Ergometertider.dk

Ergometertider » Resultater » Euro Slide Open og Open SkiErg DM 2017

Løb 201 2-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)125m375m500m
1 Bagsværd Roklub/KCB I
Alma Biltoft Benediktson
Cathrine Duedahl-Olesen
0:30.3
(0:30.3-T44)
0:31.0
(0:00.7-T42)
1:55.0
(1:24.0-T42)
2 Odder Roklub I
Pi Goslar
Trine Leitzke
0:14.2
(0:14.2-T38)
0:30.4
(0:16.2-T37)
2:01.8
(1:31.4-T39)
3 Rødvig Roklub I
Julie Munch
Frederikke Munch
0:36.1
(0:36.1-T41)

Løb 202 2-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)1000m250m500m
1 Holstebro Roklub/Silkeborg Roklub I
Sofie Valentin Hæk
Stine Højager Nielsen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:31.1
(0:31.1-T37)
3:43.5
(3:12.4-T37)
2 Hadsund Roklub/Odense Roklub/KCO I
Ida Blomstrand
Sofie Halling Vikkelsøe
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:32.3
(0:32.3-T40)
3:46.9
(3:14.6-T38)
3 Roklubben Furesø I
Kristine Søndergård Hansen
Clara Hornnæss
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:27.6
(0:27.6-T37)
3:48.5
(3:20.9-T35)
3:50.9
(0:02.4-T35)
4 Bagsværd Roklub/KCB IV
Emma Braad Olesen
Marie Ramm
0:02.0
(0:02.0-T45)
1:10.5
(1:08.5-T43)
5 Bagsværd Roklub/KCB I
Agnete Jersild
Julie Johansen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:33.2
(0:33.2-T39)
4:08.5
(3:35.3-T35)
6 Bagsværd Roklub/KCB III
Astrid Bardram Starup
Matilde Hjorth
0:01.7
(0:01.7-T39)
0:33.1
(0:31.4-T40)
4:09.5
(3:36.4-T37)
4:09.9
(0:00.4-T38)
7 Roklubben Skjold II
Johanne Rüter Würtzen
Stine Koczulab
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:26.7
(0:26.7-T42)
4:10.5
(3:43.8-T35)
4:17.0
(0:06.5-T35)
8 Bagsværd Roklub/KCB II
Astrid Højgaard
Emma Vestergaard Lybech
0:00.6
(0:00.6-T41)
0:31.7
(0:31.1-T37)
4:11.0
(3:39.3-T34)
4:11.9
(0:00.9-T34)
9 Roklubben Skjold I
Mathilde Morris Bay Toft
Mathilde Koczulab
0:01.4
(0:01.4-T39)
0:29.3
(0:27.9-T43)
4:12.0
(3:42.7-T37)
4:17.7
(0:05.7-T37)

Løb 203 2-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)500m125m375m
1 Bagsværd Roklub/KCB I
Alexander Aldrich
Mads Rubin
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:40.9
(0:40.9-T44)
1:56.8
(1:15.9-T46)
2 Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/KCR I
Kevin Joensen,
Leander Kaliszan
0:02.2
(0:02.2-T48)
0:22.8
(0:20.6-T58)
1:57.8
(1:35.0-T52)
3 Bagsværd Roklub/KCB II
Elias Ellehammer
Henning Friedrichsen
0:01.1
(0:01.1-T46)
0:18.1
(0:17.0-T47)
2:02.3
(1:44.2-T46)
4 Roklubben Furesø/Roklubben Skjold I
Ask Høyer Splittorff
Christian Rømer
0:01.0
(0:01.0-T46)
0:18.8
(0:17.8-T47)
2:03.0
(1:44.2-T46)
5 Lyngby Roklub/KKL I
Kasper Andersen
Oliver Hyldedahl
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:20.7
(0:20.7-T46)
2:09.5
(1:48.8-T43)
6 Odder Roklub I
Mikkel Pors Ilsøe
Noah Mikkelsen
0:00.1
(0:00.1-T53)
0:19.1
(0:19.0-T39)
2:10.8
(1:51.7-T39)
7 Roklubben Skjold II
Oscar Eriksen Nygaard
Frederik Nibe Barsøe
0:04.5
(0:04.5-T48)
0:24.7
(0:20.2-T61)
2:20.7
(1:56-T49)
8 Roklubben Skjold I
Sigurd Eide Joensen
Thomas Massa
0:00.4
(0:00.4-T48)
0:17.1.0
(0:16.7-T54)
2:24.0
(2:06.9-T51)
2:25.2
(0:01.2-T48)

