Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Aarhus Open Regatta 2016

Løb 106 JM4- Baltic Cup Udtagelse

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Fredericia Roklub/Hadsund Roklub/Københavns Roklub/Odense Roklub/KCHO I
David Lønholm Shekufa
Kaare Mortensen
Timon Strømgren
Thomas Knudsen
7:18.1
(7:18.1-T0)
2 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
Jeppe Aabye
Frederik Larsen
Thyge Winther Ludwigsen
Lasse Maigaard
7:21
(7:21-T0)

Løb 107 JW4- Baltic Cup Udtagelse

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Hadsund Roklub/Ribe Roklub I
Thea Bach Stegger
Louise Møller Lorentsen
Line Viuf
Agnete Munk
9:33.4
(9:33.4-T0)

Løb 108 JM4x Baltic Cup Udtagelse

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I
Oliver Tolstrup Christensen
Nicolai Krogsgaard
Nicholas Andersen
Jonas Lund
6:41.8
(6:41.8-T0)
2 Odense Roklub/Ringsted Roklub/KCO I
Sigurd Hutnik
Matias Lang Sørensen
Andreas Finne Skovbakke
Tobias Taudal
7:10.9
(7:10.9-T0)

Løb 109 JW4x Baltic Cup Udtagelse

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Næstved Roklub I
Amalie Riff Brems
Mathilde Kiilgaard
Anna Frimann
Regitze Bay
7:37.3
(7:37.3-T0)
2 Bagsværd Roklub/Københavns Roklub/Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCB
Astrid Bardram Starup
Cecilie Brunnich Sørensen
Klara Christensen
Victoria Munch
8:04.7
(8:04.7-T0)

Løb 110 Master

Plac.Navn (Klub)1000m
1 Roklubben ARA I
Christina Jensen
4:48.0
(4:48.0-T0)
2 Roklubben Stevns I
Anders Møller
5:08.0
(5:08.0-T0)
3 Roklubben Viking I
Jørgen Boets
5:04.0
(5:04.0-T0)
4 Nordslesvigsk Roklub II
Werner Güttel
5:22.0
(5:22.0-T0)
5 Nordslesvigsk Roklub I
Kim Schauer Boysen
5:33.0
(5:33.0-T0)

Løb 113 C

Plac.Navn (Klub)500m
1 Hadsund Roklub I
Haris Alagic
1:59.0
(1:59.0-T0)
2 Fredensborg Roklub/KCB I
Casper Girke Christensen
2:08.0
(2:08.0-T0)
3 Hadsund Roklub I
Haris Alagic
2:00.0
(2:00.0-T0)
4 Holstebro Roklub/KCHO I
Søren Meldgaard Madsen
2:07.0
(2:07.0-T0)
5 Roklubben Stevns I
Andreas Møller
2:15.0
(2:15.0-T0)
6 Roklubben Stevns II
Mike Crillesen
2:12.0
(2:12.0-T0)
7 Sorø Roklub I
Christian Nielsen
2:17.0
(2:17.0-T0)
8 Sorø Roklub II
Malte Arensbach
2:11.0
(2:11.0-T0)
9 Aarhus Roklub I
Viktor Edlefsen
2:23.0
(2:23.0-T0)
10 Roklubben Ægir I
Benjamin Johnsen
2:27.0
(2:27.0-T0)
11 Aarhus Roklub I
Viktor Edlefsen
2:30.0
(2:30.0-T0)
12 Silkeborg Roklub I
Bjarke Henriksen
2:32.0
(2:32.0-T0)
13 Silkeborg Roklub II
Max Elleskov Røgild
2:30.0
(2:30.0-T0)
14 Holstebro Roklub/KCHO II
Tobias Bork Kristensen
2:04.0
(2:04.0-T0)
15 Holstebro Roklub/KCHO I
Søren Meldgaard Madsen
2:04.6
(2:04.6-T0)
16 Fredensborg Roklub/KCB I
Casper Girke Christensen
2:05
(2:05-T0)
17 Holstebro Roklub/KCHO II
Tobias Bork Kristensen
2:05.5
(2:05.5-T0)
18 Sorø Roklub I
Christian Nielsen
2:13.0
(2:13.0-T0)
19 Roklubben Ægir I
Benjamin Johnsen
2:19.0
(2:19.0-T0)
20 Silkeborg Roklub I
Bjarke Henriksen
2:25.0
(2:25.0-T0)
21 Bagsværd Roklub I
Svante Witt
2:45.0
(2:45.0-T0)

