Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Sjællands Mesterskaberne 2009 » 148 Stafet for klubhold, 4 x 500 meter

Løb 148 Stafet for klubhold, 4 x 500 meter

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd Roklub 7
Mike Christensen
Oscar Petersen
Niclas Mørck
Alexander S. Sørensen
2:53.4
(2:53.4-T24)
4:25.2
(1:31.8-T51)
5:51.8
(1:26.6-T44)
7:18.9
(1:27.1-T45)
2 Bagsværd Roklub 6
Jonatan Engelbrecht
Andreas Ven
Frederikke Bay Toft
X Mathilde må ikke bruges
2:10.5
(2:10.5-T25)
4:02.2
(1:51.7-T40)
5:56.6
(1:54.4-T38)
7:31.0
(1:34.4-T51)
3 Bagsværd Roklub 2
Nicki Almquist
Frederik Vilandt Rasmussen
Veronika Karlsson
Oliver Rying Thomsen
2:25.3
(2:25.3-T28)
4:15.9
(1:50.6-T39)
5:59.4
(1:43.5-T37)
7:31.4
(1:32.0-T40)
4 Bagsværd Roklub 8
Timmy Andersen
Christian Michaelsen
Kirstine Halberg Engel
Frederic Maigaard
2:55.5
(2:55.5-T22)
4:24.9
(1:29.4-T36)
6:06.6
(1:41.7-T44)
7:35.5
(1:28.9-T42)
5 Kalundborg Roklub
Mathias Kristensen
Leif Pedersen
Frederik Holmbo Høy
Jim Emil Kristiansen Møller
2:43.7
(2:43.7-T27)
4:28.4
(1:44.7-T46)
6:06.4
(1:38.0-T46)
7:37.5
(1:31.1-T40)
6 Brandvæsnets Idrætsforening
John Busk
Torben Kristiansen
Rebecca Busk
Thomas Sandager
2:47.7
(2:47.7-T23)
4:32.8
(1:45.1.0-T37)
6:01
(1:28.2-T44)
7:38.2
(1:37.2-T41)
7 Bagsværd Roklub 3
Emil Steensgaard Olsen
Mads Petersen
Camilla Weis-Banke
Peter Christian Holmquist
2:08.8
(2:08.8-T37)
4:06.6
(1:57.8-T38)
6:02.4
(1:55.8-T37)
7:42.2
(1:39.8-T40)
8 Roklubben Furesø
Sofie Råberg Mikkelsen
Mia Engel
Marcus Pii Lunau Blanke
Asbjørn Stubkjær Rugh
2:26.3
(2:26.3-T30)
4:16.9
(1:50.6-T37)
6:13.7
(1:56.8-T35)
7:49.5
(1:35.8-T43)
9 Bagsværd Roklub
Pernille Kongsø
Iben Østergaard
Malthe Sebastian Puro
Tobias Thykjær
2:05.1
(2:05.1-T33)
4:03.0
(1:57.9-T41)
6:01.9
(1:58.9-T40)
7:49.6
(1:47.7-T37)
10 Bagsværd Roklub 5
Jakob Diness Jensen
Alexander Modest
Trine Grann 2 - bruges ikke
Mie Schjerling
2:39.7
(2:39.7-T41)
4:35.3
(1:55.6-T36)
6:23.8
(1:48.5-T36)
7:50.5
(1:26.7-T43)
11 Tissø Roklub
Magnus Korgaard
Emil Korgaard
Allan Nissen
Peter Rothmann
2:00.7
(2:00.7-T33)
4:01.7
(2:01.0-T37)
5:58.5
(1:56.8-T44)
7:58.9
(2:00.4-T38)
12 Præstø Roklub
Jonas Carlsen
Jonas K, Nielsen
Karina Agerbo Hovmand
Martin Oddershede
2:36.4
(2:36.4-T23)
4:29.4
(1:53.0-T38)
6:22.3
(1:52.9-T37)
8:05.8
(1:43.5-T36)
13 Roklubben Furesø 2
Mads Rude Wind
Rune Häckert Christensen
Markus Kojo Hagan
Ida Nymann Petersen
2:18.4
(2:18.4-T37)
4:29.5
(2:11.1.0-T50)
6:30.3
(2:00.8-T33)
8:27.0
(1:56.7-T54)
14 Bagsværd Roklub 4
Jonatan Dahl
Axel Watson
Line Møller
Christian List Jakobsen
2:06.6
(2:06.6-T35)
5:04.7
(2:58.1-T48)
6:59.1
(1:54.4-T36)
8:32.9
(1:33.8-T42)