Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Nordsjællands Blå Bånd 2016

Løb 1 2/4 årers inrigger, Åben Mix, 1 division 10 km

Plac.Navn (Klub)0m3250m6500m
1 Hellerup Roklub 2
Arne Månsson
Thomas Weise
Peter Gammeltoft
Rolf Traberg
Morten Have
0:00.0
(0:00.0-T0)
-630:01.0
(-630:01.0-T0)
2:50.0
(632:49.0-T0)
2 Havnens Helte v.2 (KR/ADR)
Ronan Tinsley
Mikkel Schmidt
Mads Peter Andersen
Kenny Andersen
Lone Thrysøe Larsen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-634:00.0
(-634:00.0-T0)
2:50.0
(636:50.0-T0)
3 Middelfarts unge løver
Bent Bøgh Pedersen
Roar Kloppenborg-Skrumsager
Bente Irring
Brian Sørensen
Charlotte Buchwaldt
0:00.0
(0:00.0-T0)
-636:01.0
(-636:01.0-T0)
2:50.0
(638:49.0-T0)
4 Roklubben Viking
Jørgen Zangenberg
Reinhard Sværke
Rene Hansen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-638:00.0
(-638:00.0-T0)
2:51.0
(640:51.0-T0)
5 Humlebæk Roklub 10MIX
Claus Jensen
Jette Tramm
Anni Renner Mortensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-633:56.0
(-633:56.0-T0)
2:54.0
(634:58.0-T0)

Løb 3 2 årers Inrigger, Kvinder DM 10 km

Plac.Navn (Klub)0m3250m6500m
1 KVIK
Lea Jakobsen
Tine Aabye
Torill Lindebjerg
0:00.0
(0:00.0-T0)
-650:00.0
(-650:00.0-T0)
3:00.0
(653:00.0-T0)
2 DSR saltbomberne
Cecilie Lützen Søltoft
Dorthe Jørgensen
Marie Bruun Nielsen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-654:00.0
(-654:00.0-T0)
3:00.0
(657:00.0-T0)
3 Les Dames
Cecilie Albrechtsen
Ida Marie Boas
Johanne Møller
0:00.0
(0:00.0-T0)
-648:01.0
(-648:01.0-T0)
3:01.0
(651:00.0-T0)
4 KVIKamigas
Dorte Lassen
Marianne Becker
Line Andersen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-646:00.0
(-646:00.0-T0)
3:01.0
(649:01.0-T0)
5 KR Smilet
Vibeke Skousen
Annette Kjærulf Andersen
Betina Holck
0:00.0
(0:00.0-T0)
-653:48.0
(-653:48.0-T0)
3:02.0
(655:14.0-T0)
6 DSR blondies
Tanja Nors Tardrup
Stine Rosbjerg
Samantha Don Robbins
0:00.0
(0:00.0-T0)
-656:00.0
(-656:00.0-T0)
2:56.0
(658:56.0-T0)
7 POPchen
Louise Ruby
Christine Flagstad Bech
Ditte-Marie Cozens
0:00.0
(0:00.0-T0)
-644:00.0
(-644:00.0-T0)
2:59.0
(646:59.0-T0)

Løb 4 2/4 årers inrigger, Åben Mix 25 km

Plac.Navn (Klub)0m3250m6500m
1 Humlebæk Roklub 25MIX
Christian Probst
Jens Jørgen Tramm
Per Olsen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-826:00.0
(-826:00.0-T0)
4:10.0
(830:10.0-T0)
2 Roklubben Viking
Jørgen Zangenberg
Reinhard Sværke
Rene Hansen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-824:00.0
(-824:00.0-T0)
4:12.0
(828:12.0-T0)
3 Bornholmerne II
Geert Olsen
Kurt Jensen
Preben Thorsen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-822:00.0
(-822:00.0-T0)
4:16.0
(826:16.0-T0)
4 150 års jubilarerne (KVIK/KR)
Tine Aabye
Dorte Lassen
Kenny Andersen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-812:00.0
(-812:00.0-T0)
4:22.0
(816:22.0-T0)
5 KVIK J-team
Jacob Krusell
Jens Chr. Kofoed
Poul Jensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-820:00.0
(-820:00.0-T0)
4:22.0
(824:22.0-T0)
6 Humlebæk Alkens venner
Pia Rasmussen
Anders Thorsen
Claus Jensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-810:01.0
(-810:01.0-T0)
4:24.0
(814:23.0-T0)
7 Vejle 1
Maja Juul
Peter Jahn
Birgit Bech Jensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-814:01.0
(-814:01.0-T0)
4:24.0
(818:23.0-T0)
8 To op!
Tanja Nors Tardrup
Jacob Søby Pedersen
Henrik Asmussen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-808:00.0
(-808:00.0-T0)
4:25.0
(812:25.0-T0)
9 Nu med bedre handicap
Kristian Adelbert Hansen
Michael Borg
Niels Elgaard Larsen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-816:00.0
(-816:00.0-T0)
4:26.0
(820:26.0-T0)

