Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Holstebro Regatta - Årgangsmesterskaber 2014

Løb 101 JW1X Edon, drenge u12, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub III
Søren Meldgaard Madsen
0:01.2
(0:01.2-T)
2 Holstebro Roklub II
Rasmus Mortensen
0:01.0
(0:01.0-T)
3 Holstebro Roklub IV
Andreas Møller Hunskjær
0:01.0
(0:01.0-T)

Løb 102 JW1X Edon, piger u12, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Ægir I
Signe Flarup Johansen
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Odder Roklub I
Cecilie Illum Madsen
0:01.0
(0:01.0-T)
3 Roskilde Roklub I
Iben Bech
0:01.0
(0:01.0-T)

Løb 103 JM1X, 13 år, ÅM, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub I
Oliver Skov Jerkovic
0:01.5
(0:01.5-T)
2 Roforeningen KVIK I
Nicholas Andersen
0:01.6
(0:01.6-T)
3 Sorø Roklub I
Jannick Wly Andersen
0:01.6
(0:01.6-T)
4 Holstebro Roklub I
Andreas Kristensen
0:02.0
(0:02.0-T)
5 Holstebro Roklub II
Casper Lindballe Lehmann Pedersen
0:02.0
(0:02.0-T)
6 Roskilde Roklub I
Mathias Biltoft Ankerstjerne
0:02.0
(0:02.0-T)
7 Roklubben Furesø I
Lauge Endel Rønn
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
8 Holstebro Roklub III
Ebbe Eliassen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
9 Bagsværd Roklub V
Mikkel Walz
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
10 Bagsværd Roklub III
Oskar Hagen
0:02.1
(0:02.1-T)
11 Odder Roklub I
Johan Arentoft Kristensen
0:02.2
(0:02.2-T)
12 Roskilde Roklub II
Lucas Vincent Boysen Larsen
0:02.2
(0:02.2-T)
13 Bagsværd Roklub II
Niels Østergaard
0:03.1
(0:03.1-T)
14 Bagsværd Roklub IV
Frederik Larsen
0:03.1
(0:03.1-T)

Løb 104 JM1X, 14 år, ÅM, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen
0:01.4
(0:01.4-T)
2 Lyngby Roklub I
Jacob Lenzing
0:01.5
(0:01.5-T)
3 Københavns Roklub I
Niklas Heinz
0:01.5
(0:01.5-T)
4 Hadsund Roklub II
Nichlas Pedersen
0:01.5
(0:01.5-T)
5 Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen
0:01.0
(0:01.0-T)
6 Bagsværd Roklub I
Aksel Bay
0:01.5
(0:01.5-T)
7 Holstebro Roklub I
Christoffer Kvist Nielsen
0:01.5
(0:01.5-T)
8 Hadsund Roklub II
Nichlas Pedersen
0:01.0
(0:01.0-T)
9 Bagsværd Roklub III
Jakob Rud Bernhardt
0:01.6
(0:01.6-T)
10 Københavns Roklub I
Niklas Heinz
0:01.0
(0:01.0-T)
11 Bagsværd Roklub I
Aksel Bay
0:01.0
(0:01.0-T)
12 Bagsværd Roklub II
Anders Granskov Hansen
0:02.0
(0:02.0-T)
13 Holstebro Roklub I
Christoffer Kvist Nielsen
0:02.0
(0:02.0-T)
14 Hadsund Roklub I
Mathias Laustsen
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
15 Roklubben Ægir II
Anders Visby
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
16 Kraftcenter Odense I
Tobias Taudal
0:02.1
(0:02.1-T)
17 Roklubben Ægir III
Andreas Z. Andersen
0:02.2
(0:02.2-T)
18 Roklubben Ægir IV
Christian Nedergaard
0:02.2
(0:02.2-T)
19 Bagsværd Roklub IV
William Zachariasen
0:03.3
(0:03.3-T)

Løb 105 JW2X, Jun C, ÅM, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub III
Klara Christensen
Astrid Brehmer
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Hadsund Roklub II
Thea Bach Stegger
Ida Blomstrand
0:01.0
(0:01.0-T)
3 Hadsund Roklub I
Agnete Munk
Liane Vestergaard
0:01.0
(0:01.0-T)
4 Sorø Roklub III
Klara Christensen
Astrid Brehmer
0:01.4
(0:01.4-T)
5 Hadsund Roklub II
Thea Bach Stegger
Ida Blomstrand
0:01.5
(0:01.5-T)
6 Sorø Roklub I

0:01.5
(0:01.5-T)
7 Hadsund Roklub I
Agnete Munk
Liane Vestergaard
0:01.5
(0:01.5-T)
8 Sorø Roklub II
Freja Liv Holmark
0:01.5
(0:01.5-T)
9 Odder Roklub I
Christine Meinert Cardel
Marie Poulsen
0:02.0
(0:02.0-T)
10 Roklubben Furesø I
Kristine Søndergård Hansen
Clara Møller
0:02.0
(0:02.0-T)
11 Lyngby Dameroklub I

Marie Elkjær
0:02.0
(0:02.0-T)
12 Bagsværd Roklub I
Astrid Bardram Starup
Laura Bruun Øemig
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
13 Københavns Roklub I
Cecilie Brunnich Sørensen
Ida Krab Scheibelein
0:02.1
(0:02.1-T)
14 Odder Roklub II
Cecilie Illum Madsen
Trine Leitzke
0:02.5
(0:02.5-T)

Løb 106 JM4X-, Jun B, ÅM, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Kraftcenter Odense I
Laust Zwisler
Søren Dahl Hansen
David Lønholm Shekufa
Malte Rusbjerg
0:03.0
(0:03.0-T)
2 Roskilde Roklub I
Oliver Tolstrup Christensen
Martin Kofoed Jensen
Bastian Secher
Andreas Yde
0:03.0
(0:03.0-T)
3 Bagsværd Roklub I
Kristian Alm
Oscar Svane Hansen
Mikkel Aaslet
Emil Eigenbrod
0:03.0
(0:03.0-T)
4 Hadsund Roklub I
Mikkel Jensen
Max Jensen
Jesper Molin
Mikkel Knudsen
0:03.0
(0:03.0-T)
5 Holstebro Roklub I
Jonas G. Lund
Nichlas Ulnits
Christian Taulbjerg
Magnus Zier Quist Rathenborg
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 107 JW2X, Jun B, ÅM, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub
Sofie Matiesen
Astrid Filtenborg
0:03.0
(0:03.0-T)
2 Københavns Roklub I
Maria Kregler
Johanne Larsen Kildesgaard
0:03.0
(0:03.0-T)
3 Roskilde Roklub I
Mathilde Laursen
Freja Krüger
0:03.0
(0:03.0-T)
4 Danske Studenters Roklub I
Anne Katrine Kiilgaard
Amalie Riff Brems
0:04.0
(0:04.0-T)
5 Horsens Roklub I
Mette Rix Bløcher
Ida Bøgild
0:04.0
(0:04.0-T)

Løb 108 M1X, SPRINTER CUP, 1000m + 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub II
Peter Rytter Munk
0:03.2
(0:03.2-T)
2 Danske Studenters Roklub II
Mads Rasmussen
0:03.3
(0:03.3-T)
3 Danske Studenters Roklub III
Rasmus Quist
0:03.3
(0:03.3-T)
4 Hadsund Roklub I
Michael Blomstrand
0:03.3
(0:03.3-T)
5 Holstebro Roklub I
Eskil Bech-Pedersen
0:03.3
(0:03.3-T)
6 Fredericia Roklub I
Christian Kiær
0:03.3
(0:03.3-T)
7 Aalborg Roklub I
Mathias Kristensen
0:03.4
(0:03.4-T)
8 Rocenter Aarhus I
Morten Wesley Malm
0:03.4
(0:03.4-T)
9 Roforeningen KVIK I
Carl Traff
0:03.4
(0:03.4-T)
10 Næstved Roklub I
Magnus Kamp Stagil
0:03.4
(0:03.4-T)
11 Lyngby Roklub I
Emil Meland Knudsen
0:03.5
(0:03.5-T)
12 Hadsund Roklub II
Peter Rytter Munk
0:04.1
(0:04.1-T)
13 Danske Studenters Roklub III
Rasmus Quist
0:04.0
(0:04.0-T)
14 Danske Studenters Roklub II
Mads Rasmussen
0:04.0
(0:04.0-T)
15 Hadsund Roklub I
Michael Blomstrand
0:04.0
(0:04.0-T)
16 Rocenter Aarhus I
Morten Wesley Malm
0:04.0
(0:04.0-T)
17 Holstebro Roklub I
Eskil Bech-Pedersen
0:04.0
(0:04.0-T)

Løb 109 W1X, SPRINTER CUP, 1000m + 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub I
Trine Toft Andersen
0:04.0
(0:04.0-T)
2 Odder Roklub I
Juliane Elander
0:04.0
(0:04.0-T)
3 Danske Studenters Roklub I
Anne Lolk Thomsen
0:04.0
(0:04.0-T)
4 Næstved Roklub I
Marie Frimann
0:05.0
(0:05.0-T)
5 Roklubben Ægir I
Helene Olesen
0:05.0
(0:05.0-T)
6 Hadsund Roklub II
Mette Noll Nielsen
0:05.0
(0:05.0-T)

