Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Port of Copenhagen 2015

Løb 1 2/4 årers inrigger, Åben mix, 1. div.

Plac.Navn (Klub)0m3250m6500m
1 DSR Coastal 1
Annetta Cecilia Eidesgaard
Anna Munck Laybourn
Helle Tibian
Malene Nielsen
Thora Gudrunardottir
0:00.0
(0:00.0-T0)
23:39.5
(23:39.5-T0)
2:49.0
(-21:09.5-T0)
2 DSR Coastal 3
Julie Schou
Kate Petersen
Mark Hartsteen
Martin Schjerning
Sune Scheufens
0:00.0
(0:00.0-T0)
21:52.9
(21:52.9-T0)
2:49.0
(-20:56.1-T0)
3 Havnens Helte - KR
Kenny Andersen
Mikkel Schmidt
Andreas Bech Mikkelsen
Lars Hvedstrup Jensen
Pia Erikstrup
0:00.0
(0:00.0-T0)
22:01.1.0
(22:01.1.0-T0)
2:50.0
(-20:49-T0)
4 Roklubben Viking
Jørgen Zangenberg
Reinhard Sværke
Rene Hansen
0:00.0
(0:00.0-T0)
25:38.7
(25:38.7-T0)
2:50.0
(-23:11.3-T0)
5 Hellerup Roklub 2
Lise Teisel
Morten Have
Arne Månsson
0:00.0
(0:00.0-T0)
27:02.3
(27:02.3-T0)
2:51.0
(-25:48.7-T0)
6 Middelfart
Bent Juul Jørgensen
Roar Kloppenborg-Skrumsager
Søren Lykke Jensen
Ole Bendtsen
Søren Steen Hansen
0:00.0
(0:00.0-T0)
23:44.9
(23:44.9-T0)
2:52.0
(-21:07.1-T0)
7 DSR Coastal 2
Arend Vosmaer
Julien Maisonnier
Ragna Karen Sigurðardóttir
Tanja Igland
Thomas Gade Kofoed
0:00.0
(0:00.0-T0)
23:22.4
(23:22.4-T0)
2:53.0
(-21:30.6-T0)
8 Roklubben SAS
Erik Nielsen
Frede Madsen
Kristian Bøckhaus
0:00.0
(0:00.0-T0)
29:03.0
(29:03.0-T0)
2:53.0
(-27:50.0-T0)
9 KVIK VI
Jesper Hansen
Valdas Valintelis
Mark van Herk
0:00.0
(0:00.0-T0)
27:10.3
(27:10.3-T0)
2:55.0
(-25:44.7-T0)
10 Roklubben SAS 2
Jan Hellesøe
Kenneth Kronborg
Michael Olesen
0:00.0
(0:00.0-T0)
28:45.3
(28:45.3-T0)
2:55.0
(-26:09.7-T0)
11 DSR ÅM10
Niels Elgaard Larsen
Christian Støyberg
Kristian Hansen
Dorthe Jørgensen
Anne Broberg Rasmussen
0:00.0
(0:00.0-T0)
24:08.1.0
(24:08.1.0-T0)
2:56.0
(-22:48-T0)
12 Roforeningen KVIK
Line Andersen
Susanne Schlie
Bo Adelholm
0:00.0
(0:00.0-T0)
29:37.0
(29:37.0-T0)
2:57.0
(-27:20.0-T0)

Løb 2 2/4 årers inrigger, Åben mix, 2. div.

Plac.Navn (Klub)0m3250m6500m
1 Rk Viking/RC Saffonia/Berlin
Dorte Rasksen
Paul Stange
Pia Jeppesen
0:00.0
(0:00.0-T0)
31:19.1
(31:19.1-T0)
3:02.0
(-29:42.9-T0)
2 KR Rapido
Ivan Baumann
Mikkel Güth Petersen
Morten Kristensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
26:57.5
(26:57.5-T0)
2:54.0
(-25:56.5-T0)
3 DSR Udkantsdanskerne
Camilla Skjødt
Jakob Alnor
Christian René Larsen
0:00.0
(0:00.0-T0)
28:06.7
(28:06.7-T0)
2:55.0
(-26:48.3-T0)
4 Københavns / Bagsværd Roklub
Kristoffer Hoffmann
Jakob Borup Jakobsen
Matilde Ea Madsen
0:00.0
(0:00.0-T0)
27:19.9
(27:19.9-T0)
2:56.0
(-25:36.1-T0)
5 Dream Team - Kolding Rk
Michael Colmer
Hanne Espersen
Erik Simonsen
0:00.0
(0:00.0-T0)
28:54.2
(28:54.2-T0)
2:56.0
(-26:01.8-T0)

