Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Aarhus Open Regatta 8GP 3. afd. 2011

Løb 102 MM/MW4inr 60+ ÅÅM (med handicap), 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Aarhus Roklub/Aarhus Studenter Roklub I
Svend Erik Husted
Poul Bastrup Kræmer
Svend Hagen Madsen
Jan Møller
Jens Vedel
2:23.0
(2:23.0-T)
2 Roklubben ARA I
Bodil Riber
Ilse Rasmussen
Egon Jensen
Erik Stoltenberg
Preben Simonsen
2:37.0
(2:37.0-T)
3 Roklubben ARA II
Bjørn Veng
Aase Møller
Vera Grund Jensen
Per Strand
Søren Dam
2:45.0
(2:45.0-T)
4 Roklubben ARA III
Bjarne Opstrup
Jørgen Esben Hansen
Kirsten Nielsen
Minna Halgreen
Karl Bundesen
2:44.0
(2:44.0-T)

Løb 104 JM1x C, TU-CUP, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Aarhus Roklub I
Gustav Kelstrup
1:55.0
(1:55.0-T)
2 Hadsund Roklub I
Mathias Danmark
1:53.0
(1:53.0-T)
3 Hadsund Roklub II
Wiliam Wisholm
1:51.0
(1:51.0-T)
4 Odder Roklub II
Simon Kejser
1:58.0
(1:58.0-T)
5 Roforeningen KVIK III
Magnus Aggernæs
1:57.0
(1:57.0-T)
6 Hadsund Roklub I
Mathias Danmark
2:03.0
(2:03.0-T)
7 Hadsund Roklub II
Wiliam Wisholm
2:00.0
(2:00.0-T)
8 Odder Roklub II
Simon Kejser
2:01.0
(2:01.0-T)
9 Roforeningen KVIK I
Emil Laursen
2:07.0
(2:07.0-T)
10 Roforeningen KVIK III
Magnus Aggernæs
2:01.0
(2:01.0-T)
11 Sorø Roklub II
Jens Albert Graudal
2:03.0
(2:03.0-T)
12 Københavns Roklub I
Mathias Nielsen
2:14.0
(2:14.0-T)
13 Sorø Roklub I
2:16.0
(2:16.0-T)
14 Sorø Roklub II
Jens Albert Graudal
2:12.0
(2:12.0-T)
15 Odder Roklub I
Asgar Damsgaard
2:32.0
(2:32.0-T)
16 Roforeningen KVIK II
Nicolai Lassen
2:37.0
(2:37.0-T)
17 Ribe Roklub I
Niels Dahl Olesen
2:41.0
(2:41.0-T)
18 Odder Roklub III
Rasmus Blæsberg
3:01.0
(3:01.0-T)
19 Roforeningen KVIK II
Nicolai Lassen
2:04.0
(2:04.0-T)
20 Sorø Roklub I
2:07.0
(2:07.0-T)
21 Roforeningen KVIK I
Emil Laursen
2:07.0
(2:07.0-T)
22 Københavns Roklub I
Mathias Nielsen
2:16.0
(2:16.0-T)
23 Odder Roklub I
Asgar Damsgaard
2:17.0
(2:17.0-T)
24 Ribe Roklub I
Niels Dahl Olesen
2:29.0
(2:29.0-T)
25 Odder Roklub III
Rasmus Blæsberg
2:59.0
(2:59.0-T)

Løb 105 JW2x C, TU-CUP, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I
Ida Langkjær
1:51.0
(1:51.0-T)
2 Hadsund Roklub I
Sofie Matiesen
Sophie Wahl
1:55.0
(1:55.0-T)
3 Aarhus Roklub I
Rose Benedicte Lawaetz
Camilla Truc Luong
2:02.0
(2:02.0-T)
4 Sorø Roklub II

2:04.0
(2:04.0-T)
5 Aarhus Roklub II
Nathalie Thomsen
Josefine Qvist Christensen
2:35.0
(2:35.0-T)
6 Aarhus Roklub 2
Emilie Wilki Birch
Mette Køchs Nielsen
2:46.0
(2:46.0-T)

