Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Sjællands Mesterskaberne 2009

Løb 101 Dame åben 6000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m2500m3000m3500m4000m4500m5000m5500m6000m
1 Roforeningen KVIK
Fie Udby Graugaard
1:45.0
(1:45.0-T34)
3:33.6
(1:48.6-T30)
5:21.6
(1:48.0-T31)
7:09.9
(1:48.3-T30)
8:58.3
(1:48.4-T31)
10:47.1
(1:48.8-T31)
12:35.7
(1:48.6-T31)
14:24.3
(1:48.6-T31)
16:13.2
(1:48.9-T31)
18:02.9
(1:49.7-T31)
19:51.6
(1:48.7-T32)
21:35.4
(1:43.8-T37)
2 Skovshoved Roklub
Margit Haahr Hansen
1:48.8
(1:48.8-T33)
3:40.3
(1:51.5-T29)
5:31.7
(1:51.4-T29)
7:24.5
(1:52.8-T29)
9:18.0
(1:53.5-T29)
11:12.2
(1:54.2-T29)
13:07.0
(1:54.8-T29)
15:02.0
(1:55.0-T29)
16:57.3
(1:55.3-T29)
18:53.7
(1:56.4-T29)
20:48.1
(1:54.4-T29)
22:34.7
(1:46.6-T38)
3 Danske Studenters Roklub
Mette Dyrlund Petersen
1:50.1.0
(1:50.1.0-T33)
3:45.9
(1:55.8-T30)
5:42.0
(1:56.1-T29)
7:39.0
(1:57.0-T30)
9:37.3
(1:58.3-T30)
11:36.2
(1:58.9-T29)
13:36.7
(2:00.5-T29)
15:38.8
(2:02.1-T29)
17:41.5
(2:02.7-T28)
19:43.2
(2:01.7-T29)
21:42.0
(1:58.8-T29)
23:37.5
(1:55.5-T30)

Løb 102 Herre åben 6000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m2500m3000m3500m4000m4500m5000m5500m6000m
1 Danske Studenters Roklub 6
Magnus Madsen
1:33.3
(1:33.3-T30)
3:11.3
(1:38.0-T28)
4:48.7
(1:37.4-T28)
6:26.9
(1:38.2-T28)
8:05.5
(1:38.6-T29)
9:43.3
(1:37.8-T29)
11:22.6
(1:39.3-T28)
13:01.9
(1:39.3-T27)
14:40.3
(1:38.4-T28)
16:18.6
(1:38.3-T27)
17:56.1.0
(1:37.5-T28)
19:33.1.0
(1:37.0-T28)
2 Danske Studenters Roklub 3
Jens Broberg
1:37.0
(1:37.0-T30)
3:14.9
(1:37.9-T28)
4:51.5
(1:36.6-T30)
6:29.8
(1:38.3-T28)
8:09.5
(1:39.7-T29)
9:46.6
(1:37.1.0-T31)
11:28.6
(1:42.0-T28)
13:12.5
(1:43.9-T28)
14:54.8
(1:42.3-T29)
16:35.9
(1:41.1.0-T30)
18:18.2
(1:42.3-T29)
20:02.4
(1:44.2-T29)
3 Danske Studenters Roklub
Søren Krogh Hansen
1:38.9
(1:38.9-T32)
3:20.9
(1:42.0-T28)
5:03.3
(1:42.4-T29)
6:45.8
(1:42.5-T29)
8:29.1
(1:43.3-T28)
10:12.6
(1:43.5-T29)
11:56.6
(1:44.0-T30)
13:40.9
(1:44.3-T29)
15:24.6
(1:43.7-T31)
17:08.3
(1:43.7-T30)
18:51.9
(1:43.6-T31)
20:32.4
(1:40.5-T35)
4 Kalundborg Roklub
Aleksander Hansen
1:43.3
(1:43.3-T31)
3:28.2
(1:44.9-T30)
5:12.6
(1:44.4-T30)
6:57.2
(1:44.6-T30)
8:42.0
(1:44.8-T30)
10:27.1
(1:45.1.0-T30)
12:12.1
(1:45.0-T30)
13:57.0
(1:44.9-T30)
15:41.8
(1:44.8-T30)
17:26.4
(1:44.6-T29)
19:010
(1:43.6-T30)
20:43.7
(1:33.7-T34)
5 Danske Studenters Roklub 4
Erwan Tacher
1:43.1.0
(1:43.1.0-T30)
3:27.7
(1:44.6-T29)
5:12.0
(1:44.3-T30)
6:57.0
(1:45.0-T30)
8:42.8
(1:45.8-T29)
10:29.1.0
(1:46.3-T29)
12:15.2
(1:46.1.0-T30)
14:01.5
(1:46.3-T30)
15:48.1.0
(1:46.6-T29)
17:34.8
(1:46.7-T29)
19:21.4
(1:46.6-T28)
21:06.5
(1:45.1-T29)
6 Søværnets Officersskole
Kasper Thomassen
1:42.7
(1:42.7-T32)
3:26.8
(1:44.1.0-T30)
5:10.3
(1:43.5-T30)
6:55.2
(1:44.9-T31)
8:40.0
(1:44.8-T31)
10:25.6
(1:45.6-T32)
12:13.4
(1:47.8-T30)
14:02.0
(1:48.6-T29)
15:50.6
(1:48.6-T30)
17:39.5
(1:48.9-T30)
19:28.6
(1:49.1.0-T31)
21:11.0
(1:42.4-T33)
7 Danske Studenters Roklub 5
Roberto Usai
1:38.2
(1:38.2-T31)
3:19.8
(1:41.6-T28)
5:02.0
(1:42.2-T28)
6:46.1
(1:44.1.0-T28)
8:31.8
(1:45.7-T28)
10:19.7
(1:47.9-T27)
12:09.3
(1:49.6-T26)
13:58.5
(1:49.2-T26)
15:48.4
(1:49.9-T26)
17:38.5
(1:50.1.0-T26)
19:28.2
(1:49.7-T26)
21:12.4
(1:44.2-T29)