Løb 3 2 årers Inrigger, Kvinder

Plac.Navn (Klub)0m3250m6500m
1 Humlebæk Lady Bees
Jette Tramm
Pia Rasmussen
Anni Renner Mortensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
29:36.1.0
(29:36.1.0-T0)
3:01.0
(-27:25-T0)
2 KVIK II
Dorte Lassen
Lea Jakobsen
Ulla Jacobsen
0:00.0
(0:00.0-T0)
27:36.3
(27:36.3-T0)
2:57.0
(-25:20.7-T0)
3 DSR W10
Tanja Nors Tardrup
Emilie Kromann-Andersen
Marie Bruun Nielsen
0:00.0
(0:00.0-T0)
27:47.6
(27:47.6-T0)
2:57.0
(-25:09.4-T0)
4 Smilet - KR
Annette Kjærulf Andersen
Carina Klein
Vibeke Skousen
0:00.0
(0:00.0-T0)
27:52.9
(27:52.9-T0)
2:57.0
(-25:04.1-T0)
5 DSR Havfruerne
Jannie Fuglsang
Cecilie Albrechtsen
Cecilie Lützen Søltoft
0:00.0
(0:00.0-T0)
28:04.0
(28:04.0-T0)
2:58.0
(-26:54-T0)
6 Gondolen - KR
Marie Krarup
Betina Holck
Kirsten Martensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
28:34.4
(28:34.4-T0)
2:58.0
(-26:23.6-T0)

Løb 4 2/4 årers inrigger, Åben mix

Plac.Navn (Klub)0m3250m6500m
1 Roklubben Viking
Jørgen Zangenberg
Reinhard Sværke
Rene Hansen
0:00.0
(0:00.0-T0)
70:05.0
(70:05.0-T0)
4:10.0
(-66:05.0-T0)
2 Aarhus/Rønne/DSR
Preben Thorsen
Torben Vesth Hansen
Geert Olsen
0:00.0
(0:00.0-T0)
73:00.0
(73:00.0-T0)
4:15.0
(-69:15.0-T0)
3 KR2
Jim Kristensen
Flemming Simonsen
Hasse Minuva
0:00.0
(0:00.0-T0)
72:32.0
(72:32.0-T0)
4:15.0
(-69:43.0-T0)
4 Roklubben Skjold
Anders Christian Larsen
Jacob Krusell
Poul Jensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
74:42.0
(74:42.0-T0)
4:20.0
(-71:38.0-T0)
5 RC. Saffonia/RC.Tegel/Berlin
Antje Zellmer
Rita Garlipp
Dirk Zellmer
0:00.0
(0:00.0-T0)
79:48.0
(79:48.0-T0)
4:25.0
(-76:37.0-T0)
6 KVIK IV
Edmond Lyne
Iver Kjar
Jens Chr. Kofoed
0:00.0
(0:00.0-T0)
76:50.0
(76:50.0-T0)
4:28.0
(-73:38.0-T0)
7 Præstø Roklub
Mai-Britt Bille
Poul Bramsen
Martin Poulsen
0:00.0
(0:00.0-T0)
80:33.0
(80:33.0-T0)
4:30.0
(-77:57.0-T0)

Løb 5 2 årers Inrigger, Mænd

Plac.Navn (Klub)0m3250m6500m
1 Kalundborg Roklub 1
Lars Modin
Bjarke Christensen Bang
Aleksander Hansen
0:00.0
(0:00.0-T0)
65:36.0
(65:36.0-T0)
4:08.0
(-62:32.0-T0)
2 DSR M1
Nicolai Møller Andersen
Niels Geertsen
Jacob Søby Pedersen
0:00.0
(0:00.0-T0)
65:58.0
(65:58.0-T0)
4:10.0
(-62:12.0-T0)
3 Hellerup Roklub 1
Peter Gammeltoft
Rolf Traberg
Thomas Weise
0:00.0
(0:00.0-T0)
67:23.0
(67:23.0-T0)
4:12.0
(-64:49.0-T0)
4 Humlebæk 50+
Christian Probst
Per Olsen
Jens Jørgen Tramm
0:00.0
(0:00.0-T0)
69:15.0
(69:15.0-T0)
4:15.0
(-65:00.0-T0)
5 Totterne DSR
Jan Pierrel Mikkelsen
Lasse Stentoft
Ulrik Rafkiær
0:00.0
(0:00.0-T0)
69:48.0
(69:48.0-T0)
4:17.0
(-66:29.0-T0)
6 DSR M2
Jesper Christensen
Jesper Schmidt Hansen
Allan Kjærgaard Jensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
70:38.0
(70:38.0-T0)
4:18.0
(-67:40.0-T0)
7 KVIK I
Ernestas Povilenas
Frederik Østerberg
Jesper Hansen
0:00.0
(0:00.0-T0)
72:04.0
(72:04.0-T0)
4:23.0
(-68:19.0-T0)