Løb 106 JM1x B, TU-CUP, 1500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Ribe Roklub I
Sebastian Adelhardt -
6:08.0
(6:08.0-T)
2 Aarhus Roklub I
Sebastian A.F. Thomassen
6:11.0
(6:11.0-T)
3 Aarhus Roklub II
Morten Wesley Malm
6:16.0
(6:16.0-T)
4 Sorø Roklub II
Anders Lindblom
6:10.0
(6:10.0-T)
5 Sorø Roklub III
Andreas Sloth
6:28.0
(6:28.0-T)
6 Hadsund Roklub I
Frederik Mathiesen
6:43.0
(6:43.0-T)
7 Aarhus Roklub III
Anders Fisker Kristensen
8:59.0
(8:59.0-T)
8 Sorø Roklub II
Anders Lindblom
5:54.0
(5:54.0-T)
9 Aarhus Roklub II
Morten Wesley Malm
6:02.0
(6:02.0-T)
10 Aarhus Roklub I
Sebastian A.F. Thomassen
6:05.0
(6:05.0-T)
11 Ribe Roklub I
Sebastian Adelhardt -
6:09.0
(6:09.0-T)
12 Hadsund Roklub I
Frederik Mathiesen
6:15.0
(6:15.0-T)
13 Sorø Roklub III
Andreas Sloth
6:38.0
(6:38.0-T)
14 Aarhus Roklub III
Anders Fisker Kristensen
8:26.0
(8:26.0-T)

Løb 107 JW2x B, TU-CUP, 1500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Odder Roklub I
Mette Leitzke Sørensen
Julie Poulsen
6:11.0
(6:11.0-T)
2 Aarhus Roklub I
Karen Boye
Olivia Meinert Cardel
7:19.0
(7:19.0-T)

Løb 108 JM1X A, 1500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roforeningen KVIK II
Christoffer Clausen
6:17.0
(6:17.0-T)
2 Roforeningen KVIK I
Philip Tobin
6:30.0
(6:30.0-T)

Løb 110 W1x Motion/Begynder, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Aarhus Roklub I
Nina Hollensen
2:13.0
(2:13.0-T)
2 Haderslev Roklub I
katrine Mohr Dyhr
2:19.0
(2:19.0-T)

Løb 111 4/8GP M - (timetrails om formiddagen), 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Fredensborg Roklub/Helsingør Roklub I
Ole Quist Jensen
Bjørn Andersen
Ole Bastholm Jørgensen
Peter Frederiksen
1:34.0
(1:34.0-T)
2 Danske Studenters Roklub II
Hans-Jørgen Stahl
Tobias Tshiersky
Jon Anker Bryndorf
Jonas Kjellmann
1:39.0
(1:39.0-T)
3 Bagsværd Roklub II
Frank Klahsen
Jens Sparsø
Henrik Werner Hansen
Torben Eriksen
1:39.0
(1:39.0-T)
4 Danske Studenters Roklub II
Hans-Jørgen Stahl
Tobias Tshiersky
Jon Anker Bryndorf
Jonas Kjellmann
1:40.0
(1:40.0-T)
5 Danske Studenters Roklub I
Asbjørn Stahlhut
Mathias Juel Hansen
Sebastian Bayer
Peter Falk
1:41.0
(1:41.0-T)
6 Bagsværd Roklub II
Frank Klahsen
Jens Sparsø
Henrik Werner Hansen
Torben Eriksen
1:42.0
(1:42.0-T)
7 Sorø Roklub I
Jane Steensberg


1:42.0
(1:42.0-T)
8 Danske Studenters Roklub I
Asbjørn Stahlhut
Mathias Juel Hansen
Sebastian Bayer
Peter Falk
1:42.0
(1:42.0-T)
9 Sorø Roklub I
Jane Steensberg