Løb 103 Piger Junior U. 11 (u. 11år) 500m

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Tissø Roklub 2
Mette Nissen
0:36.1
(0:36.1-T40)
1:10.8
(0:34.7-T43)
1:47.6
(0:36.8-T44)
2:25.0
(0:37.4-T45)
2 Tissø Roklub
Janni Nissen
0:46.1
(0:46.1-T47)
1:29.0
(0:42.9-T48)
2:13.6
(0:44.6-T42)
2:58.0
(0:44.4-T59)

Løb 104 Drenge Junior U. 11 (u. 11år) 500m

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Bagsværd Roklub
Jonatan Dahl
0:41.9
(0:41.9-T46)
1:25.8
(0:43.9-T46)
2:10.2
(0:44.4-T46)
2:54.5
(0:44.3-T47)

Løb 105 Piger Junior U. 13 (11-12år) 500m

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Rungsted Roklub 2
Sarah Petersen
0:31.0
(0:31.0-T43)
1:01.6
(0:30.6-T45)
1:34.1.0
(0:32.5-T42)
2:07.9
(0:33.8-T39)
2 Roklubben Viking
Mette Østrup Olsen
0:34.4
(0:34.4-T42)
1:09.6
(0:35.2-T36)
1:49.0
(0:39.4-T37)
2:27.3
(0:38.3-T34)
3 Rungsted Roklub 3
0:35.4
(0:35.4-T49)
1:13.1.0
(0:37.7-T48)
1:53.0
(0:39.9-T41)
2:31.6
(0:38.6-T39)
4 Rungsted Roklub
0:36.1
(0:36.1-T37)
1:14.5
(0:38.4-T36)
1:54.9
(0:40.4-T34)
2:32.6
(0:37.7-T37)
5 Bagsværd Roklub
Mie Schjerling
0:39.0
(0:39.0-T40)
1:17.4
(0:38.4-T39)
1:57.8
(0:40.4-T37)
2:39.0
(0:41.2-T38)

Løb 106 Drenge Junior U. 13 (11-12år) 500m

Plac.Navn (Klub)125m250m375m500m
1 Tissø Roklub
Emil Korgaard
0:30.7
(0:30.7-T35)
1:00.2
(0:29.5-T35)
1:29.8
(0:29.6-T37)
1:58.9
(0:29.1.0-T39)
2 Lyngby Roklub 2
Jacob Anker
0:34.4
(0:34.4-T37)
1:09.6
(0:35.2-T34)
1:43.3
(0:33.7-T37)
2:16.1.0
(0:32.8-T38)
3 Lyngby Roklub
Søren Baastrup
0:35.9
(0:35.9-T47)
1:12.3
(0:36.4-T46)
1:48.1.0
(0:35.8-T52)
2:23.8
(0:35.7-T54)

Løb 107 Piger Junior U. 15 (13-14år) 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Roklubben Furesø
Sofie Råberg Mikkelsen
0:56.0
(0:56.0-T36)
1:54.3
(0:58.3-T33)
2:53.3
(0:59.0-T32)
3:50.9
(0:57.6-T34)
2 Bagsværd Roklub 7
Mathilde Persson
0:56.5
(0:56.5-T37)
1:56.6
(1:00.1-T31)
2:57.2
(1:00.6-T31)
3:55.4
(0:58.2-T36)
3 Næstved Roklub
Marie Frimann
0:59.3
(0:59.3-T40)
2:01.3
(1:02.0-T38)
3:03.0
(1:01.7-T37)
4:01.2
(0:58.2-T43)
4 Bagsværd Roklub 5
Trine Grann 2 - bruges ikke
0:57.7
(0:57.7-T36)
1:59.5
(1:01.8-T31)
3:02.6
(1:03.1-T31)
4:02.7
(1:00.1.0-T39)
5 Bagsværd Roklub 6
Frederikke Bay Toft
0:58.4
(0:58.4-T34)
2:00.1.0
(1:01.7-T33)
3:03.3
(1:03.2-T32)
4:06.2
(1:02.9-T36)
6 Bagsværd Roklub 2
Pernille Kongsø
1:00.7
(1:00.7-T39)
2:04.0
(1:03.3-T37)
3:07.8
(1:03.8-T36)
4:09.7
(1:01.9-T39)
7 Bagsværd Roklub 3
Astrid Kirk Haumann
0:59.4
(0:59.4-T38)
2:02.5
(1:03.1-T35)
3:08.0
(1:05.5-T34)
4:15.0
(1:07.0-T33)

