Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Danske Mesterskaber & FIT for Rowing 2012 » 214 Junior drenge årgang 1996

Løb 214 Junior drenge årgang 1996

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 VÍF I
Torstein Brattaberg
1:36.9
(1:36.9-T35)
3:16.2
(1:39.3-T30)
4:55.7
(1:39.5-T31)
6:34.0
(1:38.3-T32)
2 Holstebro Roklub II
Aske Petersen
1:34.4
(1:34.4-T39)
3:15.5
(1:41.1.0-T34)
4:58.6
(1:43.1.0-T34)
6:42.2
(1:43.6-T35)
3 Ribe Roklub I
Sebastian Adelhardt -
1:40.0
(1:40.0-T35)
3:23.7
(1:43.7-T32)
5:07.5
(1:43.8-T32)
6:45.2
(1:37.7-T34)
4 Københavns Roklub I
Tobias Mortensen
1:41.6
(1:41.6-T35)
3:26.4
(1:44.8-T32)
5:11.0
(1:44.6-T32)
6:53.7
(1:42.7-T37)
5 Holstebro Roklub I
Frederik Taulbjerg
1:40.7
(1:40.7-T36)
3:24.6
(1:43.9-T31)
5:09.6
(1:45.0-T32)
6:54.3
(1:44.7-T36)
6 Bagsværd Roklub I
Malthe Sebastian Puro
1:43.3
(1:43.3-T34)
3:28.8
(1:45.5-T32)
5:14.2
(1:45.4-T32)
6:57.6
(1:43.4-T34)
7 Roklubben Furesø III
Emil Søndergård Hansen
1:42.5
(1:42.5-T36)
3:28.2
(1:45.7-T32)
5:14.6
(1:46.4-T33)
6:58.4
(1:43.8-T35)
8 Odder Roklub
Mads Hougaard
1:44.0
(1:44.0-T35)
3:31.0
(1:47.0-T32)
5:17.4
(1:46.4-T32)
6:59.3
(1:41.9-T35)
9 Sorø Roklub I
Anders Lindblom
1:42.3
(1:42.3-T33)
3:29.2
(1:46.9-T30)
5:18.9
(1:49.7-T30)
7:08.8
(1:49.9-T29)
10 Næstved Roklub I
Magnus Kamp Stagil
1:46.5
(1:46.5-T37)
3:36.5
(1:50.0-T34)
5:26.4
(1:49.9-T33)
7:12.5
(1:46.1-T36)
11 Roforeningen KVIK II
Gustav Vangsgaard
1:44.4
(1:44.4-T33)
3:32.5
(1:48.1.0-T31)
5:23.7
(1:51.2-T30)
7:12.7
(1:49.0-T32)
12 Hadsund Roklub I
Frederik Mathiesen
1:44.8
(1:44.8-T37)
3:35.6
(1:50.8-T30)
5:28.0
(1:52.4-T31)
7:16.3
(1:48.3-T32)
13 Odder Roklub 2
Christian Krogh
1:49.5
(1:49.5-T38)
3:42.9
(1:53.4-T36)
5:37.2
(1:54.3-T36)
7:27.0
(1:49.8-T39)
14 Roforeningen KVIK I
Nicolai Lassen
1:45.1.0
(1:45.1.0-T37)
3:40.2
(1:55.1-T32)
5:38.2
(1:58.0-T33)
7:34.6
(1:56.4-T36)
15 Roklubben Furesø I
Henrik Georg Eriksen
1:54.1
(1:54.1-T35)
3:50.5
(1:56.4-T32)
5:46.9
(1:56.4-T33)
7:41.1
(1:54.2-T35)
16 Holstebro Roklub III
Jonathan Nielsen
1:56.3
(1:56.3-T35)
3:55.9
(1:59.6-T32)
5:55.0
(1:59.1-T32)
7:48.6
(1:53.6-T34)
17 Holstebro Roklub IV
Kasper Kalsgård
1:51.7
(1:51.7-T34)
3:51.4
(1:59.7-T31)
5:54.6
(2:03.2-T31)
7:54.2
(1:59.6-T32)
18 Holstebro Roklub V
Christoffer Eilskov Jensen
1:57.9
(1:57.9-T38)
3:59.7
(2:01.8-T34)
6:02.8
(2:03.1-T35)
8:01.8
(1:59.0-T36)
19 Horsens Roklub II
Rasmus Kruse
1:57.3
(1:57.3-T31)
3:58.9
(2:01.6-T27)
6:03.2
(2:04.3-T27)
8:03.9
(2:00.7-T32)
20 Bagsværd Roklub II
Jacob Grove Klahsen
2:03.1
(2:03.1-T34)
4:10.2
(2:07.1-T31)
6:16.2
(2:06.0-T32)
8:14.0
(1:57.8-T37)
21 Horsens Roklub I
Christian Norup Taylor
1:59.6
(1:59.6-T36)
4:16.1
(2:16.5-T30)
6:34.1
(2:18.0-T28)
8:43.2
(2:09.1-T31)
22 Roklubben Ægir I
Asmus Grøn Bendixen
2:07.4
(2:07.4-T34)
4:27.9
(2:20.5-T32)
6:54.8
(2:26.9-T34)
9:15.7
(2:20.9-T35)