Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Nordsjællands Blå Bånd 2014

Løb 1 2/4 årers inrigger, Åben Mix, 1 division 10 km

Plac.Navn (Klub)3250m
1 Roklubben Viking
Reinhard Sværke
Jørgen Zangenberg
Rene Hansen
2:51.0
(2:51.0-T0)
2 KR Second Chance
Andreas Bech Mikkelsen
Mikkel Schmidt
Mads Peter Andersen
Kenny Andersen
Carina Klein
2:51.0
(2:51.0-T0)
3 Tissø/Kalundborg
Mette Nissen
Lis Bay
Britta Densen
2:52.0
(2:52.0-T0)
4 DSR M/S Grøn
Jakob Alnor
Jens Voigt Smidt
Tanja Igland
Thomas Aagaard
Mette Stenild Grøn
2:52.0
(2:52.0-T0)
5 Palæobåden 2.0
Bente Irring
Charlotte Buchwaldt
Brian Sørensen
2:52.0
(2:52.0-T0)
6 HDR/DSR
Tinna Groos
Marianne Juhler
Lone Banke Rasmussen
2:52.0
(2:52.0-T0)
7 Ægir - De fede pingviner 2
Anders Hjortshøj
Henrik Danø Sørensen
Birgitte Andersen
2:55.0
(2:55.0-T0)
8 Humlebæk - Dream Team
Anders Thorsen
Lars Søndergaard
Per Stagaard
2:59.0
(2:59.0-T0)

Løb 2 2/4 årers inrigger, Åben Motionsmix, 2. division 10 km

Plac.Navn (Klub)3250m
1 Tissø 2
Mike Cervidae
Kirstine Evald Andersson
Bianca Toftebjerg
3:04.0
(3:04.0-T0)
2 Varde Roklub - Neptun
Anja L Graversen
Jeanett Dam
Lene Balje
Lars Jensen
John Balje
2:54.0
(2:54.0-T0)
3 Viking/Præstø
Mai-Britt Bille
Pia Jeppesen
Martin Poulsen
2:56.0
(2:56.0-T0)
4 DSR M/S Olsen
Anne Broberg Rasmussen
Christian René Larsen
Maiken Nielsen
Ragna Karen Sigurðardóttir
Marianne Stæhr Olsen
2:57.0
(2:57.0-T0)
5 Tissø 1
Janni Nissen
Niels Sørensen
Knud Nielsen
2:58.0
(2:58.0-T0)
6 Humlebæk - ungdom
Emma Thonning Jørgensen
Gustav Kruse
Frederik Palmqvist
Fridtjof Simonsen
Sigurd Johannes Reistad
2:59.0
(2:59.0-T0)

Løb 3 2 årers Inrigger, Kvinder DM 10 km

Plac.Navn (Klub)3250m
1 Humlebæk - The LadyBees
Jette Tramm
Pia Rasmussen
Susanne Midtgaard
3:02.0
(3:02.0-T0)
2 Humlebæk - Humlepi*erne
Gitte Huniche
Charlotte Krebs
Susanne Dam Poulsen
3:11.0
(3:11.0-T0)
3 KR 1
Betina Holck
Marie Krarup
Anne Sevelsted
2:58.0
(2:58.0-T0)
4 DSR AAA
Anja Rahbek
Anne Hedeager Bentsen
Anne Katrine Bisgaard
2:59.0
(2:59.0-T0)
5 DSR SDJ
Sara Einhorn
Emilie Kromann-Andersen
Jannie Fuglsang
2:59.0
(2:59.0-T0)
6 DSR TME
Marie Bruun Nielsen
Dorthe Jørgensen
Tanja Nors Tardrup
2:59.0
(2:59.0-T0)

Løb 4 2/4 årers inrigger, Åben Mix 25 km

Plac.Navn (Klub)3250m
1 Humlebæk - vi prøver igen
Jens Jørgen Tramm
Per Olsen
Christian Probst
4:10.0
(4:10.0-T0)
2 Hellerup Roklub 1
Arne Månsson
Rolf Traberg
Thomas Weise
4:12.0
(4:12.0-T0)
3 Roklubben Viking
Reinhard Sværke
Jørgen Zangenberg
Rene Hansen
4:13.0
(4:13.0-T0)
4 Bornholmerne
Torben Vesth Hansen
Preben Thorsen
Geert Olsen
4:20.0
(4:20.0-T0)
5 KÅD
Kenny Andersen
Andreas Bech Mikkelsen
Peter Gammeltoft
4:22.0
(4:22.0-T0)
6 KVIK II
Jens Chr. Kofoed
Jesper Hansen
Jan Skovø
4:23.0
(4:23.0-T0)
7 KR-2
Flemming Simonsen
Hasse Minuva
Jim Kristensen
4:23.0
(4:23.0-T0)
8 DSR MAT
Tanja Nors Tardrup
Anne Katrine Bisgaard
Marianne Juhler
4:24.0
(4:24.0-T0)
9 Roklubben Skjold
Anders Christian Larsen
Jacob Krusell
Poul Jensen
4:29.0
(4:29.0-T0)
10 Præstø/Nakskov
Poul Bramsen
Erik Andersen
Martin Poulsen
4:46.0
(4:46.0-T0)

Løb 5 2 årers Inrigger, Mænd DM 25 km

Plac.Navn (Klub)3250m
1 Kalundborg 2
Bjarke Christensen Bang
Aleksander Hansen
Lars Modin
4:17.0
(4:17.0-T0)
2 DSR B-Holdet
Kristian Adelbert Hansen
Jan Pierrel Mikkelsen
Nicolai Møller Andersen
4:25.0
(4:25.0-T0)
3 Varde Roklub - Thetis
Jørgen J. Larsen
Lars Jensen
Allan Haagen
4:30.0
(4:30.0-T0)
4 DSR A-Team
Allan Kjærgaard Jensen
Svend Frydendahl
Jakob Skov
4:34.0
(4:34.0-T0)
5 Humlebæk - respekt fra formand
Ryan Rosenberg
Morten Runge Poulsen
Claus Jensen
4:35.0
(4:35.0-T0)

Løb 9 2X coastal, Mænd 6 km

Plac.Navn (Klub)3250m
1 DSR MJ
Martin Schjerning
Jacob Jespersen
2:28.0
(2:28.0-T0)
2 Helsingborg 1
Nils-Peter Aulisio
Jonathan Wright
2:28.0
(2:28.0-T0)
3 Lyngby Roklub
Martin O.K. Christiansen
Dan Brammer
2:29.0
(2:29.0-T0)

Løb 11 2X coastal, Kvinder 6 km

Plac.Navn (Klub)3250m
1 DSR HA
Helle Tibian
Anna Munck Laybourn
2:31.0
(2:31.0-T0)
2 Østersøens Piger
Kate Petersen
Line Pommer
2:33.0
(2:33.0-T0)
3 DSR SJ
Julie Schou
Sophie De Goede
2:33.0
(2:33.0-T0)
4 Skovshoved Roklub
Lise Hendriksen
Kate Skavin
2:36.0
(2:36.0-T0)

Løb 12 1X coastal, Mænd 3 km

Plac.Navn (Klub)3250m
1 Helsingborg 3
Peter Berg
2:14.0
(2:14.0-T0)
2 Helsingborg 2
Daniel Böcker
2:15.0
(2:15.0-T0)
3 Skovshoved Roklub
Jesper Skavin
2:16.0
(2:16.0-T0)

Løb 13 1X coastal, Kvinder 3 km

Plac.Navn (Klub)3250m
1 Skovshoved Roklub
Henriette Skavin
2:17.0
(2:17.0-T0)