Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Danske Mesterskaber & FIT for Rowing 2012 » 501 Firmastafet 4x500m

Løb 501 Firmastafet 4x500m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Brandvæsnets Idrætsforening I
Jesper Thimgaard
John Busk
Thomas Vedsmand
Torben Kristiansen
1:57.2
(1:57.2-T33)
3:24.6
(1:27.4-T45)
4:58.6
(1:34.0-T45)
6:26.6
(1:28.0-T38)
2 EKJ Rådgivende Ingeniører as II
Uffe Bruun
Freddy Koch
Susanne Bebe
Thomas Warrer
1:34.4
(1:34.4-T39)
3:03.5
(1:29.1.0-T46)
5:04.3
(2:00.8-T43)
6:31.1
(1:26.8-T43)
3 Arm-Tec
Brian Sørensen
Steffen Nielsen
Morten Nielsen
Erik Petersen
2:15.4
(2:15.4-T22)
3:45.5
(1:30.1.0-T49)
5:12.0
(1:26.5-T45)
6:38.7
(1:26.7-T48)
4 Politiets idrætsklub I
Dyre Sønnicksen
Ole Bastian Hansen
Torben Christiansen
Jørgen Bloch
2:09.5
(2:09.5-T28)
3:42.2
(1:32.7-T40)
5:15.7
(1:33.5-T45)
6:40.9
(1:25.2-T39)
5 Slagelse Sygehus I
Heinrich Larsen
Thomas Thougaard
Thomas Dyhr
Thomas Bech Jørgensen
2:14.1.0
(2:14.1.0-T28)
3:47.1.0
(1:33.0-T37)
5:15.6
(1:28.5-T42)
6:45.5
(1:29.9-T43)
6 Olympisk Klub Danmark
Henning Lynge Jakobsen
Michael Durbahn
Jørgen-Emil Hansen
Gerd Larsen
1:48.5
(1:48.5-T39)
3:25.8
(1:37.3-T42)
5:17.6
(1:51.8-T48)
6:51.5
(1:33.9-T38)
7 Pihls dreamteam
Sonny Bro Larsen
Jakob Hersøe Sørensen
Jacob Rasmussen
Bo Vestergaard
2:12.9
(2:12.9-T31)
3:53.0
(1:40.1.0-T39)
5:31.8
(1:38.8-T47)
7:03.6
(1:31.8-T41)
8 EKJ Rådgivende Ingeniører as III
Jon Thisted Simonsen
Irene Bardrum
Thomas Thorsen
Ufuk Sahin
1:49.5
(1:49.5-T35)
3:53.0
(2:03.5-T41)
5:31.7
(1:38.7-T38)
7:04.6
(1:32.9-T45)
9 Slagelse Sygehus II
Niels Erikstrup Clausen
Ole Michael Schiødt
Karina Andersen
Mark Lutz Niegsch
2:01.7
(2:01.7-T31)
3:37.7
(1:36.0-T36)
5:31.9
(1:54.2-T38)
7:07.7
(1:35.8-T38)
10 The Great Dongs
Jacob Bjærg
Lars Hvedstrup Jensen
Maj Sivertsen
Torben Biltoft Hansen
1:53.2
(1:53.2-T43)
3:26.0
(1:32.8-T41)
5:34.3
(2:08.3-T40)
7:11.5
(1:37.2-T41)
11 EKJ Rådgivende Ingeniører as I
Pernille Alstrup
Tomas Klinke Pedersen
Yilmaz Sahin
Sven Bo Madsen
1:45.6
(1:45.6-T37)
3:37.2
(1:51.6-T33)
5:34.1
(1:56.9-T42)
7:12.9
(1:38.8-T37)
12 AMgroup
Emma Malling Steensen
Lars Krog-Jensen
Anders Helmer Nielsen
Thorbjørn Steensen
1:44.9
(1:44.9-T32)
3:30.2
(1:45.3-T40)
5:19.5
(1:49.3-T47)
7:15.7
(1:56.2-T44)
13 Pihl Danmark
Mette Munch Madsen
Anders Bau Hansen
Frederik Kornerup
Jens Damgaard
2:19.7
(2:19.7-T34)
4:03.3
(1:43.6-T38)
5:38.1.0
(1:34.8-T38)
7:16.8
(1:38.7-T43)
14 Psykiatrisk Center Sct. Hans Afd. R
Geert Olsen
Kærleif Danielsen
Jacob Hvidhjelm
Niels Iversen
2:23.7
(2:23.7-T34)
4:03.0
(1:39.3-T36)
5:40.1
(1:37.1.0-T35)
7:17.8
(1:37.7-T36)