Løb 110 Masters M 4ere, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub
Claus Helgesen
Bertha Flensborg
0:03.0
(0:03.0-T)
2 Roklubben Furesø
Bo Hartz
Mikael Møller Hansen
Bente Johannessen
Mette Møller
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 114 JM2X, Jun C, ÅM, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub III
Tobias Grøn
Thomas Knudsen
0:01.3
(0:01.3-T)
2 Bagsværd Roklub I
Aksel Bay
Oliver Skov Jerkovic
0:01.3
(0:01.3-T)
3 Sorø Roklub II

0:01.4
(0:01.4-T)
4 Hadsund Roklub III
Tobias Grøn
Thomas Knudsen
0:01.0
(0:01.0-T)
5 Sorø Roklub II

0:01.0
(0:01.0-T)
6 Roforeningen KVIK I
Nicolai Krogsgaard
Nicholas Andersen
0:01.4
(0:01.4-T)
7 Sorø Roklub I
Jannick Wly Andersen
0:01.4
(0:01.4-T)
8 Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen
Anders Visby
0:01.5
(0:01.5-T)
9 Københavns Roklub I
Niklas Heinz
Aske Bache
0:01.5
(0:01.5-T)
10 Hadsund Roklub II
Nichlas Pedersen
Frederik Busk
0:01.5
(0:01.5-T)
11 Holstebro Roklub I
Casper Lindballe Lehmann Pedersen
Frederik Geertsen Lund
0:01.5
(0:01.5-T)
12 Bagsværd Roklub
Anders Granskov Hansen
Jakob Rud Bernhardt
0:01.5
(0:01.5-T)
13 Odder Roklub I
Johan Arentoft Kristensen
Jonathan Martin Lara
0:01.6
(0:01.6-T)
14 Bagsværd Roklub I
Aksel Bay
Oliver Skov Jerkovic
0:01.0
(0:01.0-T)
15 Roskilde Roklub I
Martin Kofoed Jensen
Mathias Biltoft Ankerstjerne
0:01.6
(0:01.6-T)
16 Bagsværd Roklub IV
Frederik Larsen
Mikkel Walz
0:02.0
(0:02.0-T)
17 Odder Roklub II
Viktor Knopp Hansen
Kristian Alrøe
0:02.0
(0:02.0-T)
18 Københavns Roklub I
Niklas Heinz
Aske Bache
0:02.0
(0:02.0-T)
19 Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen
Anders Visby
0:02.0
(0:02.0-T)
20 Bagsværd Roklub III
Oskar Hagen
Niels Østergaard
0:02.1
(0:02.1-T)
21 Sorø Roklub I
Jannick Wly Andersen
0:02.0
(0:02.0-T)
22 Roklubben Ægir II
Andreas Z. Andersen
Christian Nedergaard
0:02.2
(0:02.2-T)
23 Bagsværd Roklub V
Asbjørn Bay
Svante Witt
0:02.3
(0:02.3-T)

Løb 115 JW4X- Jun C, ÅM, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I
Klara Christensen
Freja Liv Holmark

Astrid Brehmer
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Hadsund Roklub I
Agnete Munk
Ida Blomstrand
Thea Bach Stegger
Liane Vestergaard
0:02.0
(0:02.0-T)

Løb 116 JM2X, Jun B, ÅM, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Københavns Roklub I
Timon Strømgren
Aksel Dybdahl Poulsen
0:03.2
(0:03.2-T)
2 Kraftcenter Odense II
Malte Rusbjerg
David Lønholm Shekufa
0:03.3
(0:03.3-T)
3 Holstebro Roklub I
Ej i brug - Christian Carlsen
Jakob Mortensen
0:03.3
(0:03.3-T)
4 Vestervig Roklub I
Kasper Overgaard
Jonas Lund Madsen
0:03.3
(0:03.3-T)
5 Roskilde Roklub I
Oliver Tolstrup Christensen
Andreas Yde
0:03.3
(0:03.3-T)
6 Lyngby Roklub I
Emil Lenzing
Jacob Lenzing
0:03.3
(0:03.3-T)
7 Københavns Roklub I
Timon Strømgren
Aksel Dybdahl Poulsen
0:03.0
(0:03.0-T)
8 Lyngby Roklub I
Emil Lenzing
Jacob Lenzing
0:03.0
(0:03.0-T)
9 Kraftcenter Odense I
Andreas Finne Skovbakke
Anders Salling
0:03.4
(0:03.4-T)
10 Kraftcenter Odense II
Malte Rusbjerg
David Lønholm Shekufa
0:03.0
(0:03.0-T)
11 Nordslesvigsk Roklub I
Simon Skytte
Max Possiel
0:03.5
(0:03.5-T)
12 Vestervig Roklub I
Kasper Overgaard
Jonas Lund Madsen
0:04.0
(0:04.0-T)
13 Holstebro Roklub I
Ej i brug - Christian Carlsen
Jakob Mortensen
0:04.0
(0:04.0-T)
14 Kraftcenter Odense I
Andreas Finne Skovbakke
Anders Salling
0:04.0
(0:04.0-T)

Løb 117 JW1X, 15 år, ÅM, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Rocenter Aarhus I
Mette Køchs Nielsen
0:03.5
(0:03.5-T)
2 Bagsværd Roklub I
Regitze Bay
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)
3 Ribe Roklub I
Line Viuf
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)
4 Roskilde Roklub I
Simone Sørensen
0:04.0
(0:04.0-T)
5 Næstved Roklub I
Anna Frimann
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)
6 Sorø Roklub I
0:04.2
(0:04.2-T)
7 Rocenter Aarhus I
Mette Køchs Nielsen
0:04.0
(0:04.0-T)
8 Horsens Roklub I
Maja Bonnerup
0:04.3
(0:04.3-T)
9 Roskilde Roklub I
Simone Sørensen
0:04.0
(0:04.0-T)
10 Næstved Roklub II
Sofie Hoppe Søe
0:04.3
(0:04.3-T)
11 Næstved Roklub I
Anna Frimann
0:04.0
(0:04.0-T)
12 Ribe Roklub I
Line Viuf
0:04.0
(0:04.0-T)
13 Sorø Roklub I
0:05.0
(0:05.0-T)
14 Horsens Roklub I
Maja Bonnerup
0:05.0
(0:05.0-T)

Løb 118 JW1X, 16 år, ÅM, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub I
Sofie Matiesen
0:04.0
(0:04.0-T)
2 Holstebro Roklub I
Gry Nikolajsen
0:04.0
(0:04.0-T)
3 Odder Roklub I
Sarah Moslund
0:04.0
(0:04.0-T)
4 Bagsværd Roklub I
Mathilde Skovgaard
0:04.0
(0:04.0-T)
5 Københavns Roklub (U/K)
Maria Kregler
0:04.0
(0:04.0-T)

Løb 119 M2X, ÅBEN CUP, 1000m + 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Kraftcenter Odense I
Michael Vindinge Sørensen
Niklas Vindinge Sørensen
0:04.0
(0:04.0-T)
2 Aalborg Roklub I
Dan Dodensig Kristensen
Mikkel Paetau
0:05.0
(0:05.0-T)
3 Aalborg Roklub II
Peter Christoffersen
Jens Brandt
0:05.0
(0:05.0-T)

Løb 120 M2-, ÅBEN CUP, 1000m + 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roskilde Roklub I
Mads Kjøller
Mads Brogaard
0:03.0
(0:03.0-T)
2 Holstebro Roklub/Lyngby Roklub I
Tim Antonie-Hansen
Mads Fischer
0:04.0
(0:04.0-T)
3 Holstebro Roklub II
Christoffer Eilskov Jensen
Niels Geertsen
0:04.0
(0:04.0-T)

Løb 121 W2X, ÅBEN CUP, 1000m + 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Ægir I
Anne Nissen
Ann Sofie Søndergaard
0:03.3
(0:03.3-T)
2 Danske Studenters Roklub/Odder Roklub I
Anne Lolk Thomsen
Juliane Elander
0:03.3
(0:03.3-T)
2 Holstebro Roklub II
Trine Dahl Pedersen
Nanna Bo Christensen
0:03.3
(0:03.3-T)
4 Kraftcenter Odense II
Julie Gaumitz Storm
Sara Nissen
0:03.4
(0:03.4-T)
5 Sorø Roklub I
Ida Langkjær
Ida Brehmer
0:03.4
(0:03.4-T)
6 Roklubben Ægir II
Nikoline Vestergaard Dich
Jeanne Holm
0:03.5
(0:03.5-T)
7 Københavns Roklub I (U/K)
Mathilde Mathilde L. Friis
Mette Louise Karer
0:03.5
(0:03.5-T)
8 Holstebro Roklub I
Laura Funch Petersen
Elisabeth Bjørndahl Baun
0:03.6
(0:03.6-T)
9 Danske Studenters Roklub/Odder Roklub I
Anne Lolk Thomsen
Juliane Elander
0:05.0
(0:05.0-T)
10 Kraftcenter Odense II
Julie Gaumitz Storm
Sara Nissen
0:05.0
(0:05.0-T)
11 Roklubben Ægir I
Anne Nissen
Ann Sofie Søndergaard
0:05.0
(0:05.0-T)
12 Holstebro Roklub II
Trine Dahl Pedersen
Nanna Bo Christensen
0:05.0
(0:05.0-T)
13 Sorø Roklub I
Ida Langkjær
Ida Brehmer
0:05.0
(0:05.0-T)
14 Holstebro Roklub I
Laura Funch Petersen
Elisabeth Bjørndahl Baun
0:05.0
(0:05.0-T)

