Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Danske Mesterskaber & FIT for Rowing 2012 » 610 Senior åben SPRINT herrer

Løb 610 Senior åben SPRINT herrer

Plac.Navn (Klub)50m100m150m200m
1 Danske Studenters Roklub I
Jesper Oldenborg
0:08.2
(0:08.2-T52)
0:15.1
(0:06.9-T60)
0:22.2
(0:07.1-T51)
0:29.5
(0:07.3-T58)
2 Hjemme fra Kælderen I
Thomas Jensen
0:08.2
(0:08.2-T44)
0:15.3
(0:07.1-T42)
0:22.5
(0:07.2-T42)
0:29.9
(0:07.4-T49)
3 Nordslesvigsk Roklub I
Jesper Tronier Hansen
0:08.3
(0:08.3-T58)
0:15.5
(0:07.2-T67)
0:22.9
(0:07.4-T57)
0:30.5
(0:07.6-T55)
4 Aarhus Roklub I
Erik Carsten Pedersen
0:08.4
(0:08.4-T64)
0:15.7
(0:07.3-T58)
0:23.0
(0:07.3-T57)
0:30.8
(0:07.8-T63)
5 Dragør Fitness II
Nikolaj Jørgensen
0:08.8
(0:08.8-T41)
0:16.0
(0:07.2-T50)
0:23.4
(0:07.4-T49)
0:31.0
(0:07.6-T40)
6 Brandvæsnets Idrætsforening I
Torben Kristiansen
0:08.7
(0:08.7-T62)
0:16.2
(0:07.5-T48)
0:23.7
(0:07.5-T56)
0:31.5
(0:07.8-T46)
7 Dragør Fitness I
Jesper Jørgensen
0:08.3
(0:08.3-T44)
0:15.9
(0:07.6-T55)
0:23.8
(0:07.9-T46)
0:31.9
(0:08.1-T44)
7 Fredericia Roklub I
Christian Kiær
0:08.8
(0:08.8-T61)
0:16.3
(0:07.5-T56)
0:24.0
(0:07.7-T63)
0:31.9
(0:07.9-T53)
9 Aarhus Roklub II
Mads Sønderup Varming
0:08.8
(0:08.8-T54)
0:16.3
(0:07.5-T64)
0:24.0
(0:07.7-T62)
0:32.1
(0:08.1-T60)
10 Amager Ro- og Kajakklub I
Asbjørn Adsersen
0:08.9
(0:08.9-T68)
0:16.4
(0:07.5-T72)
0:24.4
(0:08.0-T68)
0:32.5
(0:08.1-T59)
11 Lyngby Roklub II
Nils Henrik Stene
0:08.8
(0:08.8-T61)
0:16.6
(0:07.8-T54)
0:24.6
(0:08.0-T60)
0:32.7
(0:08.1-T52)
12 Lyngby Roklub I
Andreas Wiig Rambøl
0:09.1
(0:09.1-T66)
0:17.0
(0:07.9-T61)
0:25.0
(0:08.0-T60)
0:33.0
(0:08.0-T59)
13 Roklubben Furesø I
Asbjørn Stubkjær Rugh
0:09.0
(0:09.0-T67)
0:16.8
(0:07.8-T62)
0:24.8
(0:08.0-T60)
0:33.3
(0:08.5-T64)
14 Nyborg Roklub I
Brian Sørensen
0:09.1
(0:09.1-T66)
0:17.2
(0:08.1-T67)
0:25.3
(0:08.1-T67)
0:33.6
(0:08.3-T58)
15 Rungsted Roklub I
Andreas Allen
0:09.5
(0:09.5-T51)
0:17.6
(0:08.1-T44)
0:25.8
(0:08.2-T51)
0:34.1
(0:08.3-T43)
16 Roklubben Stevns I
Jesper
0:09.3
(0:09.3-T58)
0:17.3
(0:08.0-T68)
0:25.6
(0:08.3-T65)
0:34.4
(0:08.8-T62)
17 Fredericia Roklub II
Laurits Cordtz Larsen
0:09.7
(0:09.7-T62)
0:18.0
(0:08.3-T65)
0:26.5
(0:08.5-T63)
0:35.5
(0:09.0-T54)
18 Skovshoved Roklub I
Hans Fogh
0:10.1
(0:10.1-T47)
0:18.8
(0:08.7-T41)
0:27.7
(0:08.9-T41)
0:36.5
(0:08.8-T48)