Løb 114 C

Plac.Navn (Klub)500m
1 Roklubben Stevns I
Nikoline Kroll
Katrine Højgaard
2:09.0
(2:09.0-T0)
2 Bagsværd Roklub/KCB I
Carla Siff Aagaard Roerslev
Emma Braad Olesen
2:14.0
(2:14.0-T0)
3 Odense Roklub/KCO I
Erantis Fodgaard Sørensen
Ingeborg Christensen
2:23.0
(2:23.0-T0)
4 Odder Roklub I
Pi Goslar
Trine Leitzke
2:36.0
(2:36.0-T0)

Løb 115 B

Plac.Navn (Klub)1500m
1 Ringsted Roklub I
Sigurd Hutnik
7:01.0
(7:01.0-T0)
2 Holstebro Roklub I
Andreas Møller Hunskjær
7:23.0
(7:23.0-T0)
3 Silkeborg Roklub I
Magnus Kleist
8:07.0
(8:07.0-T0)

Løb 116 B

Plac.Navn (Klub)1500m
1 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
Sofie Halling Vikkelsøe
Ida Blomstrand
6:16.0
(6:16.0-T0)
2 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
Anna Adelholm
Clara Møller
6:59.0
(6:59.0-T0)

Løb 117 D

Plac.Navn (Klub)500m
1 Bagsværd Roklub/KCB I
Astrid Kirstine Kofoed
Alma Biltoft Benediktson
2:24.0
(2:24.0-T0)
2 Roklubben Stevns I
Noah Leen Jensen
Jakob Iversen
2:28.0
(2:28.0-T0)
3 Holstebro Roklub/KCHO
Nana Brøndsted
Simon Mikkelsen
2:38.0
(2:38.0-T0)
4 Roklubben Stevns II
Cecilia tornehøj Kroll
Maja Møller
3:09.0
(3:09.0-T0)

Løb 120 EDON Junior D

Plac.Navn (Klub)250m
1 Roklubben Stevns I
Nikolaj Olsen
1:56.0
(1:56.0-T0)
2 Roklubben Stevns III
Kasper B Nielsen
1:50.0
(1:50.0-T0)
3 Roklubben Stevns II
David F Larsen
2:08.0
(2:08.0-T0)
4 Sorø Roklub I
Karl-Emil Arensbach
4:40.0
(4:40.0-T0)

Løb 121 EDON Junior D

Plac.Navn (Klub)250m
1 Roklubben Stevns I
Kristina B Nielsen
2:13.0
(2:13.0-T0)

Løb 122 EDON Junior C

Plac.Navn (Klub)250m
1 Roklubben Stevns I
Malthe T. Christiansen
1:25.0
(1:25.0-T0)

Løb 125 A

Plac.Navn (Klub)1500m
1 Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen
6:12.0
(6:12.0-T0)

Løb 126 A

Plac.Navn (Klub)1500m
1 Ribe Roklub I
Line Viuf
7:15.0
(7:15.0-T0)
2 Roklubben Ægir I
Mie Mellerup
7:10.0
(7:10.0-T0)

Løb 128 B

Plac.Navn (Klub)1500m
1 Roskilde Roklub I
Malli Segoli
7:32.0
(7:32.0-T0)
2 Aarhus Roklub I
Laura Boldsen
7:43.0
(7:43.0-T0)

Løb 129 C

Plac.Navn (Klub)500m
1 Køge Roklub/Roklubben Stevns
Lærke Skovhus Pedersen
Eva Maria Lerdorf
Nikoline Kroll
Katrine Højgaard
2:02.0
(2:02.0-T0)
2 Bagsværd Roklub/KCB I
Astrid Kirstine Kofoed
Emma Vestergaard Lybech
Carla Siff Aagaard Roerslev
Emma Braad Olesen
Victoria Lotinga
2:13.0
(2:13.0-T0)

Løb 130 C

Plac.Navn (Klub)500m
1 Holstebro Roklub/KCHO I
Søren Meldgaard Madsen
Tobias Bork Kristensen
1:46.0
(1:46.0-T0)
2 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub/KCB I
Casper Girke Christensen
Alexander Aldrich
1:56.0
(1:56.0-T0)
3 Roklubben Stevns I
Mike Crillesen
Andreas Møller
1:52.0
(1:52.0-T0)
4 Sorø Roklub I
Christian Nielsen
Malte Arensbach
1:51.0
(1:51.0-T0)