Løb 204 2-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)1000m250m
1 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
Oliver Skov Jerkovic
Jacob Lenzing
0:00.0
(0:00.0-T0)
3:25.2
(3:25.2-T41)
2 Hvidovre Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
Nicholas Andersen
Thomas Jensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
3:26.2
(3:26.2-T43)
3:27.5
(0:01.3-T44)
3 Lyngby Roklub/KKL I
Bjarke Emil Liljenbøl-Borde
Christian Runge
0:01.6
(0:01.6-T44)
3:33.0
(3:31.4-T45)
3:33.8
(0:00.8-T43)
4 Roskilde Roklub/KCR I
Martin Kofoed Jensen
Oliver Tolstrup Christensen
0:00.0
(0:00.0-T45)
3:34.0
(3:34.0-T42)
5 Roskilde Roklub/KCR II
Victor Hellmann Lauritsen
Mathias Biltoft Ankerstjerne
0:00.5
(0:00.5-T42)
3:38.2
(3:37.7-T36)
3:38.4
(0:00.2-T34)
6 Roforeningen KVIK/KCB I
Nicolai Krogsgaard
Torbjørn Frankel
0:00.0
(0:00.0-T0)
3:38.7
(3:38.7-T39)
4:03.5
(0:24.8-T41)
7 Roskilde Roklub/Rødvig Roklub/KCR I
Emil Lindegaard Nielsen
Patrick Klestrup
0:00.0
(0:00.0-T0)
3:39.7
(3:39.7-T34)
4:07.2
(0:27.5-T34)
8 Roklubben Viking/Sorø Roklub/KCR I
Peter Skou **
Aske Storm
0:00.0
(0:00.0-T0)
3:40.0
(3:40.0-T36)
4:07.9
(0:27.9-T35)
9 Sorø Roklub I
Jannick Wly Andersen
Rasmus Lind
0:00.0
(0:00.0-T0)
3:40.3
(3:40.3-T34)
4:05.8
(0:25.5-T36)
10 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
Johan Søvndahl Kok
Casper Girke Christensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
3:40.8
(3:40.8-T33)
4:03.0
(0:22.2-T33)
11 Bagsværd Roklub/KCB I
Lasse Maigaard
Aksel Bay
0:00.0
(0:00.0-T45)
3:43.5
(3:43.5-T40)
4:08.0
(0:24.5-T41)
12 Bagsværd Roklub/Humlebæk Roklub/KCB I
Magnus Quaade Oddershede
Johan R.Poulsen
0:00.0
(0:00.0-T0)
3:44.0
(3:44.0-T36)
4:10.6
(0:26.6-T38)
13 Københavns Roklub I
Johannes Stensborg Jakobsen
Charlie McDonald**
0:00.1
(0:00.1-T39)
3:49.0
(3:48.9-T44)
4:19.6
(0:30.6-T40)
4:22.2
(0:02.6-T41)
14 Københavns Roklub II
Milas Holst Green
Anders Grønlund Samuelsen
0:02.4
(0:02.4-T44)
3:54.2
(3:51.8-T49)
15 Roklubben Skjold I
Asbjørn Berthelsen
Johan Eide Joensen
0:00.3
(0:00.3-T42)
4:28.5
(4:28.2-T46)
4:59.8
(0:31.3-T44)
5:03.9
(0:04.1-T40)

Løb 205 2-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)1000m250m
1 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I
Marta Kempf
Mette Dyrlund Petersen
0:00.3
(0:00.3-T46)
3:33.1.0
(3:32.8-T43)
2 Holstebro Roklub/Odense Roklub/DRC I
Anne Larsen
Trine Dahl Pedersen
0:00.0
(0:00.0-T0)
3:35.5
(3:35.5-T37)
4:02.3
(0:26.8-T39)
3 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
Tanja Spring Ehlers
Iben Østergaard
0:00.0
(0:00.0-T0)
3:37.7
(3:37.7-T36)
4:05.5
(0:27.8-T36)
4 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
Line Katrine Olsen
Anne Katrine Kiilgaard
0:00.4
(0:00.4-T42)
3:39.0
(3:38.6-T41)
3:39.1.0
(0:00.1-T40)
3:40.6
(0:01.5-T42)
5 Bagsværd Roklub/KCB I
Silja Konoy Davidsen
Emilie Jersild
0:00.0
(0:00.0-T0)
3:44.5
(3:44.5-T38)
3:45.9
(0:01.4-T36)
6 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/KCB I
Ida Langkjær
Stine Mathiasen
0:00.0
(0:00.0-T0)
3:46.2
(3:46.2-T41)
4:15.6
(0:29.4-T39)
4:18.1
(0:02.5-T39)
7 Danske Studenters Roklub I
Christine Flagstad Bech
Sara Lena Josefin Engberg
0:00.0
(0:00.0-T0)
3:47.3
(3:47.3-T35)
8 Aalborg Roklub II
Lidia Rzeplinska
Christina Donstrup
0:00.0
(0:00.0-T0)
3:47.5
(3:47.5-T34)
3:49.8
(0:02.3-T34)
9 Odense Roklub I
Elisabeth Kaalund Keller
Regna Bottheim
0:01.9
(0:01.9-T40)
4:00.0
(3:58.1-T39)
4:29.9
(0:29.9-T39)
10 Aalborg Roklub I
Pam Huntjens
Eva Povlsgaard Nebeling
0:00.0
(0:00.0-T0)
4:02.0
(4:02.0-T36)
4:33.2
(0:31.2-T35)
4:35.0
(0:01.8-T36)