Løb 108 Drenge Junior U. 15 (13-14år) 1000m

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Roskilde Roklub 2
Andreas Dyrby
0:49.1
(0:49.1-T37)
1:37.8
(0:48.7-T34)
2:26.4
(0:48.6-T36)
3:12.9
(0:46.5-T43)
2 Bagsværd Roklub 10
Oliver Rying Thomsen
0:49.1
(0:49.1-T35)
1:38.9
(0:49.8-T31)
2:28.8
(0:49.9-T31)
3:19.1.0
(0:50.3-T33)
3 Bagsværd Roklub 3
Andreas Ven
0:50.3
(0:50.3-T33)
1:43.2
(0:52.9-T28)
2:35.8
(0:52.6-T29)
3:27.6
(0:51.8-T31)
4 Bagsværd Roklub 7
Peter Christian Holmquist
0:52.1
(0:52.1-T36)
1:46.0
(0:53.9-T30)
2:39.3
(0:53.3-T32)
3:31.4
(0:52.1-T33)
5 Københavns Roklub 2
Tobias Mortensen
0:51.0
(0:51.0-T46)
1:45.3
(0:54.3-T38)
2:39.8
(0:54.5-T36)
3:33.6
(0:53.8-T43)
6 Næstved Roklub 2
steffen jørgensen
0:51.2
(0:51.2-T36)
1:43.7
(0:52.5-T35)
2:39.8
(0:56.1-T33)
3:37.0
(0:57.2-T33)
7 Roskilde Roklub
Joachim Sutton
0:51.5
(0:51.5-T43)
1:45.8
(0:54.3-T35)
2:42.1.0
(0:56.3-T33)
3:38.6
(0:56.5-T34)
8 Kalundborg Roklub
Jim Emil Kristiansen Møller
0:50.7
(0:50.7-T40)
1:46.7
(0:56.0-T35)
2:45.1.0
(0:58.4-T34)
3:41.6
(0:56.5-T35)
9 Bagsværd Roklub 2
Malthe Sebastian Puro
0:55.3
(0:55.3-T35)
1:51.3
(0:56.0-T31)
2:47.9
(0:56.6-T32)
3:44.0
(0:56.1-T33)
10 Roklubben Viking
Martin Nielsen
0:50.5
(0:50.5-T44)
1:46.7
(0:56.2-T34)
2:45.5
(0:58.8-T33)
3:44.7
(0:59.2-T32)
11 Lyngby Roklub
Alexander Modest
0:55.1
(0:55.1-T36)
1:52.3
(0:57.2-T34)
2:49.9
(0:57.6-T34)
3:46.5
(0:56.6-T37)
12 Præstø Roklub 2
Martin Oddershede
0:56.8
(0:56.8-T31)
1:54.6
(0:57.8-T28)
2:53.5
(0:58.9-T30)
3:49.6
(0:56.1-T33)
13 Præstø Roklub
Jonas K, Nielsen
0:57.8
(0:57.8-T36)
1:54.6
(0:56.8-T35)
2:51.6
(0:57.0-T35)
3:50.7
(0:59.1-T35)
14 Bagsværd Roklub 4
Frederik Vilandt Rasmussen
0:58.8
(0:58.8-T33)
1:58.0
(0:59.2-T30)
2:57.2
(0:59.2-T31)
3:55.3
(0:58.1-T36)
14 Bagsværd Roklub 6
Tobias Thykjær
0:55.6
(0:55.6-T43)
1:54.4
(0:58.8-T31)
2:54.9
(1:00.5-T31)
3:55.3
(1:00.4-T35)
16 Præstø Roklub 3
Jonas Carlsen
0:58.6
(0:58.6-T34)
1:58.2
(0:59.6-T31)
2:55.3
(0:57.1-T36)
3:56.3
(1:01.0-T34)
17 Bagsværd Roklub 8
Axel Watson
0:54.0
(0:54.0-T39)
1:50.9
(0:56.9-T35)
2:51.7
(1:00.8-T35)
3:56.5
(1:04.8-T32)
18 Bagsværd Roklub 5
Mads Petersen
1:00.0
(1:00.0-T33)
2:01.0
(1:01.0-T30)
3:02.1
(1:01.1-T30)
4:01.2
(0:59.1-T36)
19 Lyngby Roklub 3
Magnus Baastrup
0:58.0
(0:58.0-T42)
1:59.5
(1:01.5-T35)
3:02.1
(1:02.6-T36)
4:04.8
(1:02.7-T41)
20 Bagsværd Roklub 9
Jacob Grove Klahsen
1:00.0
(1:00.0-T36)
2:03.4
(1:03.4-T29)
3:08.1
(1:04.7-T29)
4:12.0
(1:03.9-T31)
21 Bagsværd Roklub
Emil Steensgaard Olsen
0:58.5
(0:58.5-T38)
2:02.4
(1:03.9-T34)
3:09.4
(1:07.0-T32)
4:14.4
(1:05.0-T33)
22 Lyngby Roklub 2
Emil Meland Knudsen
1:02.0
(1:02.0-T38)
2:07.1
(1:05.1-T32)
3:12.7
(1:05.6-T33)
4:19.2
(1:06.5-T32)
23 Næstved Roklub
Andre Madsen
1:01.3
(1:01.3-T44)
2:09.0
(1:07.7-T38)
3:18.7
(1:09.7-T39)
4:28.6
(1:09.9-T37)
24 Bagsværd Roklub 11
Jonatan Dahl
1:37.8
(1:37.8-T44)
3:19.0
(1:41.2-T44)
4:52.2
(1:33.2-T50)
6:27.4
(1:35.2-T51)

Løb 109 Piger Junior U. 17 (15-16år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Roskilde Roklub
Mie Toft Nilsson
1:59.6
(1:59.6-T34)
4:03.2
(2:03.6-T31)
6:08.9
(2:05.7-T32)
8:12.6
(2:03.7-T34)
2 Bagsværd Roklub
Iben Østergaard
1:59.4
(1:59.4-T33)
4:04.9
(2:05.5-T31)
6:13.0
(2:08.1-T30)
8:12.8
(1:59.8-T33)
3 Bagsværd Roklub 2
Camilla Weis-Banke
2:00.2
(2:00.2-T33)
4:05.4
(2:05.2-T32)
6:12.1
(2:06.7-T32)
8:15.0
(2:02.9-T34)
4 Bagsværd Roklub 3
Line Møller
1:57.6
(1:57.6-T33)
4:05.2
(2:07.6-T30)
6:15.1
(2:09.9-T30)
8:23.8
(2:08.7-T30)