Løb 131 D

Plac.Navn (Klub)500m
1 Holstebro Roklub/KCHO II
Simon Mikkelsen
2:23.0
(2:23.0-T0)
2 Roklubben Stevns II
Noah Leen Jensen
2:31.0
(2:31.0-T0)
3 Roklubben Stevns I
Jakob Iversen
2:51.0
(2:51.0-T0)

Løb 139 Motion CUP - (1000+250)

Plac.Navn (Klub)1000m
1 Aarhus Roklub II
Emma Lehm Røddik
Kirstine Stampe
7:40.0
(7:40.0-T0)

Løb 141 A

Plac.Navn (Klub)1500m
1 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
Mathilde Skovgaard
Amalie Roland Dons
7:09.0
(7:09.0-T0)

Løb 142 A

Plac.Navn (Klub)1500m
1 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
Jacob Lenzing
Oliver Skov Jerkovic
5:17.0
(5:17.0-T0)
2 Odense Roklub/KCO I
Andreas Finne Skovbakke
Tobias Taudal
5:27.0
(5:27.0-T0)
3 Næstved Roklub/Roskilde Roklub I
Martin Kofoed Jensen
Malthe Kaptain
5:30.0
(5:30.0-T0)
4 Ringsted Roklub I
Sigurd Hutnik
Matias Lang Sørensen
5:53.0
(5:53.0-T0)

Løb 143 B

Plac.Navn (Klub)1500m
1 Hvidovre Roklub I
Marcus Lyngesen
Thomas Jensen
5:58.0
(5:58.0-T0)
2 Hadsund Roklub I
Rasmus Konnerup
Haris Alagic
6:34.0
(6:34.0-T0)
3 Roskilde Roklub II
Julius Philipson
Sebastian Nordly
6:43.0
(6:43.0-T0)
4 Roskilde Roklub I
Mathias Biltoft Ankerstjerne
Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg
6:54.0
(6:54.0-T0)

Løb 144 B

Plac.Navn (Klub)1500m
1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
Clara Møller
Kristine Søndergård Hansen
Anna Adelholm
Xenia Kviat Antonsen
6:00.0
(6:00.0-T0)

Løb 145 C

Plac.Navn (Klub)500m
1 Bagsværd Roklub/KCB III
Emma Braad Olesen
2:05.0
(2:05.0-T0)
2 Odense Roklub/KCO I
Erantis Fodgaard Sørensen
2:06.0
(2:06.0-T0)
3 Bagsværd Roklub/KCB I
Carla Siff Aagaard Roerslev
2:16.0
(2:16.0-T0)
4 Bagsværd Roklub/KCB III
Emma Braad Olesen
2:18.0
(2:18.0-T0)
5 Odder Roklub I
Cecilie Illum Madsen
2:12.0
(2:12.0-T0)
6 Odense Roklub/KCO I
Erantis Fodgaard Sørensen
2:14.0
(2:14.0-T0)
7 Roklubben Ægir I
Signe Flarup Johansen
2:13.0
(2:13.0-T0)
8 Bagsværd Roklub/KCB I
Carla Siff Aagaard Roerslev
2:26.0
(2:26.0-T0)
9 Bagsværd Roklub/KCB II
Emma Vestergaard Lybech
2:22.0
(2:22.0-T0)
10 Hadsund Roklub II
Laetitia Panero-Bommer
2:27.0
(2:27.0-T0)
11 Roklubben Ægir I
Signe Flarup Johansen
2:23.0
(2:23.0-T0)
12 Bagsværd Roklub/KCB II
Emma Vestergaard Lybech
2:32.0
(2:32.0-T0)
13 Odder Roklub II
Trine Leitzke
2:30.0
(2:30.0-T0)
14 Hadsund Roklub II
Laetitia Panero-Bommer
2:40.0
(2:40.0-T0)
15 Odder Roklub II
Trine Leitzke
2:41.0
(2:41.0-T0)
16 Silkeborg Roklub I
Maja Klitgaard
5:35.0
(5:35.0-T0)