Løb 122 Masters M1X, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Lemvig Roklub I
Jørgen Jensen
0:04.0
(0:04.0-T)
2 Nordslesvigsk Roklub II
Gerd Larsen
0:04.0
(0:04.0-T)
3 Roklubben Furesø I
Bo Hartz
0:04.0
(0:04.0-T)
4 Roklubben Furesø II
Mikael Møller Hansen
0:04.0
(0:04.0-T)
5 Hadsund Roklub I
Flemming Hvid
0:05.0
(0:05.0-T)
6 Nordslesvigsk Roklub I
Kim Schauer Boysen
0:06.0
(0:06.0-T)

Løb 123 Masters W1X, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Furesø I
Mette Møller
0:04.0
(0:04.0-T)

Løb 125 JW1X Edon, piger u16, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Næstved Roklub I
Kaja Schultz
0:02.0
(0:02.0-T)

Løb 126 JM4x+, Jun C, ÅM, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub
Mathias Laustsen
Nichlas Pedersen
Tobias Grøn
Thomas Knudsen
Frederik Busk
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Sorø Roklub I




0:01.0
(0:01.0-T)
3 Bagsværd Roklub I
Aksel Bay
Anders Granskov Hansen
Oliver Skov Jerkovic
Jakob Rud Bernhardt
William Zachariasen
0:01.0
(0:01.0-T)
4 Bagsværd Roklub II
Frederik Larsen
Mikkel Walz
Oskar Hagen
Niels Østergaard
Svante Witt
0:02.0
(0:02.0-T)

Løb 127 JW1X, 13 år, ÅM, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I
0:01.5
(0:01.5-T)
2 Hadsund Roklub I
Zenia Hvid
0:02.0
(0:02.0-T)
3 Odder Roklub I
Christine Meinert Cardel
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
4 Lyngby Dameroklub I
Marie Elkjær
0:02.1
(0:02.1-T)
5 Københavns Roklub I
Cecilie Brunnich Sørensen
0:02.2
(0:02.2-T)
6 Københavns Roklub II
Ida Krab Scheibelein
0:02.3
(0:02.3-T)
7 Roklubben Furesø I
Clara Møller
0:02.3
(0:02.3-T)
8 Sorø Roklub I
0:02.0
(0:02.0-T)
9 Roklubben Ægir I
Signe Flarup Johansen
0:02.4
(0:02.4-T)
10 Lyngby Dameroklub I
Marie Elkjær
0:02.0
(0:02.0-T)
11 Odder Roklub I
Christine Meinert Cardel
0:02.0
(0:02.0-T)
12 Københavns Roklub I
Cecilie Brunnich Sørensen
0:02.0
(0:02.0-T)
13 Hadsund Roklub I
Zenia Hvid
0:02.0
(0:02.0-T)
14 Københavns Roklub II
Ida Krab Scheibelein
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 128 JW1X, 14 år, ÅM, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub I
Liane Vestergaard
0:01.6
(0:01.6-T)
2 Roskilde Roklub I
Iben From
0:01.6
(0:01.6-T)
3 Fredensborg Roklub
Cecilie Girke
0:01.6
(0:01.6-T)
4 Odder Roklub I
Marie Poulsen
0:01.6
(0:01.6-T)
5 Sorø Roklub I
0:02.0
(0:02.0-T)
6 Roklubben Ægir II
Mie Mellerup
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
7 Odder Roklub II
Sofie Miller
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
8 Fredericia Roklub I
Amalie Kiær
0:02.1.0
(0:02.1.0-T)
9 Roklubben Ægir I
Laura Futtrup
0:02.2
(0:02.2-T)
10 Hadsund Roklub I
Liane Vestergaard
0:02.0
(0:02.0-T)
11 Roskilde Roklub I
Iben From
0:02.0
(0:02.0-T)
12 Fredensborg Roklub
Cecilie Girke
0:02.0
(0:02.0-T)
13 Odder Roklub I
Marie Poulsen
0:02.0
(0:02.0-T)
14 Odder Roklub II
Sofie Miller
0:02.0
(0:02.0-T)
15 Roklubben Ægir II
Mie Mellerup
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 129 JM1X, 15 år, ÅM, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roskilde Roklub I
Bastian Secher
0:03.3
(0:03.3-T)
2 Danske Studenters Roklub I
Esben Søvndahl
0:03.4
(0:03.4-T)
3 Vestervig Roklub I
Jonas Lund Madsen
0:03.4
(0:03.4-T)
4 Lyngby Roklub I
Mathias Ærendahl Heldbo
0:03.5
(0:03.5-T)
5 Hadsund Roklub I
Mikkel Knudsen
0:03.5
(0:03.5-T)
6 Roskilde Roklub I
Bastian Secher
0:03.5
(0:03.5-T)
7 Sorø Roklub I
0:03.0
(0:03.0-T)
8 Hadsund Roklub I
Mikkel Knudsen
0:03.5
(0:03.5-T)
9 Lyngby Roklub I
Mathias Ærendahl Heldbo
0:03.5
(0:03.5-T)
10 Hadsund Roklub II
Mikkel Jensen
0:03.5
(0:03.5-T)
11 Holstebro Roklub III
Ej i brug - Christian Carlsen
0:03.0
(0:03.0-T)
12 Sorø Roklub I
0:03.5
(0:03.5-T)
13 Vestervig Roklub I
Jonas Lund Madsen
0:03.5
(0:03.5-T)
14 Danske Studenters Roklub I
Esben Søvndahl
0:03.0
(0:03.0-T)
15 Nordslesvigsk Roklub I
Sebastian Haug Krab
0:03.6
(0:03.6-T)
16 Vestervig Roklub II
Kasper Overgaard
0:03.6
(0:03.6-T)
17 Bagsværd Roklub I
Kristian Alm
0:03.6
(0:03.6-T)
18 Nordslesvigsk Roklub I
Sebastian Haug Krab
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)
19 Vestervig Roklub II
Kasper Overgaard
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)
20 Roforeningen KVIK I
Thomas Hovmand Larsen
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)
21 Hadsund Roklub IV
Jesper Molin
0:04.1.0
(0:04.1.0-T)
22 Holstebro Roklub III
Ej i brug - Christian Carlsen
0:04.1
(0:04.1-T)
23 Hadsund Roklub IV
Jesper Molin
0:04.0
(0:04.0-T)
24 Bagsværd Roklub II
Oscar Svane Hansen
0:04.1
(0:04.1-T)
25 Holstebro Roklub I
Jakob Mortensen
0:04.2
(0:04.2-T)
26 Nordslesvigsk Roklub II
Max Possiel
0:04.0
(0:04.0-T)
27 Bagsværd Roklub II
Oscar Svane Hansen
0:04.0
(0:04.0-T)
28 Roskilde Roklub I
Bastian Secher
0:04.0
(0:04.0-T)
29 Odder Roklub I
Emil Grønlund
0:04.4
(0:04.4-T)
30 Lyngby Roklub II
Magnus Jørgensen
0:04.4
(0:04.4-T)
31 Sorø Roklub I
0:04.0
(0:04.0-T)
32 Hadsund Roklub I
Mikkel Knudsen
0:04.0
(0:04.0-T)
33 Lyngby Roklub I
Mathias Ærendahl Heldbo
0:05.0
(0:05.0-T)
34 Holstebro Roklub III
Ej i brug - Christian Carlsen
0:05.0
(0:05.0-T)
35 Vestervig Roklub I
Jonas Lund Madsen
0:05.0
(0:05.0-T)
36 Roklubben Furesø II
Mikkel Enrico Petersen
0:05.4
(0:05.4-T)

