Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Danske Mesterskaber & FIT for Rowing 2012 » 216 Junior drenge årgang 1995

Løb 216 Junior drenge årgang 1995

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Odense Roklub I
Nick H. Larsen
1:28.7
(1:28.7-T39)
3:04.0
(1:35.3-T31)
4:40.1
(1:36.1.0-T31)
6:16.6
(1:36.5-T32)
2 Roskilde Roklub II
Andreas Dyrby
1:33.8
(1:33.8-T37)
3:09.8
(1:36.0-T34)
4:47.0
(1:37.2-T33)
6:22.7
(1:35.7-T36)
3 Hadsund Roklub I
Peter Rytter Munk
1:36.2
(1:36.2-T38)
3:15.5
(1:39.3-T35)
4:55.8
(1:40.3-T34)
6:34.4
(1:38.6-T34)
4 Aarhus Roklub II
Sebastian A.F. Thomassen
1:37.7
(1:37.7-T35)
3:19.9
(1:42.2-T32)
5:02.0
(1:42.1.0-T32)
6:41.3
(1:39.3-T35)
5 Lyngby Roklub V
Peter Christian Holmquist
1:39.3
(1:39.3-T39)
3:21.2
(1:41.9-T35)
5:03.3
(1:42.1.0-T35)
6:41.4
(1:38.1-T37)
6 Roskilde Roklub III
Joachim Sutton
1:40.0
(1:40.0-T35)
3:20.7
(1:40.7-T35)
5:01.9
(1:41.2-T36)
6:42.4
(1:40.5-T36)
7 Lyngby Roklub I
Alexander Modest
1:40.0
(1:40.0-T39)
3:23.4
(1:43.4-T35)
5:06.9
(1:43.5-T35)
6:49.3
(1:42.4-T38)
8 Hadsund Roklub III
Lennart Vestergaard
1:38.2
(1:38.2-T37)
3:23.6
(1:45.4-T32)
5:09.3
(1:45.7-T31)
6:52.7
(1:43.4-T34)
9 Fredensborg Roklub I
Andreas Mentz
1:37.3
(1:37.3-T38)
3:25.8
(1:48.5-T33)
5:13.2
(1:47.4-T33)
6:57.8
(1:44.6-T31)
10 Roklubben Furesø I
Marcus Pii Lunau Blanke
1:39.5
(1:39.5-T39)
3:23.7
(1:44.2-T35)
5:11.6
(1:47.9-T33)
6:59.2
(1:47.6-T31)
11 Roskilde Roklub I
Alexander Kische
1:44.0
(1:44.0-T35)
3:33.7
(1:49.7-T32)
5:24.2
(1:50.5-T31)
7:11.3
(1:47.1-T35)
12 Ribe Roklub II
Jakob Zoëga
1:46.9
(1:46.9-T31)
3:36.5
(1:49.6-T28)
5:25.9
(1:49.4-T29)
7:14.5
(1:48.6-T31)
13 Sorø Roklub I
Andreas Sloth
1:45.5
(1:45.5-T33)
3:33.7
(1:48.2-T32)
5:27.0
(1:53.3-T32)
7:17.2
(1:50.2-T34)
14 Bagsværd Roklub I
Mads Petersen
1:48.2
(1:48.2-T36)
3:38.7
(1:50.5-T34)
5:29.6
(1:50.9-T33)
7:18.8
(1:49.2-T35)
15 Ribe Roklub IV
Viktor Bartoszewicz
1:48.5
(1:48.5-T34)
3:41.4
(1:52.9-T31)
5:33.3
(1:51.9-T33)
7:21.3
(1:48.0-T37)
16 Lyngby Roklub III
Magnus Baastrup
1:40.7
(1:40.7-T37)
3:32.3
(1:51.6-T33)
5:28.0
(1:55.7-T33)
7:21.8
(1:53.8-T36)
17 Holstebro Roklub I
Jonas Kvist Nielsen
1:47.6
(1:47.6-T36)
3:39.8
(1:52.2-T32)
5:32.3
(1:52.5-T32)
7:22.5
(1:50.2-T34)
18 Roklubben Furesø II
Sebastian Terp
1:48.9
(1:48.9-T34)
3:40.5
(1:51.6-T31)
5:32.7
(1:52.2-T32)
7:23.0
(1:50.3-T34)
19 Nyborg Roklub
Mads Voetmann
1:42.0
(1:42.0-T36)
3:36.9
(1:54.9-T30)
5:34.0
(1:57.1-T30)
7:27.4
(1:53.4-T32)
20 Tissø Roklub I
Benjamin Lyderik
1:48.3
(1:48.3-T32)
3:41.8
(1:53.5-T29)
5:36.6
(1:54.8-T29)
7:28.8
(1:52.2-T29)
21 Lyngby Roklub II
Emil Meland Knudsen
1:49.4
(1:49.4-T35)
3:41.8
(1:52.4-T32)
5:35.7
(1:53.9-T31)
7:30.2
(1:54.5-T32)
22 Ribe Roklub I
Asbjørn Rauschenberg
1:52.1
(1:52.1-T39)
3:47.5
(1:55.4-T35)
5:42.0
(1:54.5-T34)
7:32.1
(1:50.1-T37)
23 Aarhus Roklub I
Morten Wesley Malm
1:50.4
(1:50.4-T36)
3:46.3
(1:55.9-T33)
5:40.7
(1:54.4-T32)
7:33.5
(1:52.8-T34)
24 Hadsund Roklub II
Christian Danmark
1:53.7
(1:53.7-T34)
3:48.4
(1:54.7-T32)
5:43.1
(1:54.7-T32)
7:36.3
(1:53.2-T33)
25 Ribe Roklub III
Kasper Lyngsøe
1:58.9
(1:58.9-T33)
3:59.8
(2:00.9-T31)
5:59.9
(2:00.1.0-T31)
7:52.9
(1:53.0-T33)