Løb 146 C

Plac.Navn (Klub)500m
1 Holstebro Roklub/KCHO
Filip Blaaberg-Greve
Tobias Bork Kristensen
Søren Meldgaard Madsen
Emil Ulnits
1:46.0
(1:46.0-T0)
2 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub/Hadsund Roklub/KCB
Alexander Aldrich
Svante Witt
Casper Girke Christensen
Haris Alagic
Victoria Lotinga
1:56.0
(1:56.0-T0)

Løb 200 JM1x Baltic Cup Udtagelse

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Roklubben Ægir I
Adrian Flarup Johansen
7:24.0
(7:24.0-T0)

Løb 201 JM2x Baltic Cup Udtagelse

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
Oliver Skov Jerkovic
Jacob Lenzing
6:38.0
(6:38.0-T0)
2 Næstved Roklub/Roskilde Roklub I
Martin Kofoed Jensen
Malthe Kaptain
6:47.0
(6:47.0-T0)
3 Odense Roklub/KCO I
Tobias Taudal
Andreas Finne Skovbakke
6:53.0
(6:53.0-T0)
4 Ringsted Roklub I
Sigurd Hutnik
Matias Lang Sørensen
7:12.0
(7:12.0-T0)

Løb 202 JM2- Baltic Cup Udtagelse

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Holstebro Roklub/KCHO I
Casper Lindballe Lehmann Pedersen
Nichlas Ulnits
7:09.0
(7:09.0-T0)

Løb 203 JW1x Baltic Cup Udtagelse

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Danske Studenters Roklub I
Anne Katrine Kiilgaard
8:12.0
(8:12.0-T0)
2 Roklubben Ægir I
Mie Mellerup
8:33.0
(8:33.0-T0)
3 Ribe Roklub I
Line Viuf
8:49.0
(8:49.0-T0)
4 Sorø Roklub I
Klara Christensen
8:59.0
(8:59.0-T0)

Løb 204 JW2x Baltic Cup Udtagelse

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Fredensborg Roklub/Sorø Roklub I
Freja Liv Holmark
Cecilie Girke
7:37.0
(7:37.0-T0)
2 Københavns Roklub/Roskilde Roklub I
Cecilie Brunnich Sørensen
Victoria Munch
7:52.0
(7:52.0-T0)

Løb 205 JW2- Baltic Cup Udtagelse

Plac.Navn (Klub)2000m
1 Fredericia Roklub/Odder Roklub/KCHO I
Marie Poulsen
Amalie Kiær
8:20.0
(8:20.0-T0)

Løb 211 D

Plac.Navn (Klub)500m
1 Bagsværd Roklub/KCB I
Astrid Kirstine Kofoed
Alma Biltoft Benediktson
2:04.5
(2:04.5-T0)
2 Roklubben Stevns I
Noah Leen Jensen
Jakob Iversen
2:04.9
(2:04.9-T0)
3 Holstebro Roklub/KCHO I
Nana Brøndsted
Simon Mikkelsen
2:14.7
(2:14.7-T0)

Løb 212 C

Plac.Navn (Klub)500m
1 Hadsund Roklub I
Haris Alagic
1:34.0
(1:34.0-T0)
2 Holstebro Roklub/KCHO I
Søren Meldgaard Madsen
1:37.0
(1:37.0-T0)
3 Fredensborg Roklub/KCB I
Casper Girke Christensen
1:41.0
(1:41.0-T0)
4 Sorø Roklub I
Christian Nielsen
1:46.0
(1:46.0-T0)
5 Sorø Roklub II
Malte Arensbach
1:43.0
(1:43.0-T0)
6 Fredensborg Roklub/KCB I
Casper Girke Christensen
1:53.0
(1:53.0-T0)
7 Hadsund Roklub I
Haris Alagic
1:51.0
(1:51.0-T0)
8 Holstebro Roklub/KCHO II
Tobias Bork Kristensen
1:54.0
(1:54.0-T0)
9 Silkeborg Roklub I
Bjarke Henriksen
1:53.0
(1:53.0-T0)
10 Sorø Roklub II
Malte Arensbach
1:52.0
(1:52.0-T0)
11 Aarhus Roklub I
Viktor Edlefsen
2:05.0
(2:05.0-T0)
12 Bagsværd Roklub/KCB I
Alexander Aldrich
2:07.0
(2:07.0-T0)
13 Holstebro Roklub I
Emil Ulnits
2:06.0
(2:06.0-T0)
14 Holstebro Roklub/KCHO I
Søren Meldgaard Madsen
2:01.0
(2:01.0-T0)
15 Holstebro Roklub/KCHO II
Tobias Bork Kristensen
2:00.0
(2:00.0-T0)
16 Roklubben Ægir I
Benjamin Johnsen
2:04.0
(2:04.0-T0)
17 Roklubben Stevns I
Andreas Møller
2:00.0
(2:00.0-T0)
18 Bagsværd Roklub I
Svante Witt
2:18.0
(2:18.0-T0)
19 Roklubben Stevns I
Andreas Møller
2:12.0
(2:12.0-T0)
20 Silkeborg Roklub II
Max Elleskov Røgild
2:15.0
(2:15.0-T0)
20 Sorø Roklub I
Christian Nielsen
2:15.0
(2:15.0-T0)
22 Holstebro Roklub I
Emil Ulnits
2:24.0
(2:24.0-T0)
23 Bagsværd Roklub I
Svante Witt
2:39.0
(2:39.0-T0)
23 Silkeborg Roklub II
Max Elleskov Røgild
2:39.0
(2:39.0-T0)

