Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Skole kaproningen 2011

Løb 101 JW/JM 1X E (-10 år) Edon begynder single*

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub I
Oliver Skov Jerkovic
1:38.0
(1:38.0-T)
2 Lyngby Roklub II
Lauritz Baastrup
1:42.0
(1:42.0-T)
3 Bagsværd Roklub II
Jacob Østergaard
1:50.0
(1:50.0-T)
4 Lyngby Roklub III
Alfred Højberg
1:52.0
(1:52.0-T)
5 Lyngby Roklub I
Asbjørn Baastrup
1:59.0
(1:59.0-T)
6 Hadsund Roklub I
Ida Blomstrand
2:04.0
(2:04.0-T)
7 Hadsund Roklub II
Johan Wisholm
2:17.0
(2:17.0-T)
8 Lyngby Roklub IV
Filippa Sofia Liebl
2:48.0
(2:48.0-T)

Løb 102 JW/JM 1X D (11-12 år) Edon begynder single*

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub III
Knud Erik Grønhøj
1:25.0
(1:25.0-T)
2 Lyngby Roklub II
Jacob Lenzing
1:27.0
(1:27.0-T)
3 Ry Roklub III
Anders Møller Jensen
1:27.0
(1:27.0-T)
4 Hadsund Roklub I
Anne Cathrine Madsen
1:27.0
(1:27.0-T)
5 Ry Roklub I
Agnethe Thorup
1:29.0
(1:29.0-T)
6 Hadsund Roklub II
Anna Abrahamsen
1:36.0
(1:36.0-T)
7 Ry Roklub II
Lasse Lysdal
1:36.0
(1:36.0-T)
8 Hadsund Roklub IV
Carla Hougesen
1:43.0
(1:43.0-T)
9 Hadsund Roklub VI
Casper Lund Roth
1:49.0
(1:49.0-T)
10 Hadsund Roklub VII
Magnus Toft Conradsen
1:54.0
(1:54.0-T)
11 Hadsund Roklub V
Johanne Jespersen
1:54.0
(1:54.0-T)

Løb 103 JW/JM 1X C (13-14 år) Edon begynder single*

Plac.Navn (Klub)m
1 Ry Roklub I
Rasmus Møller Jensen
1:12.0
(1:12.0-T)
2 Holstebro Roklub II
Kasper Kalsgård
1:19.0
(1:19.0-T)
3 Roklubben Viking I
Sean Duddy
1:21.0
(1:21.0-T)
4 Holstebro Roklub I
Christoffer Eilskov Jensen
1:23.0
(1:23.0-T)
5 Næstved Roklub II
Caroline Larsen
1:23.0
(1:23.0-T)
6 Ry Roklub II
Johan Smed Bryld
1:25.0
(1:25.0-T)
7 Lemvig Roklub I
Aske Petersen
1:25.0
(1:25.0-T)
8 Lemvig Roklub II
Ida Petersen
1:28.0
(1:28.0-T)
9 Næstved Roklub XXII
Caroline Olsen
1:32.0
(1:32.0-T)
10 Næstved Roklub I
Magnus Larsen
1:34.0
(1:34.0-T)
11 Lyngby Roklub I
Emil Lenzing
1:36.0
(1:36.0-T)
12 Lyngby Roklub II
Mads Vestergaard Sørensen
1:39.0
(1:39.0-T)
13 Lyngby Roklub III
Magnus Hamann Poulsen
1:46.0
(1:46.0-T)
14 Roklubben Ægir I
Mathilde Albæk Lauritsen
1:48.0
(1:48.0-T)
15 Fredensborg Roklub II
Nicholas Typp
1:50.0
(1:50.0-T)
16 Skovshoved Roklub I
Lasse Lehwald
1:51.0
(1:51.0-T)
17 Skovshoved Roklub II
Sebastian Nor Randorf Nielsen
1:54.0
(1:54.0-T)
18 Roklubben Ægir II
Emma Sofie Andersen
2:00.0
(2:00.0-T)
19 Sorø Roklub I
2:03.0
(2:03.0-T)
20 Fredensborg Roklub IV
Anders Kildahl Jensen
2:06.0
(2:06.0-T)
21 Fredensborg Roklub III
Simon Bech Pihl
2:26.0
(2:26.0-T)
22 Næstved Roklub III
Sofie Wobbe
2:39.0
(2:39.0-T)

