Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Danske Mesterskaber & FIT for Rowing 2012 » 702 Klubholdstafet, junior 17-18 år,senior, master 4x1000m

Løb 702 Klubholdstafet, junior 17-18 år,senior, master 4x1000m

Plac.Navn (Klub)1000m2000m3000m4000m
1 Danske Studenters Roklub II
Mads Rasmussen
Anne Lolk Thomsen
Birgitte Hanel
Marianne Juhler
3:30.6
(3:30.6-T40)
7:26.6
(3:56.0-T35)
10:30.8
(3:04.2-T37)
14:13.9
(3:43.1-T36)
2 Odder Roklub I
Alex Berg
Mathias Larsen
Steffen Bonde
Juliane E.
4:59.8
(4:59.8-T24)
8:29.9
(3:30.1.0-T41)
11:27.8
(2:57.9-T45)
14:36.6
(3:08.8-T41)
3 Roklubben Ægir I
Anne Dsane Andersen
Helene Olesen
Marie Gram Pietraszek
Sara Nissen
4:05.8
(4:05.8-T33)
7:40.0
(3:34.2-T36)
11:22.0
(3:42.0-T38)
14:44.8
(3:22.8-T35)
4 Bagsværd Roklub IV
Ida Gørtz Jacobsen
Veronika Karlsson
Karen Neergaard
Iben Østergaard
4:10.3
(4:10.3-T31)
7:50.4
(3:40.1.0-T35)
11:29.1.0
(3:38.7-T33)
15:00.6
(3:31.5-T36)
5 Fredensborg Roklub I
Anette Andersen
Ulrik Jensen
Susanne Hansen
Poul Erik Echardt
4:31.7
(4:31.7-T29)
8:06.0
(3:34.3-T29)
11:25.4
(3:19.4-T35)
15:02.0
(3:36.6-T34)
6 Bagsværd Roklub III
Roberto Usai
Andreas Rasmussen
Christian Michaelsen
Mike Christensen
5:39.8
(5:39.8-T22)
8:52.2
(3:12.4-T36)
11:56.6
(3:04.4-T41)
15:02.5
(3:05.9-T35)
7 Nordslesvigsk Roklub I
Christian Kragh
Gerd Hamdorf
Jesper Tronier Hansen
Britta Hirschauer
4:58.7
(4:58.7-T29)
8:14.3
(3:15.6-T36)
11:56.7
(3:42.4-T32)
15:05.3
(3:08.6-T39)
8 Lyngby Roklub III
Alexander Modest
Tim Antonie-Hansen
Peter Christian Holmquist
Emil Meland Knudsen
5:09.2
(5:09.2-T25)
8:40.9
(3:31.7-T36)
11:55.3
(3:14.4-T37)
15:06.7
(3:11.4-T41)
9 Roklubben Furesø I
Bo Hartz
Jane Hagan
Henrik Stephansen
Marcus Pii Lunau Blanke
5:08.6
(5:08.6-T24)
8:09.8
(3:01.2-T41)
11:49.9
(3:40.1.0-T40)
15:09.1
(3:19.2-T37)
10 Odder Roklub II
Mette Leitzke Sørensen
Marie Linde Lauridsen
Christina Pultz
Michael B.
4:24.8
(4:24.8-T33)
8:12.0
(3:47.2-T34)
12:04.8
(3:52.8-T35)
15:17.9
(3:13.1-T36)
11 Danske Studenters Roklub I
Anne Dorte Grauballe
Peter Gammeltoft
Christian Vinkler
Charlotte Lebahn
5:21.1
(5:21.1-T27)
8:26.3
(3:05.2-T37)
12:03.4
(3:37.1.0-T41)
15:19.2
(3:15.8-T36)
12 Aarhus Roklub I
Sebastian A.F. Thomassen
Morten Wesley Malm
Andrej Lawaetz Bendtsen
Rose Benedicte Lawaetz
5:07.7
(5:07.7-T25)
9:05.6
(3:57.9-T39)
12:21.5
(3:15.9-T34)
15:30.4
(3:08.9-T40)
13 Ribe Roklub I
Viktor Bartoszewicz
Lærke Bjerg Poulsen
Louis Madsen
Sebastian Adelhardt -
4:41.0
(4:41.0-T27)
8:55.0
(4:14.0-T34)
12:30.1
(3:35.1.0-T35)
15:44.2
(3:14.1-T34)
14 Bagsværd Roklub VI
Christian Mathiesen
zzNN zzNN
Per Sørensen
Steen Christensen
5:52.3
(5:52.3-T21)
9:17.7
(3:25.4-T38)
12:29.9
(3:12.2-T35)
16:02.4
(3:32.5-T36)
15 Skovshoved Roklub II
Pernille Overbye
Àstridur Birna Àrnadóttir
Lene Svanebjerg
Bodil Holten
4:18.8
(4:18.8-T28)
8:09.7
(3:50.9-T33)
12:09.2
(3:59.5-T31)
16:06.3
(3:57.1.0-T32)
16 Lyngby Dameroklub I
Marianne Mejlstrup
Pia Holte
Marie Møller
Helene Nygaard Olsen
4:06.5
(4:06.5-T32)
8:25.7
(4:19.2-T34)
12:28.2
(4:02.5-T30)
16:06.4
(3:38.2-T40)
17 Lyngby Dameroklub II
Helle Vinkler
Christel Egedal
Mie Marving
Tine Christensen
4:14.1.0
(4:14.1.0-T33)
8:18.0
(4:03.9-T34)
12:13.4
(3:55.4-T32)
16:07.7
(3:54.3-T38)
18 Ribe Roklub II
Kasper Lyngsøe
Karen Lyngsøe
Asbjørn Rauschenberg
Jakob Zoëga
4:51.5
(4:51.5-T26)
9:04.0
(4:12.5-T38)
12:39.7
(3:35.7-T38)
16:10.8
(3:31.1.0-T32)
19 Skovshoved Roklub I
Jesper Skavin
Sten Skogø Hansen
Mikael Nørgaard
Hans Fogh
5:40.9
(5:40.9-T18)
9:26.4
(3:45.5-T30)
12:59.1.0
(3:32.7-T30)
16:24.1
(3:25.0-T31)
20 Bagsværd Roklub VII
Christian Aldrich
Tom Hede Markussen
Lars juul-Olsen
Hans Sylvest
6:07.0
(6:07.0-T19)
9:51.9
(3:44.9-T32)
13:45.0
(3:53.1-T33)
17:20.2
(3:35.2-T32)