:09.1
(0:09.1-T46)
0:17.1
(0:08.0-T45)
0:25.2
(0:08.1-T44)
0:33.5
(0:08.3-T44)
2 Rødvig Roklub I
Patrick Klestrup
0:09.5
(0:09.5-T57)
0:17.4
(0:07.9-T61)
0:25.5
(0:08.1-T66)
0:34.1
(0:08.6-T70)
3 Roskilde Roklub I
Victor Hellmann Lauritsen
0:09.7
(0:09.7-T49)
0:18.0
(0:08.3-T51)
0:26.2
(0:08.2-T51)
0:34.6
(0:08.4-T50)
4 Roskilde Roklub III
Simon Bruun Hubrechts
0:09.9
(0:09.9-T49)
0:18.4
(0:08.5-T49)
0:27.0
(0:08.6-T49)
0:35.7
(0:08.7-T48)
5 Roforeningen KVIK I
Johan Søvndahl Kok
0:10.0
(0:10.0-T54)
0:18.6
(0:08.6-T56)
0:27.2
(0:08.6-T56)
0:36.0
(0:08.8-T55)
6 Køge Roklub I
Sune Rasmussen
0:10.0
(0:10.0-T54)
0:18.9
(0:08.9-T47)
0:27.8
(0:08.9-T54)
0:37.1
(0:09.3-T39)

Løb 149 Piger Fitness Sprint 14-16 år 200 meter

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Lyngby Dameroklub/KKL I
Astrid Bruun Fejfer
0:10.9
(0:10.9-T55)
0:20.3
(0:09.4-T57)
0:29.8
(0:09.5-T50)
0:39.8
(0:10.0-T54)
2 Bagsværd Roklub III
Emma Braad Olesen
0:11.3
(0:11.3-T48)
0:20.8
(0:09.5-T51)
0:30.3
(0:09.5-T44)
0:39.9
(0:09.6-T50)
3 Roklubben Furesø I
Kristine Søndergård Hansen
0:11.0
(0:11.0-T60)
0:20.6
(0:09.6-T50)
0:30.2
(0:09.6-T50)
0:40.0
(0:09.8-T49)
4 Bagsværd Roklub V
Marie Ramm
0:11.2
(0:11.2-T48)
0:20.7
(0:09.5-T44)
0:30.3
(0:09.6-T44)
0:40.2
(0:09.9-T42)
4 Bagsværd Roklub VI
Matilde Hjorth
0:11.1
(0:11.1-T54)
0:20.6
(0:09.5-T57)
0:30.2
(0:09.6-T56)
0:40.2
(0:10.0-T54)
6 Bagsværd Roklub IV
Emma Vestergaard Lybech
0:11.9
(0:11.9-T45)
0:22.1
(0:10.2-T47)
0:32.5
(0:10.4-T46)
0:43.0
(0:10.5-T40)
7 Bagsværd Roklub I
Astrid Højgaard
0:12.0
(0:12.0-T45)
0:22.3
(0:10.3-T47)
0:32.9
(0:10.6-T45)
0:43.6
(0:10.7-T50)
8 Lyngby Dameroklub/KKL II
Ida Marie Reimer
0:12.8
(0:12.8-T47)
0:24.2
(0:11.4-T42)
0:35.4
(0:11.2-T43)
0:46.6
(0:11.2-T43)
9 Rødvig Roklub I
Mathilde Joensen
0:13.5
(0:13.5-T40)
0:25.1
(0:11.6-T47)
0:36.9
(0:11.8-T41)
0:49.3
(0:12.4-T39)

Løb 150 Drenge Fitness Sprint 16-18 år 200 meter

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Ringsted Roklub I
Matias Lang Sørensen
0:08.6
(0:08.6-T62)
0:16.1
(0:07.5-T56)
0:23.8
(0:07.7-T55)
0:31.7
(0:07.9-T53)
2 Roforeningen KVIK I
Torbjørn Frankel
0:09.0
(0:09.0-T53)
0:16.7
(0:07.7-T54)
0:24.6
(0:07.9-T53)
0:32.7
(0:08.1-T45)
3 Korsør Roklub I
Marcell Nyvang
0:09.1
(0:09.1-T59)
0:17.0
(0:07.9-T68)
0:25.3
(0:08.3-T65)
0:34.2
(0:08.9-T47)

Løb 151 Piger Fitness Sprint 16-18 år 200 meter

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Næstved Roklub I
Anna Frimann
0:10.7
(0:10.7-T45)
0:20.0
(0:09.3-T39)
0:29.3
(0:09.3-T39)
0:38.8
(0:09.5-T45)
2 Bagsværd Roklub
Agnete Jersild
0:11.3
(0:11.3-T48)
0:20.9
(0:09.6-T50)
0:30.7
(0:09.8-T55)
0:40.6
(0:09.9-T48)
3 Roskilde Roklub I
Malli Segoli
0:12.0
(0:12.0-T50)
0:22.4
(0:10.4-T46)
0:33.0
(0:10.6-T45)
0:43.7
(0:10.7-T45)