Løb 104 JM 1X D

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub II
Magnus Zier Quist Rathenborg
2:10.0
(2:10.0-T)
2 Holstebro Roklub III
Jonas G. Lund
2:22.0
(2:22.0-T)
3 Holstebro Roklub I
Ej i brug - Christian Carlsen
2:24.0
(2:24.0-T)
4 Hadsund Roklub II
Mikkel Jensen
2:28.0
(2:28.0-T)
5 Hadsund Roklub III
Mikkel Grønhøj Gregersen
3:00.0
(3:00.0-T)
6 Bagsværd Roklub I
Jonatan Dahl
3:06.0
(3:06.0-T)
7 Hadsund Roklub IV
Tobias Grøn
3:17.0
(3:17.0-T)
8 Hadsund Roklub I
Jesper Molin
3:31.0
(3:31.0-T)
9 Hadsund Roklub V
Johan Wisholm
3:38.0
(3:38.0-T)

Løb 105 JM 1X C

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Viking II
jesper clausen
1:00.0
(1:00.0-T)
2 Lyngby Roklub III
Victor Kyllesbech
1:06.0
(1:06.0-T)
3 Holstebro Roklub I
Andreas Quark Østergaard
1:31.0
(1:31.0-T)
4 Roskilde Roklub I
Bastian Secher
1:36.0
(1:36.0-T)
5 Skovshoved Roklub I
Oliver Kviat Antonsen
1:41.0
(1:41.0-T)
6 Odense Roklub III
Frederik Malling
1:44.0
(1:44.0-T)
7 Lyngby Roklub V
Lasse Sieben
1:44.0
(1:44.0-T)
8 Bagsværd Roklub I
Emil Eigenbrod
1:47.0
(1:47.0-T)
9 Hadsund Roklub III
Mathias Danmark
2:00.0
(2:00.0-T)
10 Roforeningen KVIK III
Nicolai Lassen
2:01.0
(2:01.0-T)
11 Bagsværd Roklub II
Niels Frederiksen
2:04.0
(2:04.0-T)
12 Roklubben Viking I
Jeppe Storm
2:04.0
(2:04.0-T)
13 Sorø Roklub I
Jakob Lillelund
2:09.0
(2:09.0-T)
14 Lyngby Roklub IV
Mathias Nielsen - KR
2:11.0
(2:11.0-T)
15 Odense Roklub IV
Noah Dimon
2:11.0
(2:11.0-T)
16 Roklubben Ægir I
Jacob Zacho Søndergaard
2:12.0
(2:12.0-T)
17 Lyngby Roklub I
Jacob Anker
2:15.0
(2:15.0-T)
18 Roforeningen KVIK I
Emil Laursen
2:16.0
(2:16.0-T)
19 Odense Roklub I
Malte Rusbjerg
2:16.0
(2:16.0-T)
20 Odense Roklub II
Søren Dahl Hansen
2:17.0
(2:17.0-T)
21 Lyngby Roklub II
Søren Baastrup
2:18.0
(2:18.0-T)
22 Nyborg Roklub I
Marcus Viby
2:21.0
(2:21.0-T)
23 Bagsværd Roklub III
Nicolai Leth Bernsen
2:24.0
(2:24.0-T)
24 Bagsværd Roklub V
Søren Fanø
2:25.0
(2:25.0-T)

Løb 106 JM 1X B

Plac.Navn (Klub)m
1 Odense Roklub I
Nick H. Larsen
1:38.0
(1:38.0-T)
2 Lyngby Roklub I
Jacob Klint
1:53.0
(1:53.0-T)
3 Roskilde Roklub I
Alexander Kische
1:57.0
(1:57.0-T)
4 Holstebro Roklub II
Jonas Kvist Nielsen
2:00.0
(2:00.0-T)
5 Hadsund Roklub I
Frederik Mathiesen
2:02.0
(2:02.0-T)
6 Skovshoved Roklub II
Tobias Helbo Wagner
2:03.0
(2:03.0-T)
7 Ry Roklub I
Andreas Thorup
2:14.0
(2:14.0-T)
8 Skovshoved Roklub III
Victor Helbo Wagner
2:18.0
(2:18.0-T)
9 Roforeningen KVIK I
Gustav Vangsgaard
2:29.0
(2:29.0-T)
10 Nyborg Roklub I
Mads Voetmann
3:22.0
(3:22.0-T)

