Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Danske Mesterskaber & FIT for Rowing 2012 » 403 Herre Sen. B Letvægt (19-22år)

Løb 403 Herre Sen. B Letvægt (19-22år)

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Bagsværd Roklub VI
Christian Michaelsen
1:29.9
(1:29.9-T37)
3:04.8
(1:34.9-T34)
4:39.9
(1:35.1.0-T33)
6:14.0
(1:34.1-T36)
2 Silkeborg Roklub IV
Thorbjørn Patscheider
1:33.8
(1:33.8-T40)
3:10.7
(1:36.9-T35)
4:46.2
(1:35.5-T36)
6:18.1
(1:31.9-T39)
3 Hadsund Roklub II
Jens Noll Nielsen
1:32.3
(1:32.3-T39)
3:07.8
(1:35.5-T36)
4:43.7
(1:35.9-T37)
6:18.4
(1:34.7-T40)
4 Aarhus Roklub I
Andrej Lawaetz Bendtsen
1:33.9
(1:33.9-T40)
3:10.0
(1:36.1.0-T37)
4:46.2
(1:36.2-T38)
6:20.0
(1:33.8-T43)
5 Odder Roklub I
Mathias Larsen
1:34.5
(1:34.5-T36)
3:11.2
(1:36.7-T34)
4:47.7
(1:36.5-T34)
6:21.8
(1:34.1-T39)
6 Silkeborg Roklub II
Emil Espensen
1:33.9
(1:33.9-T40)
3:11.6
(1:37.7-T36)
4:48.5
(1:36.9-T36)
6:24.4
(1:35.9-T38)
7 Odense Roklub I
Jesper Fredsted
1:34.2
(1:34.2-T41)
3:12.9
(1:38.7-T35)
4:52.7
(1:39.8-T35)
6:30.0
(1:37.3-T40)
8 Bagsværd Roklub IV
Andreas Rasmussen
1:35.7
(1:35.7-T39)
3:15.5
(1:39.8-T34)
4:55.1
(1:39.6-T34)
6:30.3
(1:35.2-T38)
9 BR (Uden for konk.)
Roberto Usai
1:36.5
(1:36.5-T37)
3:14.5
(1:38.0-T35)
4:52.7
(1:38.2-T35)
6:31.0
(1:38.3-T38)
10 Bagsværd Roklub I
Frederic Maigaard
1:34.9
(1:34.9-T40)
3:13.9
(1:39.0-T35)
4:54.1
(1:40.2-T35)
6:32.3
(1:38.2-T37)
11 Roskilde Roklub III
Viktor August Stokholm Lous
1:36.5
(1:36.5-T37)
3:15.1.0
(1:38.6-T34)
4:54.9
(1:39.8-T34)
6:32.5
(1:37.6-T36)
12 Roklubben Ægir I
Mathias Kristensen
1:35.8
(1:35.8-T36)
3:14.6
(1:38.8-T34)
4:55.0
(1:40.4-T33)
6:35.0
(1:40.0-T34)
13 Odder Roklub II
Alex Berg
1:40.6
(1:40.6-T37)
3:22.9
(1:42.3-T33)
5:02.8
(1:39.9-T35)
6:38.2
(1:35.4-T40)
14 Bagsværd Roklub II
Alexander S. Sørensen
1:37.6
(1:37.6-T39)
3:18.5
(1:40.9-T36)
4:59.1
(1:40.6-T36)
6:38.3
(1:39.2-T37)
15 Hadsund Roklub III
Simon Sørensen
1:36.8
(1:36.8-T40)
3:17.1.0
(1:40.3-T37)
5:02.2
(1:45.1.0-T37)
6:45.2
(1:43.0-T39)
16 Bagsværd Roklub III
Frederik Secher
1:38.4
(1:38.4-T39)
3:20.7
(1:42.3-T35)
5:05.5
(1:44.8-T33)
6:48.3
(1:42.8-T37)
17 Roskilde Roklub II
Martin Brenøe
1:42.5
(1:42.5-T36)
3:25.2
(1:42.7-T34)
5:08.3
(1:43.1.0-T33)
6:48.4
(1:40.1-T35)
18 Rungsted Roklub I
Andreas Allen
1:37.4
(1:37.4-T35)
3:22.0
(1:44.6-T31)
5:07.7
(1:45.7-T31)
6:50.6
(1:42.9-T34)
19 Hadsund Roklub IV
Anders Olsen
1:41.9
(1:41.9-T36)
3:25.6
(1:43.7-T32)
5:10.0
(1:44.4-T34)
6:52.2
(1:42.2-T35)
20 Silkeborg Roklub III
Jacob Søby Pedersen
1:40.3
(1:40.3-T40)
3:27.1.0
(1:46.8-T35)
5:14.9
(1:47.8-T35)
6:58.6
(1:43.7-T39)
21 Fredericia Roklub I
Laurids Cordtz Larsen
1:43.8
(1:43.8-T39)
3:32.2
(1:48.4-T33)
5:21.7
(1:49.5-T35)
7:06.9
(1:45.2-T42)
22 Silkeborg Roklub I
Dan Holden Rasmussen
1:40.7
(1:40.7-T34)
3:25.4
(1:44.7-T31)
5:16.2
(1:50.8-T29)
7:13.9
(1:57.7-T29)
23 Roskilde Roklub I
Ejlif Kristoffersen
1:45.1.0
(1:45.1.0-T33)
3:38.0
(1:52.9-T28)
5:34.1
(1:56.1-T28)
7:27.2
(1:53.1.0-T29)