Løb 110 Drenge Junior U. 17 (15-16år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd Roklub 4
Mike Christensen
1:36.1.0
(1:36.1.0-T35)
3:17.4
(1:41.3-T31)
4:59.3
(1:41.9-T32)
6:36.5
(1:37.2-T33)
2 Bagsværd Roklub 2
Jakob Diness
1:39.4
(1:39.4-T33)
3:19.6
(1:40.2-T32)
5:01.5
(1:41.9-T31)
6:39.8
(1:38.3-T35)
3 Bagsværd Roklub
Christian List Jakobsen
1:40.8
(1:40.8-T35)
3:23.9
(1:43.1.0-T33)
5:07.6
(1:43.7-T33)
6:47.9
(1:40.3-T35)
4 Bagsværd Roklub 3
Jonatan Engelbrecht
1:41.8
(1:41.8-T36)
3:26.0
(1:44.2-T33)
5:10.8
(1:44.8-T31)
6:53.1
(1:42.3-T33)
5 Roskilde Roklub 3
Martin Brenøe
1:43.6
(1:43.6-T35)
3:29.4
(1:45.8-T32)
5:15.4
(1:46.0-T31)
6:56.7
(1:41.3-T36)
6 Roskilde Roklub
Mads Brogård
1:47.5
(1:47.5-T35)
3:38.0
(1:50.5-T33)
5:29.4
(1:51.4-T32)
7:17.0
(1:47.6-T36)
7 Næstved Roklub
frederik larsen
1:53.1
(1:53.1-T35)
3:56.3
(2:03.2-T31)
6:01.3
(2:05.0-T31)
8:03.2
(2:01.9-T32)

Løb 111 Piger Junior U. 19 (17-18år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd Roklub
Sofie C. Maagaard Jensen
1:51.7
(1:51.7-T35)
3:43.7
(1:52.0-T34)
5:34.6
(1:50.9-T34)
7:25.3
(1:50.7-T34)

Løb 112 Drenge Junior U. 19 (17-18år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Danske Studenters Roklub 2
Tøger Berg Rasmussen
1:31.2
(1:31.2-T37)
3:03.2
(1:32.0-T36)
4:35.1
(1:31.9-T37)
6:04.8
(1:29.7-T42)
2 Bagsværd Roklub 4
Christian Michaelsen
1:33.9
(1:33.9-T31)
3:11.8
(1:37.9-T30)
4:50.9
(1:39.1.0-T30)
6:27.9
(1:37.0-T31)
3 Bagsværd Roklub Eft.
Oscar Petersen
1:37.7
(1:37.7-T36)
3:15.8
(1:38.1.0-T33)
4:54.7
(1:38.9-T32)
6:32.5
(1:37.8-T34)
4 Bagsværd Roklub 3
Frederic Maigaard
1:37.2
(1:37.2-T35)
3:16.6
(1:39.4-T33)
4:56.6
(1:40.0-T32)
6:36.2
(1:39.6-T33)
5 Bagsværd Roklub 2
Niclas Mørck
1:37.8
(1:37.8-T37)
3:19.2
(1:41.4-T35)
5:03.2
(1:44.0-T35)
6:46.4
(1:43.2-T34)
6 Bagsværd Roklub 5
Casper Villadsen
1:36.8
(1:36.8-T35)
3:20.7
(1:43.9-T29)
5:05.7
(1:45.0-T30)
6:48.5
(1:42.8-T31)
7 Bagsværd Roklub
Alexander S. Sørensen
1:42.1.0
(1:42.1.0-T38)
3:27.1.0
(1:45.0-T35)
5:13.1
(1:46.0-T34)
6:57.3
(1:44.2-T35)
8 Roklubben Viking
Frederik Holm
1:42.4
(1:42.4-T37)
3:26.4
(1:44.0-T35)
5:12.5
(1:46.1.0-T32)
6:57.7
(1:45.2-T34)