Løb 108 JW 2X C

Plac.Navn (Klub)m
1 Odense Roklub I
Anne Larsen
Line Katrine Olsen
1:57.0
(1:57.0-T)
2 Holstebro Roklub I
Mie Andersen
Maria Dixen Nielsen
2:00.0
(2:00.0-T)
3 Sorø Roklub III
Ida Langkjær
2:07.0
(2:07.0-T)
4 Roklubben Stevns I

Fie Nissen
2:09.0
(2:09.0-T)
5 Hadsund Roklub I
Sofie Matiesen
Sophie Wahl
2:09.0
(2:09.0-T)
6 Sorø Roklub II

2:12.0
(2:12.0-T)
7 Sorø Roklub I

2:13.0
(2:13.0-T)
8 Hadsund Roklub II
Ninna Pedersen
Astrid Filtenborg
2:29.0
(2:29.0-T)

Løb 109 JW 2X B

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Furesø I
Sofie Råberg Mikkelsen
Rebecca Busk
1:47.0
(1:47.0-T)
2 Næstved Roklub/Roklubben Stevns I

Marie Frimann
2:02.0
(2:02.0-T)
3 Roklubben Stevns/Roklubben Viking I
Lisa Storm
Lisa
2:11.0
(2:11.0-T)
4 Hadsund Roklub I
Caroline Carnfeldt
Ninna Pedersen
2:18.0
(2:18.0-T)

Løb 110 JW 1X D begynder**

Plac.Navn (Klub)m
1 Odense Roklub I
Josefine Drud
2:19.0
(2:19.0-T)
2 Hadsund Roklub III
Louise Møller Lorentsen
2:25.0
(2:25.0-T)
3 Hadsund Roklub I
Agnete Munk -
2:26.0
(2:26.0-T)
4 Hadsund Roklub II
Liane Vestergaard
2:44.0
(2:44.0-T)
5 Sorø Roklub I
3:12.0
(3:12.0-T)
6 Hadsund Roklub VII
Carla Hougesen
4:03.0
(4:03.0-T)
7 Hadsund Roklub V
Anne Cathrine Madsen
4:25.0
(4:25.0-T)

Løb 111 JW 1X C begynder**

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub I
Emma Hammer
2:01.0
(2:01.0-T)
2 Holstebro Roklub II
Maria Dixen Nielsen
2:12.0
(2:12.0-T)
3 Sorø Roklub I
2:14.0
(2:14.0-T)
4 Holstebro Roklub I
Mie Andersen
2:21.0
(2:21.0-T)
5 Kerteminde Roklub I
Marta Kempf
2:29.0
(2:29.0-T)
6 Næstved Roklub I
Caroline Larsen
2:42.0
(2:42.0-T)
7 Hadsund Roklub I
Astrid Filtenborg
2:42.0
(2:42.0-T)

Løb 112 JW 1X B begynder**

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I
2:26.0
(2:26.0-T)
2 Roklubben Ægir I
Ida Kollerup Larsen
2:28.0
(2:28.0-T)
3 Hadsund Roklub I
Caroline Carnfeldt
2:40.0
(2:40.0-T)
4 Roklubben Viking I
Lisa Storm
2:48.0
(2:48.0-T)
5 Hadsund Roklub II
Michelle Nielsen
3:50.0
(3:50.0-T)