Løb 130 JM1X, 16 år, ÅM, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub II
Emil Eigenbrod
0:03.3
(0:03.3-T)
2 Maribo Roklub I
Christian Thor Hagemann
0:03.4
(0:03.4-T)
3 Kraftcenter Odense I
Malte Rusbjerg
0:03.4
(0:03.4-T)
4 Bagsværd Roklub I
Mikkel Aaslet
0:03.4
(0:03.4-T)
5 Lyngby Roklub I
Emil Lenzing
0:04.0
(0:04.0-T)
6 Bagsværd Roklub II
Emil Eigenbrod
0:04.0
(0:04.0-T)
7 Maribo Roklub I
Christian Thor Hagemann
0:04.0
(0:04.0-T)
8 Kraftcenter Odense I
Malte Rusbjerg
0:05.0
(0:05.0-T)
9 Danske Studenters Roklub I
Mathias Daniel Ven
0:05.0
(0:05.0-T)
10 Roklubben Ægir I
Frederik H. Z. Andersen
0:05.1.0
(0:05.1.0-T)
11 Danske Studenters Roklub II
Nikolaj Leth Bernsen
0:05.0
(0:05.0-T)

Løb 132 JM4X/4-, Jun A, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
Søren Baastrup
Jonas Lund
Oliver Kviat Antonsen
Peter Torp Eklund
0:03.0
(0:03.0-T)
2 Københavns Roklub
Sebastian Bache
Sebastian Bache
Mathias Nielsen - KR
Marcus Johansen
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 132 M, 4ere, ÅBEN CUP, 1000m + 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub
Morten Frank
Nicolai Skjølstrup
Alexander S. Sørensen
Jacob Neergaard
0:04.0
(0:04.0-T)
2 Aalborg Roklub I
Mads Gadeberg
Anders Boutrup Petersen
Jonas Svane
Jakob Andersen Molbech
0:05.0
(0:05.0-T)
3 Aalborg Roklub II
Christian Hauge
Nicolaj Winther
Nedim Cokljat
Søren Gam
0:05.0
(0:05.0-T)

Løb 134 Masters M2X, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Furesø I
Mikael Møller Hansen
Bo Hartz
0:04.0
(0:04.0-T)
2 Holstebro Roklub/Lemvig Roklub I
Hans Ulriksen
Jørgen Jensen
0:04.0
(0:04.0-T)
3 Nordslesvigsk Roklub I
Kim Schauer Boysen
Gerd Larsen
0:05.0
(0:05.0-T)

Løb 136 Masters W2X, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub
Claus Helgesen
Bertha Flensborg
0:04.0
(0:04.0-T)
2 Sorø Roklub I
Merete Busk
Anne Brehmer
0:05.0
(0:05.0-T)

Løb 137 JM1X Edon, drenge u18, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Københavns Roklub I
Pelle Hultberg
0:01.0
(0:01.0-T)

Løb 139 JM1X, Jun D, ÅM, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roskilde Roklub I
Lucas Vincent Boysen Larsen
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Holstebro Roklub I
Emil Ulnits
0:01.0
(0:01.0-T)

Løb 140 JW1X, Jun D, ÅM, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub I
Ida Blomstrand
0:00.6
(0:00.6-T)
2 Roforeningen KVIK I
Xenia Kviat Antonsen
0:01.0
(0:01.0-T)
3 Roklubben Stevns I
Nikoline Kroll
0:01.0
(0:01.0-T)
4 Sorø Roklub I
0:01.1.0
(0:01.1.0-T)
5 Kraftcenter Odense I
Sofie Halling Vikkelsøe
0:01.1.0
(0:01.1.0-T)
6 Roklubben Furesø I
Kristine Søndergård Hansen
0:01.1.0
(0:01.1.0-T)
7 Roklubben Stevns II
Katrine Højgaard
0:01.1.0
(0:01.1.0-T)
8 Roklubben Ægir I
Signe Flarup Johansen
0:01.2
(0:01.2-T)
9 Sorø Roklub II
0:01.2
(0:01.2-T)
10 Hadsund Roklub I
Ida Blomstrand
0:01.0
(0:01.0-T)
11 Lyngby Dameroklub I
0:01.2
(0:01.2-T)
12 Kraftcenter Odense I
Sofie Halling Vikkelsøe
0:01.0
(0:01.0-T)
13 Roklubben Stevns I
Nikoline Kroll
0:01.0
(0:01.0-T)
14 Sorø Roklub I
0:01.0
(0:01.0-T)
15 Roklubben Ægir I
Signe Flarup Johansen
0:01.0
(0:01.0-T)
16 Roforeningen KVIK I
Xenia Kviat Antonsen
0:01.0
(0:01.0-T)

Løb 143 JM1X, Jun A, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub I
Laurits Mathiassen
0:04.0
(0:04.0-T)
2 Næstved Roklub I
Magnus Kamp Stagil
0:04.0
(0:04.0-T)
3 Nordslesvigsk Roklub I
Søren Brag
0:05.0
(0:05.0-T)

Løb 144 JW1X, Jun A, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Rocenter Aarhus I
Mette Køchs Nielsen
0:05.0
(0:05.0-T)
2 Næstved Roklub I
Marie Frimann
0:05.0
(0:05.0-T)
3 Bagsværd Roklub II
Marie Mørch
0:05.0
(0:05.0-T)
4 Bagsværd Roklub I
Ida Bruun Øemig
0:05.0
(0:05.0-T)
5 Odder Roklub I
Sarah Moslund
0:06.0
(0:06.0-T)

Løb 145 M1X, letvægt, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub I
Eskil Bech-Pedersen
0:05.0
(0:05.0-T)
2 Sorø Roklub I
0:05.0
(0:05.0-T)
3 Roforeningen KVIK
Philip Tobin
0:06.0
(0:06.0-T)

Løb 146 JM4x-, Jun C, ÅM, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I



0:01.0
(0:01.0-T)
2 Hadsund Roklub
Frederik Busk
Mathias Laustsen
Tobias Grøn
Thomas Knudsen
0:01.0
(0:01.0-T)
3 Holstebro Roklub
Andreas Kristensen
Christoffer Kvist Nielsen
Casper Lindballe Lehmann Pedersen
Frederik Geertsen Lund
0:02.0
(0:02.0-T)

Løb 149 JW4x+, Jun C, ÅM, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I
Klara Christensen
Freja Liv Holmark

Astrid Brehmer
0:02.0
(0:02.0-T)
2 Hadsund Roklub I
Agnete Munk
Ida Blomstrand
Thea Bach Stegger
Liane Vestergaard
Zenia Hvid
0:02.0
(0:02.0-T)
3 Bagsværd Roklub
Astrid Bardram Starup
Helene Schmidt
Nicoline Seehausen Hansen
Laura Bruun Øemig
Victoria Lotinga
0:02.0
(0:02.0-T)

Løb 150 W1X, begynder, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Ægir I
Nikoline Vestergaard Dich
0:06.0
(0:06.0-T)
2 Roskilde Roklub I
Viktoria W Midttun
0:08.0
(0:08.0-T)

Løb 152 J1X Edon, åben mix u18, 500m uden pontoner

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub IV0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 201 JM1X Edon, drenge u12, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub III
Søren Meldgaard Madsen
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Holstebro Roklub II
Rasmus Mortensen
0:01.0
(0:01.0-T)
3 Holstebro Roklub IV
Andreas Møller Hunskjær
0:01.0
(0:01.0-T)
4 Holstebro Roklub V
Mathias Elgaard Jensen
0:01.0
(0:01.0-T)

Løb 202 JM1X Edon, piger u12, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Ægir I
Signe Flarup Johansen
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Odder Roklub I
Cecilie Illum Madsen
0:01.0
(0:01.0-T)
3 Bagsværd Roklub I
Mathilde Bay
0:01.0
(0:01.0-T)
4 Roskilde Roklub I
Iben Bech
0:01.0
(0:01.0-T)

