Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Danske Mesterskaber & FIT for Rowing 2012 » 604 Junior C SPRINT drenge årgang 1998 og 1999

Løb 604 Junior C SPRINT drenge årgang 1998 og 1999

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Roskilde Roklub I
Bastian Secher
0:10.0
(0:10.0-T54)
0:18.5
(0:08.5-T64)
0:27.2
(0:08.7-T55)
0:36.1
(0:08.9-T61)
2 Sorø Roklub I
Jakob Lillelund
0:09.9
(0:09.9-T54)
0:18.5
(0:08.6-T63)
0:27.4
(0:08.9-T61)
0:36.7
(0:09.3-T52)
3 Bagsværd Roklub IV
Niels Frederiksen
0:10.5
(0:10.5-T51)
0:19.5
(0:09.0-T53)
0:28.6
(0:09.1-T52)
0:38.0
(0:09.4-T52)
4 Bagsværd Roklub I
Mathias Ven
0:10.2
(0:10.2-T59)
0:19.3
(0:09.1-T66)
0:28.8
(0:09.5-T63)
0:38.5
(0:09.7-T61)
5 STO III
Malthe Bøg
0:10.5
(0:10.5-T51)
0:19.6
(0:09.1-T53)
0:29.1
(0:09.5-T44)
0:38.9
(0:09.8-T49)
6 Nordslesvigsk Roklub II
Max Possiel
0:10.3
(0:10.3-T76)
0:19.3
(0:09.0-T53)
0:28.8
(0:09.5-T51)
0:39.1
(0:10.3-T47)
7 Nordslesvigsk Roklub I
Christian Iver Nissen
0:10.9
(0:10.9-T44)
0:20.2
(0:09.3-T39)
0:29.6
(0:09.4-T38)
0:39.2
(0:09.6-T44)
7 Roforeningen KVIK I
Oliver Kviat Antonsen
0:10.6
(0:10.6-T56)
0:19.8
(0:09.2-T52)
0:29.3
(0:09.5-T50)
0:39.2
(0:09.9-T43)
9 Bagsværd Roklub I
Nicolai Jørgensen
0:11.0
(0:11.0-T49)
0:20.4
(0:09.4-T45)
0:30.1
(0:09.7-T43)
0:40.0
(0:09.9-T43)
10 Vejle Roklub I
Marcus Stauner
0:10.8
(0:10.8-T39)
0:20.3
(0:09.5-T44)
0:30.2
(0:09.9-T36)
0:40.3
(0:10.1.0-T41)
11 STO I
Kartikey Nandgave
0:11.3
(0:11.3-T48)
0:20.7
(0:09.4-T57)
0:30.6
(0:09.9-T55)
0:40.8
(0:10.2-T59)
12 STO II
Kristian Ejby
0:11.5
(0:11.5-T47)
0:21.3
(0:09.8-T55)
0:31.3
(0:10.0-T54)
0:41.4
(0:10.1.0-T53)
13 Holstebro Roklub II
Magnus Zier Quist Rathenborg
0:12.2
(0:12.2-T49)
0:22.6
(0:10.4-T52)
0:33.3
(0:10.7-T45)
0:44.4
(0:11.1-T49)
14 Bagsværd Roklub III
Nicolai Leth Bernsen
0:12.2
(0:12.2-T49)
0:22.9
(0:10.7-T39)
0:33.9
(0:11.0-T44)
0:44.8
(0:10.9-T39)
15 Bagsværd Roklub II
Mikkel Aaslet
0:11.9
(0:11.9-T61)
0:22.5
(0:10.6-T63)
0:33.5
(0:11.0-T60)
0:44.9
(0:11.4-T63)
16 Holstebro Roklub III
Christian Carlsen
0:12.4
(0:12.4-T53)
0:23.1
(0:10.7-T56)
0:33.9
(0:10.8-T50)
0:45.1
(0:11.2-T54)
17 Roforeningen KVIK II
Thor Friis
0:12.3
(0:12.3-T64)
0:23.1
(0:10.8-T44)
0:34.1
(0:11.0-T44)
0:45.4
(0:11.3-T48)
18 Holstebro Roklub I
Jonas G. Lund
0:12.8
(0:12.8-T51)
0:23.8
(0:11.0-T49)
0:35.1
(0:11.3-T48)
0:46.8
(0:11.7-T46)
19 Nordslesvigsk Roklub III
Markus Behnfeldt
0:13.6
(0:13.6-T53)
0:25.0
(0:11.4-T53)
0:36.7
(0:11.7-T51)
0:48.7
(0:12.0-T45)
20 Skovshoved Roklub I
Emil Ebbesen
0:14.1
(0:14.1-T51)
0:25.9
(0:11.8-T51)
0:37.9
(0:12.0-T50)
0:50.0
(0:12.1-T44)