Løb 206 2-Slide Mænd Open1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)1000m250m750m
1 Odense Roklub/Roskilde Roklub/DRC I
Bastian Secher
Lars Fjord Garvey
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:49.8
(0:49.8-T47)
2:55.0
(2:05.2-T44)
2 Danske Studenters Roklub/Odder Roklub/DRC I
Nick H. Larsen
Steffen Bonde
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:52.7
(0:52.7-T43)
2:58.0
(2:05.3-T43)
3 Hadsund Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
Tobias Kempf
Loui Lam
0:00.2
(0:00.2-T46)
0:25.4
(0:25.2-T43)
2:59.7
(2:34.3-T41)
4 Holstebro Roklub/Københavns Roklub I
Christian Taulbjerg
Timothy Antonie Hansen
0:00.4
(0:00.4-T46)
0:23.0
(0:22.6-T43)
3:00.2
(2:37.2-T42)
5 Lyngby Roklub/DRC I
Alexander Modest
Christian Thor Hagemann
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:22.9
(0:22.9-T42)
3:03.0
(2:40.1.0-T42)
6 Danske Studenters Roklub/DRC II
Christoffer Kruse
Tøger Berg Rasmussen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:57.0
(0:57.0-T43)
6 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub I
Esben Søvndahl
Magnus Zier Quist Rathenborg
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:49.7
(0:49.7-T44)
6 Holstebro Roklub/Lyngby Roklub I
Jonathan Nielsen
Mathias Ærendahl Heldbo
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:27.0
(0:27.0-T42)
3:04.5
(2:37.5-T40)
9 Holstebro Roklub/Københavns Roklub II
Aksel Dybdahl
Aske Petersen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:52.0
(0:52.0-T44)
3:05.3
(2:13.3-T43)
10 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/DRC I
Emil Espensen
Jesper Fredsted
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:23.4
(0:23.4-T41)
3:05.5
(2:42.1.0-T39)
11 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub I
Malte Rusbjerg
Jakob Grænge Hansen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:25.9
(0:25.9-T42)
3:05.7
(2:39.8-T42)
3:06.3
(0:00.6-T44)
12 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/KCB I
Jakob Søe Lillelund
Emil Lenzing
0:01.3
(0:01.3-T41)
0:25.3
(0:24.0-T43)
3:06.0
(2:40.7-T43)
13 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/KCB I
Jens Graudal
Frederik Taulbjerg
0:00.1
(0:00.1-T46)
0:48.1
(0:48.0-T39)
14 Bagsværd Roklub/Odense Roklub/KCB I
Niels Frederiksen
Oscar Mazza
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:24.1
(0:24.1-T41)
3:06.5
(2:42.4-T40)
15 Lyngby Roklub/Odense Roklub/DRC I
Peter Christian Holmquist
Andreas Dyrby
0:00.3
(0:00.3-T50)
0:26.3
(0:26.0-T43)
3:07.3
(2:41.0-T41)
16 Aalborg Roklub II
Asger Laursen
Christian Hauge
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:26.4
(0:26.4-T40)
3:10.5
(2:44.1.0-T40)
17 Aalborg Roklub III
Troels Dalgaard Danielsen
Thor Peder Kunckel Knudsen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:22.5
(0:22.5-T33)
3:12.0
(2:49.5-T34)
3:12.8
(0:00.8-T35)
18 Danske Studenters Roklub IV
Sebastian Seitz Rasmussen
Frederik Fabricius Clausen
0:01.3
(0:01.3-T40)
0:27.1
(0:25.8-T37)
3:13.7
(2:46.6-T38)
19 Odense Roklub I
Martin Rønn Sørensen
Michael Moerner
0:01.6
(0:01.6-T39)
0:53.3
(0:51.7-T39)
20 Aalborg Roklub IV
Niels Kunckel Knudsen
Jesper Quist Jensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:26.4
(0:26.4-T43)
3:17.7
(2:51.3-T40)
21 Odense Roklub II
Mikkel Iwanoff Kolind
Søren Gam
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:54.3
(0:54.3-T33)
22 Danske Studenters Roklub III
Sune Scheufens
Christoffer Hansen
0:01.0
(0:01.0-T41)
0:28.2
(0:27.2-T40)
3:19.8
(2:51.6-T40)
23 Danske Studenters Roklub V
Thomas Schoerner
Tais Bjerregaard
0:01.8
(0:01.8-T38)
0:27.5
(0:25.7-T40)
3:23.5
(2:56.0-T39)
24 Aalborg Roklub I
Esben Okholm Larsen
Søren Bagger Christensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:25.8
(0:25.8-T39)
3:31.7
(3:05.9-T35)
3:32.2
(0:00.5-T34)

Løb 207 2-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)1000m250m750m
1 Odense Roklub I
Ditte Sørensen
Nadine Heidi Brueckmann
0:00.8
(0:00.8-T37)
1:12.9
(1:12.1.0-T35)
3:59.3
(2:46.4-T35)
2 Nyborg Roklub I
Charlotte Buchwaldt
Dóra Remenyik
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:33.7
(0:33.7-T35)
4:04.8
(3:31.1-T36)
3 Haderslev Roklub/Roskilde Roklub I
Astrid Krüger
Lonnie Schmidt
0:00.0
(0:00.0-T0)
1:17.0
(1:17.0-T34)
4:06.5
(2:49.5-T36)
4 Danske Studenters Roklub I
Ragna Karen Sigurðardóttir
Cecilie Lützen Søltoft
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:41.5
(0:41.5-T36)
4:08.0
(3:26.5-T35)
5 Odder Roklub I
Anne Wiese
Sanne Larsen
0:00.1
(0:00.1-T40)
0:32.6
(0:32.5-T33)
4:26.0
(3:53.4-T34)
4:26.2
(0:00.2-T35)

Løb 208 2-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)1000m250m500m
1 Sorø Roklub I
Bjarne Hjorth
Christian Mølvig
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:31.0
(0:31.0-T38)
3:29.0
(2:58.0-T38)
2 Odder Roklub I
Per Amby
Tage Staal
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:24.7
(0:24.7-T38)
3:30.2
(3:05.5-T37)
3:31.0
(0:00.8-T38)
3 Bagsværd Roklub/KCB I
Peter Søgaard
Jens Olav Dahlgaard
0:00.0
(0:00.0-T0)
1:18.2
(1:18.2-T39)
3:34.7
(2:16.5-T38)
4 Nyborg Roklub I
Brian Sørensen
Peter Rasmussen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:31.9
(0:31.9-T41)
3:35.5
(3:03.6-T42)
5 Bagsværd Roklub I
Claus Kjærulff-Jørgensen
Morten Riis
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:34.8
(0:34.8-T34)
3:41.0
(3:06.2-T34)
6 Ringsted Roklub I
Claus Solmer
Steffen Feddersen
0:01.8
(0:01.8-T42)
1:13.8
(1:12.0-T37)
7 Roklubben Furesø I
Mikael Møller Hansen
Ole Kongsbak
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:32.8
(0:32.8-T33)
3:41.7
(3:08.9-T34)
8 Danske Studenters Roklub I
Martin Schjerning
Asger Tønnesen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:38.2
(0:38.2-T35)
3:44.2
(3:06.0-T36)
9 Bagsværd Roklub/Skovshoved Roklub I
Peter Skafte
Jesper Skavin
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:32.8
(0:32.8-T34)
3:45.8
(3:13.0-T35)
10 Roklubben Furesø II
Ole Præst Larsen
Lars Wallin
0:00.0
(0:00.0-T0)
1:10.6
(1:10.6-T38)
3:53.4
(2:42.8-T36)
11 Roklubben Skjold I
Birger Kaj Nielsen
Henrik koczulab
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:31.9
(0:31.9-T41)
3:57.0
(3:25.1.0-T42)