Løb 115 Drenge Fitness Sprint 12-14 år 200 meter

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Bagsværd Roklub
Oliver Rying Thomsen
0:09.3
(0:09.3-T58)
0:17.3
(0:08.0-T60)
0:25.4
(0:08.1-T59)
0:33.7
(0:08.3-T58)
2 Kalundborg Roklub Eft.
Frederik Holmbo Høy
0:09.8
(0:09.8-T61)
0:18.1
(0:08.3-T58)
0:26.6
(0:08.5-T57)
0:35.4
(0:08.8-T54)
3 Bagsværd Roklub 4
Andreas Ven
0:09.9
(0:09.9-T48)
0:18.4
(0:08.5-T42)
0:27.1
(0:08.7-T41)
0:36.1
(0:09.0-T40)
4 Bagsværd Roklub 2
Peter Christian Holmquist
0:10.1
(0:10.1-T71)
0:18.9
(0:08.8-T54)
0:27.9
(0:09.0-T60)
0:37.0
(0:09.1-T59)
5 Næstved Roklub 2
steffen jørgensen
0:10.4
(0:10.4-T46)
0:19.3
(0:08.9-T47)
0:28.6
(0:09.3-T39)
0:38.2
(0:09.6-T44)
6 Roklubben Furesø 2
Marcus Pii Lunau Blanke
0:11.0
(0:11.0-T44)
0:20.4
(0:09.4-T45)
0:29.9
(0:09.5-T50)
0:39.8
(0:09.9-T43)
7 Lyngby Roklub
Alexander Modest
0:11.1
(0:11.1-T54)
0:20.6
(0:09.5-T57)
0:30.2
(0:09.6-T56)
0:40.1
(0:09.9-T48)
8 Roklubben Furesø 3
Rune Häckert Christensen
0:11.0
(0:11.0-T49)
0:20.5
(0:09.5-T51)
0:30.2
(0:09.7-T56)
0:40.2
(0:10.0-T48)
9 Kalundborg Roklub
Jim Emil Kristiansen Møller
0:10.8
(0:10.8-T67)
0:20.3
(0:09.5-T76)
0:30.4
(0:10.1-T71)
0:40.8
(0:10.4-T74)
10 Bagsværd Roklub 9
Axel Watson
0:11.3
(0:11.3-T53)
0:21.1
(0:09.8-T43)
0:31.2
(0:10.1-T48)
0:41.7
(0:10.5-T40)
11 Bagsværd Roklub 8
Malthe Sebastian Puro
0:11.5
(0:11.5-T47)
0:21.6
(0:10.1-T36)
0:31.6
(0:10.0-T42)
0:41.8
(0:10.2-T41)
12 Bagsværd Roklub 3
Tobias Thykjær
0:11.7
(0:11.7-T61)
0:21.9
(0:10.2-T53)
0:32.3
(0:10.4-T58)
0:43.1
(0:10.8-T50)
13 Bagsværd Roklub 5
Mads Petersen
0:11.9
(0:11.9-T51)
0:22.4
(0:10.5-T46)
0:33.0
(0:10.6-T45)
0:43.5
(0:10.5-T45)
14 Lyngby Roklub 3
Magnus Baastrup
0:12.0
(0:12.0-T60)
0:22.3
(0:10.3-T52)
0:32.9
(0:10.6-T57)
0:43.7
(0:10.8-T50)
15 Bagsværd Roklub 6
Frederik Vilandt Rasmussen
0:12.2
(0:12.2-T44)
0:22.6
(0:10.4-T40)
0:33.2
(0:10.6-T40)
0:43.8
(0:10.6-T45)
16 Roklubben Furesø Eft.
Markus Kojo Hagan
0:12.4
(0:12.4-T44)
0:22.9
(0:10.5-T46)
0:33.5
(0:10.6-T45)
0:44.4
(0:10.9-T38)
17 Bagsværd Roklub 10
Jakob Grove Klahsen
0:12.5
(0:12.5-T48)
0:23.4
(0:10.9-T39)
0:34.2
(0:10.8-T44)
0:45.2
(0:11.0-T43)
18 Lyngby Roklub 2
Emil Meland Knudsen
0:12.6
(0:12.6-T48)
0:23.6
(0:11.0-T49)
0:35.0
(0:11.4-T42)
0:46.8
(0:11.8-T41)
19 Bagsværd Roklub 7
Emil Steensgaard Olsen
0:13.0
(0:13.0-T46)
0:24.0
(0:11.0-T49)
0:35.5
(0:11.5-T42)
0:47.5
(0:12.0-T35)
20 Roklubben Furesø
Mads Rude Wind
0:13.5
(0:13.5-T53)
0:24.7
(0:11.2-T59)
0:36.4
(0:11.7-T62)
0:48.5
(0:12.1-T60)
21 Næstved Roklub
Andre Madsen
0:12.9
(0:12.9-T60)
0:24.4
(0:11.5-T73)
0:36.4
(0:12.0-T55)
0:48.7
(0:12.3-T53)
22 Lyngby Roklub 5
Jacob Anker
0:14.9
(0:14.9-T44)
0:27.1
(0:12.2-T39)
0:39.2
(0:12.1-T45)
0:51.9
(0:12.7-T43)
23 Lyngby Roklub 4
Søren Baastrup
0:15.1
(0:15.1-T60)
0:29.0
(0:13.9-T65)
0:43.0
(0:14.0-T64)
0:57.8
(0:14.8-T61)

Løb 116 Piger Fitness Sprint 12-14 år 200 meter

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Roklubben Furesø 2
Rebecca Busk
0:10.6
(0:10.6-T51)
0:19.5
(0:08.9-T54)
0:28.5
(0:09.0-T60)
0:37.8
(0:09.3-T58)
2 Bagsværd Roklub 6
Trine Grann 2 - bruges ikke
0:11.2
(0:11.2-T48)
0:20.8
(0:09.6-T50)
0:30.6
(0:09.8-T55)
0:40.9
(0:10.3-T47)
3 Bagsværd Roklub 4
Mathilde Persson
0:11.7
(0:11.7-T46)
0:21.9
(0:10.2-T47)
0:32.2
(0:10.3-T47)
0:42.7
(0:10.5-T46)
4 Bagsværd Roklub 2
Frederikke Bay Toft
0:11.8
(0:11.8-T51)
0:21.9
(0:10.1-T54)
0:32.3
(0:10.4-T46)
0:43.0
(0:10.7-T51)
5 Roklubben Furesø
Mia Engel
0:12.1
(0:12.1-T44)
0:22.5
(0:10.4-T40)
0:33.2
(0:10.7-T34)
0:44.0
(0:10.8-T39)
6 Bagsværd Roklub 5
Pernille Kongsø
0:12.5
(0:12.5-T48)
0:22.9
(0:10.4-T52)
0:33.7
(0:10.8-T39)
0:44.9
(0:11.2-T43)
7 Bagsværd Roklub
Astrid Kirk Haumann
0:12.5
(0:12.5-T43)
0:23.6
(0:11.1-T49)
0:35.1
(0:11.5-T42)
0:46.5
(0:11.4-T47)
8 Næstved Roklub
Marie Frimann
0:12.2
(0:12.2-T64)
0:23.5
(0:11.3-T64)
0:34.7
(0:11.2-T75)
0:46.8
(0:12.1.0-T69)
9 Rungsted Roklub 2
Sarah Petersen
0:12.9
(0:12.9-T51)
0:23.8
(0:10.9-T55)
0:35.1
(0:11.3-T53)
0:47.0
(0:11.9-T51)
10 Rungsted Roklub
0:14.8
(0:14.8-T41)
0:27.9
(0:13.1-T46)
0:41.6
(0:13.7-T44)
0:54.8
(0:13.2-T41)
11 Rungsted Roklub 3
0:15.4
(0:15.4-T55)
0:29.1
(0:13.7-T53)
0:43.3
(0:14.2-T51)
0:57.6
(0:14.3-T46)