Løb 203 JM1X, Jun C, TU CUP, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub VIII
Oliver Skov Jerkovic
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Københavns Roklub I
Niklas Heinz
0:01.5
(0:01.5-T)
3 Bagsværd Roklub I
Aksel Bay
0:01.0
(0:01.0-T)
4 Kraftcenter Odense I
Tobias Taudal
0:01.0
(0:01.0-T)
5 Københavns Roklub I
Niklas Heinz
0:01.0
(0:01.0-T)
6 Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen
0:01.0
(0:01.0-T)
7 Hadsund Roklub II
Nichlas Pedersen
0:01.0
(0:01.0-T)
8 Hadsund Roklub III
Frederik Busk
0:01.0
(0:01.0-T)
9 Hadsund Roklub I
Mathias Laustsen
0:01.0
(0:01.0-T)
10 Hadsund Roklub II
Nichlas Pedersen
0:01.0
(0:01.0-T)
11 Kraftcenter Odense I
Tobias Taudal
0:01.0
(0:01.0-T)
12 Roforeningen KVIK II
Nicolai Krogsgaard
0:01.0
(0:01.0-T)
13 Bagsværd Roklub V
Jakob Rud Bernhardt
0:01.0
(0:01.0-T)
14 Roskilde Roklub I
Martin Kofoed Jensen
0:02.0
(0:02.0-T)
15 Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen
0:02.0
(0:02.0-T)
16 Roskilde Roklub I
Martin Kofoed Jensen
0:02.0
(0:02.0-T)
17 Roforeningen KVIK I
Nicholas Andersen
0:02.0
(0:02.0-T)
18 Holstebro Roklub III
Christoffer Kvist Nielsen
0:02.0
(0:02.0-T)
19 Holstebro Roklub I
Andreas Kristensen
0:02.0
(0:02.0-T)
20 Sorø Roklub I
Jannick Wly Andersen
0:02.0
(0:02.0-T)
21 Roklubben Ægir IV
Christian Nedergaard
0:02.0
(0:02.0-T)
22 Holstebro Roklub III
Christoffer Kvist Nielsen
0:02.0
(0:02.0-T)
23 Bagsværd Roklub II
Anders Granskov Hansen
0:02.0
(0:02.0-T)
24 Hadsund Roklub III
Frederik Busk
0:02.0
(0:02.0-T)
25 Hadsund Roklub I
Mathias Laustsen
0:02.0
(0:02.0-T)
26 Sorø Roklub II
0:02.0
(0:02.0-T)
27 Odder Roklub I
Johan Arentoft Kristensen
0:02.0
(0:02.0-T)
28 Holstebro Roklub I
Andreas Kristensen
0:02.0
(0:02.0-T)
29 Sorø Roklub II
0:02.0
(0:02.0-T)
30 Bagsværd Roklub IX
William Zachariasen
0:02.0
(0:02.0-T)
31 Bagsværd Roklub III
Frederik Larsen
0:02.0
(0:02.0-T)
32 Sorø Roklub I
Jannick Wly Andersen
0:02.0
(0:02.0-T)
33 Bagsværd Roklub V
Jakob Rud Bernhardt
0:02.0
(0:02.0-T)
34 Roforeningen KVIK I
Nicholas Andersen
0:02.0
(0:02.0-T)
35 Bagsværd Roklub III
Frederik Larsen
0:02.0
(0:02.0-T)
36 Roklubben Ægir II
Anders Visby
0:02.0
(0:02.0-T)
37 Roklubben Furesø I
Lauge Endel Rønn
0:02.0
(0:02.0-T)
38 Bagsværd Roklub II
Anders Granskov Hansen
0:02.0
(0:02.0-T)
39 Roklubben Ægir II
Anders Visby
0:02.0
(0:02.0-T)
40 Holstebro Roklub IV
Ebbe Eliassen
0:02.0
(0:02.0-T)
41 Odder Roklub I
Johan Arentoft Kristensen
0:02.0
(0:02.0-T)
42 Roklubben Ægir IV
Christian Nedergaard
0:02.0
(0:02.0-T)
43 Roklubben Ægir III
Andreas Z. Andersen
0:02.0
(0:02.0-T)
44 Bagsværd Roklub IX
William Zachariasen
0:02.0
(0:02.0-T)
45 Roklubben Ægir III
Andreas Z. Andersen
0:02.0
(0:02.0-T)
46 Roklubben Furesø I
Lauge Endel Rønn
0:02.0
(0:02.0-T)

Løb 205 JW2X, Jun C, TU CUP, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I
Astrid Brehmer
Klara Christensen
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Roklubben Furesø
Kristine Søndergård Hansen
Clara Møller
0:01.0
(0:01.0-T)
3 Hadsund Roklub I
Agnete Munk
Liane Vestergaard
0:01.0
(0:01.0-T)
4 Hadsund Roklub II
Thea Bach Stegger
Ida Blomstrand
0:01.0
(0:01.0-T)
5 Sorø Roklub II
Freja Liv Holmark
0:01.0
(0:01.0-T)
6 Sorø Roklub I
Astrid Brehmer
Klara Christensen
0:01.0
(0:01.0-T)
7 Sorø Roklub III

0:01.0
(0:01.0-T)
8 Roklubben Ægir I
Laura Futtrup
Mie Mellerup
0:01.0
(0:01.0-T)
9 Hadsund Roklub II
Thea Bach Stegger
Ida Blomstrand
0:01.0
(0:01.0-T)
10 Hadsund Roklub I
Agnete Munk
Liane Vestergaard
0:01.0
(0:01.0-T)
11 Sorø Roklub II
Freja Liv Holmark
0:01.0
(0:01.0-T)
12 Fredensborg Roklub/Roskilde Roklub
Cecilie Girke
Iben From
0:01.0
(0:01.0-T)
13 Odder Roklub I
Christine Meinert Cardel
Marie Poulsen
0:01.0
(0:01.0-T)
14 Sorø Roklub III

0:01.0
(0:01.0-T)
15 Odder Roklub I
Christine Meinert Cardel
Marie Poulsen
0:02.0
(0:02.0-T)
16 Bagsværd Roklub I
Astrid Bardram Starup
Laura Bruun Øemig
0:02.0
(0:02.0-T)
17 Lyngby Dameroklub I
Marie Elkjær
0:02.0
(0:02.0-T)
18 Københavns Roklub I
Cecilie Brunnich Sørensen
Ida Krab Scheibelein
0:02.0
(0:02.0-T)
19 Roforeningen KVIK I
Xenia Kviat Antonsen
Anna Hof
0:02.0
(0:02.0-T)
20 Bagsværd Roklub I
Astrid Bardram Starup
Laura Bruun Øemig
0:02.0
(0:02.0-T)
21 Roklubben Ægir I
Laura Futtrup
Mie Mellerup
0:02.0
(0:02.0-T)
22 Lyngby Dameroklub I
Marie Elkjær
0:02.0
(0:02.0-T)
23 Københavns Roklub I
Cecilie Brunnich Sørensen
Ida Krab Scheibelein
0:02.0
(0:02.0-T)
24 Roklubben Furesø
Kristine Søndergård Hansen
Clara Møller
0:02.0
(0:02.0-T)
25 Roforeningen KVIK I
Xenia Kviat Antonsen
Anna Hof
0:02.0
(0:02.0-T)
26 Bagsværd Roklub
Victoria Lotinga
Helene Schmidt
0:02.0
(0:02.0-T)
27 Odder Roklub II
Cecilie Illum Madsen
Trine Leitzke
0:02.0
(0:02.0-T)
28 Bagsværd Roklub
Victoria Lotinga
Helene Schmidt
0:02.0
(0:02.0-T)
29 Odder Roklub II
Cecilie Illum Madsen
Trine Leitzke
0:02.0
(0:02.0-T)

Løb 206 JM4X-, Jun B, TU CUP, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I



0:03.0
(0:03.0-T)
2 Kraftcenter Odense I
Christian Thor Hagemann
Søren Dahl Hansen
David Lønholm Shekufa
Malte Rusbjerg
0:03.0
(0:03.0-T)
3 Danske Studenters Roklub/Hellerup Roklub I
Esben Søvndahl
Jakob Grænge
Mathias Daniel Ven
Nikolaj Leth Bernsen
0:03.0
(0:03.0-T)
4 Holstebro Roklub I
Jonas G. Lund
Nichlas Ulnits
Christian Taulbjerg
Magnus Zier Quist Rathenborg
0:03.0
(0:03.0-T)
5 Hadsund Roklub I
Mikkel Jensen
Max Jensen
Jesper Molin
Mikkel Knudsen
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 207 JW2X, Jun B, TU CUP, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Rocenter Aarhus I
Mette Køchs Nielsen
Sarah Moslund
0:03.0
(0:03.0-T)
2 Hadsund Roklub
Sofie Matiesen
Astrid Filtenborg
0:03.0
(0:03.0-T)
3 Københavns Roklub I
Johanne Larsen Kildesgaard
Maria Kregler
0:03.0
(0:03.0-T)
4 Roskilde Roklub I
Mathilde Laursen
Freja Krüger
0:03.0
(0:03.0-T)
5 Danske Studenters Roklub I
Anne Katrine Kiilgaard
Amalie Riff Brems
0:04.0
(0:04.0-T)

Løb 208 M1X, ÅBEN, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Aalborg Roklub I
Mathias Kristensen
0:03.0
(0:03.0-T)
2 Roforeningen KVIK I
Carl Traff
0:03.0
(0:03.0-T)
3 Holstebro Roklub I
Eskil Bech-Pedersen
0:03.0
(0:03.0-T)
4 Næstved Roklub I
Magnus Kamp Stagil
0:03.0
(0:03.0-T)
5 Fredericia Roklub I
Christian Kiær
0:03.0
(0:03.0-T)
6 Lyngby Roklub I
Emil Meland Knudsen
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 209 W1X, ÅBEN, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Ægir I [+21sek]
Helene Olesen
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 210 Masters M 4ere, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub
Claus Helgesen
Bertha Flensborg
0:03.0
(0:03.0-T)
2 Roklubben Furesø
Bo Hartz
Mikael Møller Hansen
Helle Torp Eklund
Bente Johannessen
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 213 JW1X Edon, piger, u14, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Ægir II
Mie Mellerup
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Roklubben Ægir III
Laura Futtrup
0:01.0
(0:01.0-T)
3 Næstved Roklub I
Kaja Schultz
0:01.0
(0:01.0-T)
4 Vestervig Roklub I
Molly Frederiksen
0:01.0
(0:01.0-T)