Løb 209 2-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)1000m250m500m
1 Sorø Roklub I
Bonnie Noer
Peter Lindblom
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:32.4
(0:32.4-T34)
3:50.7
(3:18.3-T35)
2 Lyngby Dameroklub/Lyngby Roklub I
Hans Nøhr
Hanne Frimand Nørgaard
0:02.4
(0:02.4-T40)
0:34.9
(0:32.5-T39)
3:55.7
(3:20.8-T37)
3 Roklubben Furesø I
Bo Hartz
Jane Hagan
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:37.4
(0:37.4-T33)
4:03.5
(3:26.1.0-T33)
4 Bagsværd Roklub/Roklubben Skjold I
Flemming Bay
Anne Morris Bay
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:31.0
(0:31.0-T40)
4:11.0
(3:40.0-T39)

Løb 311 SkiErg Mænd Open 1000m

Plac.Navn (Klub)1000m250m500m750m
1 Klubløs II
Dan Andersen
0:48.1
(0:48.1-T54)
1:37.8
(0:49.7-T47)
2:26.6
(0:48.8-T48)
3:16.0
(0:49.4-T50)
2 Klubløs III
Marco Lyngsø
0:49.3
(0:49.3-T62)
1:38.3
(0:49.0-T50)
2:28.5
(0:50.2-T47)
3:16.4
(0:47.9-T56)
3 Aalborg Roklub II
Asger Laursen
0:52.1
(0:52.1-T54)
1:40.7
(0:48.6-T51)
2:29.0
(0:48.3-T48)
3:18.2
(0:49.2-T54)
4 Klubløs I
Lasse Breitensein
0:49.0
(0:49.0-T64)
1:40.4
(0:51.4-T57)
2:31.0
(0:50.6-T51)
3:20.8
(0:49.8-T57)
5 Aalborg Roklub I
Christian Hauge
0:54.2
(0:54.2-T53)
1:42.9
(0:48.7-T58)
2:31.8
(0:48.9-T55)
3:21.4
(0:49.6-T58)
6 Bagsværd Roklub I
Claus Kjærulff-Jørgensen
0:51.7
(0:51.7-T65)
1:41.3
(0:49.6-T67)
2:32.3
(0:51.0-T62)
3:24.9
(0:52.6-T59)
7 Aalborg Roklub IV
Jesper Quist Jensen
0:54.4
(0:54.4-T47)
1:43.2
(0:48.8-T53)
2:34.0
(0:50.8-T50)
3:28.5
(0:54.5-T48)
8 Lyngby Roklub I
Howard Brammer
0:54.0
(0:54.0-T56)
1:44.9
(0:50.9-T55)
2:36.6
(0:51.7-T55)
3:29.9
(0:53.3-T55)
9 Aalborg Roklub III
Troels Dalgaard Danielsen
0:56.0
(0:56.0-T46)
1:47.7
(0:51.7-T50)
2:41.3
(0:53.6-T47)
3:36.7
(0:55.4-T48)

Løb 410 4-Slide Piger Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)500m125m250m
1 Rødvig Roklub/Sorø Roklub/KCR I
Julie Munch
Frederikke Munch
Smilla Post-Kallenbach
Mathilde Joensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:15.0
(0:15.0-T38)
2:02.6
(1:47.6-T36)

Løb 411 4-Slide Piger Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)1000m250m500m
1 Hadsund Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/Silkeborg Roklub I
Sofie Valentin Hæk
Stine Højager Nielsen
Ida Blomstrand
Sofie Halling Vikkelsøe
0:00.3
(0:00.3-T40)
0:31.5
(0:31.2-T40)
3:47.9
(3:16.4-T39)
2 Bagsværd Roklub/KCB I
Matilde Hjorth
Emma Braad Olesen
Marie Ramm
Agnete Jersild
0:00.5
(0:00.5-T43)
0:51.7
(0:51.2-T43)
3:56.4
(3:04.7-T42)
3 Lyngby Dameroklub/Roforeningen KVIK/Roklubben Furesø I
Astrid Bruun Fejfer
Anna Hammer Jespersen
Xenia Kviat Antonsen
Clara Hornnæss
0:00.4
(0:00.4-T37)
0:46.1
(0:45.7-T38)
4:04.3
(3:18.2-T35)
4:04.7
(0:00.4-T35)
4 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
Caroline Munch
Malli Segoli
Nicoline Nielsen
Nicoline Bluhme
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:30.5
(0:30.5-T33)
4:07.4
(3:36.9-T34)
5 Bagsværd Roklub/KCB II
Julie Johansen
Cathrine Duedahl-Olesen
Astrid Højgaard
Emma Vestergaard Lybech
0:00.4
(0:00.4-T41)
0:48.4
(0:48.0-T37)
4:09.2
(3:20.8-T37)
6 Roklubben Skjold I
Stine Koczulab
Mathilde Morris Bay Toft
Mathilde Koczulab
Johanne Rüter Würtzen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:29.4
(0:29.4-T37)
4:16.0
(3:46.6-T37)
4:21.6
(0:05.6-T35)