Løb 213 C

Plac.Navn (Klub)500m
1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
Kristine Søndergård Hansen
Xenia Kviat Antonsen
1:48.0
(1:48.0-T0)
2 Roklubben Stevns I
Nikoline Kroll
Katrine Højgaard
1:49.0
(1:49.0-T0)
3 Bagsværd Roklub/KCB I
Carla Siff Aagaard Roerslev
Emma Braad Olesen
1:50.0
(1:50.0-T0)
4 Odense Roklub/KCO I
Erantis Fodgaard Sørensen
Ingeborg Christensen
1:58.0
(1:58.0-T0)
5 Odder Roklub I
Pi Goslar
Trine Leitzke
2:10.0
(2:10.0-T0)
6 Hadsund Roklub I
Katrine Sander Kjær
Laetitia Panero-Bommer
2:20.0
(2:20.0-T0)

Løb 214 B

Plac.Navn (Klub)1500m
1 Holstebro Roklub I
Andreas Møller Hunskjær
6:44.0
(6:44.0-T0)
2 Silkeborg Roklub I
Magnus Kleist
7:04.0
(7:04.0-T0)
3 Hadsund Roklub I
Rasmus Konnerup
7:30.0
(7:30.0-T0)
4 Roforeningen KVIK I
Nicolai Krogsgaard
5:44.5
(5:44.5-T0)
5 Ringsted Roklub I
Sigurd Hutnik
5:44.8
(5:44.8-T0)

Løb 215 B

Plac.Navn (Klub)1500m
1 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
Ida Blomstrand
Sofie Halling Vikkelsøe
5:30.0
(5:30.0-T0)

Løb 218 60+ ÅÅM (med handicap)

Plac.Navn (Klub)500m
1 Aarhus Roklub/Aarhus Studenter Roklub/Fredericia Dameroklub/Risskov Roklub
Jeppe Meinert
Svend Erik Husted
Poul Kræmer
Erik Søndergaard
Else Thomsen
2:14.0
(2:14.0-T0)
2 Aarhus Studenter Roklub I
Svend Hagen Madsen
Jan Møller
Jens Erik Jørgensen
Henning Blåbjerg
Jens Vedel
2:18.0
(2:18.0-T0)

Løb 219 JW/W1x Motion-Sprint

Plac.Navn (Klub)500m
1 Aarhus Roklub I
Maria L.N Hansen
2:03.0
(2:03.0-T0)
2 Aarhus Roklub IV
Sahra Monefeldt Andersen
2:08.0
(2:08.0-T0)
3 Aarhus Roklub II
Emma Lehm Røddik
2:29.0
(2:29.0-T0)
4 Aarhus Roklub III
Kirstine Stampe
2:23.0
(2:23.0-T0)
5 Aarhus Roklub V
Amelia Løvstrup Adby
3:20.0
(3:20.0-T0)

