Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Åbne Lolland-Falster Mesterskaber 2012 » 119 Junior Sprint m. Handicap efter alder og køn 250m

Løb 119 Junior Sprint m. Handicap efter alder og køn 250m

Plac.Navn (Klub)63m125m188m250m
1 Næstved Roklub IV
Magnus Kamp Stagil
0:11.9
(0:11.9-T56)
0:22.6
(0:10.7-T56)
0:33.9
(0:11.3-T53)
0:45.7
(0:11.8-T53)
1 Roklubben Viking V
Jeppe Storm
0:12.0
(0:12.0-T55)
0:22.8
(0:10.8-T44)
0:34.0
(0:11.2-T43)
0:45.7
(0:11.7-T43)
3 Tissø Roklub III
Kasper Grøntved
0:12.2
(0:12.2-T54)
0:23.4
(0:11.2-T48)
0:34.7
(0:11.3-T53)
0:46.4
(0:11.7-T58)
4 Tissø Roklub IV
Benjamin Lyderik
0:12.3
(0:12.3-T44)
0:23.8
(0:11.5-T31)
0:35.5
(0:11.7-T36)
0:48.5
(0:13.0-T34)
5 Næstved Roklub V
Marie Frimann
0:13.3
(0:13.3-T41)
0:25.7
(0:12.4-T44)
0:38.1
(0:12.4-T39)
0:50.9
(0:12.8-T44)
6 Roklubben Viking IX
jesper clausen
0:13.2
(0:13.2-T55)
0:25.3
(0:12.1-T45)
0:37.8
(0:12.5-T43)
0:51.1
(0:13.3-T46)
7 Roklubben Viking VIII
Lisa Storm
0:13.4
(0:13.4-T49)
0:25.8
(0:12.4-T49)
0:38.5
(0:12.7-T47)
0:51.7
(0:13.2-T47)
8 Tissø Roklub VI
Josias Thers Holmetoft Hansen
0:13.2
(0:13.2-T41)
0:25.7
(0:12.5-T38)
0:38.3
(0:12.6-T43)
0:52.1
(0:13.8-T36)
9 Roklubben Stevns I
Fie Nissen
0:13.8
(0:13.8-T48)
0:26.2
(0:12.4-T44)
0:39.0
(0:12.8-T42)
0:52.3
(0:13.3-T42)
10 Roklubben Stevns II
0:13.7
(0:13.7-T53)
0:26.1
(0:12.4-T53)
0:39.1
(0:13.0-T51)
0:53.2
(0:14.1-T48)
10 Roklubben Viking XIII
philip petersen
0:13.9
(0:13.9-T39)
0:26.3
(0:12.4-T43)
0:39.3
(0:13.0-T42)
0:53.2
(0:13.9-T40)
12 Roklubben Viking IV
Markus Christiansen
0:14.4
(0:14.4-T42)
0:27.4
(0:13.0-T41)
0:40.6
(0:13.2-T36)
0:54.4
(0:13.8-T40)
13 Næstved Roklub I
Anna Frimann
0:14.5
(0:14.5-T45)
0:28.3
(0:13.8-T35)
0:42.3
(0:14.0-T39)
0:56.4
(0:14.1-T53)
13 Roklubben Viking XI
christer vad
0:14.6
(0:14.6-T45)
0:28.0
(0:13.4-T45)
0:41.6
(0:13.6-T44)
0:56.4
(0:14.8-T46)
15 Tissø Roklub V
Patricia Monsrud
0:14.9
(0:14.9-T44)
0:28.6
(0:13.7-T39)
0:42.4
(0:13.8-T43)
0:57.0
(0:14.6-T43)
16 Roklubben Viking VI
joachim saltoft
0:14.9
(0:14.9-T44)
0:28.6
(0:13.7-T44)
0:42.6
(0:14.0-T39)
0:57.1
(0:14.5-T43)
17 Næstved Roklub III
Caroline Olsen
0:15.2
(0:15.2-T44)
0:29.5
(0:14.3-T34)
0:43.6
(0:14.1-T43)
0:57.3
(0:13.7-T45)
18 Næstved Roklub II
Caroline Larsen
0:15.5
(0:15.5-T47)
0:30.0
(0:14.5-T41)
0:44.4
(0:14.4-T46)
0:59.4
(0:15.0-T41)
19 Roklubben Viking II
louis Liemose
0:15.4
(0:15.4-T47)
0:29.8
(0:14.4-T42)
0:44.7
(0:14.9-T44)
1:00.7
(0:16.0-T39)
20 Roklubben Viking I
Anne Storm
0:16.7
(0:16.7-T43)
0:32.2
(0:15.5-T50)
0:47.9
(0:15.7-T42)
1:04.4
(0:16.5-T45)
21 Tissø Roklub I
Janni Nissen
0:17.4
(0:17.4-T34)
0:33.2
(0:15.8-T34)
0:49.1
(0:15.9-T34)
1:05.5
(0:16.4-T34)
22 Roklubben Viking III
Aske Storm
0:17.4
(0:17.4-T45)
0:33.6
(0:16.2-T41)
0:50.7
(0:17.1-T42)
1:08.5
(0:17.8-T38)