Løb 214 JM2X, Jun C, TU CUP, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
Jacob Lenzing
Oliver Skov Jerkovic
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Hadsund Roklub III
Tobias Grøn
Thomas Knudsen
0:01.0
(0:01.0-T)
3 Sorø Roklub II

0:01.0
(0:01.0-T)
4 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub I
Jacob Lenzing
Oliver Skov Jerkovic
0:01.0
(0:01.0-T)
5 Sorø Roklub II

0:01.0
(0:01.0-T)
6 Københavns Roklub I
Aske Bache
Niklas Heinz
0:01.0
(0:01.0-T)
7 Holstebro Roklub I
Casper Lindballe Lehmann Pedersen
Frederik Geertsen Lund
0:01.0
(0:01.0-T)
8 Hadsund Roklub II
Nichlas Pedersen
Frederik Busk
0:01.0
(0:01.0-T)
9 Holstebro Roklub I
Casper Lindballe Lehmann Pedersen
Frederik Geertsen Lund
0:01.0
(0:01.0-T)
10 Københavns Roklub I
Aske Bache
Niklas Heinz
0:01.0
(0:01.0-T)
11 Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen
Anders Visby
0:01.0
(0:01.0-T)
12 Roforeningen KVIK I
Nicolai Krogsgaard
Nicholas Andersen
0:01.0
(0:01.0-T)
13 Bagsværd Roklub I
Aksel Bay
William Zachariasen
0:01.0
(0:01.0-T)
14 Hadsund Roklub II
Nichlas Pedersen
Frederik Busk
0:01.0
(0:01.0-T)
15 Sorø Roklub I
Jannick Wly Andersen
0:01.0
(0:01.0-T)
16 Bagsværd Roklub III
Frederik Larsen
Mikkel Walz
0:01.0
(0:01.0-T)
17 Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen
Anders Visby
0:01.0
(0:01.0-T)
18 Sorø Roklub I
Jannick Wly Andersen
0:01.0
(0:01.0-T)
19 Roforeningen KVIK I
Nicolai Krogsgaard
Nicholas Andersen
0:01.0
(0:01.0-T)
20 Bagsværd Roklub II
Anders Granskov Hansen
Jakob Rud Bernhardt
0:01.0
(0:01.0-T)
21 Bagsværd Roklub I
Aksel Bay
William Zachariasen
0:01.0
(0:01.0-T)
22 Bagsværd Roklub II
Anders Granskov Hansen
Jakob Rud Bernhardt
0:01.0
(0:01.0-T)
23 Bagsværd Roklub III
Frederik Larsen
Mikkel Walz
0:02.0
(0:02.0-T)
24 Odder Roklub I
Johan Arentoft Kristensen
Jonathan Martin Lara
0:02.0
(0:02.0-T)
25 Roskilde Roklub
Lucas Vincent Boysen Larsen
Martin Kofoed Jensen
0:02.0
(0:02.0-T)
26 Odder Roklub II
Viktor Knopp Hansen
Kristian Alrøe
0:02.0
(0:02.0-T)
27 Roklubben Ægir II
Andreas Z. Andersen
Christian Nedergaard
0:02.0
(0:02.0-T)
28 Bagsværd Roklub IV
Oskar Hagen
Niels Østergaard
0:02.0
(0:02.0-T)
29 Odder Roklub II
Viktor Knopp Hansen
Kristian Alrøe
0:02.0
(0:02.0-T)
30 Bagsværd Roklub IV
Oskar Hagen
Niels Østergaard
0:02.0
(0:02.0-T)

Løb 215 JW4X-, 4x+ Jun C, TU CUP, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub
Klara Christensen


Astrid Brehmer
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Hadsund Roklub I
Agnete Munk
Ida Blomstrand
Thea Bach Stegger
Liane Vestergaard
Zenia Hvid
0:01.0
(0:01.0-T)
3 Bagsværd Roklub
Astrid Bardram Starup
Helene Schmidt
Nicoline Seehausen Hansen
Laura Bruun Øemig
Cecilie Bonde
0:01.0
(0:01.0-T)

Løb 216 JM2X, Jun B, TU CUP, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
Bastian Secher
Emil Lenzing
0:03.0
(0:03.0-T)
2 Københavns Roklub I
Aksel Dybdahl Poulsen
Timon Strømgren
0:03.0
(0:03.0-T)
3 Kraftcenter Odense III
David Lønholm Shekufa
Malte Rusbjerg
0:03.0
(0:03.0-T)
4 Lyngby Roklub/Roskilde Roklub I
Bastian Secher
Emil Lenzing
0:03.0
(0:03.0-T)
5 Holstebro Roklub I
Ej i brug - Christian Carlsen
Jakob Mortensen
0:03.0
(0:03.0-T)
6 Københavns Roklub I
Aksel Dybdahl Poulsen
Timon Strømgren
0:03.0
(0:03.0-T)
7 Vestervig Roklub I
Kasper Overgaard
Jonas Lund Madsen
0:03.0
(0:03.0-T)
8 Kraftcenter Odense II
Søren Dahl Hansen
Christian Thor Hagemann
0:03.0
(0:03.0-T)
9 Kraftcenter Odense III
David Lønholm Shekufa
Malte Rusbjerg
0:03.0
(0:03.0-T)
10 Roskilde Roklub I
Oliver Tolstrup Christensen
Andreas Yde
0:03.0
(0:03.0-T)
11 Kraftcenter Odense II
Søren Dahl Hansen
Christian Thor Hagemann
0:03.0
(0:03.0-T)
12 Roskilde Roklub I
Oliver Tolstrup Christensen
Andreas Yde
0:03.0
(0:03.0-T)
13 Kraftcenter Odense I
Andreas Finne Skovbakke
Anders Salling
0:03.0
(0:03.0-T)
14 Holstebro Roklub I
Ej i brug - Christian Carlsen
Jakob Mortensen
0:03.0
(0:03.0-T)
15 Vestervig Roklub I
Kasper Overgaard
Jonas Lund Madsen
0:03.0
(0:03.0-T)
16 Kraftcenter Odense I
Andreas Finne Skovbakke
Anders Salling
0:03.0
(0:03.0-T)
17 Nordslesvigsk Roklub I
Simon Skytte
Max Possiel
0:03.0
(0:03.0-T)
18 Lyngby Roklub II
Mathias Ærendahl Heldbo
Magnus Jørgensen
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 217 JW1X, Jun B, TU CUP, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Rocenter Aarhus I
Mette Køchs Nielsen
0:03.0
(0:03.0-T)
2 Roskilde Roklub I
Simone Sørensen
0:04.0
(0:04.0-T)
3 Hadsund Roklub I
Sofie Matiesen
0:04.0
(0:04.0-T)
4 Rocenter Aarhus I
Mette Køchs Nielsen
0:04.0
(0:04.0-T)
5 Roskilde Roklub I
Simone Sørensen
0:04.0
(0:04.0-T)
6 Næstved Roklub I
Anna Frimann
0:04.0
(0:04.0-T)
7 Bagsværd Roklub I
Mathilde Skovgaard
0:04.0
(0:04.0-T)
8 Odder Roklub I
Sarah Moslund
0:04.0
(0:04.0-T)
9 Holstebro Roklub I
Gry Nikolajsen
0:04.0
(0:04.0-T)
10 Bagsværd Roklub I
Mathilde Skovgaard
0:04.0
(0:04.0-T)
11 Hadsund Roklub I
Sofie Matiesen
0:04.0
(0:04.0-T)
12 Ribe Roklub I
Line Viuf
0:04.0
(0:04.0-T)
13 Næstved Roklub I
Anna Frimann
0:04.0
(0:04.0-T)
14 Sorø Roklub I
0:04.0
(0:04.0-T)
15 Holstebro Roklub I
Gry Nikolajsen
0:04.0
(0:04.0-T)
16 Danske Studenters Roklub I
Anne Katrine Kiilgaard
0:04.0
(0:04.0-T)
17 Ribe Roklub I
Line Viuf
0:04.0
(0:04.0-T)
18 Næstved Roklub II
Sofie Hoppe Søe
0:04.0
(0:04.0-T)
19 Sorø Roklub I
0:04.0
(0:04.0-T)
20 Bagsværd Roklub II
Nikoline Bay
0:04.0
(0:04.0-T)
21 Næstved Roklub II
Sofie Hoppe Søe
0:04.0
(0:04.0-T)
22 Bagsværd Roklub II
Nikoline Bay
0:04.0
(0:04.0-T)

Løb 219 M2X, ÅBEN, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Aalborg Roklub I
Dan Dodensig Kristensen
Mikkel Paetau
0:04.0
(0:04.0-T)
2 Kraftcenter Odense I
Michael Vindinge Sørensen
Niklas Vindinge Sørensen
0:04.0
(0:04.0-T)
3 Aalborg Roklub II
Peter Christoffersen
Jens Brandt
0:04.0
(0:04.0-T)