Løb 5 2 årers Inrigger, Mænd DM 25 km

Plac.Navn (Klub)0m3250m6500m
1 Den Gode, Den Onde og Den Grus
Nicolai Møller Andersen
Lars Fjord Garvey
Rasmus Solbjerg Stie Christensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-838:00.0
(-838:00.0-T0)
4:07.0
(842:07.0-T0)
2 Den gode nyhed (DSR)
Ulrik Rafkiær
Jesper Schmidt Hansen
Jesper Christensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-836:00.0
(-836:00.0-T0)
4:19.0
(840:19.0-T0)
3 KVIK 150
Frederik Østerberg
Christian Schack Pedersen
Iver Kjar
0:00.0
(0:00.0-T0)
-834:00.0
(-834:00.0-T0)
4:20.0
(838:20.0-T0)
4 Mesteren og Lærlingen (DSR
Jan Pierrel Mikkelsen
Kaspar Guldbæk
Martin Grand Ast
0:00.0
(0:00.0-T0)
-832:00.0
(-832:00.0-T0)
4:27.0
(836:27.0-T0)
5 kalundborgroklub 1
Aleksander Hansen
Bjarke Christensen Bang
Lars Modin
0:00.0
(0:00.0-T0)
-841:58.0
(-841:58.0-T0)
4:59.0
(845:01.0-T0)

Løb 8 4X+ coastal, Kvinder 6 km

Plac.Navn (Klub)0m3250m6500m
1 Nivå Roklub
Charlotte Prytz
Lise Broskov Nielsen
Lotte Dickow
Stinne Hust
Gurli Rohde
0:00.0
(0:00.0-T0)
-904:59.0
(-904:59.0-T0)
2:31.0
(905:32.0-T0)

Løb 9 2X coastal, Mænd 6 km

Plac.Navn (Klub)0m3250m6500m
1 DEN/SWE
Kåre Mattesen
Peter Berg
0:00.0
(0:00.0-T0)
-846:59.0
(-846:59.0-T0)
2:25.0
(847:26.0-T0)
2 DSR 1
Asger Tønnesen
Julien Maisonnier
0:00.0
(0:00.0-T0)
-846:59.0
(-846:59.0-T0)
2:27.0
(847:28.0-T0)
3 Humlebæks unge mænd
Gustav Kruse
Sigurd Johannes Reistad
0:00.0
(0:00.0-T0)
-846:59.0
(-846:59.0-T0)
2:28.0
(847:29.0-T0)
4 DSR 2
Søren Fogelstrøm
Martin Schjerning
0:00.0
(0:00.0-T0)
-846:59.0
(-846:59.0-T0)
2:28.0
(847:29.0-T0)

Løb 11 2X coastal, Kvinder 6 km

Plac.Navn (Klub)0m3250m6500m
1 DSR 1
Anna Munck Laybourn
Helle Tibian
0:00.0
(0:00.0-T0)
-904:59.0
(-904:59.0-T0)
2:27.0
(905:28.0-T0)
2 DSR 2
Margit Haahr Hansen
Tanja Igland
0:00.0
(0:00.0-T0)
-904:59.0
(-904:59.0-T0)
2:28.0
(905:29.0-T0)
3 DSR 3
Kate Petersen
Line Pommer
0:00.0
(0:00.0-T0)
-904:59.0
(-904:59.0-T0)
2:29.0
(905:30.0-T0)
4 Humlebæks unge kvinder
Emma Thonning Jørgensen
Karoline Kristensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-904:59.0
(-904:59.0-T0)
2:30.0
(905:31.0-T0)
5 Tissø Roklub
Mette Nissen
Signe Frederiksen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-904:59.0
(-904:59.0-T0)
2:31.0
(905:32.0-T0)

Løb 12 1X coastal, Mænd 6 km

Plac.Navn (Klub)0m3250m6500m
1 Helsingborg
Peter Berg
0:00.0
(0:00.0-T0)
-661:59.0
(-661:59.0-T0)
2:27.0
(662:28.0-T0)
2 Kalundborg
Kåre Mattesen
0:00.0
(0:00.0-T0)
-661:59.0
(-661:59.0-T0)
2:27.0
(662:28.0-T0)

Løb 13 1X coastal, Kvinder 6 km

Plac.Navn (Klub)0m3250m6500m
1 Helsingborg 1
Maria Pelvén
0:00.0
(0:00.0-T0)
-866:59.0
(-866:59.0-T0)
2:29.0
(867:30.0-T0)
2 DSR 1
Julie Schou
0:00.0
(0:00.0-T0)
-866:59.0
(-866:59.0-T0)
2:30.0
(867:31.0-T0)
3 DSR 2
Thora Gudrunardottir
0:00.0
(0:00.0-T0)
-866:59.0
(-866:59.0-T0)
2:32.0
(867:33.0-T0)
4 Helsingborg 2
Malin Duneflo Larsson
0:00.0
(0:00.0-T0)
-866:59.0
(-866:59.0-T0)
2:33.0
(867:34.0-T0)