1:43.0
(1:43.0-T)
10 Bagsværd Roklub I
Carsten Mollerup
Jørgen Bloch
Stig Riisbjerg Hansen
Thorkil Braagaard
1:46.0
(1:46.0-T)
11 Danske Studenters Roklub I
Asbjørn Stahlhut
Mathias Juel Hansen
Sebastian Bayer
Peter Falk
1:50.0
(1:50.0-T)
12 Aarhus Studenter Roklub I
Rolf Thorup
Jesper Vinther Sørensen
Jacob Blom
Thomas Kjeldsen
2:07.0
(2:07.0-T)

Løb 112 W4inr ÅÅM, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Aarhus Studenter Roklub I
Marie Anneberg Jensen
Marie Spliid Kirekgaard
Signe Bredsgaard
Signe brokjær Nielsen
Asger Van der Wehl
4:19.0
(4:19.0-T)
2 Aarhus Studenter Roklub II
Merle Strand Bangsgaard
Mie Lillethorup
Birgitte Bæk
Signe Petersen
xx xx
4:24.0
(4:24.0-T)

Løb 113 JM4x- B, TU-CUP, 1500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I
Anders Lindblom
Andreas Sloth
Jakob Lillelund
Jens Albert Graudal
5:09.0
(5:09.0-T)
2 Københavns Roklub/Lyngby Roklub/Odder Roklub I
Tobias Mortensen
Mathias Nielsen
Emil Meland Knudsen
Mads Hougaard
5:21.0
(5:21.0-T)

Løb 115 MM/MW2x/+/- Masters, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Aarhus Roklub I
Jeppe Meinert
Jacob Lindegaard
3:35.0
(3:35.0-T)
2 Sorø Roklub I
Birgit Juel-Hansen
Jane Steensberg
3:53.0
(3:53.0-T)

Løb 116 JW4x+ C, TU-CUP, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Sorø Roklub I
Ida Langkjær



1:58.0
(1:58.0-T)
2 Aarhus Roklub I
Rose Benedicte Lawaetz
Karen Boye
Cecilie Thorup Bach
Camilla Truc Luong
Mette Køchs Nielsen
2:17.0
(2:17.0-T)

Løb 117 JM2x C, TU-CUP, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Roforeningen KVIK I
Magnus Aggernæs
Nicolai Lassen
1:44.0
(1:44.0-T)
2 Hadsund Roklub I
Mathias Danmark
Wiliam Wisholm
1:45.0
(1:45.0-T)
3 Odder Roklub II
Anders Leitzke Sørensen
Johannes Dahm
1:52.0
(1:52.0-T)
4 Sorø Roklub I
Jens Albert Graudal
Jakob Lillelund
1:56.0
(1:56.0-T)
5 Odder Roklub I
Asgar Damsgaard
Simon Kejser
2:05.0
(2:05.0-T)
6 Aarhus Roklub I
Simon Phi Dang
Bjørn Hove Jakobsen
2:37.0
(2:37.0-T)

Løb 119 M1x Motion/Begynder, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Horsens Roklub II
Frederik Svane
1:52.0
(1:52.0-T)
2 Haderslev Roklub I
Sebastian Strauss
2:02.0
(2:02.0-T)
3 Horsens Roklub I
Christian Bjerremand Hviid
2:05.0
(2:05.0-T)
4 Aarhus Roklub I
Mads Sønderup Varming
2:15.0
(2:15.0-T)