Løb 412 4-Slide Drenge Jun. D,C 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)500m125m250m
1 Bagsværd Roklub/KCB I
Alexander Aldrich
Elias Ellehammer
Henning Friedrichsen
Mads Rubin
0:00.6
(0:00.6-T43)
0:24.5
(0:23.9-T48)
1:55.5
(1:31.0-T44)
2 Odder Roklub I
Mikkel Pors Ilsøe
Noah Mikkelsen
Pi Goslar
Trine Leitzke
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:15.6
(0:15.6-T37)
2:06.3
(1:50.7-T36)
3 Roklubben Skjold I
Ask Høyer Splittorff
Stefan Baun Hørløck
Thomas Massa
Sigurd Eide Joensen
0:00.9
(0:00.9-T48)
0:25.6
(0:24.7-T45)
2:19.6
(1:54.0-T44)

Løb 413 4-Slide Drenge Jun. B,A 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)1000m250m
1 Bagsværd Roklub/Hvidovre Roklub/Lyngby Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
Oliver Skov Jerkovic
Jacob Lenzing
Nicholas Andersen
Thomas Jensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
3:31.1.0
(3:31.1.0-T41)
2 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB II
Oskar Dinesen Usmani
Casper Girke Christensen
Asbjørn Bay
Johan Søvndahl Kok
0:00.0
(0:00.0-T0)
3:39.3
(3:39.3-T36)
4:06.4
(0:27.1-T35)
3 Bagsværd Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
Aksel Bay
Lasse Maigaard
Magnus Quaade Oddershede
Nicolai Krogsgaard
0:00.0
(0:00.0-T0)
3:40.6
(3:40.6-T38)
4 Roskilde Roklub/Sorø Roklub/KCR I
Rasmus Lind
Jannick Wly Andersen
Julius Philipson
Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg
0:00.5
(0:00.5-T43)
3:45.1.0
(3:44.6-T40)
3:46.4
(0:01.3-T40)
5 Hvidovre Roklub I
Nikolai Du
Johan Heyn Lougart Bonde
Kasper Enemærke Becker
Alexander Høgedal
0:02.8
(0:02.8-T42)
4:02.7
(3:59.9-T43)
4:34.5
(0:31.8-T41)

Løb 414 4-Slide Kvinder Open 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)1000m250m500m
1 Bagsværd Roklub/Hadsund Roklub/Odder Roklub/Roskilde Roklub/DRC I
Aja Runge Holmegaard
Juliane Elander Rasmussen
Mathilde Persson
Trine Toft Andersen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:40.4
(0:40.4-T39)
3:29.1.0
(2:48.7-T40)
2 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/DRC I
Frida Sanggaard
Marta Kempf
Luise Lund Hansen
Mette Dyrlund Petersen
0:00.5
(0:00.5-T45)
0:45.8
(0:45.3-T44)
3:33.4
(2:47.6-T43)
3 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I
Marie Louise Ladegaard Petersen
Stine Mathiasen
Line Katrine Olsen
Anne Katrine Kiilgaard
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:53.9
(0:53.9-T41)
3:40.2
(2:46.3-T40)
3:42.1.0
(0:01.9-T39)
4 Roskilde Roklub/KCR I
Katrine Schultz-Knudsen
Dorthe Friis Thanning
Silja Konoy Davidsen
Simone Sørensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:30.6
(0:30.6-T37)
3:42.1.0
(3:11.5-T36)
5 Odense Roklub I
Regna Bottheim
Nadine Heidi Brueckmann
Ditte Sørensen
Elisabeth Kaalund Keller
0:01.4
(0:01.4-T39)
0:48.5
(0:47.1-T37)
3:56.8
(3:08.3-T35)
6 Aalborg Roklub I
Pam Huntjens
Eva Povlsgaard Nebeling
Lidia Rzeplinska
Christina Donstrup
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:30.0
(0:30.0-T35)
3:58.0
(3:28.0-T35)

Løb 415 4-Slide Mænd Open 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)1000m250m500m
1 Danske Studenters Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/Roskilde Roklub/DRC I
Tøger Berg Rasmussen
Loui Lam
Tobias Kempf
Steffen Bonde
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:38.6
(0:38.6-T42)
2:59.4
(2:20.8-T42)
2 Danske Studenters Roklub/Odder Roklub/DRC I
Mathias Larsen
Nick H. Larsen
Lars Fjord Garvey
Bastian Secher
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:51.0
(0:51.0-T43)
3 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub/DRC I
Emil Espensen
Jesper Fredsted
Alexander Modest
Christian Thor Hagemann
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:33.9
(0:33.9-T43)
3:00.9
(2:27.0-T43)
4 Bagsværd Roklub/Holstebro Roklub/Roklubben Furesø/KCB I
Frederik Taulbjerg
Jens Graudal
Malthe Sebastian Puro
Jonas Lund
0:00.6
(0:00.6-T45)
0:22.7
(0:22.1-T41)
3:04.4
(2:41.7-T41)
3:04.9
(0:00.5-T43)
5 Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub I
Esben Søvndahl
Malte Rusbjerg
Magnus Zier Quist Rathenborg
Jakob Grænge Hansen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:25.0
(0:25.0-T42)
3:04.6
(2:39.6-T43)
6 Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub/DRC I
Andreas Dyrby
Peter Christian Holmquist
Aske Petersen
Christoffer Kruse
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:25.9
(0:25.9-T41)
3:06.0
(2:40.1.0-T41)
7 Roforeningen KVIK I
Martin Kjeldsen
Carl Traff
Torbjørn Frankel
Anders Boutrup Pedersen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:36.5
(0:36.5-T40)
3:07.5
(2:31.0-T40)
8 Bagsværd Roklub/Lyngby Roklub/Odense Roklub/KCB I
Emil Lenzing
Jakob Søe Lillelund
Niels Frederiksen
Oscar Mazza
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:38.1
(0:38.1-T42)
3:08.2
(2:30.1.0-T41)
9 Holstebro Roklub/Københavns Roklub/Lyngby Roklub I
Christian Taulbjerg
Timothy Antonie Hansen
Jonathan Nielsen
Aksel Dybdahl Poulsen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:25.9
(0:25.9-T43)
3:11.9
(2:46.0-T41)
10 Aalborg Roklub II
Troels Dalgaard Danielsen
Thor Peder Kunckel Knudsen
Niels Kunckel Knudsen
Jesper Quist Jensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:37.7
(0:37.7-T38)
3:16.1.0
(2:38.4-T38)
10 Odense Roklub I
Søren Gam
Mikkel Iwanoff Kolind
Michael Moerner
Martin Rønn Sørensen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:51.0
(0:51.0-T37)
12 Aalborg Roklub I
Esben Okholm Larsen
Søren Bagger Christensen
Christian Hauge
Asger Laursen
0:00.7
(0:00.7-T41)
0:40.4
(0:39.7-T37)
3:21.2
(2:40.8-T38)
13 Danske Studenters Roklub III
Sebastian Seitz Rasmussen
Tais Bjerregaard
Frederik Fabricius Clausen
Thomas Schoerner
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:25.6
(0:25.6-T37)
3:21.6
(2:56.0-T37)
14 Danske Studenters Roklub II
Martin Schjerning
Sune Scheufens
Christoffer Hansen
Asger Tønnesen
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:41.4
(0:41.4-T38)
3:27.9
(2:46.5-T37)