Løb 152 Herrer Fitness Sprint 200 meter

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 UdenKlub I
Emil Jensen
0:08.6
(0:08.6-T56)
0:15.9
(0:07.3-T66)
0:23.4
(0:07.5-T56)
0:31.0
(0:07.6-T55)
2 Rødvig Roklub I
Jan Olsen
0:08.4
(0:08.4-T50)
0:15.8
(0:07.4-T40)
0:23.4
(0:07.6-T40)
0:31.2
(0:07.8-T39)
3 Danske Studenters Roklub I
Martin Schjerning
0:08.7
(0:08.7-T55)
0:16.3
(0:07.6-T47)
0:24
(0:07.7-T47)
0:31.9
(0:07.9-T46)
4 Danske Studenters Roklub II
Andreas Sloth
0:08.9
(0:08.9-T54)
0:16.6
(0:07.7-T55)
0:24.4
(0:07.8-T54)
0:32.5
(0:08.1-T44)
5 N.S. Roklub I
Søren Kristensen
0:09.0
(0:09.0-T53)
0:17.1
(0:08.1-T59)
0:25.2
(0:08.1-T67)
0:33.4
(0:08.2-T58)
6 Roklubben Furesø I
Lars Wallin
0:10.4
(0:10.4-T46)
0:18.9
(0:08.5-T42)
0:27.6
(0:08.7-T41)
0:36.5
(0:08.9-T47)
7 Rødvig Roklub II
Tommy Knudsen
0:10.9
(0:10.9-T55)
0:20.3
(0:09.4-T51)
0:30.2
(0:09.9-T49)
0:40.2
(0:10.0-T48)

Løb 153 Damer Fitness Sprint 200 meter

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Roforeningen KVIK II
Anne Dsane Andersen
0:09.4
(0:09.4-T51)
0:17.6
(0:08.2-T51)
0:26.0
(0:08.4-T50)
0:34.6
(0:08.6-T55)
2 Danske Studenters Roklub I
Kate Petersen
0:10.3
(0:10.3-T53)
0:18.9
(0:08.6-T56)
0:27.7
(0:08.8-T55)
0:36.7
(0:09.0-T53)
3 Roforeningen KVIK III
Astrid Haastrup Jespersen
0:10.7
(0:10.7-T51)
0:19.8
(0:09.1-T46)
0:29
(0:09.2-T46)
0:38.2
(0:09.2-T45)
4 Danske Studenters Roklub III
Tanja Igland
0:10.8
(0:10.8-T50)
0:19.9
(0:09.1-T46)
0:29.1
(0:09.2-T46)
0:38.5
(0:09.4-T45)
5 Danske Studenters Roklub IV
Cecilie Lützen Søltoft
0:10.7
(0:10.7-T45)
0:19.9
(0:09.2-T52)
0:29.3
(0:09.4-T51)
0:38.8
(0:09.5-T50)
6 Danske Studenters Roklub II
Ragna Karen Sigurðardóttir
0:10.9
(0:10.9-T55)
0:20.3
(0:09.4-T57)
0:29.8
(0:09.5-T63)
0:39.6
(0:09.8-T55)
7 Roforeningen KVIK I
Marianne Becker
0:11.7
(0:11.7-T51)
0:21.7
(0:10.0-T42)
0:31.7
(0:10.0-T48)
0:41.9
(0:10.2-T47)

Løb 154 Stafet for klubhold, 4 x 500 meter

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Sorø Roklub I
Bjarne Hjorth
Christian Mølvig
Ingrid Petersen
Jeanette Emde Jensen **
1:51.2
(1:51.2-T40)
3:22.1
(1:30.9-T41)
5:18.6
(1:56.5-T36)
6:54.3
(1:35.7-T41)
2 Roforeningen KVIK I
Torbjørn Frankel
Anne Dsane Andersen
Marianne Becker
Astrid Haastrup
2:07.8
(2:07.8-T31)
3:37.4
(1:29.6-T37)
5:23.1.0
(1:45.7-T44)
6:58.8
(1:35.7-T39)
3 Københavns Roklub I
Mads EDSBERG
Dennis Petersen
Rasmus Nielsen
Niklas Grundt Hansen
3:00.2
(3:00.2-T19)
4:22.8
(1:22.6-T39)
5:49.1.0
(1:26.3-T44)
7:13.8
(1:24.7-T47)
4 Bagsværd Roklub I
Agnete Jersild
Niels Østergaard
Marie Ramm
Matilde Hjorth
2:08.6
(2:08.6-T37)
3:56.3
(1:47.7-T43)
5:41.3
(1:45.0-T39)
7:19.3
(1:38.0-T43)
5 Ringsted Roklub I
Mette Mandrup Kjær
Sigurd Hutnik
Claus Solmer-Jørgensen
Steffen Feddersen
2:48.5
(2:48.5-T26)
4:19.8
(1:31.3-T44)
5:52.2
(1:32.4-T46)
7:21.6
(1:29.4-T40)
6 Næstved Roklub I
Frederik Wendel Madsen
Andreas Nielsen
Anne Ørsted
Anna Frimann
2:26.6
(2:26.6-T23)
4:15.7
(1:49.1.0-T33)
5:44.6
(1:28.9-T38)
7:28.2
(1:43.6-T35)
7 Næstved Roklub II
Magnus Kamp Stagil
Morten Thorving
William Kjærgaard
Lisa Petersen
2:39.2
(2:39.2-T21)
4:20.3
(1:41.1.0-T36)
5:48.1.0
(1:27.8-T43)
7:35.2
(1:47.1-T41)