Løb 221 W2X, ÅBEN, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Ægir I
Ann Sofie Søndergaard
Anne Nissen
0:03.0
(0:03.0-T)
2 Kraftcenter Odense I
Julie Gaumitz Storm
Line Katrine Olsen
0:03.0
(0:03.0-T)
3 Holstebro Roklub II
Trine Dahl Pedersen
Nanna Bo Christensen
0:03.0
(0:03.0-T)
4 Roklubben Ægir I
Ann Sofie Søndergaard
Anne Nissen
0:03.0
(0:03.0-T)
5 Holstebro Roklub II
Trine Dahl Pedersen
Nanna Bo Christensen
0:03.0
(0:03.0-T)
6 Sorø Roklub I
Ida Brehmer
Ida Langkjær
0:03.0
(0:03.0-T)
7 Kraftcenter Odense I
Julie Gaumitz Storm
Line Katrine Olsen
0:03.0
(0:03.0-T)
8 Sorø Roklub I
Ida Brehmer
Ida Langkjær
0:03.0
(0:03.0-T)
9 Holstebro Roklub I
Laura Funch Petersen
Elisabeth Bjørndahl Baun
0:03.0
(0:03.0-T)
10 Københavns Roklub I (U/K)
Mathilde Mathilde L. Friis
Mette Louise Karer
0:03.0
(0:03.0-T)
11 Holstebro Roklub I
Laura Funch Petersen
Elisabeth Bjørndahl Baun
0:03.0
(0:03.0-T)
12 Roklubben Ægir II
Jeanne Holm
Nikoline Vestergaard Dich
0:04.0
(0:04.0-T)

Løb 222 Masters M1X, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Furesø I
Bo Hartz
0:02.0
(0:02.0-T)
2 Roklubben Furesø II
Mikael Møller Hansen
0:04.0
(0:04.0-T)
3 Lemvig Roklub I
Jørgen Jensen
0:04.0
(0:04.0-T)
4 Nordslesvigsk Roklub II
Gerd Larsen
0:04.0
(0:04.0-T)
5 Hadsund Roklub I
Flemming Hvid
0:04.0
(0:04.0-T)
6 Nordslesvigsk Roklub I
Kim Schauer Boysen
0:04.0
(0:04.0-T)

Løb 223 Masters W1X, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Furesø I
Mette Møller
0:04.0
(0:04.0-T)

Løb 226 JM4X-, 4x+, Jun C, TU CUP, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub
Mathias Laustsen
Nichlas Pedersen
Tobias Grøn
Thomas Knudsen
Frederik Busk
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Sorø Roklub




Merete Busk
0:01.0
(0:01.0-T)
3 Holstebro Roklub
Andreas Kristensen
Christoffer Kvist Nielsen
Casper Lindballe Lehmann Pedersen
Frederik Geertsen Lund
0:01.0
(0:01.0-T)
4 Bagsværd Roklub I
Aksel Bay
William Zachariasen
Oliver Skov Jerkovic
Jakob Rud Bernhardt
Anders Granskov Hansen
0:01.0
(0:01.0-T)
5 Bagsværd Roklub II
Frederik Larsen
Mikkel Walz
Oskar Hagen
Niels Østergaard
Svante Witt
0:02.0
(0:02.0-T)

Løb 227 JW1X, Jun C, TU CUP, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub III
Liane Vestergaard
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Fredensborg Roklub I
Cecilie Girke
0:01.0
(0:01.0-T)
3 Roskilde Roklub I
Iben From
0:01.0
(0:01.0-T)
4 Fredensborg Roklub I
Cecilie Girke
0:01.0
(0:01.0-T)
5 Odder Roklub II
Marie Poulsen
0:01.0
(0:01.0-T)
6 Sorø Roklub II
0:02.0
(0:02.0-T)
7 Hadsund Roklub I
Thea Bach Stegger
0:02.0
(0:02.0-T)
8 Københavns Roklub II
Cecilie Brunnich Sørensen
0:02.0
(0:02.0-T)
9 Kraftcenter Odense I
Sofie Halling Vikkelsøe
0:02.0
(0:02.0-T)
10 Hadsund Roklub II
Agnete Munk
0:02.0
(0:02.0-T)
11 Odder Roklub I
Christine Meinert Cardel
0:02.0
(0:02.0-T)
12 Danske Studenters Roklub
Amalie Riff Brems
0:02.0
(0:02.0-T)
13 Hadsund Roklub I
Thea Bach Stegger
0:02.0
(0:02.0-T)
14 Lyngby Dameroklub I
Marie Elkjær
0:02.0
(0:02.0-T)
15 Sorø Roklub I
0:02.0
(0:02.0-T)
16 Bagsværd Roklub III
Laura Bruun Øemig
0:02.0
(0:02.0-T)
17 Fredericia Roklub I
Amalie Kiær
0:02.0
(0:02.0-T)
18 Sorø Roklub I
0:02.0
(0:02.0-T)
19 Lyngby Dameroklub I
Marie Elkjær
0:02.0
(0:02.0-T)
20 Danske Studenters Roklub
Amalie Riff Brems
0:02.0
(0:02.0-T)
21 Odder Roklub I
Christine Meinert Cardel
0:02.0
(0:02.0-T)
22 Fredericia Roklub I
Amalie Kiær
0:02.0
(0:02.0-T)
23 Kraftcenter Odense I
Sofie Halling Vikkelsøe
0:02.0
(0:02.0-T)
24 Roklubben Ægir II
Mie Mellerup
0:02.0
(0:02.0-T)
25 Odder Roklub III
Sofie Miller
0:02.0
(0:02.0-T)
26 Hadsund Roklub IV
Zenia Hvid
0:02.0
(0:02.0-T)
27 Bagsværd Roklub I
Astrid Bardram Starup
0:02.0
(0:02.0-T)
28 Roklubben Furesø I
Clara Møller
0:02.0
(0:02.0-T)
29 Roklubben Ægir I
Laura Futtrup
0:02.0
(0:02.0-T)
30 Bagsværd Roklub III
Laura Bruun Øemig
0:02.0
(0:02.0-T)
31 Roklubben Ægir II
Mie Mellerup
0:02.0
(0:02.0-T)
32 Odder Roklub III
Sofie Miller
0:02.0
(0:02.0-T)
33 Bagsværd Roklub I
Astrid Bardram Starup
0:02.0
(0:02.0-T)
34 Roklubben Ægir I
Laura Futtrup
0:02.0
(0:02.0-T)
35 Hadsund Roklub IV
Zenia Hvid
0:02.0
(0:02.0-T)
36 Københavns Roklub I
Ida Krab Scheibelein
0:02.0
(0:02.0-T)
37 Roklubben Furesø I
Clara Møller
0:02.0
(0:02.0-T)
38 Københavns Roklub I
Ida Krab Scheibelein
0:02.0
(0:02.0-T)
39 Bagsværd Roklub II
Helene Schmidt
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 229 JM1X, Jun B, TU CUP, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Lyngby Roklub I
Emil Lenzing
0:03.0
(0:03.0-T)
2 Bagsværd Roklub I
Emil Eigenbrod
0:03.0
(0:03.0-T)
3 Bagsværd Roklub II
Mikkel Aaslet
0:03.0
(0:03.0-T)
4 Kraftcenter Odense II
Malte Rusbjerg
0:03.0
(0:03.0-T)
5 Bagsværd Roklub II
Mikkel Aaslet
0:03.0
(0:03.0-T)
6 Lyngby Roklub II
Jacob Lenzing
0:03.0
(0:03.0-T)
7 Sorø Roklub I
0:03.0
(0:03.0-T)
8 Kraftcenter Odense II
Malte Rusbjerg
0:03.0
(0:03.0-T)
9 Lyngby Roklub II
Jacob Lenzing
0:03.0
(0:03.0-T)
10 Lyngby Roklub III
Mathias Ærendahl Heldbo
0:03.0
(0:03.0-T)
11 Kraftcenter Odense I
Laust Zwisler
0:03.0
(0:03.0-T)
12 Lyngby Roklub III
Mathias Ærendahl Heldbo
0:03.0
(0:03.0-T)
13 Holstebro Roklub III
Ej i brug - Christian Carlsen
0:03.0
(0:03.0-T)
14 Lyngby Roklub I
Emil Lenzing
0:03.0
(0:03.0-T)
15 Holstebro Roklub III
Ej i brug - Christian Carlsen
0:03.0
(0:03.0-T)
16 Kraftcenter Odense I
Laust Zwisler
0:03.0
(0:03.0-T)
17 Nordslesvigsk Roklub I
Sebastian Haug Krab
0:04.0
(0:04.0-T)
18 Vestervig Roklub I
Jonas Lund Madsen
0:04.0
(0:04.0-T)
19 Bagsværd Roklub I
Emil Eigenbrod
0:04.0
(0:04.0-T)
20 Vestervig Roklub I
Jonas Lund Madsen
0:04.0
(0:04.0-T)
21 Nordslesvigsk Roklub II
Simon Skytte
0:04.0
(0:04.0-T)
22 Vestervig Roklub II
Kasper Overgaard
0:04.0
(0:04.0-T)
23 Hadsund Roklub I
Jesper Molin
0:04.0
(0:04.0-T)
24 Hadsund Roklub IV
Mikkel Jensen
0:04.0
(0:04.0-T)
25 Hadsund Roklub II
Max Jensen
0:04.0
(0:04.0-T)
26 Hadsund Roklub I
Jesper Molin
0:04.0
(0:04.0-T)
27 Nordslesvigsk Roklub II
Simon Skytte
0:04.0
(0:04.0-T)
28 Holstebro Roklub I
Jakob Mortensen
0:04.0
(0:04.0-T)
29 Hadsund Roklub IV
Mikkel Jensen
0:04.0
(0:04.0-T)
30 Odder Roklub I
Emil Grønlund
0:04.0
(0:04.0-T)
31 Nordslesvigsk Roklub III
Max Possiel
0:04.0
(0:04.0-T)
32 Holstebro Roklub I
Jakob Mortensen
0:04.0
(0:04.0-T)
33 Holstebro Roklub IV
Joachim Frausing
0:04.0
(0:04.0-T)
34 Roforeningen KVIK I
Thomas Hovmand Larsen
0:04.0
(0:04.0-T)
35 Hadsund Roklub II
Max Jensen
0:04.0
(0:04.0-T)
36 Holstebro Roklub IV
Joachim Frausing
0:04.0
(0:04.0-T)
37 Lyngby Roklub IV
Magnus Jørgensen
0:04.0
(0:04.0-T)
38 Odder Roklub I
Emil Grønlund
0:04.0
(0:04.0-T)
39 Roforeningen KVIK I
Thomas Hovmand Larsen
0:04.0
(0:04.0-T)
40 Københavns Roklub I
Pelle Hultberg
0:04.0
(0:04.0-T)
41 Roklubben Furesø II
Mikkel Enrico Petersen
0:04.0
(0:04.0-T)
42 Lyngby Roklub IV
Magnus Jørgensen
0:04.0
(0:04.0-T)
43 Roklubben Furesø II
Mikkel Enrico Petersen
0:05.0
(0:05.0-T)

