Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Ergometer Cup 2008

Løb 1 4x drenge 500 m, årgang 94 og yngre

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd 2
Phillip Hagemann
Axel Watson
Peter Christian Holmquist
Malthe Sebastian Puro
2:19.0
(2:19.0-T)
2 Rungsted Roklub 2
Sarah Petersen


2:38.5
(2:38.5-T)

Løb 2 4x piger 500 m, årgang 94 og yngre

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd 2
Line Møller
Camilla Weis-Banke
Trine Grann
Mathilde Persson
2:03.4
(2:03.4-T)
2 Rungsted Roklub 2



2:27.3
(2:27.3-T)

Løb 3 4x drenge 500 m, årgang 90-91-92-93

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd 5
Alexander Møller Rasmussen
Oscar Tøttrop Pedersen
Oscar Petersen
Jakob Diness
1:43.4
(1:43.4-T)
2 Bagsværd 3
Rasmus Svartengren
Casper Villadsen
Christian Michaelsen
Rishi Balachandran
1:45.5
(1:45.5-T)
3 Rungsted Roklub
Jens Kristian H. Hansen


1:48.9
(1:48.9-T)
4 Rungsted Roklub 2

Stephan Østerberg

1:51.9
(1:51.9-T)
5 Bagsværd 4
Christian Tramm
Andreas Rasmussen
Alexander Blaabjerg
Alexander S. Sørensen
1:53.7
(1:53.7-T)

Løb 4 4x piger 500 m, årgang 90-91-92-93

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd Roklub
Lea Marsengo
Ditte Brink
Astrid Neergaard
Katrine Larsen
1:54.5
(1:54.5-T)

Løb 5 2x drenge 500 m, årgang 94 og yngre

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd 2
Jacob Grove Klahsen
Peter Christian Holmquist
2:15.5
(2:15.5-T)
2 Rungsted Roklub

2:16.0
(2:16.0-T)
3 Bagsværd 3
Malthe Sebastian Puro
Phillip Hagemann
2:18.4
(2:18.4-T)
4 Rungsted Roklub 2

2:46.8
(2:46.8-T)

Løb 6 2x piger 500 m, årgang 94 og yngre

Plac.Navn (Klub)m
1 Roklubben Furesø
Rebecca Busk
Helena Hviid Trier
2:04.4
(2:04.4-T)
2 Bagsværd 2
Mathilde Persson
Trine Grann
2:07.5
(2:07.5-T)
3 Bagsværd 3
Camilla Weis-Banke
Line Møller
2:15.5
(2:15.5-T)
4 Rungsted Roklub 2

2:30.0
(2:30.0-T)
5 Rungsted Roklub
Sarah Petersen
2:31.4
(2:31.4-T)
6 Rungsted Roklub 3

2:38.3
(2:38.3-T)

Løb 7 2x drenge 500 m, årgang 90-91-92-93

Plac.Navn (Klub)m
1 Bagsværd 8
Jakob Diness
Oscar Tøttrop Pedersen
1:41.4
(1:41.4-T)
2 Bagsværd 2
Casper Villadsen
Rasmus Svartengren
1:47.0
(1:47.0-T)
3 Bagsværd 7
Oscar Petersen
Alexander Møller Rasmussen
1:47.4
(1:47.4-T)
4 Bagsværd 4
Rishi Balachandran
Christian Michaelsen
1:47.5
(1:47.5-T)
5 Bagsværd 3
Frederik Secher
Frederic Maigaard
1:47.9
(1:47.9-T)
6 Rungsted Roklub 3

1:50.5
(1:50.5-T)
7 Rungsted Roklub 2
Jens Kristian H. Hansen
Stephan Østerberg
1:52.5
(1:52.5-T)
8 Rungsted Roklub

1:52.9
(1:52.9-T)
9 Bagsværd 6
Alexander Blaabjerg
Alexander S. Sørensen
1:54.5
(1:54.5-T)

Løb 9 Stafet 4 x 500 m., årgang 94 og yngre

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Rungsted Roklub 2

Sarah Petersen

2:44.2
(2:44.2-T44)
5:29.4
(2:45.2-T38)
7:54.9
(2:25.5-T37)
10:19.3
(2:24.4-T31)
2 Rungsted Roklub



3:30.2
(3:30.2-T24)
6:13.2
(2:43.0-T42)
8:42.0
(2:28.8-T33)
10:59.8
(2:17.8-T35)

Løb 10 Stafet 4 x 500 m., årgang 90-91-92-93

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd Roklub 3
Casper Villadsen
Christian Tramm
Katrine Larsen
Malthe Sebastian Puro
1:57.8
(1:57.8-T30)
3:35.8
(1:38.0-T40)
5:39.9
(2:04.1-T40)
7:15.2
(1:35.3-T36)
2 Bagsværd Roklub 4
Rishi Balachandran
Oscar Petersen
Phillip Hagemann
Mathilde Persson
2:08.2
(2:08.2-T32)
4:12.1.0
(2:03.9-T41)
5:48.3
(1:36.2-T40)
7:21.6
(1:33.3-T38)
3 Bagsværd Roklub 5
Christian Michaelsen
Jakob Diness
Peter Christian Holmquist
Camilla Weis-Banke
2:09.5
(2:09.5-T37)
4:12.8
(2:03.3-T32)
5:55.3
(1:42.5-T39)
7:25.5
(1:30.2-T39)
4 Bagsværd Roklub
Frederik Secher
Alexander Blaabjerg
Trine Grann
Jacob Grove Klahsen
1:45.1.0
(1:45.1.0-T37)
3:48.5
(2:03.4-T38)
5:54.9
(2:06.4-T47)
7:28.6
(1:33.7-T39)
5 Rungsted Roklub 3
Jens Kristian H. Hansen


2:23.7
(2:23.7-T27)
4:04.7
(1:41.0-T31)
5:49.3
(1:44.6-T35)
7:31.6
(1:42.3-T32)
6 Bagsværd Roklub 6
Rasmus Svartengren
Oscar Tøttrop Pedersen
Alexander Møller Rasmussen
Line Møller
2:24.8
(2:24.8-T32)
4:16.7
(1:51.9-T34)
6:04.1
(1:47.4-T36)
7:33.0
(1:28.9-T42)
7 Rungsted Roklub 4

Stephan Østerberg

2:02.6
(2:02.6-T28)
4:03.9
(2:01.3-T32)
6:02.5
(1:58.6-T32)
7:45.4
(1:42.9-T33)
8 Bagsværd Roklub 2
Frederic Maigaard
Alexander S. Sørensen
Ditte Brink
Axel Watson
2:17.8
(2:17.8-T32)
4:33.1
(2:15.3-T34)
6:16.1
(1:43.0-T38)
7:51.5
(1:35.4-T45)