Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Åbne Jyske Mesterskaber 2013 » 154 4x500 meter Klub Sprint Regatta

Løb 154 4x500 meter Klub Sprint Regatta

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Odder Roklub I
Michael B.
Alex Berg
Tage Staal
Steffen Bonde
2:52.2
(2:52.2-T25)
4:19.2
(1:27.0-T46)
5:57.6
(1:38.4-T42)
7:21.3
(1:23.7-T55)
2 Aarhus Roklub III
Andrej Lawaetz Bendtsen
Jesper H. Mortensen
Steen Wegner
Nina Hollensen
2:57.1
(2:57.1-T20)
4:33.2
(1:36.1.0-T49)
5:59.9
(1:26.7-T50)
7:25.3
(1:25.4-T48)
3 Holstebro Roklub I
Aske Petersen
Anne-Kristine Haunsvig
Ej i brug - Maria Dixen Nielsen
Ida Petersen
2:21.4
(2:21.4-T31)
4:08.1
(1:46.7-T41)
6:07.5
(1:59.4-T36)
7:32.3
(1:24.8-T41)
4 Aarhus Roklub/Skanderborg Roklub I
Anders Peter Fischer Bonnerup
Morten Wesley Malm
Sebastian A.F. Thomassen
Anders Bottke
3:05.9
(3:05.9-T23)
4:37.6
(1:31.7-T44)
6:06.9
(1:29.3-T42)
7:33.5
(1:26.6-T48)
5 Odder Roklub II
Rasmus Blæsberg
Stefan Lara
Marinus Fredslund
Aske Rasborg Best
2:28.0
(2:28.0-T30)
4:07.5
(1:39.5-T32)
6:02.0
(1:54.5-T38)
7:41.4
(1:39.4-T40)
6 Middelfart Roklub II
Ole Bendtsen
Søren Lykke Jensen
Klaus Scheffel
Jesper Olesen
2:55.7
(2:55.7-T24)
4:37.1
(1:41.4-T36)
6:16.6
(1:39.5-T38)
7:42.2
(1:25.6-T47)
7 Aarhus Roklub VIII
Erik Carsten Pedersen
Annelene Westh
Lissie Fuhlendorff
Jacob Lindegaard
2:33.8
(2:33.8-T23)
4:29.8
(1:56.0-T41)
6:15.3
(1:45.5-T39)
7:43.6
(1:28.3-T50)
8 Middelfart Roklub I
Erik Mosebo
John Kromand
Hardy Olesen
Christina Wilhelmsen
2:54.2
(2:54.2-T21)
4:29.1
(1:34.9-T34)
6:21.4
(1:52.3-T36)
7:54.3
(1:32.9-T41)
9 Randers Roklub I
Michael Møller
Poul Chr. Andersen
Finn Sørensen
Tommy Eschelund
3:02.6
(3:02.6-T21)
4:37.4
(1:34.8-T37)
6:15.1.0
(1:37.7-T42)
7:56.0
(1:40.9-T31)
10 Randers Roklub II
Gry Randrup
Gitte Brøndum
Vibeke Christensen
Marianne Munch
2:02.4
(2:02.4-T36)
3:58.7
(1:56.3-T31)
6:01.7
(2:03.0-T40)
7:59.8
(1:58.1-T39)
11 Aarhus Roklub II
Josefine Qvist Christensen
Maja Kølsen Herskind
Mette Køchs Nielsen
Sara Brüner Sørensen
2:10.1.0
(2:10.1.0-T42)
4:10.0
(1:59.9-T45)
6:14.3
(2:04.3-T39)
8:06.2
(1:51.9-T41)
12 Vejle Roklub I
Anders Agger Hansen
Birgit Bech Jensen
Niels Sevelsted
Torben Clausen-Hansen
2:23.4
(2:23.4-T28)
4:13.5
(1:50.1.0-T35)
5:55.5
(1:42.0-T35)
8:15.9
(2:20.4-T37)
13 Aarhus Roklub IV
Alberte Primdahl Høst
Christine Risager
Magnus Vester Jøker
Magnus Raffnsøe-Møller
2:29.6
(2:29.6-T40)
4:31.9
(2:02.3-T50)
6:24.5
(1:52.6-T45)
8:18.0
(1:53.5-T39)
14 Aarhus Roklub VI
Mikkel Raffnsøe-Møller
Rune Ejg Lyngbak
Oliver Amtoft Rygaard
Jakob Blichfeldt Præstegaard
2:27.3
(2:27.3-T32)
4:24.5
(1:57.2-T38)
6:44.0
(2:19.5-T44)
8:20.6
(1:36.6-T35)
15 Skanderborg Roklub II
Mathias Bruus Håkonsson
Christian Kirkedal Jørgensen
Thomas Janik Christiansen
Anne Vindfeldt–Bottke
2:25.1.0
(2:25.1.0-T36)
4:34.1
(2:09.0-T39)
6:50.5
(2:16.4-T41)
8:40.8
(1:50.3-T40)