Løb 231 JW4X-, Jun B, TU CUP, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub
Agnete Munk
Astrid Filtenborg
Louise Møller Lorentsen
Sofie Matiesen
0:03.0
(0:03.0-T)
2 Roskilde Roklub I
Iben From
Mathilde Laursen
Simone Sørensen
Freja Krüger
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 232 M, 4ere, ÅBEN, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
Oliver Kviat Antonsen
Peter Torp Eklund
Jonas Lund
Søren Baastrup
0:03.0
(0:03.0-T)
2 Aalborg Roklub I

Anders Boutrup Petersen
Jonas Svane
Jakob Andersen Molbech
0:03.0
(0:03.0-T)
3 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I (Gul kort)
Marcus Johansen
Sebastian Bache
Sebastian Sølve
Mathias Martin Nielsen
0:03.0
(0:03.0-T)
4 Aalborg Roklub II
Christian Hauge
Nicolaj Winther
Nedim Cokljat
Søren Gam
0:03.0
(0:03.0-T)
5 Holstebro Roklub I
Christoffer Eilskov Jensen
Niels Geertsen
Daniel Stentoft Mogensen
Eskil Bech-Pedersen
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 233 W, 4ere, ÅBEN, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub I
Emma Hammer
Stine Mathiasen
Marie Mørch
Marie Louise Ladegaard Petersen
0:03.0
(0:03.0-T)
2 Roklubben Ægir I
Ann Sofie Søndergaard
Anne Nissen
Helene Olesen
Nikoline Vestergaard Dich
0:03.0
(0:03.0-T)
3 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub I
Ida Bruun Øemig
Maria Kregler Gotil
Emilie Jersild
Regitze Bay
0:03.0
(0:03.0-T)
4 Holstebro Roklub I
Elisabeth Bjørndahl Baun
Laura Funch Petersen
Trine Dahl Pedersen
Nanna Bo Christensen
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 234 Masters M2X, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub/Lemvig Roklub I
Hans Ulriksen
Jørgen Jensen
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Roklubben Furesø
Mikael Møller Hansen
Bo Hartz
0:02.0
(0:02.0-T)
3 Nordslesvigsk Roklub I
Kim Schauer Boysen
Gerd Larsen
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 236 Masters W2X, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Furesø I
Mette Møller
Bente Johannessen
0:03.0
(0:03.0-T)
2 Bagsværd Roklub
Claus Helgesen
Bertha Flensborg
0:03.0
(0:03.0-T)
3 Sorø Roklub I
Merete Busk
Anne Brehmer
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 239 JM1X, Jun D, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub II
Svante Witt
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Holstebro Roklub I
Emil Ulnits
0:01.0
(0:01.0-T)
3 Bagsværd Roklub I
Asbjørn Bay
0:01.0
(0:01.0-T)
4 Holstebro Roklub I
Emil Ulnits
0:01.0
(0:01.0-T)
5 Holstebro Roklub III
Søren Meldgaard Madsen
0:01.0
(0:01.0-T)
6 Roskilde Roklub I
Lucas Vincent Boysen Larsen
0:01.0
(0:01.0-T)
7 Holstebro Roklub II
Rasmus Mortensen
0:01.0
(0:01.0-T)
8 Bagsværd Roklub I
Asbjørn Bay
0:01.0
(0:01.0-T)
9 Roskilde Roklub I
Lucas Vincent Boysen Larsen
0:01.0
(0:01.0-T)
10 Holstebro Roklub II
Rasmus Mortensen
0:01.0
(0:01.0-T)
11 Holstebro Roklub III
Søren Meldgaard Madsen
0:01.0
(0:01.0-T)
12 Roklubben Furesø I
Anders Enrico Krog Petersen
0:01.0
(0:01.0-T)
13 Bagsværd Roklub II
Svante Witt
0:01.0
(0:01.0-T)
14 Fredensborg Roklub I
Casper Girke Christensen
0:01.0
(0:01.0-T)

Løb 240 JW1X, Jun D, 250m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub II
0:01.0
(0:01.0-T)
2 Roforeningen KVIK I
Xenia Kviat Antonsen
0:01.0
(0:01.0-T)
3 Roklubben Stevns II
Nikoline Kroll
0:01.0
(0:01.0-T)
4 Roklubben Stevns I
Katrine Højgaard
0:01.0
(0:01.0-T)
5 Sorø Roklub I
0:01.0
(0:01.0-T)
6 Roklubben Furesø I
Kristine Søndergård Hansen
0:01.0
(0:01.0-T)
7 Lyngby Dameroklub II
Ida Marie Reimer
0:01.0
(0:01.0-T)
8 Roklubben Ægir I
Signe Flarup Johansen
0:01.0
(0:01.0-T)
9 Roklubben Stevns I
Katrine Højgaard
0:01.0
(0:01.0-T)
10 Lyngby Dameroklub II
Ida Marie Reimer
0:01.0
(0:01.0-T)
11 Lyngby Dameroklub I
0:01.0
(0:01.0-T)
12 Sorø Roklub I
0:01.0
(0:01.0-T)
13 Roklubben Ægir I
Signe Flarup Johansen
0:01.0
(0:01.0-T)
14 Lyngby Dameroklub I
0:01.0
(0:01.0-T)
15 Bagsværd Roklub I
Victoria Lotinga
0:01.0
(0:01.0-T)

Løb 243 JM1X, Jun A, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roskilde Roklub I
Bastian Secher
0:03.0
(0:03.0-T)
2 Nordslesvigsk Roklub I
Søren Brag
0:03.0
(0:03.0-T)
3 Roklubben Furesø I
Peter Torp Eklund
0:03.0
(0:03.0-T)
4 Næstved Roklub I
Magnus Kamp Stagil
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 244 JW1X, Jun A, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Næstved Roklub I
Marie Frimann
0:04.0
(0:04.0-T)
2 Ribe Roklub I
Kirstine Bruun Viuff
0:04.0
(0:04.0-T)
3 Københavns Roklub I
Mette Merrild Karer
0:04.0
(0:04.0-T)

Løb 245 M1X, letvægt, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Rocenter Aarhus I
Morten Wesley Malm
0:03.0
(0:03.0-T)
2 Sorø Roklub I
0:03.0
(0:03.0-T)
3 Holstebro Roklub I
Eskil Bech-Pedersen
0:03.0
(0:03.0-T)

Løb 246 W1X, letvægt, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Ægir I [+21sek]
Anne Nissen
0:04.0
(0:04.0-T)

Løb 248 W1X, begynder, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Ægir I
Nikoline Vestergaard Dich
0:04.0
(0:04.0-T)
2 Roskilde Roklub I
Viktoria W Midttun
0:05.0
(0:05.0-T)

Løb 251 JM2X, Jun D, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Stevns
Nikoline Kroll
Katrine Højgaard
0:02.0
(0:02.0-T)
2 Bagsværd Roklub I
Asbjørn Bay
Svante Witt
0:02.0
(0:02.0-T)