Løb 114 JM 2X C

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub I
Mathias Danmark
Wiliam Wisholm
1:52.0
(1:52.0-T)
2 Roklubben Viking I
Jeppe Storm
jesper clausen
1:53.0
(1:53.0-T)
3 Roforeningen KVIK I
Nicolai Lassen
Magnus Aggernæs
1:54.0
(1:54.0-T)
4 Sorø Roklub I
Jakob Lillelund
Jens Albert Graudal
1:56.0
(1:56.0-T)
5 Roskilde Roklub/Skovshoved Roklub I
Oliver Kviat Antonsen
Bastian Secher
1:57.0
(1:57.0-T)
6 Bagsværd Roklub II
Emil Eigenbrod
Niels Frederiksen
2:00.0
(2:00.0-T)
7 Odense Roklub I
Frederik Malling
Noah Dimon
2:01.0
(2:01.0-T)
8 Bagsværd Roklub III
Jonatan Dahl
Søren Fanø
2:49.0
(2:49.0-T)

Løb 115 JM 2X B

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub I
Mathias Danmark
Wiliam Wisholm
1:46.0
(1:46.0-T)
2 Holstebro Roklub I
Frederik Taulbjerg
Jonathan Nielsen
1:47.0
(1:47.0-T)
3 Lyngby Roklub I
Jacob Klint
Lasse Sieben
1:49.0
(1:49.0-T)
4 Hadsund Roklub III
Frederik Mathiesen
Jacob Toft Christiansen
1:58.0
(1:58.0-T)
5 Hadsund Roklub II
Christian Jørgensen
Lennart Vestergaard
2:00.0
(2:00.0-T)
6 Roforeningen KVIK I
Emil Laursen
Gustav Vangsgaard
2:01.0
(2:01.0-T)

Løb 116 JM 2X D begynder**

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub I
Jonas G. Lund
Magnus Zier Quist Rathenborg
2:04.0
(2:04.0-T)
2 Hadsund Roklub II
Jesper Molin
Mikkel Jensen
2:24.0
(2:24.0-T)
3 Hadsund Roklub III
Magnus Toft Conradsen
Knud Erik Grønhøj
2:44.0
(2:44.0-T)
4 Hadsund Roklub I
Tobias Grøn
Mikkel Grønhøj Gregersen
2:45.0
(2:45.0-T)
5 Hadsund Roklub IV
Casper Lund Roth
Johan Wisholm
3:16.0
(3:16.0-T)

Løb 118 JM 2X B begynder**

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub/Lemvig Roklub I
Aske Petersen
Jonas G. Lund
1:50.0
(1:50.0-T)
2 Lyngby Roklub I
Jacob Klint
Lasse Sieben
1:50.0
(1:50.0-T)
3 Næstved Roklub I
Magnus Larsen
Mathias Svensgaard
2:04.0
(2:04.0-T)
4 Fredensborg Roklub I
Gustav Singer
Anders Kildahl Jensen
2:22.0
(2:22.0-T)

Løb 119 JW 2X D begynder**

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub I
Louise Møller Lorentsen
Liane Vestergaard
2:08.0
(2:08.0-T)
2 Sorø Roklub I

2:18.0
(2:18.0-T)
3 Hadsund Roklub III
Anna Abrahamsen
Anne Cathrine Madsen
2:52.0
(2:52.0-T)
4 Hadsund Roklub II
Johanne Jespersen
Agnete Munk -
3:04.0
(3:04.0-T)

Løb 120 JW 2X C begynder**

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub/Lemvig Roklub I
Mie Andersen
Ida Petersen
2:17.0
(2:17.0-T)
2 Næstved Roklub I
Caroline Larsen
Caroline Olsen
2:27.0
(2:27.0-T)
3 Sorø Roklub I

Sara Hundstrup
2:29.0
(2:29.0-T)
4 Næstved Roklub II
Anna Frimann
Sofie Wobbe
2:35.0
(2:35.0-T)

Løb 121 JW 2X B begynder**

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I

2:04.0
(2:04.0-T)
2 Fredensborg Roklub I

2:15.0
(2:15.0-T)
3 Hadsund Roklub I
Carla Hougesen
Michelle Nielsen
3:11.0
(3:11.0-T)

