Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Danske Mesterskaber & FIT for Rowing 2012 » 210 Junior drenge årgang 1998

Løb 210 Junior drenge årgang 1998

Plac.Navn (Klub)250m500m750m1000m
1 Roklubben Viking I
Jeppe Storm
0:50.7
(0:50.7-T37)
1:43.6
(0:52.9-T33)
2:34.8
(0:51.2-T33)
3:24.8
(0:50.0-T35)
2 Sorø Roklub I
Jakob Lillelund
0:51.8
(0:51.8-T37)
1:44.8
(0:53.0-T34)
2:37.6
(0:52.8-T36)
3:29.5
(0:51.9-T43)
3 Bagsværd Roklub II
Niels Frederiksen
0:52.6
(0:52.6-T37)
1:46.4
(0:53.8-T32)
2:39.7
(0:53.3-T34)
3:32.1.0
(0:52.4-T37)
4 STO III
Malthe Bøg
0:49.6
(0:49.6-T40)
1:42.1.0
(0:52.5-T37)
2:36.8
(0:54.7-T34)
3:32.3
(0:55.5-T35)
5 Nordslesvigsk Roklub I
Christian Iver Nissen
0:52.2
(0:52.2-T37)
1:46.6
(0:54.4-T33)
2:42.6
(0:56.0-T33)
3:37.5
(0:54.9-T34)
6 Odder Roklub 2
Marinus Fredslund
0:54.9
(0:54.9-T38)
1:51.6
(0:56.7-T32)
2:46.2
(0:54.6-T36)
3:40.0
(0:53.8-T41)
7 Bagsværd Roklub IV
Mathias Ven
0:52.8
(0:52.8-T43)
1:47.2
(0:54.4-T40)
2:43.0
(0:55.8-T41)
3:41.0
(0:58.0-T42)
8 Odense Roklub II
Søren Dahl Hansen
0:52.6
(0:52.6-T39)
1:46.1.0
(0:53.5-T36)
2:43.1.0
(0:57.0-T34)
3:42.3
(0:59.2-T33)
9 STO II
Kristian Ejby
0:54.1
(0:54.1-T40)
1:49.2
(0:55.1-T37)
2:46.1.0
(0:56.9-T37)
3:44.0
(0:57.9-T38)
10 Odense Roklub I
Malte Rusbjerg
0:51.1
(0:51.1-T42)
1:48.1.0
(0:57.0-T36)
2:47.8
(0:59.7-T33)
3:45.3
(0:57.5-T38)
11 Bagsværd Roklub V
Nicolai Jørgensen
0:52.7
(0:52.7-T39)
1:49.3
(0:56.6-T30)
2:47.6
(0:58.3-T29)
3:45.5
(0:57.9-T32)
12 Vejle Roklub I
Marcus Stauner
0:51.0
(0:51.0-T40)
1:48.3
(0:57.3-T37)
2:48.4
(1:00.1-T33)
3:49.1.0
(1:00.7-T37)
13 Holstebro Roklub I
Oliver Persson
0:53.0
(0:53.0-T41)
1:49.1.0
(0:56.1-T39)
2:48.4
(0:59.3-T37)
3:49.7
(1:01.3-T37)
14 STO I
Kartikey Nandgave
0:56.6
(0:56.6-T42)
1:54.8
(0:58.2-T40)
2:57.3
(1:02.5-T36)
4:00.9
(1:03.6-T37)
15 Odder Roklub
Johannes Dahm
1:00.6
(1:00.6-T33)
2:02.8
(1:02.2-T29)
3:04.6
(1:01.8-T30)
4:03.8
(0:59.2-T32)
16 Roklubben Ægir I
Frederik H. Z. Andersen
0:59.7
(0:59.7-T39)
2:04.3
(1:04.6-T35)
3:08.6
(1:04.3-T35)
4:13.8
(1:05.2-T35)
17 Bagsværd Roklub I
Mikkel Aaslet
0:58.4
(0:58.4-T51)
2:03.5
(1:05.1-T45)
3:14.8
(1:11.3-T41)
4:19.2
(1:04.4-T44)
18 Bagsværd Roklub III
Nicolai Leth Bernsen
1:00.4
(1:00.4-T37)
2:07.9
(1:07.5-T32)
3:15.2
(1:07.3-T33)
4:19.6
(1:04.4-T34)
19 Skovshoved Roklub I
Emil Ebbesen
1:08.1
(1:08.1-T36)
2:17.2
(1:09.1-T36)
3:25.8
(1:08.6-T37)
4:31.8
(1:06.0-T38)