Løb 416 4-Slide Kvinder Masters 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)1000m250m500m750m
1 Sorø Roklub I
Birgit Juel-Hansen
Gitte Niven
Ingrid Petersen
Laila Hjorth
0:00.5
(0:00.5-T35)
0:46.3
(0:45.8-T32)
1:01.9
(0:15.6-T32)
4:10.6
(3:08.7-T33)
2 Sorø Roklub II
Jane Steensberg
Linda Milling
Anna Karina Eli Gravad
Ulla Hvid
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:44.6
(0:44.6-T36)
1:22.1.0
(0:37.5-T36)
3 Danske Studenters Roklub I
Ragna Karen Sigurðardóttir
Julie Schou
Cecilie Lützen Søltoft
Lea Benedicte Skov Hansen
0:00.0
(0:00.0-T0)
1:13.9
(1:13.9-T36)
1:17.6
(0:03.7-T35)
4 Bagsværd Roklub/Hellerup Roklub I
Anne Morris Bay
Anne Marie Espersen
Liselotte Hammer
Birgitte Toft
0:00.0
(0:00.0-T0)
1:04.6
(1:04.6-T35)
1:07.4
(0:02.8-T33)
5 Odder Roklub I
Anne Wiese
Gertrud Mikkelsen
Sanne Larsen
Ulla Neess
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:37.1
(0:37.1-T31)
1:12.3
(0:35.2-T31)

Løb 417 4-Slide Mænd Masters 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)1000m250m
1 Nyborg Roklub/Sorø Roklub I
Bjarne Hjorth
Christian Mølvig
Peter Carstens
Brian Sørensen
0:00.3
(0:00.3-T37)
3:29.6
(3:29.3-T36)
2 Odder Roklub I
Jan Johansen
Ole Skeem
Per Amby
Tage Staal
0:00.9
(0:00.9-T40)
3:39.4
(3:38.5-T36)
4:08.9
(0:29.5-T37)
4:09.7
(0:00.8-T37)
3 Roklubben Furesø I
Ole Præst Larsen
Lars Wallin
Bo Hartz
Mikael Møller Hansen
0:00.0
(0:00.0-T0)
3:46.3
(3:46.3-T34)
4:00.3
(0:14.0-T34)

Løb 418 4-Slide Mix Masters 1000m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)1000m250m500m750m
1 Bagsværd Roklub/Haderslev Roklub/Roskilde Roklub I
Lonnie Schmidt
Peter Skafte
Astrid Krüger
Hanne Hesselager
0:00.9
(0:00.9-T37)
0:28.9
(0:28.0-T34)
0:58.9
(0:30.0-T33)
3:56.4
(2:57.5-T34)

Løb 460 SkiErg Stafet 4x500m Mænd - Handicap

Plac.Navn (Klub)2000m500m1000m1500m
1 Team Kabul
Dan Andersen
Lasse Breitensein
Mathias M. Lassen
Marco Lyngsø
1:28.6
(1:28.6-T59)
4:24.8
(2:56.2-T32)
5:58.4
(1:33.6-T62)
7:27.6
(1:29.2-T58)
2 Aalborg Roklub I
Esben Okholm Larsen
Søren Bagger Christensen
Asger Laursen
Christian Hauge
1:35.8
(1:35.8-T60)
4:29.2
(2:53.4-T34)
6:13.0
(1:43.8-T56)
7:54.9
(1:41.9-T57)
3 Aalborg Roklub II
Troels Dalgaard Danielsen
Thor Peder Kunckel Knudsen
Niels Kunckel Knudsen
Jesper Quist Jensen
1:37.2
(1:37.2-T53)
4:34.3
(2:57.1-T34)
6:21.4
(1:47.1.0-T59)
8:01.9
(1:40.5-T49)
4 Lyngby Roklub II
John Knudsen
Jesper Vedel
Rasmus Knudsen
Stine Louise Jeppe Knudsen
1:41.6
(1:41.6-T56)
4:24.8
(2:43.2-T32)
6:28
(2:03.2-T51)
8:17.3
(1:49.3-T61)
5 Lyngby Roklub I
Emil Meland Knudsen
Thea Johansen
Mathias Oliver Valdbjørn Jørgensen
Katrine Christensen
2:10.7
(2:10.7-T68)
4:30.4
(2:19.7-T48)
6:46.5
(2:16.1.0-T89)
8:26.6
(1:40.1-T53)
6 Lyngby Roklub/KKL I
Bjarke Emil Liljenbøl-Borde
Christian Runge
Kasper Andersen
Oliver Hyldedahl
2:09.4
(2:09.4-T52)
3:58.3
(1:48.9-T52)
6:12.1
(2:13.8-T50)
8:31.8
(2:19.7-T50)