Løb 222 EDON Drenge Junior D

Plac.Navn (Klub)250m
1 Roklubben Ægir I
Mikkel Avlund Overgaard
1:20.0
(1:20.0-T0)
2 Roklubben Stevns II
Kasper B Nielsen
1:26.0
(1:26.0-T0)
3 Roklubben Stevns III
Nikolaj Olsen
1:27.0
(1:27.0-T0)
4 Roklubben Stevns I
David F Larsen
1:39.0
(1:39.0-T0)

Løb 224 EDON Drenge Junior C

Plac.Navn (Klub)250m
1 Roklubben Stevns I
Malthe T. Christiansen
1:11.0
(1:11.0-T0)

Løb 226 Master

Plac.Navn (Klub)1000m
1 Aarhus Roklub/Randers Roklub I
Jeppe Meinert
Jan Sørensen
4:07.0
(4:07.0-T0)
2 Nordslesvigsk Roklub I
Britta Hirschauer
Susanne Klages
4:06.0
(4:06.0-T0)
3 Odder Roklub I
Tage S.
Per A.
4:01.0
(4:01.0-T0)
4 Aarhus Studenter Roklub II
Sven Hagen Madsen
Poul Kraemer
4:33.0
(4:33.0-T0)
5 Ringsted Roklub I
Claus Solmer-Jørgensen
Steffen Feddersen
3:33.6
(3:33.6-T0)
6 Aarhus Roklub I
Jacob Lindegaard
Morten F. Sørensen
3:37.1.0
(3:37.1.0-T0)
7 Aarhus Studenter Roklub/Risskov Roklub
Erik Søndergaard
Henning Blåbjerg
4:02.3
(4:02.3-T0)
8 Nordslesvigsk Roklub II
Kim Schauer Boysen
Werner Güttel
4:13.2
(4:13.2-T0)

Løb 229 B

Plac.Navn (Klub)1500m
1 Roklubben Furesø I
Clara Møller
6:33.0
(6:33.0-T0)
2 Roskilde Roklub I
Malli Segoli
6:39.0
(6:39.0-T0)
3 Aarhus Roklub I
Laura Boldsen
6:48.0
(6:48.0-T0)
4 Roforeningen KVIK I
Anna Adelholm
7:00.0
(7:00.0-T0)

Løb 230 C

Plac.Navn (Klub)500m
1 Køge Roklub/Roklubben Stevns
Eva Maria Lerdorf
Lærke Skovhus Pedersen
Nikoline Kroll
Katrine Højgaard
2:02.7
(2:02.7-T0)
2 Bagsværd Roklub/KCB I
Alma Biltoft Benediktson
Emma Vestergaard Lybech
Carla Siff Aagaard Roerslev
Emma Braad Olesen
Victoria Lotinga
2:03.7
(2:03.7-T0)

Løb 231 C

Plac.Navn (Klub)500m
1 Holstebro Roklub/KCHO I
Søren Meldgaard Madsen
Tobias Bork Kristensen
1:39.0
(1:39.0-T0)
2 Bagsværd Roklub/Fredensborg Roklub/KCB
Casper Girke Christensen
Svante Witt
1:55.0
(1:55.0-T0)
3 Sorø Roklub I
Christian Nielsen
Malte Arensbach
1:44.5
(1:44.5-T0)
4 Roklubben Stevns I
Mike Crillesen
Andreas Møller
1:45.4
(1:45.4-T0)
5 Aarhus Roklub/Hadsund Roklub I
Viktor Edlefsen
Haris Alagic
1:46.8
(1:46.8-T0)

Løb 232 D

Plac.Navn (Klub)500m
1 Bagsværd Roklub I
Alexander Aldrich
2:00.0
(2:00.0-T0)
2 Roklubben Stevns I
Noah Leen Jensen
2:07.0
(2:07.0-T0)
3 Bagsværd Roklub/KCB I
Alma Biltoft Benediktson
2:19.0
(2:19.0-T0)
4 Holstebro Roklub IV
Simon Mikkelsen
2:12.0
(2:12.0-T0)
5 Odder Roklub I
Pi Goslar
2:10.0
(2:10.0-T0)
6 Roklubben Stevns II
Jakob Iversen
2:18.0
(2:18.0-T0)
7 Bagsværd Roklub/KCB II
Astrid Kirstine Kofoed
2:21.0
(2:21.0-T0)
8 Holstebro Roklub III
Nana Brøndsted
2:38.0
(2:38.0-T0)
9 Roklubben Ægir I
Mikkel Avlund Overgaard
2:32.0
(2:32.0-T0)