Løb 117 Drenge Fitness Sprint 14-16 år 200 meter

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Bagsværd Roklub 2
Jakob Diness
0:08.6
(0:08.6-T49)
0:16.1
(0:07.5-T56)
0:23.8
(0:07.7-T47)
0:31.7
(0:07.9-T53)
2 Bagsværd Roklub
Christian List Jakobsen
0:09.0
(0:09.0-T53)
0:16.9
(0:07.9-T61)
0:25.0
(0:08.1-T52)
0:33.3
(0:08.3-T58)
3 Bagsværd Roklub 3
Jonatan Engelbrecht
0:09.8
(0:09.8-T55)
0:18.2
(0:08.4-T50)
0:26.8
(0:08.6-T56)
0:35.5
(0:08.7-T55)
4 Næstved Roklub
frederik larsen
0:10.9
(0:10.9-T49)
0:20.1
(0:09.2-T52)
0:29.7
(0:09.6-T50)
0:39.7
(0:10.0-T42)

Løb 118 Piger Fitness Sprint 14-16 år 200 meter

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Bagsværd Roklub 3
Line Møller
0:11.4
(0:11.4-T48)
0:21.4
(0:10.0-T42)
0:31.4
(0:10.0-T42)
0:41.7
(0:10.3-T53)
2 Bagsværd Roklub
Camilla Weis-Banke
0:11.6
(0:11.6-T47)
0:21.7
(0:10.1-T47)
0:31.8
(0:10.1-T47)
0:42.1
(0:10.3-T41)
3 Bagsværd Roklub 2
Iben Østergaard
0:12.1
(0:12.1-T40)
0:22.1
(0:10.0-T42)
0:32.2
(0:10.1-T42)
0:42.4
(0:10.2-T47)

Løb 119 Drenge Fitness Sprint 16-18 år 200 meter

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Bagsværd Roklub 4
Oscar Petersen
0:08.4
(0:08.4-T64)
0:15.7
(0:07.3-T65)
0:23.3
(0:07.6-T55)
0:31.3
(0:08.0-T53)
2 Bagsværd Roklub 2
Christian Michaelsen
0:08.7
(0:08.7-T48)
0:16.3
(0:07.6-T55)
0:24.1.0
(0:07.8-T46)
0:32.3
(0:08.2-T51)
3 Bagsværd Roklub 3
Niclas Mørck
0:09.0
(0:09.0-T67)
0:16.6
(0:07.6-T71)
0:24.5
(0:07.9-T69)
0:40.2
(0:15.7-T27)

Løb 121 Herrer Fitness Sprint 200 meter

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 hjemme fra kælderen
Thomas Jensen
0:08.2
(0:08.2-T44)
0:15.3
(0:07.1-T42)
0:22.6
(0:07.3-T41)
0:30.1
(0:07.5-T40)
2 Køge Roklub
Ole Søgaard
0:08.6
(0:08.6-T56)
0:16.0
(0:07.4-T49)
0:23.5
(0:07.5-T56)
0:31.4
(0:07.9-T54)
3 Køge Roklub 2
kristian klattkowsky
0:08.7
(0:08.7-T55)
0:16.1
(0:07.4-T48)
0:23.7
(0:07.6-T47)
0:31.5
(0:07.8-T54)
4 Roklubben Furesø
Asbjørn Stubkjær Rugh
0:09.7
(0:09.7-T62)
0:17.9
(0:08.2-T66)
0:26.4
(0:08.5-T64)
0:35.1
(0:08.7-T68)

Løb 122 Damer Fitness Sprint 200 meter

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Roklubben Furesø
Ida Nymann Petersen
0:13.8
(0:13.8-T39)
0:25.6
(0:11.8-T46)
0:37.5
(0:11.9-T41)
0:49.5
(0:12.0-T40)

Løb 123 Dame Gruppe Letvægt (19-22år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd Roklub 2
Kirstine Halberg Engel
1:53.1
(1:53.1-T32)
3:51.5
(1:58.4-T27)
5:49.8
(1:58.3-T27)
7:43.5
(1:53.7-T31)
2 Roskilde Roklub 2
Signe Bech
1:57.7
(1:57.7-T33)
3:59.4
(2:01.7-T31)
6:01.8
(2:02.4-T33)
8:07.3
(2:05.5-T34)
3 Bagsværd Roklub
Mette Rudkjær Jensen
1:59.7
(1:59.7-T33)
4:06.2
(2:06.5-T32)
6:15.9
(2:09.7-T33)
8:25.1
(2:09.2-T38)
4 Roklubben Furesø
Ida Nymann Petersen
2:10.8
(2:10.8-T33)
4:24.2
(2:13.4-T33)
6:38.7
(2:14.5-T34)
8:55.4
(2:16.7-T35)

Løb 124 Dame Gruppe (19-22år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd Roklub
Nanna Tange Bech
1:58.2
(1:58.2-T38)
4:00.8
(2:02.6-T33)
6:02.2
(2:01.4-T34)
7:59.8
(1:57.6-T40)

