Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Danske Mesterskaber & FIT for Rowing 2012 » 701 Klubholdstafet, junior 10-16 år 4x500m

Løb 701 Klubholdstafet, junior 10-16 år 4x500m

Plac.Navn (Klub)500m1000m1500m2000m
1 Sorø Roklub V
Jakob Lillelund
Jens Albert Graudal
Anders Lindblom
2:52.1
(2:52.1-T26)
4:34.3
(1:42.2-T43)
6:10.8
(1:36.5-T39)
7:49.3
(1:38.5-T46)
2 Holstebro Roklub I
Ej i brug - Aske Petersen
Niklaes Lisby
Frederik Taulbjerg
Andreas Østergaard Quach
3:02.5
(3:02.5-T22)
4:40.3
(1:37.8-T37)
6:19.9
(1:39.6-T40)
7:50.8
(1:30.9-T47)
3 Odder Roklub II
Christian Krogh
Anders Leitzke Sørensen
Mads Hougaard
Simon Kejser
3:08.9
(3:08.9-T24)
4:48.8
(1:39.9-T44)
6:29.0
(1:40.2-T39)
8:01.5
(1:32.5-T47)
4 Roforeningen KVIK I
Nicolai Lassen
Magnus Aggernæs
Gustav Vangsgaard
Oliver Kviat Antonsen
2:58.9
(2:58.9-T21)
4:44.6
(1:45.7-T43)
6:23.1
(1:38.5-T45)
8:01.9
(1:38.8-T52)
5 Sorø Roklub III
Ida Langkjær


2:26.1.0
(2:26.1.0-T29)
4:20.2
(1:54.1-T46)
6:10.1
(1:49.9-T38)
8:03.1
(1:53.0-T38)
6 Sorø Roklub II
Astrid Steensberg

Ida Brehmer
3:13.7
(3:13.7-T20)
5:13.0
(1:59.3-T42)
7:05.0
(1:52.0-T34)
8:03.9
(0:58.9-T36)
7 Roklubben Furesø I
Emil Søndergård Hansen
Peter Torp Eklund
Julius Benjamin Osmundsen
Markus Kojo Hagan
3:06.3
(3:06.3-T24)
4:45.5
(1:39.2-T37)
6:34.4
(1:48.9-T41)
8:16.4
(1:42.0-T46)
8 Bagsværd Roklub I
Niels Frederiksen
Nicolai Leth Bernsen
Nicolai Jørgensen
Emil Eigenbrod
2:31.9
(2:31.9-T28)
4:36.0
(2:04.1-T37)
6:35.7
(1:59.7-T43)
8:18.2
(1:42.5-T38)
9 Roklubben Stevns I

Maja Jørgensen
Fie Nissen
Anne-Kristine Haunsvig
2:28.7
(2:28.7-T27)
4:26.0
(1:57.3-T32)
6:26.7
(2:00.7-T33)
8:22.0
(1:55.3-T36)
10 Holstebro Roklub II
Ida Petersen
Maria Dixen Nielsen
Magnus Zier Quist Rathenborg
Christian Carlsen
2:38.0
(2:38.0-T32)
4:34.2
(1:56.2-T40)
6:33.5
(1:59.3-T37)
8:23.2
(1:49.7-T43)
11 Nordslesvigsk Roklub I
Christian Iver Nissen
Lea Hirschauer
Lukas Menke
Max Possiel
2:58.7
(2:58.7-T20)
4:47.6
(1:48.9-T40)
6:38.5
(1:50.9-T39)
8:25.4
(1:46.9-T36)
12 Skovshoved Roklub I
Victor Helbo Wagner
Tobias Helbo Wagner
Caroline Schock Petersen
Sebastian Nor Randorf Nielsen
2:39.8
(2:39.8-T29)
4:29.8
(1:50.0-T46)
6:21.8
(1:52.0-T50)
8:26.2
(2:04.4-T41)
13 Odder Roklub I
Sarah Moslund
Thilde Hessellund
Julie Poulsen
Kirstine Kristensen
1:52.1
(1:52.1-T42)
4:08.6
(2:16.5-T33)
6:15.1
(2:06.5-T38)
8:26.7
(2:11.6-T34)
14 Odder Roklub III
Asgar Damsgaard
Johannes Dahm
Marinus Fredslund
Bjarke Damsgaard
2:54.0
(2:54.0-T22)
4:50.5
(1:56.5-T37)
6:41.3
(1:50.8-T39)
8:27.4
(1:46.1.0-T40)
15 Holstebro Roklub III
Jonathan Nielsen
Christoffer Eilskov Jensen
Mads Hummelshøj-Agerholm
Gry Nikolajsen
2:53.2
(2:53.2-T24)
5:01.6
(2:08.4-T41)
6:50.4
(1:48.8-T40)
8:39.4
(1:49-T45)
16 Sorø Roklub IV
Camilla Bluhme

Sara Hundstrup
2:47.7
(2:47.7-T28)
4:47.5
(1:59.8-T33)
6:46.9
(1:59.4-T32)
8:45.8
(1:58.9-T39)
17 Bagsværd Roklub III
Jonatan Dahl
Mathias Ven
Aksel Bay
Jacob Østergaard
2:48.6
(2:48.6-T37)
4:37.4
(1:48.8-T47)
7:02.4
(2:25.0-T37)
9:36.8
(2:34.4-T44)
18 Bagsværd Roklub II
Mikkel Aaslet
Oliver Skov Jerkovic
Niels Østergaard
Marie Louise Ladegaard Petersen
2:20.3
(2:20.3-T50)
4:29.3
(2:09.0-T40)
7:47.5
(3:18.2-T62)
9:53.5
(2:06.0-T49)