Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Danske Mesterskaber & FIT for Rowing 2012 » 212 Junior drenge årgang 1997

Løb 212 Junior drenge årgang 1997

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Nordslesvigsk Roklub 2
Tobias Brink
1:42.2
(1:42.2-T36)
3:29.9
(1:47.7-T33)
5:18.3
(1:48.4-T35)
7:04.5
(1:46.2-T37)
2 STO I
Frederik J. sørensen
1:44.9
(1:44.9-T33)
3:32.6
(1:47.7-T32)
5:20.7
(1:48.1.0-T32)
7:06.0
(1:45.3-T36)
3 Holstebro Roklub I
Andreas Østergaard Quach
1:47.8
(1:47.8-T36)
3:38.0
(1:50.2-T33)
5:28.8
(1:50.8-T32)
7:16.3
(1:47.5-T35)
4 Odder Roklub I
Anders Leitzke Sørensen
1:48.8
(1:48.8-T36)
3:41.5
(1:52.7-T32)
5:33.9
(1:52.4-T31)
7:16.8
(1:42.9-T37)
5 Hadsund Roklub II
Wiliam Wisholm
1:49.5
(1:49.5-T34)
3:40.6
(1:51.1.0-T31)
5:31.1
(1:50.5-T32)
7:22.0
(1:50.9-T33)
6 Tissø Roklub I
Kasper Grøntved
1:42.8
(1:42.8-T39)
3:35.2
(1:52.4-T35)
5:30.0
(1:54.8-T34)
7:22.1
(1:52.1-T36)
7 Hadsund Roklub I
Mathias Danmark
1:46.4
(1:46.4-T37)
3:38.2
(1:51.8-T32)
5:30.9
(1:52.7-T32)
7:23.9
(1:53.0-T33)
8 Københavns Roklub IV
Mathias Nielsen
1:48.5
(1:48.5-T39)
3:41.4
(1:52.9-T34)
5:36.6
(1:55.2-T33)
7:29.4
(1:52.8-T36)
9 Roforeningen KVIK I
Magnus Aggernæs
1:44.7
(1:44.7-T36)
3:38.6
(1:53.9-T32)
5:34.3
(1:55.7-T31)
7:29.5
(1:55.2-T31)
10 Nordslesvigsk Roklub II
Lukas Menke
1:49.8
(1:49.8-T33)
3:43.5
(1:53.7-T29)
5:36.9
(1:53.4-T29)
7:32.4
(1:55.5-T30)
11 Odder Roklub VIII
Simon Kejser
1:52.2
(1:52.2-T35)
3:49.8
(1:57.6-T32)
5:46.2
(1:56.4-T33)
7:39.7
(1:53.5-T36)
12 Odense Roklub II
Noah Dimon
1:55.1
(1:55.1-T33)
3:53.3
(1:58.2-T30)
5:51.9
(1:58.6-T31)
7:50.4
(1:58.5-T33)
13 Odense Roklub I
Frederik Malling
1:52.5
(1:52.5-T37)
3:52.6
(2:00.1.0-T32)
5:53.2
(2:00.6-T32)
7:51.1
(1:57.9-T35)
14 Lyngby Roklub III
Victor Kyllesbech
1:56.7
(1:56.7-T32)
3:53.7
(1:57.0-T30)
5:55.3
(2:01.6-T30)
7:53.6
(1:58.3-T31)
15 Roklubben Viking II
Sean Duddy
1:49.1.0
(1:49.1.0-T40)
3:48.9
(1:59.8-T47)
5:52.3
(2:03.4-T42)
7:53.8
(2:01.5-T45)
16 Roklubben Ægir I
Jacob Zacho Søndergaard
1:55.4
(1:55.4-T30)
3:55.7
(2:00.3-T27)
5:57.1
(2:01.4-T28)
7:53.9
(1:56.8-T29)
17 Horsens Roklub I
Emil Thrue
1:59.9
(1:59.9-T31)
4:02.0
(2:02.1-T28)
6:01.8
(1:59.8-T29)
7:59.5
(1:57.7-T32)
18 Odder Roklub IV
Asgar Damsgaard
1:58.0
(1:58.0-T34)
4:00.0
(2:02.0-T32)
6:02.8
(2:02.8-T32)
7:59.9
(1:57.1.0-T35)
19 Roforeningen KVIK II
Emil Laursen
1:57.0
(1:57.0-T33)
3:56.3
(1:59.3-T32)
6:00.2
(2:03.9-T32)
8:00.6
(2:00.4-T34)
20 Roklubben Viking I
jesper clausen
1:53.6
(1:53.6-T36)
3:55.6
(2:02.0-T32)
6:02.5
(2:06.9-T34)
8:04.4
(2:01.9-T34)
21 Rungsted Roklub I
Joachim Pors Andreasen
2:00.0
(2:00.0-T34)
4:04.3
(2:04.3-T31)
6:10.6
(2:06.3-T32)
8:16.0
(2:05.4-T34)
22 Nordslesvigsk Roklub I
Markus Skøtt
2:00.8
(2:00.8-T33)
4:07.4
(2:06.6-T30)
6:13.1.0
(2:05.7-T32)
8:17.1
(2:04.0-T33)
23 Lyngby Roklub I
Jacob Anker
1:59.9
(1:59.9-T33)
4:05.6
(2:05.7-T31)
6:13.9
(2:08.3-T30)
8:18.1
(2:04.2-T32)
24 Københavns Roklub II
Hans Martin Sandager
2:05.3
(2:05.3-T35)
4:16.0
(2:10.7-T34)
6:24.9
(2:08.9-T34)
8:34.5
(2:09.6-T35)
25 Roklubben Ægir II
Christian Andersen
2:02.8
(2:02.8-T39)
4:14.5
(2:11.7-T34)
6:27.3
(2:12.8-T34)
8:37.8
(2:10.5-T34)
26 Nordslesvigsk Roklub III
Thomas Nissen
2:09.1
(2:09.1-T32)
4:21.1
(2:12.0-T30)
6:33.9
(2:12.8-T32)
8:44.7
(2:10.8-T31)
27 Lyngby Roklub II
Søren Baastrup
2:13.1.0
(2:13.1.0-T37)
4:30.4
(2:17.3-T34)
6:47.5
(2:17.1.0-T35)
9:04.6
(2:17.1-T38)
28 Københavns Roklub I
Aksel Dybdahl Poulsen
2:09.3
(2:09.3-T39)
4:30.4
(2:21.1.0-T37)
6:53.4
(2:23.0-T38)
9:22.7
(2:29.3-T39)