Løb 125 Herre Gruppe Letvægt (19-22år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd Roklub 2
Casper N. Hansen
1:35.3
(1:35.3-T37)
3:17.3
(1:42.0-T34)
5:01.8
(1:44.5-T33)
6:43.1
(1:41.3-T33)
2 Bagsværd Roklub
Jannik Nilton
1:46.0
(1:46.0-T36)
3:35.9
(1:49.9-T33)
5:26.7
(1:50.8-T32)
7:11.5
(1:44.8-T36)

Løb 126 Herre Gruppe (19-22år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Danske Studenters Roklub 2
Frank Steffensen
1:33.5
(1:33.5-T38)
3:07.0
(1:33.5-T36)
4:40.0
(1:33.0-T36)
6:15.2
(1:35.2-T40)
2 Bagsværd Roklub 2
Nicki Almquist
1:35.0
(1:35.0-T38)
3:12.2
(1:37.2-T36)
4:50.5
(1:38.3-T36)
6:26.1
(1:35.6-T39)
3 Køge Roklub
Ole Søgaard
1:34.1.0
(1:34.1.0-T36)
3:10.5
(1:36.4-T33)
4:48.9
(1:38.4-T32)
6:27.2
(1:38.3-T32)
4 Bagsværd Roklub
Timmy Andersen
1:35.0
(1:35.0-T38)
3:15.1.0
(1:40.1.0-T33)
4:56.6
(1:41.5-T32)
6:32.3
(1:35.7-T36)
5 Danske Studenters Roklub
Emil Hornung
1:40.0
(1:40.0-T35)
3:22.4
(1:42.4-T32)
5:06.1
(1:43.7-T33)
6:45.5
(1:39.4-T34)

Løb 128 Dame åben 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd Roklub
Veronika Karlsson
1:47.1.0
(1:47.1.0-T32)
3:35.6
(1:48.5-T30)
5:25.4
(1:49.8-T32)
7:14.0
(1:48.6-T34)

Løb 130 Herre åben 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Danske Studenters Roklub 2
Magnus Madsen
1:33.8
(1:33.8-T29)
3:08.5
(1:34.7-T29)
4:44.5
(1:36.0-T29)
6:16.9
(1:32.4-T32)
2 Aarhus Roklub
Erik Carsten Pedersen
1:35.0
(1:35.0-T34)
3:11.3
(1:36.3-T31)
4:48.0
(1:36.7-T30)
6:21.2
(1:33.2-T34)

Løb 132 Dame Vet. 30+ (30-39år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Danske Studenters Roklub
Charlotte Lebahn
1:46.4
(1:46.4-T37)
3:36.6
(1:50.2-T34)
5:27.3
(1:50.7-T34)
7:18.3
(1:51.0-T38)

Løb 135 Herre Vet. 30+ (30-39år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Danske Studenters Roklub
Emil Enemærke
1:36.5
(1:36.5-T31)
3:16.6
(1:40.1.0-T28)
4:55.7
(1:39.1.0-T29)
6:33.0
(1:37.3-T31)
2 Bagsværd Roklub
Thomas Beck Christensen
1:36.5
(1:36.5-T39)
3:16.3
(1:39.8-T32)
4:55.7
(1:39.4-T33)
6:38.8
(1:43.1.0-T32)
3 Søværnets Officersskole
Kasper Thomassen
1:40.7
(1:40.7-T34)
3:20.3
(1:39.6-T34)
5:00.7
(1:40.4-T35)
6:40.1
(1:39.4-T35)
4 Næstved Roklub
Jesper Nielsen
1:40.0
(1:40.0-T32)
3:22.0
(1:42.0-T32)
5:06.5
(1:44.5-T33)
6:49.6
(1:43.1-T35)
5 Danske Studenters Roklub 2
Knud Hjalmer Back
1:44.7
(1:44.7-T33)
3:33.2
(1:48.5-T30)
5:20.5
(1:47.3-T31)
7:07.6
(1:47.1-T32)

Løb 136 Herre Vet. 40+ (40-49år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 hjemme fra kælderen
Thomas Jensen
1:31.8
(1:31.8-T29)
3:07.0
(1:35.2-T28)
4:44.2
(1:37.2-T28)
6:25.0
(1:40.8-T29)
2 Roklubben Viking
Rene Hansen
1:37.8
(1:37.8-T34)
3:18.9
(1:41.1.0-T32)
5:01.9
(1:43.0-T32)
6:45.5
(1:43.6-T32)
3 Præstø Roklub
Martin Poulsen
1:41.7
(1:41.7-T31)
3:26.9
(1:45.2-T31)
5:12.6
(1:45.7-T32)
6:55.2
(1:42.6-T34)
4 Næstved Roklub
Morten Frimann
1:40.1.0
(1:40.1.0-T35)
3:24.5
(1:44.4-T31)
5:14.4
(1:49.9-T33)
7:07.7
(1:53.3-T33)

Løb 137 Herre Vet. 50+ (50-59år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Næstved Roklub
Peter Frederiksen
1:54.0
(1:54.0-T31)
3:48.7
(1:54.7-T31)
5:42.0
(1:53.3-T33)
7:30.1
(1:48.1-T36)

Løb 138 Dame Vet. 60+ (60-69år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Fredensborg Roklub
Merete Boldt
1:56.4
(1:56.4-T30)
3:53.1
(1:56.7-T29)
5:50.0
(1:56.9-T29)
7:44.2
(1:54.2-T31)

Løb 139 Herre Vet. 60+ (60-69år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Rønne Roklub
Geert Olsen
1:46.4
(1:46.4-T30)
3:31.7
(1:45.3-T30)
5:16.7
(1:45.0-T30)
6:57.6
(1:40.9-T33)

Løb 141 Dame Vet. 40+ Letvægt (40-49år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Danske Studenters Roklub
Gitte Willumsen
1:51.6
(1:51.6-T34)
3:44.6
(1:53.0-T33)
5:39.0
(1:54.4-T33)
7:31.4
(1:52.4-T36)

