Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Danske Mesterskaber & FIT for Rowing 2012 » 606 Junior B SPRINT drenge årgang 1996 og 1997

Løb 606 Junior B SPRINT drenge årgang 1996 og 1997

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 VÍF I
Torstein Brattaberg
0:09.2
(0:09.2-T72)
0:17.0
(0:07.8-T61)
0:25.0
(0:08.0-T60)
0:33.2
(0:08.2-T59)
2 Holstebro Roklub I
Niklaes Lisby
0:09.5
(0:09.5-T70)
0:17.3
(0:07.8-T54)
0:25.3
(0:08.0-T53)
0:33.6
(0:08.3-T51)
3 Holstebro Roklub III
Frederik Taulbjerg
0:09.3
(0:09.3-T71)
0:17.2
(0:07.9-T68)
0:25.3
(0:08.1-T67)
0:33.7
(0:08.4-T65)
4 Holstebro Roklub II
Aske Petersen
0:09.5
(0:09.5-T51)
0:17.6
(0:08.1-T52)
0:25.7
(0:08.1-T59)
0:34.0
(0:08.3-T51)
5 Sorø Roklub I
Anders Lindblom
0:09.6
(0:09.6-T69)
0:17.9
(0:08.3-T50)
0:26.3
(0:08.4-T57)
0:35.1
(0:08.8-T61)
6 Roklubben Furesø III
Emil Søndergård Hansen
0:09.6
(0:09.6-T50)
0:18.0
(0:08.4-T50)
0:26.5
(0:08.5-T49)
0:35.2
(0:08.7-T55)
7 Skovshoved Roklub III
Jacob Elnegaard Kjærulf
0:10.1
(0:10.1-T48)
0:18.4
(0:08.3-T43)
0:26.8
(0:08.4-T57)
0:35.5
(0:08.7-T48)
8 Nordslesvigsk Roklub 3
Tobias Brink
0:09.9
(0:09.9-T42)
0:18.4
(0:08.5-T49)
0:27.0
(0:08.6-T49)
0:35.6
(0:08.6-T48)
9 Roforeningen KVIK IV
Gustav Vangsgaard
0:09.8
(0:09.8-T61)
0:18.2
(0:08.4-T50)
0:26.8
(0:08.6-T49)
0:35.7
(0:08.9-T48)
10 Roforeningen KVIK I
Nicolai Lassen
0:09.8
(0:09.8-T61)
0:18.2
(0:08.4-T57)
0:26.9
(0:08.7-T55)
0:35.8
(0:08.9-T53)
11 Skovshoved Roklub IV
Sebastian Nor Randorf Nielsen
0:10.0
(0:10.0-T48)
0:18.5
(0:08.5-T56)
0:27.3
(0:08.8-T55)
0:36.6
(0:09.3-T52)
12 STO I
Frederik J. sørensen
0:09.8
(0:09.8-T55)
0:18.4
(0:08.6-T63)
0:27.3
(0:08.9-T67)
0:36.8
(0:09.5-T57)
13 Nordslesvigsk Roklub I
Lukas Menke
0:10.4
(0:10.4-T58)
0:19.1
(0:08.7-T49)
0:28.0
(0:08.9-T54)
0:37.0
(0:09.0-T46)
14 Roforeningen KVIK II
Magnus Aggernæs
0:10.7
(0:10.7-T62)
0:19.5
(0:08.8-T55)
0:28.5
(0:09.0-T47)
0:37.6
(0:09.1-T52)
15 Roklubben Furesø I
Julius Benjamin Osmundsen
0:11.0
(0:11.0-T54)
0:20.4
(0:09.4-T57)
0:30.0
(0:09.6-T50)
0:39.9
(0:09.9-T49)
16 Roforeningen KVIK III
Emil Laursen
0:10.9
(0:10.9-T55)
0:20.4
(0:09.5-T57)
0:30.1
(0:09.7-T56)
0:40.1
(0:10.0-T54)
17 Roklubben Furesø IV
Frederik Theil Jensen
0:11.0
(0:11.0-T54)
0:20.6
(0:09.6-T50)
0:30.5
(0:09.9-T48)
0:40.8
(0:10.3-T53)
18 Skovshoved Roklub I
Tobias Helbo Wagner
0:11.2
(0:11.2-T59)
0:20.8
(0:09.6-T50)
0:30.7
(0:09.9-T54)
0:41.2
(0:10.5-T46)
18 Skovshoved Roklub II
Victor Helbo Wagner
0:11.1
(0:11.1-T54)
0:20.8
(0:09.7-T56)
0:30.8
(0:10.0-T54)
0:41.2
(0:10.4-T58)
20 Nordslesvigsk Roklub 2
Markus Skøtt
0:12.0
(0:12.0-T50)
0:21.9
(0:09.9-T48)
0:31.9
(0:10.0-T48)
0:42.1
(0:10.2-T41)
21 Rungsted Roklub I
Joachim Pors Andreasen
0:11.8
(0:11.8-T46)
0:21.9
(0:10.1-T53)
0:32.2
(0:10.3-T47)
0:42.7
(0:10.5-T52)
22 Roklubben Furesø II
Peter Torp Eklund
0:11.7
(0:11.7-T51)
0:22.0
(0:10.3-T53)
0:32.5
(0:10.5-T46)
0:43.2
(0:10.7-T45)
23 Nordslesvigsk Roklub II
Thomas Nissen
0:12.0
(0:12.0-T50)
0:22.3
(0:10.3-T46)
0:33.0
(0:10.7-T45)
0:44.2
(0:11.2-T37)