Løb 820 8-Slide Piger Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)500m125m250m
1 Bagsværd Roklub
Agnete Jersild
Marie Ramm
Matilde Hjorth
Astrid Bardram Starup
Alma Biltoft Benediktson
Cathrine Duedahl-Olesen
Christine Amalie Meinert Cardel
Emma Braad Olesen
0:00.5
(0:00.5-T42)
0:19.7
(0:19.2-T45)
1:52.2
(1:32.5-T43)
2 DSR/KR/LDR/Kvik/Furesø
Louise Hyldager
Amalie Riff Brems
Astrid Bruun Fejfer
Anna Hammer Jespersen
Xenia Kviat Antonsen
Clara Hornnæss
Clara Møller
Kristine Søndergård Hansen
0:00.4
(0:00.4-T41)
0:20.8
(0:20.4-T44)
1:57.1
(1:36.3-T42)
3 Skjold/LDR/Bagsværd Roklub
Johanne Rüter Würtzen
Mathilde Koczulab
Mathilde Morris Bay Toft
Stine Koczulab
Ida Marie Reimer
Emma Vestergaard Lybech
Astrid Højgaard
Julie Johansen
0:00.5
(0:00.5-T41)
0:18.3
(0:17.8-T44)
1:57.5
(1:39.2-T40)
1:58.5
(0:01.0-T41)
4 Sorø/Rødvig/Roskilde
Smilla Post-Kallenbach
Elisabeth Østergaard
Nicoline Nielsen
Nicoline Bluhme
Frederikke Munch
Mathilde Joensen
Caroline Munch
Malli Segoli
0:01.1
(0:01.1-T37)
0:15.2
(0:14.1-T40)
2:00.7
(1:45.5-T38)
2:00.9
(0:00.2-T38)

Løb 821 8-Slide Drenge Jun. D,C,B,A 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)500m125m250m
1 Bagsværd/Humlebæk/Roskilde/Silkeborg/Holstebro Roklub
Sofie Valentin Hæk
Stine Højager Nielsen
Iben Bech
Asbjørn Bay
Mads Rubin
Johan Runge Poulsen
Niels Østergaard
Elias Ellehammer
0:00.2
(0:00.2-T45)
0:19.7
(0:19.5-T47)
1:50.3
(1:30.6-T46)
2 Roskilde/Sorø Roklub
Oliver Tolstrup Christensen
Martin Kofoed Jensen
Mathias Biltoft Ankerstjerne
Matthias Oliver Skovsgaard Batenburg
Victor Hellmann Lauritsen
Julius Philipson
Jannick Wly Andersen
Rasmus Lind
0:00.4
(0:00.4-T41)
0:25.8
(0:25.4-T44)
1:51.4
(1:25.6-T41)
3 Hvidovre Roklub
Nikolai Du
Alexander Høgedal
Johan Heyn Lougart Bonde
Kasper Enemærke Becker
Thomas Jensen
Philip Hai Nguyen
Kasper Lindemose
Niels Ledet Molsgaard
0:01.4
(0:01.4-T44)
0:21.5
(0:20.1-T49)
1:58.4
(1:36.9-T46)
4 Sorø/Roskilde/Rødvig/Viking
Peter Skou **
Emil Lindegaard Nielsen
Magnus Quaade Oddershede
Oskar Dinesen Usmani
Leander Kaliszan
Patrick Klestrup
Kevin Joensen,
Aske Storm
0:00.3
(0:00.3-T40)
0:36.3
(0:36.0-T43)
5 Roklubben Skjold
Asbjørn Berthelsen
Ask Høyer Splittorff
Frederik Nibe Barsøe
Johan Eide Joensen
Oscar Eriksen Nygaard
Sigurd Eide Joensen
Stefan Baun Hørløck
Thomas Massa
0:02.0
(0:02.0-T47)
0:16.6
(0:14.6-T50)
2:15.0
(1:58.4-T45)
2:16.8
(0:01.8-T45)

Løb 822 8-Slide Kvinder Open 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)500m
1 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Hadsund Roklub/Odense Roklub/Roforeningen KVIK/DRC I
Mette Dyrlund Petersen
Frida Sanggaard
Iben Østergaard
Anne Larsen
Marta Kempf
Luise Lund Hansen
Trine Dahl Pedersen
Tanja Spring Ehlers
1:40.6
(1:40.6-T0)
2 Roskilde Roklub/KCR I
Aja Runge Holmegaard
Caroline Munch
Dorthe Friis Thanning
Katrine Schultz-Knudsen
Malli Segoli
Silja Konoy Davidsen
Simone Sørensen
Victoria Munch
1:44.6
(1:44.6-T0)
2:04.9
(0:20.3-T43)
2:10.8
(0:05.9-T41)
3 Bagsværd Roklub/Danske Studenters Roklub/Holstebro Roklub/Odense Roklub/KCB I
Mathilde Persson
Line Katrine Olsen
Anne Katrine Kiilgaard
Stine Mathiasen
Marie Louise Ladegaard Petersen
Ida Langkjær
Emma Hammer
Emilie Jersild
1:44.9
(1:44.9-T46)
2:04.6
(0:19.7-T44)
2:10.9
(0:06.3-T44)