Løb 144 Herre Vet. 40+ Letvægt (40-49år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Danske Studenters Roklub
Ulrik Westrup
1:33.5
(1:33.5-T38)
3:09.6
(1:36.1.0-T37)
4:47.1
(1:37.5-T38)
6:27.3
(1:40.2-T38)
2 Danske Studenters Roklub 2
Michael Skjoldan
1:39.8
(1:39.8-T32)
3:20.4
(1:40.6-T32)
5:00.9
(1:40.5-T32)
6:41.7
(1:40.8-T35)

Løb 145 Herre Vet. 50+ Letvægt (50-59år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Brandvæsnets Idrætsforening
John Busk
1:48.5
(1:48.5-T31)
3:37.7
(1:49.2-T30)
5:26.8
(1:49.1.0-T31)
7:14.1
(1:47.3-T32)

Løb 147 Herre Vet. 60+ Letvægt (60-69år) 2000m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Kalundborg Roklub
Leif Pedersen
1:44.2
(1:44.2-T35)
3:29.9
(1:45.7-T32)
5:16.3
(1:46.4-T33)
7:09.0
(1:52.7-T34)

Løb 148 Stafet for klubhold, 4 x 500 meter

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd Roklub 7
Mike Christensen
Oscar Petersen
Niclas Mørck
Alexander S. Sørensen
2:53.4
(2:53.4-T24)
4:25.2
(1:31.8-T51)
5:51.8
(1:26.6-T44)
7:18.9
(1:27.1-T45)
2 Bagsværd Roklub 6
Jonatan Engelbrecht
Andreas Ven
Frederikke Bay Toft
X Mathilde må ikke bruges
2:10.5
(2:10.5-T25)
4:02.2
(1:51.7-T40)
5:56.6
(1:54.4-T38)
7:31.0
(1:34.4-T51)
3 Bagsværd Roklub 2
Nicki Almquist
Frederik Vilandt Rasmussen
Veronika Karlsson
Oliver Rying Thomsen
2:25.3
(2:25.3-T28)
4:15.9
(1:50.6-T39)
5:59.4
(1:43.5-T37)
7:31.4
(1:32.0-T40)
4 Bagsværd Roklub 8
Timmy Andersen
Christian Michaelsen
Kirstine Halberg Engel
Frederic Maigaard
2:55.5
(2:55.5-T22)
4:24.9
(1:29.4-T36)
6:06.6
(1:41.7-T44)
7:35.5
(1:28.9-T42)
5 Kalundborg Roklub
Mathias Kristensen
Leif Pedersen
Frederik Holmbo Høy
Jim Emil Kristiansen Møller
2:43.7
(2:43.7-T27)
4:28.4
(1:44.7-T46)
6:06.4
(1:38.0-T46)
7:37.5
(1:31.1-T40)
6 Brandvæsnets Idrætsforening
John Busk
Torben Kristiansen
Rebecca Busk
Thomas Sandager
2:47.7
(2:47.7-T23)
4:32.8
(1:45.1.0-T37)
6:01
(1:28.2-T44)
7:38.2
(1:37.2-T41)
7 Bagsværd Roklub 3
Emil Steensgaard Olsen
Mads Petersen
Camilla Weis-Banke
Peter Christian Holmquist
2:08.8
(2:08.8-T37)
4:06.6
(1:57.8-T38)
6:02.4
(1:55.8-T37)
7:42.2
(1:39.8-T40)
8 Roklubben Furesø
Sofie Råberg Mikkelsen
Mia Engel
Marcus Pii Lunau Blanke
Asbjørn Stubkjær Rugh
2:26.3
(2:26.3-T30)
4:16.9
(1:50.6-T37)
6:13.7
(1:56.8-T35)
7:49.5
(1:35.8-T43)
9 Bagsværd Roklub
Pernille Kongsø
Iben Østergaard
Malthe Sebastian Puro
Tobias Thykjær
2:05.1
(2:05.1-T33)
4:03.0
(1:57.9-T41)
6:01.9
(1:58.9-T40)
7:49.6
(1:47.7-T37)
10 Bagsværd Roklub 5
Jakob Diness Jensen
Alexander Modest
Trine Grann 2 - bruges ikke
Mie Schjerling
2:39.7
(2:39.7-T41)
4:35.3
(1:55.6-T36)
6:23.8
(1:48.5-T36)
7:50.5
(1:26.7-T43)
11 Tissø Roklub
Magnus Korgaard
Emil Korgaard
Allan Nissen
Peter Rothmann
2:00.7
(2:00.7-T33)
4:01.7
(2:01.0-T37)
5:58.5
(1:56.8-T44)
7:58.9
(2:00.4-T38)
12 Præstø Roklub
Jonas Carlsen
Jonas K, Nielsen
Karina Agerbo Hovmand
Martin Oddershede
2:36.4
(2:36.4-T23)
4:29.4
(1:53.0-T38)
6:22.3
(1:52.9-T37)
8:05.8
(1:43.5-T36)
13 Roklubben Furesø 2
Mads Rude Wind
Rune Häckert Christensen
Markus Kojo Hagan
Ida Nymann Petersen
2:18.4
(2:18.4-T37)
4:29.5
(2:11.1.0-T50)
6:30.3
(2:00.8-T33)
8:27.0
(1:56.7-T54)
14 Bagsværd Roklub 4
Jonatan Dahl
Axel Watson
Line Møller
Christian List Jakobsen
2:06.6
(2:06.6-T35)
5:04.7
(2:58.1-T48)
6:59.1
(1:54.4-T36)
8:32.9
(1:33.8-T42)