Løb 233 Motion CUP - (1000+250)

Plac.Navn (Klub)1000m
1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø/Roskilde Roklub/KCB I
Oliver Tolstrup Christensen
Nicolai Krogsgaard
Nicholas Andersen
Jonas Lund
3:45.0
(3:45.0-T0)
2 Aarhus Roklub I
Peder Lindhardt
Frede Keller
Jacob Lindegaard
Morten F. Sørensen
3:58.0
(3:58.0-T0)
3 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB
Thyge Winther Ludwigsen
Frederik Secher
Frederik Larsen
Jeppe Aabye
4:04.0
(4:04.0-T0)

Løb 239 Master

Plac.Navn (Klub)1000m
1 Randers Roklub I
Jan Sørensen - slettes
4:14.0
(4:14.0-T0)
2 Nordslesvigsk Roklub I
Britta Hirschauer
4:26.0
(4:26.0-T0)
3 Roklubben ARA I
Christina Jensen
4:22.0
(4:22.0-T0)
4 Roklubben Viking I
Jørgen Boets
4:33.0
(4:33.0-T0)
5 Nordslesvigsk Roklub III
Werner Güttel
4:49.0
(4:49.0-T0)
6 Nordslesvigsk Roklub II
Kim Schauer Boysen
5:00.0
(5:00.0-T0)

Løb 241 A

Plac.Navn (Klub)1500m
1 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
Amalie Roland Dons
Mathilde Skovgaard
6:08.0
(6:08.0-T0)

Løb 243 B

Plac.Navn (Klub)1500m
1 Hvidovre Roklub I
Marcus Lyngesen
Thomas Jensen
5:24.0
(5:24.0-T0)
2 Roskilde Roklub
Sebastian Nordly
Mathias Biltoft Ankerstjerne
5:42.0
(5:42.0-T0)

Løb 244 B

Plac.Navn (Klub)1500m
1 Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
Clara Møller
Kristine Søndergård Hansen
Xenia Kviat Antonsen
Anna Adelholm
5:31.0
(5:31.0-T0)

Løb 245 C

Plac.Navn (Klub)500m
1 Bagsværd Roklub/KCB III
Emma Braad Olesen
2:05.0
(2:05.0-T0)
2 Odder Roklub II
Cecilie Illum Madsen
2:06.0
(2:06.0-T0)
3 Odense Roklub/KCO I
Erantis Fodgaard Sørensen
2:05.0
(2:05.0-T0)
4 Bagsværd Roklub/KCB I
Carla Siff Aagaard Roerslev
2:19.0
(2:19.0-T0)
5 Bagsværd Roklub/KCB II
Emma Vestergaard Lybech
2:18.0
(2:18.0-T0)
6 Odder Roklub II
Cecilie Illum Madsen
2:14.0
(2:14.0-T0)
6 Roklubben Ægir I
Signe Flarup Johansen
2:14.0
(2:14.0-T0)
8 Bagsværd Roklub/KCB II
Emma Vestergaard Lybech
2:23.0
(2:23.0-T0)
9 Hadsund Roklub I
Laetitia Panero-Bommer
2:27.0
(2:27.0-T0)
10 Silkeborg Roklub I
Maja Klitgaard
2:29.0
(2:29.0-T0)
11 Hadsund Roklub I
Laetitia Panero-Bommer
2:31.0
(2:31.0-T0)
12 Bagsværd Roklub/KCB III
Emma Braad Olesen
2:54.0
(2:54.0-T0)
13 Silkeborg Roklub I
Maja Klitgaard
3:20.0
(3:20.0-T0)

Løb 247 JM2x/M2x Motion-Sprint

Plac.Navn (Klub)500m
1 Odense Roklub/KCO I
Andreas Finne Skovbakke
Tobias Taudal
1:37.0
(1:37.0-T0)
2 Aarhus Studenter Roklub I
Emil Holck
Simon Kvindal
1:45.0
(1:45.0-T0)

Løb 248 JW2x/W2x Motion-Sprint

Plac.Navn (Klub)500m
1 Aarhus Roklub II
Maria L.N Hansen
Sahra Monefeldt Andersen
1:56.0
(1:56.0-T0)
2 Aarhus Roklub I
Emma Lehm Røddik
Kirstine Stampe
2:06.0
(2:06.0-T0)