Løb 823 8-Slide Kvinder Masters 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)500m125m250m
1 Sorø Roklub
Birgit Juel-Hansen
Bonnie Noer
Charlotte Buchwaldt
Ingrid Petersen
Jeanette Emde Jensen **
Gitte Niven
Laila Hjorth
Kirsten Østergaard
0:00.2
(0:00.2-T36)
0:22.5
(0:22.3-T36)
1:57.2
(1:34.7-T35)
2 Hellerup/Bagsværd/Roskilde
Birgitte Toft
Anne Morris Bay
Anne Marie Espersen
Liselotte Hammer
Annette Villumsen
Astrid Krüger
Lone Banke Rasmussen
Helle Norking
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:23.1
(0:23.1-T45)
2:02.9
(1:39.8-T39)
3 LyngbyDame
Hanne Brusch
Tove Christensen
Hanne Frimand Nørgaard
Eva Sørensen
kristin Skougaard
Karin Hansen
Beate Leitner
Alice Beck Thomsen
0:00.6
(0:00.6-T37)
0:23.1
(0:22.5-T33)
2:05.3
(1:42.2-T35)

Løb 824 8-Slide Mænd Masters 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)500m125m250m
1 Lyngby veteraner
Carl Ove Hansen
Lasse Nielsen
Torben Sørensen
John Knudsen
Steffen Klint
Asger Lenzing
Hans Nohr
Henrik Brusch
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:13.9
(0:13.9-T32)
1:47.9
(1:34.0-T33)

Løb 825 8-Slide Mænd Open 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)500m125m250m
1 Lyngby Roklub/KKL I
Peter Christian Holmquist
Oliver Kiehn
Mathias Ærendahl Heldbo
Jacob Lenzing
Emil Lenzing
Christian Thor Hagemann
Christian Runge
Alexander Modest
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:18.4
(0:18.4-T49)
1:28.6
(1:10.2-T47)
2 Bagsværd Roklub/Hvidovre Roklub/Roforeningen KVIK/KCB I
Aksel Bay
Oliver Skov Jerkovic
Casper Girke Christensen
Johan Søvndahl Kok
Nicolai Krogsgaard
Thomas Jensen
Torbjørn Frankel
Nicholas Andersen
0:00.4
(0:00.4-T47)
0:16.6
(0:16.2-T48)
1:28.8
(1:12.2-T47)
3 Roskilde Roklub/KCR I
Andreas Dyrby
Andreas Yde
Bastian Secher
Jeppe Storm
Martin Kofoed Jensen
Mathias Biltoft Ankerstjerne
Oliver Tolstrup Christensen
Victor Hellmann Lauritsen
0:00.4
(0:00.4-T48)
0:18.8
(0:18.4-T52)
1:30.9
(1:12.1-T51)
4 Holstebro Roklub/KCHO I
Malte Rusbjerg
Jakob Grænge Hansen
Aksel Dybdahl
Aske Petersen
Esben Søvndahl
Magnus Zier Quist Rathenborg
Jonathan Nielsen
Christian Taulbjerg
0:00.3
(0:00.3-T48)
0:29.1
(0:28.8-T52)
5 Aalborg Roklub I
Esben Okholm Larsen
Søren Bagger Christensen
Asger Laursen
Christian Hauge
Troels Dalgaard Danielsen
Thor Peder Kunckel Knudsen
Niels Kunckel Knudsen
Jesper Quist Jensen
0:00.6
(0:00.6-T45)
0:21.5
(0:20.9-T45)
1:34.8
(1:13.3-T44)

Løb 826 8-Slide Mix Open 500m - Handicap Tidsberegning

Plac.Navn (Klub)500m125m250m
1 Hellerup Roklub/DSR
Arne Månsson
Janek Lesniak
Lisbeth Grænge Hansen
Lise Teisel
Rolf Traberg
Thomas Weise
Jakob Grænge Hansen
Peter Gammeltoft
0:00.0
(0:00.0-T0)
0:20.9
(0:20.9-T46)
1:45.4
(1:24.5-T46)
2 Sorø Roklub
Jane Steensberg
Linda Milling
Peter Carstens
Peter Lindblom
Ulla Hvid
Anna Karina Eli Gravad
Christian Mølvig
Bjarne Hjorth
0:00.5
(0:00.5-T42)
0:20.2
(0:19.7-T43)
1:47.5
(1:27.3-T42)
3 Roklubben Skjold/Bagsværd Roklub
Flemming Bay
Anne Morris Bay
Mathilde Morris Bay Toft
Frederikke Bay Toft
Asbjørn Bay
Birgitte Toft
Nikoline Bay
Aksel Bay
0:00.6
(0:00.6-T41)
0:17.1
(0:16.5-T42)
1:49.9
(1:32.8-T41)
1:50.0
(0:00.1-T42)
4 Danske Studenters Roklub
Martin Schjerning
Sune Scheufens
Christoffer Hansen
Sara Lena Josefin Engberg
Ragna Karen Sigurðardóttir
Lea Benedicte Skov Hansen
Cecilie Lützen Søltoft
Asger Tønnesen
0:00.2
(0:00.2-T41)
0:18.6
(0:18.4-T42)
1:52.0
(1:33.4-T41)
5 Odder Roklub
Anne Wiese
Gertrud Mikkelsen
Jan Johansen
Ole Skeem
Ove Neess
Per Amby
Tage Staal
Ulla Neess
0:00.2
(0:00.2-T44)
0:13.7
(0:13.5-T41)
1:53.7
(1:40.0-T41)
6 Lyngby Roklub/LDR
Ulla Rose Andersen
Louise Wissing
Laila Hyldedahl Kjærgaard
Lotte Petersen
Inger Koch
Peter Michael Bertelsen
Mikkel Olsen
Flemming Grau
0:01.1
(0:01.1-T41)
0:21.5
(0:20.4-T41)
1:55.2
(1:33.7-T40)
7 Roklubben Furesø
Ole Kongsbak
Helle Torp Eklund
Rolf Reuther-Nielsen
Ole Præst Larsen
Lars Wallin
Bo Hartz
Mikael Møller Hansen
Jane Hagan
0:00.3
(0:00.3-T39)
0:27.9
(0:27.6-T37)
1:56.5
(1:28.6-T36)