Løb 123 JW 1X C

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub I
Mie Andersen
2:02.0
(2:02.0-T)
2 Roklubben Stevns II
Fie Nissen
2:05.0
(2:05.0-T)
3 Roklubben Stevns I
Anne-Kristine Haunsvig
2:09.0
(2:09.0-T)
4 Odense Roklub II
Anne Larsen
2:09.0
(2:09.0-T)
5 Hadsund Roklub II
Sofie Matiesen
2:10.0
(2:10.0-T)
6 Sorø Roklub I
2:12.0
(2:12.0-T)
7 Bagsværd Roklub I
Emma Hammer
2:12.0
(2:12.0-T)
8 Holstebro Roklub II
Maria Dixen Nielsen
2:13.0
(2:13.0-T)
9 Odense Roklub I
Line Katrine Olsen
2:16.0
(2:16.0-T)
10 Hadsund Roklub IV
Ninna Pedersen
2:25.0
(2:25.0-T)
11 Sorø Roklub II
2:27.0
(2:27.0-T)
12 Hadsund Roklub I
Sophie Wahl
2:27.0
(2:27.0-T)
13 Kerteminde Roklub I
Marta Kempf
2:37.0
(2:37.0-T)
14 Hadsund Roklub III
Astrid Filtenborg
2:54.0
(2:54.0-T)

Løb 124 JW 1X B

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub I
Frederikke Bay Toft
1:58.0
(1:58.0-T)
2 Næstved Roklub I
Marie Frimann
1:58.0
(1:58.0-T)
3 Roklubben Ægir I
Ida Kollerup Larsen
2:10.0
(2:10.0-T)
4 Roklubben Viking I
Lisa Storm
2:13.0
(2:13.0-T)
5 Roklubben Stevns I
Ulrikke Nissen
2:13.0
(2:13.0-T)
6 Hadsund Roklub I
Caroline Carnfeldt
2:25.0
(2:25.0-T)

Løb 125 JM 1X D begynder**

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub I
Magnus Zier Quist Rathenborg
2:10.0
(2:10.0-T)
2 Holstebro Roklub II
Jonas G. Lund
2:18.0
(2:18.0-T)
3 Hadsund Roklub VII
Casper Lund Roth
2:25.0
(2:25.0-T)
4 Roklubben Viking I
Markus Christiansen
2:25.0
(2:25.0-T)
5 Hadsund Roklub II
Mikkel Jensen
2:27.0
(2:27.0-T)
6 Hadsund Roklub I
Jesper Molin
2:59.0
(2:59.0-T)
7 Hadsund Roklub V
Knud Erik Grønhøj
2:59.0
(2:59.0-T)
8 Odense Roklub I
Andreas Finne Skovbakke
3:03.0
(3:03.0-T)
9 Hadsund Roklub III
Mikkel Grønhøj Gregersen
3:13.0
(3:13.0-T)
10 Hadsund Roklub IV
Tobias Grøn
3:34.0
(3:34.0-T)
11 Hadsund Roklub VI
Magnus Toft Conradsen
3:45.0
(3:45.0-T)

Løb 126 JM 1X C begynder**

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub I
Andreas Quark Østergaard
1:58.0
(1:58.0-T)
2 Sorø Roklub I
2:31.0
(2:31.0-T)
3 Fredensborg Roklub II
Karl Strehmel Ringstrøm
2:36.0
(2:36.0-T)
4 Fredensborg Roklub V
Anders Kildahl Jensen
2:37.0
(2:37.0-T)
5 Fredensborg Roklub IV
Peter Kvist Thomsen
2:47.0
(2:47.0-T)
6 Fredensborg Roklub I
Ditlev Frickmann
3:31.0
(3:31.0-T)
7 Roklubben Viking I
Sean Duddy
4:49.0
(4:49.0-T)

Løb 127 JM 1X B begynder**

Plac.Navn (Klub)m
1 Holstebro Roklub I
Jonas Kvist Nielsen
1:56.0
(1:56.0-T)
2 Holstebro Roklub II
Ej i brug - Aske Petersen
2:03.0
(2:03.0-T)
3 Sorø Roklub I
2:23.0
(2:23.0-T)
4 Fredensborg Roklub I
Anders Koch
2:37.0
(2:37.0-T)
5 Hadsund Roklub I
Christian Jørgensen
2:52.0
(2:52.0-T)