Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Lolland-Falster Mesterskaber 2014 » 119 Junior Sprint m. Handicap efter alder og køn 250m

Løb 119 Junior Sprint m. Handicap efter alder og køn 250m

Plac.Navn (Klub)63m125m188m250m
1 Maribo Roklub II
Christian Thor Hagemann
0:26.4
(0:26.4-T23)
0:37.0
(0:10.6-T51)
0:47.8
(0:10.8-T50)
0:59.1
(0:11.3-T49)
2 Næstved Roklub VI
Rasmus Bjerre
0:21.1
(0:21.1-T28)
0:33.9
(0:12.8-T42)
0:47.0
(0:13.1-T37)
1:01.0
(0:14-T40)
3 Tissø Roklub IV
Isabella Kobæk Larsen
0:17.8
(0:17.8-T37)
0:31.9
(0:14.1-T43)
0:46.2
(0:14.3-T42)
1:01.4
(0:15.2-T41)
4 Tissø Roklub I
Mette Nissen
0:24.6
(0:24.6-T29)
0:36.5
(0:11.9-T56)
0:48.7
(0:12.2-T49)
1:01.6
(0:12.9-T53)
5 Roklubben Viking VI
mads panck
0:24.4
(0:24.4-T25)
0:36.7
(0:12.3-T39)
0:49.1
(0:12.4-T44)
1:02.1
(0:13.0-T43)
6 Næstved Roklub I
Anna Frimann
0:23.4
(0:23.4-T28)
0:36.3
(0:12.9-T42)
0:49.1.0
(0:12.8-T47)
1:02.4
(0:13.3-T47)
6 Roklubben Viking V
Felix Kruhøffer
0:29.8
(0:29.8-T18)
0:40.3
(0:10.5-T46)
0:51.0
(0:10.7-T45)
1:02.4
(0:11.4-T44)
8 Tissø Roklub VI
Ulrick Dyring
0:25.9
(0:25.9-T25)
0:37.4
(0:11.5-T57)
0:49.7
(0:12.3-T54)
1:02.9
(0:13.2-T47)
9 Roklubben Stevns VI
Nikoline Kroll
0:18.4
(0:18.4-T39)
0:33.4
(0:15.0-T48)
0:48.4
(0:15.0-T44)
1:04.0
(0:15.6-T43)
10 Næstved Roklub V
Sofie Hoppe Søe
0:22.6
(0:22.6-T29)
0:36.1
(0:13.5-T44)
0:49.9
(0:13.8-T43)
1:04.5
(0:14.6-T42)
11 Tissø Roklub V
Janni Nissen
0:23.4
(0:23.4-T31)
0:37.1.0
(0:13.7-T44)
0:50.7
(0:13.6-T49)
1:04.8
(0:14.1-T53)
12 Tissø Roklub VII
Magnus Jensen
0:28.6
(0:28.6-T23)
0:40.0
(0:11.4-T53)
0:52.1
(0:12.1-T45)
1:04.9
(0:12.8-T48)
13 Næstved Roklub II
Anne Ørsted
0:24.2
(0:24.2-T37)
0:37.2
(0:13.0-T64)
0:50.7
(0:13.5-T62)
1:05.1
(0:14.4-T56)
14 Roklubben Viking I
Aske Storm
0:22.3
(0:22.3-T30)
0:36.2
(0:13.9-T47)
0:50.5
(0:14.3-T42)
1:05.7
(0:15.2-T41)
15 Stubbekøbing Roklub II
Søren Mortensen
0:26.7
(0:26.7-T29)
0:39.0
(0:12.3-T53)
0:51.7
(0:12.7-T57)
1:05.8
(0:14.1.0-T53)
16 Næstved Roklub IV
Mathilde Olsson
0:22.4
(0:22.4-T32)
0:36.6
(0:14.2-T47)
0:50.9
(0:14.3-T42)
1:06.0
(0:15.1-T45)
17 Tissø Roklub II
Mike Cervidae
0:34.1
(0:34.1-T19)
0:44.5
(0:10.4-T52)
0:55.3
(0:10.8-T44)
1:06.7
(0:11.4-T44)
18 Næstved Roklub III
Caroline Olsen
0:24.8
(0:24.8-T29)
0:38.8
(0:14.0-T47)
0:53.0
(0:14.2-T42)
1:07.7
(0:14.7-T42)
19 Roklubben Viking III
Jacob Clausen
0:23.8
(0:23.8-T30)
0:38.1
(0:14.3-T42)
0:52.7
(0:14.6-T41)
1:07.9
(0:15.2-T45)
20 Maribo Roklub I
Amelia Maskell
0:19.6
(0:19.6-T43)
0:35.0
(0:15.4-T58)
0:51.7
(0:16.7-T54)
1:09.2
(0:17.5-T57)
21 Stubbekøbing Roklub I
Silas Johannesen
0:28.0
(0:28.0-T21)
0:41.1
(0:13.1-T50)
0:54.9
(0:13.8-T48)
1:09.4
(0:14.5-T42)
22 Tissø Roklub VIII
Mikkel Jørgensen
0:28.0
(0:28.0-T21)
0:41.9
(0:13.9-T39)
0:55.8
(0:13.9-T39)
1:10.2
(0:14.4-T38)
23 Roklubben Stevns III
Katrine Højgaard
0:20.4
(0:20.4-T35)
0:36.0
(0:15.6-T35)
0:53.9
(0:17.9-T44)
1:10.8
(0:16.9-T44)
24 Roklubben Stevns VII
Rene Mulvad Pedersen
0:22.8
(0:22.8-T32)
0:38.7
(0:15.9-T38)
0:55.5
(0:16.8-T39)
1:12.7
(0:17.2-T40)
25 Tissø Roklub III
Marcus Kobæk Larsen
0:21.5
(0:21.5-T42)
0:39.0
(0:17.5-T45)
0:57.9
(0:18.9-T45)
1:17.3
(0:19.4-T41)
26 Roklubben Stevns II
Julie Munch
0:22.7
(0:22.7-T29)
0:40.4
(0:17.7-T37)
0:59.2
(0:18.8-T35)
1:19.4
(0:20.2-T34)
27 Roklubben Stevns I
Frederikke Munch
0:20.8
(0:20.8-T46)
0:41.5
(0:20.7-T38)
1:04.5
(0:23.0-T37)
1:29.1.0
(0:24.6-T40)
28 Roklubben Stevns IV
Kevin Joensen
0:23.6
(0:23.6-T41)
0:44.1
(0:20.5-T50)
1:06.4
(0:22.3-T43)
1:31.1.0
(0:24.7-T45)
29 Roklubben Stevns V
Mathilde Joensen
0:28.0
(0:28.0-T32)
0:50.3
(0:22.3-T40)
1:13.4
(0:23.1-T39)
1:38.8
(0:25.4-T41)