Løb 120 4/8GP W - (timetrails om formiddagen), 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Fredensborg Roklub II
Anette Andersen
Bettina Cervin
Susanne Hansen
Merete Boldt
1:40.0
(1:40.0-T)
2 Danske Studenters Roklub I
Alberte Charlotte Bahl Paarup
Janne Flensborg Otzen
Emilie Ipsen
Mette Maria Olsen Nørregård
1:44.0
(1:44.0-T)
3 Danske Studenters Roklub II
Inger Pors
Jelena Citakovic Haas-Christensen
Margit Haahr Hansen
Karin Bodelund
1:44.0
(1:44.0-T)
4 Københavns Roklub I
Diana Kofod
Maja Brisson
Stine Andersen
Anne Sevelsted
1:46.0
(1:46.0-T)
5 Bagsværd Roklub II
Susie Vestergaard
Kristine Madsen
Helle Johansen
Bente Holmquist
1:48.0
(1:48.0-T)
6 Odense Roklub I
Inge Beuschau
Kathrine Bisgaard Christensen
Hanne Rosenberg
Charlotte Eisenhardt
1:52.0
(1:52.0-T)
7 Fredensborg Roklub I
Lizzie Haastrup
Mette Skafte
Anne Mette Modest
Astrid Jespersen (KVIK?)
1:54.0
(1:54.0-T)
8 Odense Roklub II
Rikke Howe Poulsen
Jette Weber Madsen
Majken Pagter
Kristine Putnina
1:55.0
(1:55.0-T)
9 Bagsværd Roklub I
Annette Villumsen
Regitze Rønstrup
Rikke Harders
Ute Pørksen
1:59.0
(1:59.0-T)
10 Aarhus Studenter Roklub I
Signe Petersen
Benedikte Skaarup
Majbritt Dichov Lund Kristensen
Mie Lillethorup
1:59.0
(1:59.0-T)

Løb 121 M4inr ÅÅM, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Odder Roklub I
Alex B.
Per Amby
Mathias Larsen
Michael Brandt
Rasmus Mogensen
3:55.0
(3:55.0-T)
2 Aarhus Studenter Roklub I
Jesper Hagedorn
Lasse Laustsen
Rene Egelund
Anders Bøgedal Dalgaard
Asger Van der Wehl
4:10.0
(4:10.0-T)

Løb 122 JM2x B, TU-CUP, 1500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
Emil Meland Knudsen
Tobias Mortensen
5:27.0
(5:27.0-T)
2 Aarhus Roklub I
Morten Wesley Malm
Sebastian A.F. Thomassen
5:39.0
(5:39.0-T)
3 Sorø Roklub I
Anders Lindblom
Andreas Sloth
5:44.0
(5:44.0-T)
4 Hadsund Roklub I
Mathias Danmark
Wiliam Wisholm
5:49.0
(5:49.0-T)
5 Roforeningen KVIK I
Emil Laursen
Nicolai Lassen
5:52.0
(5:52.0-T)
6 Aarhus Roklub II
Gustav Kelstrup
Anders Peter Fischer Bonnerup
5:54.0
(5:54.0-T)

Løb 124 JW1x C, TU-CUP, 500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Hadsund Roklub III
Sofie Matiesen
2:12.0
(2:12.0-T)
2 Hadsund Roklub IV
Sophie Wahl
2:21.0
(2:21.0-T)
3 Sorø Roklub I
2:25.0
(2:25.0-T)
4 Hadsund Roklub II
Astrid Filtenborg
3:04.0
(3:04.0-T)

Løb 127 JM2x A, 1500m

Plac.Navn (Klub)m
1 Aarhus Roklub I
Henrik Schmidt Jahns
Jens Halfdan Nielsen
5:34.0
(5:34.0-T)
2 Roforeningen KVIK I
Philip Tobin
Christoffer Clausen
5:43.0
(5:43.0-T)

Løb 128 M2x Motion/Begynder, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Aarhus Roklub/Haderslev Roklub I
Mads Sønderup Varming
Sebastian Strauss
3:43.0
(3:43.0-T)
2 Haderslev Roklub I
Mikael Hunderup
Kristian Hunderup
3:46.0
(3:46.0-T)
3 Horsens Roklub I
Frederik Svane
Christian Bjerremand Hviid
3:49.0
(3:49.0-T)
4 Aarhus Studenter Roklub I
Jacob Blom
Thomas Kjeldsen
3:54.0
(3:54.0-T)

Løb 129 W2x Motion/Begynder, 1000m

Plac.Navn (Klub)m
1 Aarhus Roklub/Silkeborg Roklub I
Nina Hollensen
Astrid Bertelsen
3:45.0
(3:45.0-T)
2 Aarhus Roklub II
Ida-Marie Høyvik
Jane Frahm
4:00.0
(4:00.0-T)